Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Mayıs 2019 01:04

İlçe emrinden görevlendirme

Değerli hocalarım.

Öğretmen olarak atandım.Çokşükür.

Ancak atandığım okul kısa bir süre önce proje okulu olmuş.

Bulunduğum ilde branşımda 5 okul barken hepsi de proje okulu olmuş.

Mağdur olmamız için ilçe emrine atadılar.

İlçe beni görevlendirmeyle aynı okula görevlendirecekmiş.

Ben bu konud tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

Birkaç soru sorsam beni aydınlatır mısınız?

1-İlçe emrine atanan bir öğretmenle direk okula atanan öğretmen arasında ne fark vardır?

2-Ben teknik öğretmenim.Meslek öğretmenlerine ödenen ilave tazminatı ilçe emrine atanıp meslek lisesine görevlendirme halinde alabilir miyim?

3-Okula direk atanan bir öğretmenin alacağı ekdersle ilçe emrinden görevlendirmeyle aynı okula atanan öğretmenin ekdersi arasında sayı olarak fark olur mu?Görevlendirmeyle çalışan öğretmen ekders alabiliyor mu?

4-Şuan başlayan bir teknik öğretmen diğer öğretmenlerle birlikte yaz tatiline çıkar mı?Yoksa yaz tatilini aday olduğu için okulda mı geçirir?Okulda geçirecekse be iş yapar?

Sorularım size çok basit gelebilkir.Ancak ben yeni atanan bir öğretmen olarak tüm bunları gerçekten çok merak ediyorum.Saygılar hocalarım.

dilate40
Aday Memur
20 Mayıs 2019 02:44

Değerli hocalarım.

Öğretmen olarak atandım.Çokşükür.

Ancak atandığım okul kısa bir süre önce proje okulu olmuş.

Bulunduğum ilde branşımda 5 okul varken hepsi de proje okulu olmuş.

Mağdur olmamam için ilçe emrine atadılar.

İlçe beni görevlendirmeyle aynı okula görevlendirecekmiş.

Ben bu konuda tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

Birkaç soru sorsam beni aydınlatır mısınız?

1-İlçe emrine atanan bir öğretmenle direk okula atanan öğretmen arasında ne fark vardır?

2-Ben teknik öğretmenim.Meslek lisesi öğretmenlerine ödenen ilave tazminatı ilçe emrine atanıp meslek lisesine görevlendirme halinde alabilir miyim?

3-Okula direk atanan bir öğretmenin alacağı ekdersle ilçe emrinden görevlendirmeyle aynı okula atanan öğretmenin ekdersi arasında sayı olarak fark olur mu?Görevlendirmeyle çalışan öğretmen ekders alabiliyor mu?

4-Şuan başlayan bir teknik öğretmen diğer öğretmenlerle birlikte yaz tatiline çıkar mı?Yoksa yaz tatilini aday olduğu için okulda mı geçirir?Okulda geçirecekse ne iş yapar?

Sorularım size çok basit gelebilir.Ancak ben yeni atanan bir öğretmen olarak tüm bunları gerçekten çok merak ediyorum.Saygılar hocalarım.

dilate40
Aday Memur
20 Mayıs 2019 23:53

BİLEN BİR ALLAH KULU YOK MU

ffuturist
Kapalı
20 Mayıs 2019 23:56

1- hiçbir fark yoktur.

ffuturist
Kapalı
21 Mayıs 2019 00:01

3- Girdiğiniz ders sayısına göre ek dersinizi alırsınız. Yani yine bir fark yoktur.

4- Aday öğretmenler yaz tatilini okulda geçirmiyorlar. yani diğer öğretmenlerle aynı haklara sahipsiniz. eğer yeni bir uygulama geldiyse bilemem.

2. maddeyi bilmiyorum. İnşallah sorularınıza cevap verebilmişimdir.

dilate40
Aday Memur
21 Mayıs 2019 00:18

sağolun hocam.

cevap verecek var mı başka

ffuturist, 5 yıl önce

3- Girdiğiniz ders sayısına göre ek dersinizi alırsınız. Yani yine bir fark yoktur.

4- Aday öğretmenler yaz tatilini okulda geçirmiyorlar. yani diğer öğretmenlerle aynı haklara sahipsiniz. eğer yeni bir uygulama geldiyse bilemem.

2. maddeyi bilmiyorum. İnşallah sorularınıza cevap verebilmişimdir.

dilate40
Aday Memur
21 Mayıs 2019 20:57

meslek lisesinde görevlendirmeyle çalışan yok mu hiç

esmeltem
Kapalı
23 Mayıs 2019 10:15

Fark yok ama maaş ekders gibi işlemlerinizi okul değil ilçe mem yapacak.

esmeltem
Kapalı
23 Mayıs 2019 10:17

Karne günü okuldaki görevlendirme biter. Aynı okulda seminer almak için dilekçe vermeniz lazım okula

esmeltem
Kapalı
23 Mayıs 2019 10:19

Mebbiste kadromuz ilçe mem de görünür ama görevlendirme kısmında okulun adı yazar

dilate40
Aday Memur
23 Mayıs 2019 15:31

Hocam peki bu sekilde meslek ogretmenligi ilave tazminatini alabilecek miyim.siz ayni sekilde mi calistiniz

dilate40
Aday Memur
25 Mayıs 2019 01:17

yeni atanan aday öğretmene hemen ders listesi verilir mi.

meslek lisesi meslek öğretmeni aday öğretmen dersi olsun olmasın 8 saat okulda durmak zorunda mıdır

haziran başında öğretmenliğe başlayan aday öğretmene ders listesi verilir mi,ek ders veriliri mi

aday öğretmen memurluk yapmak zorunda mıdır

haziranda göreve başlayan aday öğretmen adaylık yetiştime sürecine eylül demi başlar,yaz tatiline diğer öğretmenler gibi çıkabilir mi

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi