Editörler : Pangaea

Emrah. K
Aday Memur
22 Mayıs 2020 19:22

Hayırlı olsun hepinize kurtulduk sizden

findikfistik101
Aday Memur
22 Mayıs 2020 19:43

18 mart - 18 nisan - 18 mayıs - 18 haziran koy bi 4 gün daha.

Hadi geçmiş olsun 3 ay gitti. Temmuz iş başı Ağustos Eylül ek atama hadi 60 gün kârdasınız. Olan 41cilere ve istediği iller açılmayanlara olmuş. Allah sabır versin.

findikfistik101
Aday Memur
22 Mayıs 2020 20:12

Bu arada 22 haziranda okullar açılacak herhalde en son sayın bakan okullarınız yok kapalı diye göndermiyordu çünkü kararnameleri.

Çaçi
Aday Memur
22 Mayıs 2020 20:24

Kararname leri derken evrakları kendimiz mi gidip teslim edeceğiz gittikten sonra orda mi kalmamız gerekecek yani ne zaman göreve başlanırdüzen kurmak için sordum işleyiş nasıldır nasıl olur

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
22 Mayıs 2020 20:40

Tam tersine

Normalde eğitim öğretim yılı 19 Haziranda bittiği için kararnameleri 22 Haziranda yolluyorlar.

findikfistik101, 4 yıl önce

Bu arada 22 haziranda okullar açılacak herhalde en son sayın bakan okullarınız yok kapalı diye göndermiyordu çünkü kararnameleri.

bilkyaz13
Memur
22 Mayıs 2020 21:34

herkese hayırlı uğurlu olsun, şimdi süreç nasıl devam edecek ?

crtr81
Aday Memur
22 Mayıs 2020 21:38

Saygıdeğer hocalarım. Sevgili meslektaşlarım. Bu yazıyı inanın üzerimden bir ton yük kalkmış olarak yazıyorum. aylardan beri beklediğimiz, sabır ettiğimiz, stres yaptığımız haber nihayet geldi. bende farkındayım 3 ay kaybımız var, bu ilan edilen tarih bile geç ama olsun. şükürler olsun sayın hocalarım. Sonunda hak ettiğimizi alacağız. Allah hak edenlerin emeğini asla boşa çıkarmaz demiştim, öyle de oldu. şimdi çok az daha bekliyicez ve sabrımızın meyvesini, HAKKIMIZI geçte olsa alacağız. en azından belirsizlik stres ve umutsuzluk içinde beklemeyeceğiz artık. şimdi bu sürecin başından beri bizi sabote eden, emeklerimizle alay eden seviyesiz kişilere güzel bir yazı yazmak icap ederdi ama kendimizi yormaya gerek yok :) her zaman dediğim gibi kötü kalpli insanlar asla başaramazlar. bizde kendi işimize bakalım, bizlere bu süreçte içinden kıs kıs gülen şahıslar düşünsün bundan sonrasını... HEPİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN SAYGIDEĞER HOCALARIM.

charlesdickens
Aday Memur
23 Mayıs 2020 05:23

Hocam 1 ay 3 haftanın 1 ayı ne ücreti oluyor?

iTosun, 4 yıl önce

2016 ve 2017'lilere de tayin hakkı verildi.

Başvuru tarihini geriye de almadılar son sınıflar başvurabiliyor.

Bize Eylül'de beraber başlayacağız diyenler ilahi adalet işte kötü niyetlerinin eseri istemedikleri ne varsa başlarına geldi.

Özlük haklarımız ve maaşlar 22 Haziran'dan sonra sözleşmeyi imzalayınca başlar.

15 Temmuz'da 1 ay+3 haftalık maaşı alırız.

;)

EYWALLAHSIZ
Aday Memur
23 Mayıs 2020 11:26

ne zaman başlarız arkadaşlar tam fikri olan varmı

kalma
Aday Memur
23 Mayıs 2020 11:26

goreve basladigin tarih 22 haziran olursa Hocam normal ogretmen gibi 1 maaş ve 15 inden 7 gun gectigi icin arti 7 gunluk maas aliyorsun 1 maaş onden baslatiyolar alip calisiyon ben 4 ekim girisliydim ayin 15 i 5200 falan aldim 1 ay arti 11 gunluk kisim
charlesdickens, 4 yıl önce

Hocam 1 ay 3 haftanın 1 ayı ne ücreti oluyor?

ogrtmny
Aday Memur
23 Mayıs 2020 20:52

Arkadaşlar bir sorum olacak. İnşallah 22 Haziran'da kararnameler illere gönderilecek. Mesela beni 23 Haziran'da çağırdılar imza için. Benim 24ünde imza atmam ile Temmuzun 2sinde imza atmam aynı şeye mi denk gelir? Yani herkesin girişini aynı anda mı yaparlar yoksa imza atılan gün mü baz alınır göreve başlama için?

patronhoca
Aday Memur
24 Mayıs 2020 00:58

İmza atmayı formalite olarak düşünmeyelim. Resmi boyut olduğu için attığınız gün itibari ile giriş yapılır ona göre maaş hesabınız yapılır.
ogrtmny, 4 yıl önce

Arkadaşlar bir sorum olacak. İnşallah 22 Haziran'da kararnameler illere gönderilecek. Mesela beni 23 Haziran'da çağırdılar imza için. Benim 24ünde imza atmam ile Temmuzun 2sinde imza atmam aynı şeye mi denk gelir? Yani herkesin girişini aynı anda mı yaparlar yoksa imza atılan gün mü baz alınır göreve başlama için?

brkckl
Şube Müdürü
24 Mayıs 2020 01:30

Hocam şimdi biz bilet almak ve plan yapmak için haber beklesek mi beklemesek mi? Sanki her an bir şey değişecekmiş gibi geliyor hâlâ bana. Mesela sağlık raporları için bir şey denmedi. Hastaneler normalleşme sürecine girecek diye herkes alır ve evrakları tamamlar diye mi düşünülüyor acaba.

Yani şimdi biz şimdiden bilet alıp planları yapsak, ters köşeye kalır mıyız bilemedim.

patronhoca, 4 yıl önce
İmza atmayı formalite olarak düşünmeyelim. Resmi boyut olduğu için attığınız gün itibari ile giriş yapılır ona göre maaş hesabınız yapılır.

Nuran55
Aday Memur
24 Mayıs 2020 11:50

Aynı şeyleri ben de düşünüyorum hocam . Henüz sağlık raporunu almadım hiç bir yerde randevu yok

brkckl, 4 yıl önce

Hocam şimdi biz bilet almak ve plan yapmak için haber beklesek mi beklemesek mi? Sanki her an bir şey değişecekmiş gibi geliyor hâlâ bana. Mesela sağlık raporları için bir şey denmedi. Hastaneler normalleşme sürecine girecek diye herkes alır ve evrakları tamamlar diye mi düşünülüyor acaba.

Yani şimdi biz şimdiden bilet alıp planları yapsak, ters köşeye kalır mıyız bilemedim.

Bitik.ülke
Yasaklı
24 Mayıs 2020 13:57

Devlet parasızlıktan en geç 2 sene sonra sizlerin ve diğer birçok memurun maaşlarını yatıramayacak hale gelecek.En geç 4-5 sene sonra da büyük oranda dijital eğitime geçilecek ve çoğunuz şutlanacaksınız.O yüzden çok sevinmeyin hayatımız kurtuldu diye.Burası fakir ve geri kalmış bir Ortadoğu ülkesi,bunu sakın unutmayın.Fakir ve geri kalmasında cahil ve eleştirel düşünemeyen öğretmenlerin de payı çok büyük.

Borgholz
Aday Memur
24 Mayıs 2020 14:05

Damarlarında Türk kanı yerine ... kanı olduguna dair bahse girerim. Siz ve sizin gibilere kalsa şuan ülkenin kapısına kilit vurup düşmana teslim edeceğiz. Çabalayamıyorsan gölge yapma. Kibrit alevi kadar bile olsa bu ülkede bir şeyler daha iyi olsun diye emek harcayanlar var.
Bitik.ülke, 4 yıl önce

Devlet parasızlıktan en geç 2 sene sonra sizlerin ve diğer birçok memurun maaşlarını yatıramayacak hale gelecek.En geç 4-5 sene sonra da büyük oranda dijital eğitime geçilecek ve çoğunuz şutlanacaksınız.O yüzden çok sevinmeyin hayatımız kurtuldu diye.Burası fakir ve geri kalmış bir Ortadoğu ülkesi,bunu sakın unutmayın.Fakir ve geri kalmasında cahil ve eleştirel düşünemeyen öğretmenlerin de payı çok büyük.

Bitik.ülke
Yasaklı
24 Mayıs 2020 21:37

Ben ülkenin gerçek halini görerek ve göstererek senden ve senin gibilerden çok daha faydalı olduğumu düşünüyorum bu topraklara.

Ülkesinin politik, ekonomik, eğitim vs. alanlarında dünyanın içindeki konumunu, gitmekte olduğu yeri gerçekçi şekilde görebilen mi daha faydalı bir insandır yoksa dünyadan ve ülkesinin durumundan habersiz kendi toz pembe hayalleri ile yaşayan mı daha faydalıdır?Sizlerin çoğu sadece atanıp hayatını kurtarma derdinde,ben ise ülkenin dertleriyle, dünyaki konumuyla dertleniyorum öncelikle.Senin gibi bol bol hamasi,boş nutuklar atarak milliyetçi olduğunu savunan cahilleri de yola getirmeye çalışıyorum.

Ayrıca "kibrit alevi kadar da olsa bu ülkede bir şeyler daha iyi olsun diye emek harcayanlar var", demişsin.Kim bu kişiler acaba? Ülkesindeki öğrencileri Pisa sınavlarında sürekli son sıralara oynatan 1 milyon öğretmenler mi? Ülkesindeki insanların gitgide daha cahil,kaba ve bencil yetişmesinde büyük pay sahibi olan ve dünyada olan biteni takip etmekten bile aciz öğretmenler mi? Çoğunluğu hayatında nitelikli 20-30 kitap bile okumamış öğretmenler mi?

Çoğunuz akvaryumda gezinen balıklar gibisiniz.Ülkenizin dünya içinde ekonomik, siyasi, kültürel, eğitim kalitesi anlamında nasıl konumlandığını bile bilmeyecek kadar dünyaya kapalı ve aynı zamanda meraksız kişilersiniz.

Borgholz, 4 yıl önce
Damarlarında Türk kanı yerine ... kanı olduguna dair bahse girerim. Siz ve sizin gibilere kalsa şuan ülkenin kapısına kilit vurup düşmana teslim edeceğiz. Çabalayamıyorsan gölge yapma. Kibrit alevi kadar bile olsa bu ülkede bir şeyler daha iyi olsun diye emek harcayanlar var.
24 Mayıs 2020 21:53

Arkadaşlar diploma yerine e devletten aldığımız mezuniyet belgesi geçerli olur mu ya da diplomamıza aslı gibidiri milli eğitim damga basabilir mi?

brkckl
Şube Müdürü
24 Mayıs 2020 23:09

Yasak bittikten sonra bunu ilimdeki Milli Eğitime soracağım hocam. Dönerim buraya.

Nuran55, 4 yıl önce

Aynı şeyleri ben de düşünüyorum hocam . Henüz sağlık raporunu almadım hiç bir yerde randevu yok

Kilavux
Aday Memur
24 Mayıs 2020 23:47

hepimize hayırlı uğurlu olsun hocalarım yuksekovaya atanan yada Yüksekova hakkında bilgisi olan arkadaş var mı kiralar nasıl ilçe olarak nasıl
Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi