Editörler : oto-danisman-expert
05 Mart 2013 20:42

golf 7 1.2 tsi 105 manuel

Aracın en dikt çekici teknik verileri

1)0-100: 10.2 sn (ki bir çok 1.6 atmosferik motorlu araçtan daha hızlı)

2)şehir içi tüketim:5.9 lt

Şansi görüşlerimi belirteyim ,aracın performans yönünde bir sıkıntı yaratacağına ihtimal vermiyorum.Yani 1. maddede vw ye güveniyorum.Ancak şehir içi 5.9 tüketmesine ihtimal vermiyorum.Hadi diyelim 7 lt tüketsin.7 litre bile 1.2'nin vergi avantajını da hesaba katarsak dizelle atışamasa bile lpg ye güçlü bir alternatif olur.Bu aracı takipteyim.Kullananlar bakalım ne diycekler.

canbey_ELT
Kapalı
05 Mart 2013 21:20

1.4 TSI motor kullanıcısıyım hocam, ilgilendiğiniz araç hakkında edindiğiniz bilgiler doğru fakat yakıt tüketimi şehir içi için 7-7.5 litre civarlarında..

Detaylı Bilgi için "Volkswagen Bilgilendirme Konusu" içine yazmanızı rica ederim, merak ettiklerinizi sorarsanız, sorularınıza tek tek cevap verilecektir.

Saygılarımızla
Volkswagen Bilgilendirme Platformu
http://forum.memurlar.net/konu/1751285/7.sayfa

05 Mart 2013 21:36

ben de 1.4 tsi kullanıcısıyım .. bilgi için başka başlığa yazmanıza gerek yok zaten açmışsınız başlığı .

1.2 güçsüz değil ama sakin yumuşak sürmezseniz az da yakmıyor.şehir içi sert agresif kullanımda en az 8-8,5 lt yakıyor. bunun harici ani kalkış yapmadan çok hızlı sürmeden yakıtı fazla değildir.

not : golf almazsanız jetta almayın. aralarında bariz kalite farkı var

metucu
Şef
05 Mart 2013 21:43

valla arkadaslar..ben bugun vw bayisine gittim. bütün araçları inceledim..tiguanı da test ettim..inanın tiguan parasının arabası değil..beni en cok sasırtan sey motor sesinin cok fazla olmasıydı..ama golf dizayn olarak cok güzel..vw alınacaksa golf yada passat alacaksın ..diğerleri gercekten fıs..alıcı gözüyle biraz inceleyince olay kendini gösteriyor

el.san.z.e.ö.
Müsteşar
05 Mart 2013 22:48

1,2 tsi başarılı bir motor, dikkatli kullanım ve uygun koşullarda (eğer çok trafik ve rampa yoksa) ş.içi fabrika verilerine ulaşılabileceğini düşünüyorum.

travego06
Memur
05 Mart 2013 22:50

volkswagen passattır. klas arabasıdır. diğerleri aynı kalitede olmadılar olmazlar

uye1676035
Kapalı
05 Mart 2013 23:03

b de polo

c de golf

d de passat

bu araçlar vw yi vw yapan araçlardır kendi segmentlerinde gerçekten çok tutulan alınan satılan kaliteli araçlar

1.2 tsi motor jetta da bile iyi

golf kasa olarak daha hafif motorda ufak değişiklikler de var

1.2 motor turbo da olunca 1.6 atmosferik motorlardan daha iyi sonuçlar çıkarıyor dizellerdeki torku aynen bunda da hissediyorsunuz rampada çekiş düşecek diye bir şey yok maximum torkunu verdiği devirler çok geniş bir aralık

her araç fabrika verisinin üzerinde yakıt tüketimi olur. ama gene de tüketim yönünden üzeceğini sanmıyorum

Serengeti Aslanı
Şube Müdürü
06 Mart 2013 12:56

1.2 motor hem çok yakıt tüketir hem de çekmez.

brkakgl
Aday Memur
06 Mart 2013 13:02

astra 1,3 hb ile bunun arasıdna kaldım şimdi ikisi farklı diyeceksiniz birisi dizel birisi benzinli ama karar vermek öçok zor günlük 60 km yolum oluyor

06 Mart 2013 16:12

Bütçesi 40-45 bin arası olan vatandaş araç alım konusunda en talihsiz insandır şahsi fikrim.Bu aralıktaki talihsizlerin içinde dönüp duracakları girdaplardan bazılarını sıralamak gerekirse:

1)bu paraya dolu B segmenti dizel mi?yoksa C segment benzilmi mi ..

B sınıf alsa aracın limitleri belli c alsa benzin düşündürür.Ama bu bu girdaptan genelde c sınıf benzinli araca tutunarak çıkılır.Ama biter mi ?bitmez.Şimdide yeni bir girdap

2)c sınıf benzinli mi alsam yoksa c sınıf az kullanılmış dizel mi?

bir gün sıfır araç iyidr az binerim diyerek yatar öteki gün dizel dizeldir diye kalkar.Bu kez de sıfır ama az yakan benzinlilere bakayım der ve golf 1.2 tsi ve focus 1.0 litrelik araçları listenin başına çıkarır.Artık karar büyük ölçüde verilmiştir ama hani reklamlardaki kurt gibi bir kurt mi acaba demelere başlar.Bu kezde soluğu forumlarda alır kararına destekler bulmaya çalışır.İşte bu başlığın kısacık geçmişi..:)

şu an ben yer yer dimdik yokuşları olan dağ tepesi bir yerde yaşıyorum.Araç kısa mesafede kullanılcak yakıt tüketimi hakkında ciddi bilgilere ihtiyacım var.İkinci el dizel düşüncesinden vazgeçtim.Dizelin ne çıkacağı belli değil.

el.san.z.e.ö.
Müsteşar
06 Mart 2013 17:10

kısa mesafe yada zorlu arazide kullanacaksanız bu araba o noktalarda az yakmaz, o zaman hacmi büyütmelisiniz. aynı arabanın temizinden ikinci el 1,6 dizelini gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. 2010-2009 bulunur o paralara. biraz arayacaksınız ama bence buna değer.

06 Mart 2013 18:38

haklısın hocam düşünmedim değil düşündüm hatta bi kaçını da aradım ama inanır mısın adamlar trend 1.6 tdi orası burası boyalı olan 20-30 bin km kullanılmış araçlarını 45 civarına veriyorlar.Hatta birisinin yanına kadar gidip sırf artistik tavrı yüzünden bıraktım geldim.Bunlar malum disbrütörden daha aç gözlü.Yalnız siz 1.2 tsi nin benim bulunduğum koşullarda fazla yakmayacağı kanısına nerden vardınız ?

el.san.z.e.ö., 11 yıl önce

kısa mesafe yada zorlu arazide kullanacaksanız bu araba o noktalarda az yakmaz, o zaman hacmi büyütmelisiniz. aynı arabanın temizinden ikinci el 1,6 dizelini gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. 2010-2009 bulunur o paralara. biraz arayacaksınız ama bence buna değer.

06 Mart 2013 18:39

pardon az yakmaz demişsiniz yanlış okumuşum..

uye1676035
Kapalı
06 Mart 2013 18:46

günlük 60 km yol yapan biri bu aracı almamalı

yeni kasasından bahsediyorsanız astra dizele bakın

ya da golf 6 ların dizellerine ya da lpglilerine bakın

2009-2012 modellerini 35-40 bin arası bulabilirsiniz

06 Mart 2013 18:54

günlük benim yapacağım yol max 15 km olur.ama ilerde tayin vs felan düşününce zorlarmı diye de kafama takıntı etmiyor değil.

uye1676035, 11 yıl önce

günlük 60 km yol yapan biri bu aracı almamalı

yeni kasasından bahsediyorsanız astra dizele bakın

ya da golf 6 ların dizellerine ya da lpglilerine bakın

2009-2012 modellerini 35-40 bin arası bulabilirsiniz

uye1676035
Kapalı
06 Mart 2013 19:34

az yakan bir araç olacak ki rahat rahat gezeceksin

tatile gideceksin haftasonu gezeceksin tayinin uzak bir kuruma çıkacak gidip geleceksin

tsi motorlar ikinci elde de pek rağbet görmüyor satsan değiştireyim desen bir sürü zarar

hem bu motor ve kasa yeni piyasaya sürüldü kronik sorunları var mı belli değil en azından bir iki yıl geçse de sorunları varsa halledilse yakıt tüketimleri hakkında kullancılarının yorumlarını görsek alınabilir hale gelecek

golf 6 lar da 2009 yılında çıktı 2010 modellerine bazı özellikler eklediler yeni kasaların ilk çıkanları her zaman dezavantajlıdır

bir de sistem olarak dizelden bir farkı yok onda da turbo var bunda da turbo arızalarına karşı her zaman kafanızda soru işaretleri olacak en azındana dizel olsa az yakıyor dersin katlanırsın ama bu dizel gibi az da yakmayacak

benim fikrim en iyisi astra dizel, golf 6 dizel ya da golf 6 102 hp lpg

bir de 44 binlik baz donanımda bağımsız süspansiyon yok zannedersem onu da araştırın

06 Mart 2013 20:12

ben motorun kronik sorun çıkaracağına ihtimal vermiyorum.Çünkü bu motor yeni deği.Şu anda skoda yeti,tiguan,jetta da kullanılıyor.Golf 6 kasada da kullanıldı ama doğuş ülkemize getirmedi.Golfte de yeni değil yani.Astra 1.3 cdti j kasadan bahsediyorsanız bu aracı test ettim kalkışları felaket aracın.Direkt geçtim golf 6 dizel sahipleri açgözlülük ediyorlar şu durumda başka bir markanın 2. el dizeli daha mantıklı.Megane yada focus olabilir.golf 7 lerin arka bağımsız değil bu arada ama esp hepsinde standart

uye1676035, 11 yıl önce

az yakan bir araç olacak ki rahat rahat gezeceksin

tatile gideceksin haftasonu gezeceksin tayinin uzak bir kuruma çıkacak gidip geleceksin

tsi motorlar ikinci elde de pek rağbet görmüyor satsan değiştireyim desen bir sürü zarar

hem bu motor ve kasa yeni piyasaya sürüldü kronik sorunları var mı belli değil en azından bir iki yıl geçse de sorunları varsa halledilse yakıt tüketimleri hakkında kullancılarının yorumlarını görsek alınabilir hale gelecek

golf 6 lar da 2009 yılında çıktı 2010 modellerine bazı özellikler eklediler yeni kasaların ilk çıkanları her zaman dezavantajlıdır

bir de sistem olarak dizelden bir farkı yok onda da turbo var bunda da turbo arızalarına karşı her zaman kafanızda soru işaretleri olacak en azındana dizel olsa az yakıyor dersin katlanırsın ama bu dizel gibi az da yakmayacak

benim fikrim en iyisi astra dizel, golf 6 dizel ya da golf 6 102 hp lpg

bir de 44 binlik baz donanımda bağımsız süspansiyon yok zannedersem onu da araştırın

ati_05
Daire Başkanı
08 Nisan 2013 16:22

ARKADAŞLAR 1.2 BLUEMOŞIN GOLFE TÜP TAKILIRMI

Kara boğa 1905
Yasaklı
08 Nisan 2013 16:40

tsi motora tüp uygulaması var ama şu an 4500 tl.

yalnız bu tüp çok farklı bir sistem .sıvılaştırılmış lpg sistemiyle çalışıyor . %5 performans artışı sunuyor tüp ayarı yok filtre değişimi yok bakım yok benzin kullanımı yok . evet yanlış duymadınız benzin kullanımı yok .

lpi (lpdi) sistemi henüz yeni olduğu için ve tsi gibi pahalı araç motorlarında uygulandığı için maliyeti tuzlu. yakın zamanda fiyatı düşecektir.

canbey_ELT
Kapalı
08 Nisan 2013 18:58

"Vialle" ve "Prins" diye iki marka takıyo sadece şuan onlarda 4000-4500tl civarlarında takıyorlar %100 lpg ile çalışan kitleri. malesef baya pahalı, kendini amorti etme süresi çok uzun olduğundan şuan talep görmüyor.
Bakınız:http://www.vialle.com.tr/

Bakınız:http://www.prins.com.tr/direct-liqui-max-sistemi

"Brc", "Zavoli" gibi markalar arge çalışmalarını bitidiler, seri üretime geçmeleri bekleniyor 2-3 ay içerisinde. Ozaman fiyatlar da rekabetten dolayı düşecektir. Ben özellikle Brc yi bekliyorum bir TSI kullanıcısı olarak. 2000tl-3000tl gibi rakamlara takarlarsa hiç affetmem, soluğu brc servisinde alırım.

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
08 Nisan 2013 20:40

Sanırsam brcnin italyaya gönderdiği sirocco gelmiş hocam. 1.4 160 hp motordan oktanın yüksek olması sebebiyle 168 beygır almışlar. Direkt Benzın enjektorlerıne uygulanacak olan sistem kağıt üzerinde bana gayet mantıklı geldi ve TSİ ye ısıtıyor beni =)

canbey_ELT, 11 yıl önce

"Vialle" ve "Prins" diye iki marka takıyo sadece şuan onlarda 4000-4500tl civarlarında takıyorlar %100 lpg ile çalışan kitleri. malesef baya pahalı, kendini amorti etme süresi çok uzun olduğundan şuan talep görmüyor.
Bakınız:http://www.vialle.com.tr/

Bakınız:http://www.prins.com.tr/direct-liqui-max-sistemi

"Brc", "Zavoli" gibi markalar arge çalışmalarını bitidiler, seri üretime geçmeleri bekleniyor 2-3 ay içerisinde. Ozaman fiyatlar da rekabetten dolayı düşecektir. Ben özellikle Brc yi bekliyorum bir TSI kullanıcısı olarak. 2000tl-3000tl gibi rakamlara takarlarsa hiç affetmem, soluğu brc servisinde alırım.

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi