Editörler : supporters.
15 Aralık 2017 10:08

2018 Kpss tavsiyeleriniz

Merhaba,

Buraya yeni üye oldum ve bu ilk başlığım. Herhangi bir format hatam varsa lütfen bildiriniz:)

Ben 30 yaşında 7 senelik bir bankacıyım.Bankacıydım daha doğrusu. Bundan 2 ay önce özel sebeplerden dolayı istifa etmek durumunda kaldım. Çünkü artık katlanılabilir durumda değildi. Çalışmaktan mesaiden hiçbir zaman çekinmedim ancak psikolojimi etkileyen bir sürü saçma sapan şeye maruz kaldım. Son 2 senemi sabır ve gözyaşı ile geçirdikten sonra ani bir kararla istifa ettim. Evet delilik olarak algılanacak , yeni bir iş bulmadan bıraktım bu işi. Nedense pişman değilim. Tazminatımı aldım ve herşeye yeniden başlamak istedim. Yüksek lisansım ve ileri derecede ingilizcem var . Geriye bir şey kalıyor. O da kpss . Sorun şu ki daha önce hiç hazırlanmadım ben. En son üniversiteden mezun olmadan önce öylesine girmiştim 7 sene önce. Bu işe de o kpss puanıyla girdim zaten. Çalıştığım zamanlar yoğunluktan dolayı kpssye hazırlanamadım, başaramayacağımı düşünüyordum. Sade yüksek lisansımı yaptım bir de cebime ingilizcemi koyabildim. Sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var . İstatistik mezunuyum ve işletme yönetimi yüksek lisansı yaptım. Bana neler önerebilirsiniz? Kpssye giriş 101 ile ilgili desteklerinizi bekliyorum.

15 Aralık 2017 10:43

Sağlam temeliniz yoksa dershaneye gidin, 30 yaşındayım filan diye cekinmeyin. Dershaneleri iyi araştırın burdaki reklamcilara inanmayın. Bol bol tekrar yapın ve soru çözün. Çokmuş sorulara bakın ama sırf onlara bağlı olmayın

15 Aralık 2017 11:45

Ve bu sürecin en az 2 sene süreceğini bilin, kpss a ders çalışmaya bağlı olduğu kadar sabıra da bağlı, sabırlı olun.

obua87
Aday Memur
15 Aralık 2017 12:56

Teşekkür ederim çok

gençlerbirlikli keyn, 6 yıl önce

Sağlam temeliniz yoksa dershaneye gidin, 30 yaşındayım filan diye cekinmeyin. Dershaneleri iyi araştırın burdaki reklamcilara inanmayın. Bol bol tekrar yapın ve soru çözün. Çokmuş sorulara bakın ama sırf onlara bağlı olmayın

summer blues
Memur
15 Aralık 2017 17:39

Belki de kendiniz için en iyi olanı yaptınız.. İş yoğunluğu, iş yükü ayrı; psikolojik olarak mutlu olmadığın bir noktada tüm hayatını etkiliyor bu durum. Ben de sevmediğim, hatta zaman zaman nefret ettiğim bir pozisyonda çalışıyorum kamuda. Düz memurluk; ya da tonla amelelik diyelim. Yıllar önce üniversiteden mezun olup A yerine B'ye girdim. Sonrasında bıraktım defteri kitabı. Ben de son 1 yılımı stres, sinir, üzgünlük ile geçirdim. İstifa etme gibi bir şansım olsa çoktan istifa ederdim, yuva kurdum, evlendim ama evime sürekli mutsuz gidiyorum.. Halbuki neşe dolu, sürekli gülen bir insandım önceleri..

İşin özü, biraz içimi dökmek istedim ben de.. Bu yıl 2018 KPSS A'ya hazırlanıyorum ben de.. Uykumdan, ailemden, hayatımdan feragat ederek.. Güzel günlerin geleceğini ümit ederek.. İstatistik okumuşsunuz, istatistik ile alan kurumları araştırın, yazılı ve sözlü sınavlarında istedikleri şeylere bakın. Hedefinizi belirleyin şimdiden. Temmuza kadar 7 ay var, başarmak için yeterli bir zaman; heleki tek işiniz kpss ise. Hem ingilizceniz de ileri düzeymiş. Yok ise bir YDS'ye girip A B düzeyinde puanınızı alın derim. Sonrasında istatistik ve kpss b derslerini halledin.

Alanınızdan girerken istatistik dışında hangi derslerden sorumlu tutarlar sizi bilemiyorum, belki genel iktisat vs isteyebilirler. Duruma göre onlara da yoğunlaşabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımla.

Ümidimizi asla kaybetmemek zorundayız.

Dünyanın bizim istediğimiz gibi bir yer olmayacağını bilsek bile,

mücadele etmekten asla vazgeçmeyelim..

Semilase
Aday Memur
21 Aralık 2017 17:03

Öncelikle bende istatistik mezunuyum ve kpss ye hazırlanıyorum öncelikle ibff denkligini alın ve açıktan alımlarda avantajımız oluyor açıkçası yapılmayacak şey değil

Ee123
Aday Memur
21 Aralık 2017 20:28

Merhaba ben bir soru soracaktım. Tarih mezunuyum ve kpps p3 ile memur olabilir miyim?

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi