Editörler : crops35
02 Mayıs 2018 14:24

Havuzdan belediyeye geçiş var mıdır?

Merhabalar, özelleştirme nedeniyle havuza atılan personelin DPB tarafından belediyelere ataması yapılmıyor diye duyumumuz var. Bu konuda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

ozgurtrk
Aday Memur
28 Haziran 2018 16:17

sadece il tercihi yapıyorsun diye biliyorum kurum tercihi zor

ktp.
Aday Memur
02 Temmuz 2018 00:27

Demek istediğim, prosedür olarak devlet personel başkanlığı ismen bir belediye tarafından talep edilen havuzdaki 399 a tabi memurun atamasını yapıyor mu . Havuzdan belediyelere geçiş yapan arkadaşlar varsa bir bilgi istiyorum.

ayçam0935
Kapalı
02 Temmuz 2018 19:41

beledıyeler bit oldugu ıcın onlara atanmak zor. özel ıdare yada cevre sehırcılıkten gecıs yapabılırs

ktp.
Aday Memur
03 Temmuz 2018 11:08

Belediyeden talep yazısı alabilirim.Benim sorum DPB yazıyı götürdüğümde atamamı yapar mı?

prensesim06
Aday Memur
14 Ağustos 2018 15:23

atandıgını z kurumdan sonra beledıye tarafından . yazı alabılırsınız

ozgurtrk
Aday Memur
16 Ağustos 2018 12:12

ancak havuzdayken kurum bulursan kendine seni kabul eden gidebilrsin zamanında ben gidemedim belediyeye başvuru yaptım beni havuza atan kurum okey verdi belediye kabul etmemişti...

ktp.
Aday Memur
18 Ağustos 2018 04:44

Teşekkür ederim öğrenmek istediğim buydu , havuzdayken bir belediyeye başvurup DPB den kendimi ismen istetmeyi düşünüyorum. DPB tarafından onay verilip verilmediğinden emin değilim.

ayçam0935
Kapalı
31 Ağustos 2018 17:03

HAYIR ...ISTEDEMEZSINIZ

ayçam0935
Kapalı
31 Ağustos 2018 17:04

DPB.. BELEDIYELERE ATAMA YAPMIYOR.BI KURUMA BASLARSINIZ ...TALEP YAZISI ALIP YATAY GECIS YAPABAILIRSINIZ

ktp.
Aday Memur
18 Eylül 2018 21:04

Konuyla ilgili DPB tarafından verilen cevap şöyle:

Başkanlığımızca yapılacak atama öncesi bir Büyükşehir

Belediye Başkanlığından talep yazısı getirmeniz halinde söz konusu belediyeye atama teklifinin yapılabilmesinin mümkün olup olmadığı hususunda Başkanlığımız görüşünün talep edildiği ilgi yazı incelenmiştir.

Bilindiği üzere, 08/10/2003 tarih ve 25253 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 24/11/1994 tarihli ve 4046 sayılı Kanun Çerçevesinde Nakledilecek Personel Hakkında Tebliğ'in ''Atama Teklifinin Değiştirilmesi'' başlıklı 8 inci maddesinde; "Kamu kurum ve kuruluşlarına Başkanlık tarafından ataması

teklif edilen ancak atama işlemi onaylanmamış personel için herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunun o personelin atanmasına ilişkin talep yazısının veya ilgilinin belgeye dayalı haklı bir mazeretinin bulunması hallerinde kadro veya pozisyon imkânları çerçevesinde Başkanlıkça atama teklifinde değişiklik yapılabilir." ifadesine yer verilmektedir.

Yukarıda yer verilen hüküm çerçevesinde Belediye Başkanlığından talep yazısı getirmeniz halinde atamanızın onaylanmamış olması kaydıyla, atama teklifinde değerlendirileceği uygun görülmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

meric21
Aday Memur
02 Ekim 2018 11:16

Bizim kurum da özelleştirme kapsamında,torpilin varsa yazıyı alabiliyorsan belediyeye geçiş yapabilirsin. Bizim kurumdaki arkadaş havuzdan belediyeye direk geçiş yaptı.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi