Editörler : E.Kayı Han

serkan_42
Şef
10 Mayıs 2021 05:08

Tayin derken hizmet gereğimi atandın naklen atamami kanunda normalde atamalarda yd verilmez diye hüküm var ama idare mahkemeleri farklı kararlar verdiği oluyor tayinler de kabul almak biraz zor
dincerdem, 3 yıl önce

yi günler arkadşlar hayırlı ramazanlar,

Tayin dolayısı ile nisan başında yd li dava açtım. YD alırsak ne ala

ailemin yanına giderim İnş. Ama YD alamazsam (tecrübeli arakdaşlar) YD

itiraz mi edeyim yoksa etmeyip esastan görüşülüp karara bağlanmasını mı

bekleyim? Çünkü duyduğum kadaryla YD ret olduğunda Bİm de aynı kararı

uyguluyormuş. Yani boşuna dava süremi uzatmış olacağım.

Yetenekman
Aday Memur
10 Mayıs 2021 21:46

Bölge mahkemesinde davam var kaç güne yd kararı çıkar acaba 70 gün oldu halen ses seda yok

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
10 Mayıs 2021 23:10

Hocam meraba kurum başlattımı sizi
trackermaker, 3 yıl önce

İnşallah tüm bekleyenler hayırlı haberler alirlar, kurum EGM, konu 6136 sayılı kanuna muhalefet, ruhsatsız tabanca bulundurmak.

disaster06
Aday Memur
11 Mayıs 2021 12:08

5 gün
Barbaros198, 3 yıl önce
Üst mahkeme olduğu için bir daha itiraz edilme olasılığı yok karar kesin olur herhalde. Benimde ilk mahkeme Red verdi Duruşmasız. 1 hafta süre teblig tarihinden sonra başlıyor değil mi. Uyapta göründükten sonra değil

dincerdem
Aday Memur
11 Mayıs 2021 14:35

hocam zorunlu tayinim çıkarıldı.eşimin geldiğim ilde 3 yıl çalışma zorunluluguna ilşkin yazısı var. İdareye bunu 2 kere sunmama rağmen kabul etmeyip eş durumu tayinimi çıkarmadı. bende istanbul idare mahkemesınde dava açtım. İnşallah yd alırım. Alamazsam eğer itiraz mı edeyim yoksa esastan görüşülmesini mi bekleyim diye sormuştum. Çunku itiraz edersem 3 ay itiraz cevabını beklicam sanırım.

serkan_42, 3 yıl önce
Tayin derken hizmet gereğimi atandın naklen atamami kanunda normalde atamalarda yd verilmez diye hüküm var ama idare mahkemeleri farklı kararlar verdiği oluyor tayinler de kabul almak biraz zor

trackermaker
Kapalı
11 Mayıs 2021 16:58

Atama tercihi yaptırdı kurumum 2 hafta önce bekliyorum.

UŞAKLİKABUS, 3 yıl önce
Hocam meraba kurum başlattımı sizi

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
11 Mayıs 2021 18:03

Kurum ne hocam
trackermaker, 3 yıl önce

Atama tercihi yaptırdı kurumum 2 hafta önce bekliyorum.

trackermaker
Kapalı
11 Mayıs 2021 18:06

Emniyet genel müdürlüğü

UŞAKLİKABUS, 3 yıl önce
Kurum ne hocam

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
11 Mayıs 2021 18:09

benim kurum msb sivil memurluk yd aldım başlatmaları gerekiyo demi tebliğden sonra
trackermaker, 3 yıl önce

Emniyet genel müdürlüğü

trackermaker
Kapalı
11 Mayıs 2021 18:39

Normal şartlarda baslatmalari gerekir ama kurumumuzun tutumunuz bilemiyorum, misal emniyet genel müdürlüğü duyduğum kadarı ile atamalarda ki iptalleri sürüncemede bırakıyor o yüzden uygular veya uygulanmaz deyip bir fikir yürütmek istemiyorum ama temennimiz inşallah uygulamalari yönünde, geçmiş olsun tekrardan.

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
11 Mayıs 2021 21:07

Uygulamama bi lüksleri var mı suç değilmi uygulamamak
trackermaker, 3 yıl önce

Normal şartlarda baslatmalari gerekir ama kurumumuzun tutumunuz bilemiyorum, misal emniyet genel müdürlüğü duyduğum kadarı ile atamalarda ki iptalleri sürüncemede bırakıyor o yüzden uygular veya uygulanmaz deyip bir fikir yürütmek istemiyorum ama temennimiz inşallah uygulamalari yönünde, geçmiş olsun tekrardan.

trackermaker
Kapalı
11 Mayıs 2021 21:18

Uygulamama lüksleri yok, doğru suç ama şu dönemde talimatlar hukukun önüne geçti malesef, suç olup olmadığını takan yok.

UŞAKLİKABUS, 3 yıl önce
Uygulamama bi lüksleri var mı suç değilmi uygulamamak

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
11 Mayıs 2021 21:20

Nasıl iş bu kaedeş ya sen o kadar uğraş ama sonuç yine sıfır e başamı döncez yinemi dava açcaz karar uygulanmıyor diye
trackermaker, 3 yıl önce

Uygulamama lüksleri yok, doğru suç ama şu dönemde talimatlar hukukun önüne geçti malesef, suç olup olmadığını takan yok.

serkan_42
Şef
11 Mayıs 2021 21:29

Yd itiraz edersen bölge idare mahkemesine gider ordan karar bir ay demeden çıkar ama aksi karar vermez zor ret eder esası bekle
dincerdem, 3 yıl önce

hocam zorunlu tayinim çıkarıldı.eşimin geldiğim ilde 3 yıl çalışma zorunluluguna ilşkin yazısı var. İdareye bunu 2 kere sunmama rağmen kabul etmeyip eş durumu tayinimi çıkarmadı. bende istanbul idare mahkemesınde dava açtım. İnşallah yd alırım. Alamazsam eğer itiraz mı edeyim yoksa esastan görüşülmesini mi bekleyim diye sormuştum. Çunku itiraz edersem 3 ay itiraz cevabını beklicam sanırım.

trackermaker
Kapalı
11 Mayıs 2021 22:30

Tazminat ve suç duyurusundan başka bir yaptırımı malesef yok, kurumun kararı uygulamasını bekleyecegiz

UŞAKLİKABUS, 3 yıl önce
Nasıl iş bu kaedeş ya sen o kadar uğraş ama sonuç yine sıfır e başamı döncez yinemi dava açcaz karar uygulanmıyor diye

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
11 Mayıs 2021 23:02

Böyle bi karar vermeye kurumun yetkisi yok iyuk 27.maddesi idare uygulamak zorunda diye yani vaşkatmak zorunda
trackermaker, 3 yıl önce

Tazminat ve suç duyurusundan başka bir yaptırımı malesef yok, kurumun kararı uygulamasını bekleyecegiz

Punisher0606
Aday Memur
11 Mayıs 2021 23:21

Mesleğimin 8.ayında adli ve idari soruşturma geçirmiştim. Adlı olarak hagb aldım ve idari olarak kınama aldım. Tabi bu sürede görevden uzaklaştırılmıştım. 26 ay açıkta kaldıktan sonra bakanlık yüksek disiplin kurulu kınama vermişti ve göreve tekrar çağrıldim. 15 ay görev yaptım hiçbir soruşturmam vs olmadı toplamda 23 ay fiili olarak çalıştım ve 2 yılın dolmasına 1 ay kala dmk57 Md göre ilişiğim kesildi. Dava açtım. İlk derece mah yd red geldi ve itiraz ettik. Sizce sonuç ne olur

trackermaker
Kapalı
11 Mayıs 2021 23:43

Zorunda kardeşim bende biliyorum, iyuk ezberimde, ama kurum inisiyatif alarak baslatmayinca baslatmiyor, size emniyet teşkilatı atama kararlarında istinaftan alınan kararı bile uygulamadığını söyleyebilirim ama sizin kurumun tavrı ne olur bilemem, kurumların inisiyatifinde olmadığını bende biliyorum ama adamlar makam takdiri diyip kesip atıyorlar.

UŞAKLİKABUS, 3 yıl önce
Böyle bi karar vermeye kurumun yetkisi yok iyuk 27.maddesi idare uygulamak zorunda diye yani vaşkatmak zorunda

Yetenekman
Aday Memur
11 Mayıs 2021 23:57

Hangi kurum acaba
Punisher0606, 3 yıl önce

Mesleğimin 8.ayında adli ve idari soruşturma geçirmiştim. Adlı olarak hagb aldım ve idari olarak kınama aldım. Tabi bu sürede görevden uzaklaştırılmıştım. 26 ay açıkta kaldıktan sonra bakanlık yüksek disiplin kurulu kınama vermişti ve göreve tekrar çağrıldim. 15 ay görev yaptım hiçbir soruşturmam vs olmadı toplamda 23 ay fiili olarak çalıştım ve 2 yılın dolmasına 1 ay kala dmk57 Md göre ilişiğim kesildi. Dava açtım. İlk derece mah yd red geldi ve itiraz ettik. Sizce sonuç ne olur

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
11 Mayıs 2021 23:58

Aynen kardeşim egm başlatmıyormuş benim kurum msb Başlatıyormuş benimle beraber bi arkadaşın gs olumsuz sonuçlandı yd almış 2 ay oldu başamış ben daha yeni aldım ama kuruma tebligat gitmedi daha
trackermaker, 3 yıl önce

Zorunda kardeşim bende biliyorum, iyuk ezberimde, ama kurum inisiyatif alarak baslatmayinca baslatmiyor, size emniyet teşkilatı atama kararlarında istinaftan alınan kararı bile uygulamadığını söyleyebilirim ama sizin kurumun tavrı ne olur bilemem, kurumların inisiyatifinde olmadığını bende biliyorum ama adamlar makam takdiri diyip kesip atıyorlar.

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi