Editörler : Pangaea
«404142434445464748495051»

Colandor
Memur
22 Ocak 2019 19:35

Sıralamada benden geride olup bu işi benden iyi yapacak, benden daha arzulu ve ülkeye benden daha çok faydası olacak biri varsa mülakatla geçsin beni içim acimaz. Ülke zaten çok çekti faydasız kadrolulardan. Klimaları sonda çalıştırıp kapıyı açık birakmalar, sebepsiz 10gun rapor alıp ise gelmemeler, çalışırken malzemeleri boşa harcamalar. Bizzat 2012de staj yerimde (kamu kurumuydu) benden sorumlu ustama arıza telefonu gelince ben gitmiyor muyuz dedim, bana "ne acelesi var ya bunların işi bitmez az otur" deyip çayını yudumlamaya devam etti. Ben öyle olacaksam arkamdaki arkadaşlar geçsin beni helaldir.

ozzdemir
Aday Memur
22 Ocak 2019 19:52

sıranın neresinde olduğunun bi önemi yok.Olaya tarafsız bakmak lazım.Bulunduğun yere göre fikir değiştirmek, tamamen kendi çıkarına göre yorum yapmak bana göre değil.Bak arkadaşlar gitmiş c.b. pasaportunun rengini sormuşlar.şimdi bunu bilen adam o iş için yeterlimi olacak.ayrıca okulda gördüğün eğitimle yaptığın iş arasında bi bağ yok.Yapacağın işi orda öğreneceksin.özel sektör değilki diyesin daha önce şurda çalıştımda tecrübem var.

He bide kpss ye ne gerek var o zaman benim orda yapacağım işle tarih coğrafyanın ne alakası var gibi bi sorun çıkıyor.Üstelik mülakatta yine tarih soracaklar :) kendisi sınav yapsın o zaman.

Sonuçta biri aylarını vererek yüksek puan almış ama senden 10 puan düşük alan biriyle aynı yarışa giriyorsun. 10 dakikada kimin nasıl bir insan olup olmadığını nasıl anlayabilirsin ki.Lafa gelince bi azim bi istek atandıktan sonra bi yatış sevdası içinde olabilir insanlar nasıl bileceksin...

Colandor, 5 yıl önce

Ben böyle kurumlarda mülakat yapılmasını mantıklı görüyorum. Sonuçta kpss bizim mesleki yeterliliğimizi veya meslegimize olan ilgi alaka ve iştahımızı ölçmüyor. Mülakatta bizlerle yapılacak sohbetlerde karakter analizimizin genel görünüşünü, soracakları teknik sorularla mesleki bilgimizin nederecede olduğunu saptayabilirler. Ülkede o işi yapacak yeterli isteğe aşka veya bilgiye sahip olmayan binlerce memur var zaten. Ben istemem ki işi bilmeyen adam memur olsun. Ayrıca mak tek. sıralamada 20+yım ilk 10da olsam bu düşüncem böyle olurdu çünkü mantıklı olan bu. He ilk 10dayim ne var mulakatsiz aliverseler derdim gelecek kaygısı sonuçta :)

ulugbeg7777
Memur
22 Ocak 2019 20:08

''Sıralamada benden geride olup bu işi benden iyi yapacak, benden daha arzulu ve ülkeye benden daha çok faydası olacak biri varsa mülakatla geçsin beni içim acimaz.''

Bu söylediğini 10 dk içinde sorulan o sorulardan anlayabiliyorsun yani :)

Colandor, 5 yıl önce

Sıralamada benden geride olup bu işi benden iyi yapacak, benden daha arzulu ve ülkeye benden daha çok faydası olacak biri varsa mülakatla geçsin beni içim acimaz. Ülke zaten çok çekti faydasız kadrolulardan. Klimaları sonda çalıştırıp kapıyı açık birakmalar, sebepsiz 10gun rapor alıp ise gelmemeler, çalışırken malzemeleri boşa harcamalar. Bizzat 2012de staj yerimde (kamu kurumuydu) benden sorumlu ustama arıza telefonu gelince ben gitmiyor muyuz dedim, bana "ne acelesi var ya bunların işi bitmez az otur" deyip çayını yudumlamaya devam etti. Ben öyle olacaksam arkamdaki arkadaşlar geçsin beni helaldir.

Colandor
Memur
22 Ocak 2019 20:09

Onu bilemeyiz bunu bilemeyiz o zaman düzen hep aynı gider. Insan kaynakları müdürü veya uzmanının görevi seni 10-20 dk da analiz etmek. Adam senle 10gun aynı evde yasarak mı karakter analizi yapsın. Onlar anlıyor. Tek kelimenden 20 tane sonuç çıkarıyor. Işe kabul edilmedigim birkaç firmada ik uzmanı "bak şunu dememelisin bana bunu dedin ordan kaybettin" gibi şeyler söylemişti. Onlar yapar ayarlar. Zaten kendi çalışma arkadaşlarını seçiyor adamlar

ozzdemir, 5 yıl önce

sıranın neresinde olduğunun bi önemi yok.Olaya tarafsız bakmak lazım.Bulunduğun yere göre fikir değiştirmek, tamamen kendi çıkarına göre yorum yapmak bana göre değil.Bak arkadaşlar gitmiş c.b. pasaportunun rengini sormuşlar.şimdi bunu bilen adam o iş için yeterlimi olacak.ayrıca okulda gördüğün eğitimle yaptığın iş arasında bi bağ yok.Yapacağın işi orda öğreneceksin.özel sektör değilki diyesin daha önce şurda çalıştımda tecrübem var.

He bide kpss ye ne gerek var o zaman benim orda yapacağım işle tarih coğrafyanın ne alakası var gibi bi sorun çıkıyor.Üstelik mülakatta yine tarih soracaklar :) kendisi sınav yapsın o zaman.

Sonuçta biri aylarını vererek yüksek puan almış ama senden 10 puan düşük alan biriyle aynı yarışa giriyorsun. 10 dakikada kimin nasıl bir insan olup olmadığını nasıl anlayabilirsin ki.Lafa gelince bi azim bi istek atandıktan sonra bi yatış sevdası içinde olabilir insanlar nasıl bileceksin...

Colandor
Memur
22 Ocak 2019 20:11

Buna biz böyle bakıyoruzinsan kaynakları uzmanı secereni çıkarır o 10 dakikada çok yaşadık ve haklilardi

ulugbeg7777, 5 yıl önce

''Sıralamada benden geride olup bu işi benden iyi yapacak, benden daha arzulu ve ülkeye benden daha çok faydası olacak biri varsa mülakatla geçsin beni içim acimaz.''

Bu söylediğini 10 dk içinde sorulan o sorulardan anlayabiliyorsun yani :)

gattuso15
Aday Memur
22 Ocak 2019 20:25

Yalamalar daha şimdiden başlamış :) Allah büyüktür. Hak eden hak ettiğini bulsun inşallah. Küçük hesaplar yapıp burada kula kulluk etmenin anlamı yok.

ceko08
Aday Memur
22 Ocak 2019 20:26

Bu hafta acaba ne gibi sorular sordular ilginc nitelikte :)

taka6161
Aday Memur
22 Ocak 2019 20:36

memurlukta yapılan işlerin aşağı yukarı yüzde 90'ı en ortalama adamın bile yapabileceği işlerdir.

3 ay 5 ay eğitimle öğrenir işi yapar hale gelir. bazı özel alımlar hariç mülakattan yana değilim

Colandor, 5 yıl önce

Ben böyle kurumlarda mülakat yapılmasını mantıklı görüyorum. Sonuçta kpss bizim mesleki yeterliliğimizi veya meslegimize olan ilgi alaka ve iştahımızı ölçmüyor. Mülakatta bizlerle yapılacak sohbetlerde karakter analizimizin genel görünüşünü, soracakları teknik sorularla mesleki bilgimizin nederecede olduğunu saptayabilirler. Ülkede o işi yapacak yeterli isteğe aşka veya bilgiye sahip olmayan binlerce memur var zaten. Ben istemem ki işi bilmeyen adam memur olsun. Ayrıca mak tek. sıralamada 20+yım ilk 10da olsam bu düşüncem böyle olurdu çünkü mantıklı olan bu. He ilk 10dayim ne var mulakatsiz aliverseler derdim gelecek kaygısı sonuçta :)

Colandor
Memur
22 Ocak 2019 20:38

Kim o ben miyim yoksa :)

gattuso15, 5 yıl önce

Yalamalar daha şimdiden başlamış :) Allah büyüktür. Hak eden hak ettiğini bulsun inşallah. Küçük hesaplar yapıp burada kula kulluk etmenin anlamı yok.

Colandor
Memur
22 Ocak 2019 20:40

Biz teknik hizmetlerden bahsediyoruz

taka6161, 5 yıl önce

memurlukta yapılan işlerin aşağı yukarı yüzde 90'ı en ortalama adamın bile yapabileceği işlerdir.

3 ay 5 ay eğitimle öğrenir işi yapar hale gelir. bazı özel alımlar hariç mülakattan yana değilim

MeyraSü
Aday Memur
22 Ocak 2019 21:20

Biraz daha farklı bir bakışla bakarsak mülakatın nedeni fetöye gider.. Daha öncede merkezi vardı ne oldu fetö gibi bir örgüt kendi adamlarını yerleştirdi o gece gündüz sınava çalışanlarda yine avucunu yaladı.. Netice olarak bugüne bu alım yöntemine keyfi olarak gelinmedi.. Tecrübe ede ede devletimiz öğreniyor..

Asıl meselemize dönersek mülakata giren arkadaşlar lütfen deneyimlerini paylaşabilir mi?

ceko08
Aday Memur
22 Ocak 2019 21:21

Son 2 gündür 1 tane mulakat yorumu ve deneyimi yok vay be

MeyraSü
Aday Memur
22 Ocak 2019 21:27

Sanırım mülakata ara verilmiş olsa gerek yoksa paylaşım olması gerekirdi..

kerem436
Kapalı
23 Ocak 2019 00:30

arkadaş yalama demiş ama bu bildiğin cokkuldatarak yalama olmuş :)

Colandor, 5 yıl önce

Kim o ben miyim yoksa :)

Colandor
Memur
23 Ocak 2019 00:49

Sizin canınız sıkılıyor herhalde. Benim babam hurdacı lan kimi taniyacam da öyle bir girişimde buluncam. Ben mesleğini icra ederken nelerle karşılaştım aslanım. İki gram beyninle benimle boy ölçüşme. Böyle saçma ithamlarda bulunurken saygılı olun. Denk gelme olasılığımız düşük ama dikkat et yani kayaya çarpmış gibi olursun.Bunca iş tecrübemi konuşturup adam gibi mulakatimiza giricez millete torpilmis roketmis iftilarlar atmayın altında kalırsınız. Haddini bil işine bak.

kerem436, 5 yıl önce

arkadaş yalama demiş ama bu bildiğin cokkuldatarak yalama olmuş :)

Colandor
Memur
23 Ocak 2019 00:59

Bu arada geçenki yorum beklediği adam yorum yazmayınca inşallah mülakatı kazanamazsın diyen arkadaş 1 numaradaydı bunlar da 2ye geçti. Şu kamu kurumuna başvurmak için en az 22 yaşında olmanız gerekiyor da akil yaşta değil başta olur diye boşa dememisler. Kerem436 kuruldum sana dikkat et mülakatın yanmasın

tumblr3
Kapalı
23 Ocak 2019 09:00

verdikleri çevirisini istedikleri metin uzunluğu nasıldı ? kelime kelime olarakmı çeviriyi istiyorlar yoksa hepsini okuduktan sonra özet şeklindemi çeviri istiyorlar ?

Ismael Turan, 5 yıl önce

Ne yazdiysak kardeşim o vardı. Sözlü sınavda sorulacak konular, kendi hakkında bilgiler soruluyor. Yds isteyen bölümlerde sadece Yds tarzı metin çevirisi soruyorlar. Başka birseyde yok zaten.

ceko08
Aday Memur
23 Ocak 2019 09:12

evet gunumuze donelım mulakatlar devam edıyor.

Ismael Turan
Aday Memur
23 Ocak 2019 09:53

Kpss sınavı da bilgi olcutugunu veya bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Torpil konularının önüne geçilmesi için yazılı sınav yapmalı kurumlar. Aksi takdirde torpil ve referans konularının önüne geçilemez. Kendinden emin olan insan yazılı kağıdına gelecek puanı tahmin eder sonuçta. Bir yerlere sikayet şansı da olur.

casmine07, 5 yıl önce

1 yıl boyunca kimisi 2-3 yıl Kpss çalışıp zor bela diğerlerinin puan olarak önüne geçiyor. Sonra 10 dklık abuk sabuk mülakatla senden 6-7 puan düşük puan alan biri önüne geçiyor o memur oluyor sen yine boştasın. Şimdi buna yazık günah değil mi ???

Meriş12
Aday Memur
23 Ocak 2019 10:13

Makinecilerin mülakat başladı mı niye kimse yazmıyor?lütfen tecrübelerinizi yazın

Toplam 1365 mesaj
«404142434445464748495051»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi