Editörler : swat3410
05 Mayıs 2013 16:41

Başpolislik hakkında son gelişmeler ile ilgili bilgisi olanlardan , yazı bekliyoruz

Arkadaşlar Başpolislik sınavına yaptığım itiraz herkesin ki gibi red edildi, Danıştay ve EGM de hak aramanın bedeli olarak 2.500-tl avukatlık mahkeme masrafı adı altında borç çıkardı yani pirince giderken evdeki bulgurdan olduk diyebiliriz.Bu işin sonu ne olacak bilmiyorum ancak EGM şu anda bu konuyla ilgili hiç bir açıklama yapmıyor bunu yapmamasının sebebide düşünceme göre bir şeyler peşinde olabilir ama bu şeylerin bizim aleyhimize olduğunu düşünüyorum ancak ne olduğunu tam olarak bilmiyorum..

checkup
Aday Memur
05 Mayıs 2013 19:44

Ne yapacak, tekrar polis memuru mu? Ne verdi de alacak?

08 Mayıs 2013 14:26

kanun olarak tbmm den çıkmış birşeyi genel müdürlük sindiremedi bütün mesele bu

polisimmm10
Memur
15 Mayıs 2013 21:23

Kesinlikle 2.yerleştirme başpolislik uygulamaya konulacak.danıştayın karar vermesini bekliyorum bende.ayrıca neden 2.bir sınav açılmıyor işte mahkeme sonuçlanmadanda 2.bir başpolislik sınavı açılmayacak.kesinlikle ve kesinlikle açıklanan illerde görev yerlerimizi alacağız.bekle bizi 2.yerleştirme başpolislik biz geleceğiz.

16 Mayıs 2013 15:01

danıştay o konuda kararını açıklayalı çok oldu 1. yerleştirmeleri kabul etti

serkan2527
Aday Memur
05 Eylül 2013 12:08

Yeni sınav elbette 2014 yılında açılabilir.Ancak henüz sonuçlanmayan ve iddk safhasında olan ve bildiğim kadarıyla adalet hukuk bürosunun takip ettiği 300 civarında ayrıca m.sağlam tarafından takip edilen 100 civarında dava ve bireysel olarak açılmış davalar mevcut..bu davalar iddk kararından sonra tekrar danıştay 12.daireye gelecek ve bu daire nihai kararını verdikten sonra türk hukuk sisteminde danıştay safhası tamamlanmış olacaktır.Toplam kaybedilecek zamanın iddk safhasında nisan 2014 tekrar 12. daire safhasında 6 ay olduğu öngörülmektedir.Bundan sonra ki müracaat noktası Anayasa mahkemesi olacak ve yüce mahkemede eğer 19 puan alan yerleşen (tükiye 29000 binincisi)arkadaşı haklı 70 puan alıp yerleşemeyen arkadaşı (ilk 1000 içinde) haksız bulursa ki buda ihtimaller dahilindedir o zaman yapılacak tek şey Avrupa insan hakları mahkemesi müracaatıdır ki bu mahkemenin KAMU YARARI ve PİLOT bölge uygulaması 1 KERELİK YAPTIK BÖYLE OLSUN gibi hiçbir hukuk kitabında olmayan kararları var saymasını beklemiyoruz..Netice itibariyle önümüzde minimum 5 yıllık bir uzun süreç var ama bu süreçten malesef tek zarar gören nitelikli personelini küstüren teşkilatımız ve tüyübitmemiş yetimlerimizin haklarını avukatlara kaptıran meslektaşlarımız olmayacak mı ? Önümüzdaki 5 yıl yeni sınav açılması hukuksal garabetlere neden olacağından ve düşük puanlı atamalar nedeniyle EMSAL olan bu işlem neticesinde daha da büyük bir karmaşa riskinden yeni sınav açılması riskli olabilir..

serkan2527
Aday Memur
13 Kasım 2013 07:17

İddk Nihai kararını vermiş ve 1. Atamalarla ilgili olarak geçici 1. Maddeyi iptal etmiştir.Bunun anlamı; idare tarafından yapılan ilk atamaların hukuka aykırı olduğu dolayısıyla yapılan atama neticesinde rütbe takan arkadaşların tamamının atamalarının iptal edildiği anlaşılıyor..Bu sebebten dolayı ataması hukuka aykırı yapılan kişilerin yapmış olduğu idari işlem evrakları hukuken yok sayılması zorunluluk gibi duruyor..İlk atama iptal olduğunda 2. atamalar mevcut yönetmeliğe uygun yapıldığından idarenin hızlı bir şekilde daha fazla idari sorumluluk almama adına mevcut kararın şerh yazısını alarak uygulaması, yeni mağduriyetlerin önüne geçmek açısından yerinde bir karar olacağı avukatlar tarafından ifade edilmekte..Avukatların bazıları durumdan mefaat devşirmek adına mevcut kararı kullanarak idareden para koparma sevdasına düşmüş adeta selden kütük kapma yarışına girmişlerdir..Meslektaşlarımızın bu oyuna gelmemeleri ve bu fırsatçılara ve bunların aracılarına itibar etmemelerini gerektiğini düşünüyorum..Neticede bu kurumdan aldığı maaşla geçinen arkadaşların kurumumuza zarar vermemesi gerekir.Yanlışlık düzeltilir.

13 Kasım 2013 12:43

bu kurum 2 yıldır olmadık eziyetleri yaptı halende yapmaya devam etmektedir. ben yaptım oldu git hakkını mahkemede ara mantığı yüzünden bu cesaret bu nedenle avukatlar elbette haklarını alacak belki birileri çıkıp ....siz ne biçim iş yapıyorsunuz bu kadar zarara uğrattınız devleti deyip hesap sorarsa bir daha yapacakları işleri kanuna uygun yaparlar. bu anlamda sizin görüşünüze katılmıyorum....

serkan2527, 10 yıl önce

İddk Nihai kararını vermiş ve 1. Atamalarla ilgili olarak geçici 1. Maddeyi iptal etmiştir.Bunun anlamı; idare tarafından yapılan ilk atamaların hukuka aykırı olduğu dolayısıyla yapılan atama neticesinde rütbe takan arkadaşların tamamının atamalarının iptal edildiği anlaşılıyor..Bu sebebten dolayı ataması hukuka aykırı yapılan kişilerin yapmış olduğu idari işlem evrakları hukuken yok sayılması zorunluluk gibi duruyor..İlk atama iptal olduğunda 2. atamalar mevcut yönetmeliğe uygun yapıldığından idarenin hızlı bir şekilde daha fazla idari sorumluluk almama adına mevcut kararın şerh yazısını alarak uygulaması, yeni mağduriyetlerin önüne geçmek açısından yerinde bir karar olacağı avukatlar tarafından ifade edilmekte..Avukatların bazıları durumdan mefaat devşirmek adına mevcut kararı kullanarak idareden para koparma sevdasına düşmüş adeta selden kütük kapma yarışına girmişlerdir..Meslektaşlarımızın bu oyuna gelmemeleri ve bu fırsatçılara ve bunların aracılarına itibar etmemelerini gerektiğini düşünüyorum..Neticede bu kurumdan aldığı maaşla geçinen arkadaşların kurumumuza zarar vermemesi gerekir.Yanlışlık düzeltilir.

kahraman046
Aday Memur
14 Kasım 2013 01:15

idare hukukuna göre idarenin yapmış olduğu her işlem aksi ispatlana kanuni sayiliyor. Bunu idare bildiği için adamlar keyfe keder işlem yapabiliyorlar, bundan dolayı ki bize hakkimizi aramak mahkemede düşüyor. kurum zarara uğramışsa yapmadan düşünecek benim zararim ne olacak budan dolayı arkadaşlar bu gibi durumlarda mutlak suretle hakkimizi aramayalim ki birileri keyfe keder iş yapmasin.

Şunu söylemek istiyorum haksızlığa karşı susmak haksizliktir. ..

KANUN0246
Şube Müdürü
14 Kasım 2013 17:12

fikir beyan etmeyın arkadaş. somut bir gelişme varsa onu yazın..

polmali
Aday Memur
15 Kasım 2013 18:42

9750 yi sırala herkes yapsın tercihini bence

polmali
Aday Memur
15 Kasım 2013 18:46

puanına güvenenlen konuşsun herkes kendince haklı yorum yapıyor sanki yerleşemeyen arkadaşların heps

polmali
Aday Memur
15 Kasım 2013 18:48

100 puan aldı yerleşenler 25 puanla yerleşti

VolvoS7700
Aday Memur
15 Kasım 2013 20:36

Başpolis Arnavutoğlu rumuzlu arkadaşım, gerçekten İDDK 2. yerleşemeyenlerin lehinemi karar

VolvoS7700
Aday Memur
15 Kasım 2013 20:39

İDDK nın son kararını bilenler varsa yazabilirlerse seviniriz, çünkü 2500-tl.avukatlık parası gitti, acaba geri abalicekmiyiz ya da 2. yerleştirmelerle ilgili atamalar yapılacak mı, hala EGM den ses çıkmıyor ancak avukatlık paralarını tahsil etmek için bol bol icra tehdidiyle yazışmalar yapıyor.. inşallah bu tam tersine döner ve biz karşı cevabı da verdiğimiz paraları almıyoruz sizin olsun, ihtiyacınız var diye söyleriz..

VolvoS7700
Aday Memur
15 Kasım 2013 20:43

Her ne olursa olsun hem 1. yerleştirmelerin ve hem de ikinci yerleştirmelerin tamamının BAŞPOLİS olarak atamasının yapılması gerekmektedir, çünkü bu durumda hiç kimse mağdur ollmamış olur. Zaten 3 yıldır sınav yapılmıyor ve açmadıkları sınavların yerine atama yapılmış olur..bir taş ta iki kuş misali..

Ancak Bu şarkı burada bitmez...

VolvoS7700
Aday Memur
17 Kasım 2013 17:30

Arkadaşlar 2. Yerleştirmeler hakkında bilgisi olan yok galiba henüz EGM de bir genelde ya da tamim yayınlamadığına görü süreç umutsuz da görünse devam ediyor gib.

Sayın EGM müdürlerimiz ve İçişleri Bakınımız Lütfen 2. Yerleştirmeleri yapınız, bunun vebalinden inan ki hiç bir alemde kurtulamayacaksınız diye düşünüyorum.

Hartdiks
Şef
17 Kasım 2013 18:43

Arkadaşlar şu Başpolislik işini keşke hiç çıkarmasalardı, bütün meslek gruplarında herkes sorumluluğu karşılığında ücretini alır, bizde bu böyle değil yükle sorumluluğu karşılığı 0. bu konuyla ilgili EGM ve BİMER e başvurum oldu. el cevap biz istedik maliye vermedi. Tabii sen başa kendi alacağını yazarsan olmaz yaz bakalım sadece Başpolisi oluyormu olmuyormu, uyanıklar illaki kendilerini işe sokmasalar olmayacak. Buradan bütün Başpolis arkadaşlara sesleniyorum: bize yükledikleri sorumluluğun karşılığını almak için uğraşalım. Benim izlenimim EGM bu rütbeyi çıkardığına bin pişman oldu ama geç, onun için sanırım haklarımızla ilgili bir çalışma içine girmiyor

baretta1675
Aday Memur
18 Kasım 2013 23:27

başpolisler birim içinde değilde, il içinde yerleştirme yapılacak

baretta1675
Aday Memur
18 Kasım 2013 23:30

mahkeme kararı avukata ve emniyete ulaşırsa bizlerede tebliğ ederler.

muzsword
Aday Memur
19 Kasım 2013 15:04

baretta zaten birinci yerleştirme il içindeydi illere göre yerleştirdiler oda iptal oldu

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi