Editörler : ayşegül bgm
13 Ocak 2019 11:17

2019 Ünvan degısıklıgı sınavı

2019da unvan degısıklıgı sınavı ne zaman bılen var mı

Profösör57
Genel Müdür
13 Ocak 2019 11:57

daha belli değil umarım yapılır. bende bekliyorum 2017 deki sınavda 58 almıştım .( 2 puanla yani 1 soruyla kaçırdım :(

Profösör57
Genel Müdür
13 Ocak 2019 13:31

unvan değişikliği sınavı için facebookta bir grup açtım. tüm sınava girecek arkadaşlarla orada buluşablirsek fikir alışverişinde bulunabiliriz.

facebookta Sağlık Bakanlığı 2019 Unvan Değişikliği Sınavı

şeklinde aratın sınava girecek arkadaşlarınız varsa ekleyin.

Hasantts
Aday Memur
13 Ocak 2019 16:02

Sağlık-Sen haber yapmıştı iki yılda bir ünvan değişikliği için söz aldık diye. Haber kaldırılmış

bostancibasi
Aday Memur
13 Ocak 2019 16:14

Son kpdk toplantısı ; Madde 15) Kamu kurumlarında iki yılda bir boş olan kadrolara Görevde Yükselme sınavının Devlet Personel Başkanlığı tarafından merkezi sistemle yapılması, unvan değişikliği sınavında sınava giren personel sayısı için yeteri kadar kadro varsa sınav yapılmadan eğitim durumlarına göre direkt atamalarının yapılması. Sendikalara bu yönde mesaj atabilirsek iyi olur

Didemidil
Aday Memur
13 Ocak 2019 16:47

profesör 57 oyle bı sayfa goremedım

Profösör57
Genel Müdür
13 Ocak 2019 17:01

https://www.facebook.com/groups/370759350355816/

bu linke tıklayın. yada yazdığım gibi

Sağlık Bakanlığı 2019 Unvan Değişikliği Sınavı

şeklinde aratın

Didemidil, 5 yıl önce

profesör 57 oyle bı sayfa goremedım

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
13 Ocak 2019 17:11

Size birkaç şey sorabilir miyim lise mezunu hemşire ftr veya diyetisyenlik okuduktan sonra açılan unvan değişikliği sınavına girebilir değil mi? İlla o an çalıştığın hastanede girmek zorunluluğu yok neresi gelirse gidebiliriz değil mi?
Profösör57, 5 yıl önce

https://www.facebook.com/groups/370759350355816/

bu linke tıklayın. yada yazdığım gibi

Sağlık Bakanlığı 2019 Unvan Değişikliği Sınavı

şeklinde aratın

Profösör57
Genel Müdür
13 Ocak 2019 17:19

sözleşmeli değilseniz tabiki girebilirsiniz. çalıştığınız hastanenin önemi yok zaten unvan değişikliğinde bulunduğunuz ile kadro açılmazsa bırakın hastaneyi çalıştığınız ilde değişiyor.

Hemşire.Gamze, 5 yıl önce
Size birkaç şey sorabilir miyim lise mezunu hemşire ftr veya diyetisyenlik okuduktan sonra açılan unvan değişikliği sınavına girebilir değil mi? İlla o an çalıştığın hastanede girmek zorunluluğu yok neresi gelirse gidebiliriz değil mi?

blackforest58
Aday Memur
13 Ocak 2019 17:35

Bulundugumuz ile kadro acilsada farkli bi il yazabilir miyiz

bostancibasi
Aday Memur
13 Ocak 2019 17:40

Twitter da sendikaları etiketleyerek 15-Kamu kurumlarında iki yılda bir boş olan kadrolara Görevde Yükselme sınavının Devlet Personel Başkanlığı tarafından merkezi sistemle yapılması, unvan değişikliği sınavında sınava giren personel sayısı için yeteri kadar kadro varsa sınav yapılmadan eğitim durumlarına göre direkt atamalarının yapılması. Bu maddeyi yayalım

Didemidil
Aday Memur
13 Ocak 2019 17:42

ıstedıgın ılı yazabılırsın ama sınav ne zaman ıste ve kadro acılır mı ben sosyal hızmetlerden gırmek

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
13 Ocak 2019 19:02

4+2 de 4 yıl sonunda kadrolu oluyorum zaten değil mi? Lise mezunu hemşire olmamda da bir sıkıntı yok değil mi? Unvan değişikliği sınavının kökten kaldırılma gibi bir durumu olmaz değil mi biraz ona güvenerek üniversite okuyacağım da.
Profösör57, 5 yıl önce

sözleşmeli değilseniz tabiki girebilirsiniz. çalıştığınız hastanenin önemi yok zaten unvan değişikliğinde bulunduğunuz ile kadro açılmazsa bırakın hastaneyi çalıştığınız ilde değişiyor.

Profösör57
Genel Müdür
13 Ocak 2019 20:12

4+2 de sanırım 6. yılda kadrolu olunuyor biliyorum. yani +2 yide çalıştığınız zaman ama yinede tam emin değilim ondan. lise mezunu olmanızda sıkıntı yok tabi zaten lise olup üniversite okursanız okuduğunuz bölüme ait unvan değişikliği yaparsınız. sınav kaldırılırmı kaldırılırsa nasıl bir sistem gelir orasını bilemeyiz.

4+2 de 4 yıl sonunda kadrolu oluyorum zaten değil mi? Lise mezunu hemşire olmamda da bir sıkıntı yok değil mi? Unvan değişikliği sınavının kökten kaldırılma gibi bir durumu olmaz değil mi biraz ona güvenerek üniversite okuyacağım da.

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
13 Ocak 2019 20:46

Bildiğim kadarıyla 4 yıl sonunda kadrolu olunuyor, isteğe bağlı tayin istemek için de 2 yıl daha kalmak gerekiyor. Eski bir konuda bizzat siz bunu yazmışsınız: 676 sayılı KHK 76. madde 4. fıkra buna açıklık getirmiş. ; (4) Sözleşmeli sağlık personelinden dört yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (A) bendi kapsamındaki kadrolara atanır. Bu kadrolara atananlar, aynı yerde en az iki yıl daha görev yapar, bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmaz.
Profösör57, 5 yıl önce

4+2 de sanırım 6. yılda kadrolu olunuyor biliyorum. yani +2 yide çalıştığınız zaman ama yinede tam emin değilim ondan. lise mezunu olmanızda sıkıntı yok tabi zaten lise olup üniversite okursanız okuduğunuz bölüme ait unvan değişikliği yaparsınız. sınav kaldırılırmı kaldırılırsa nasıl bir sistem gelir orasını bilemeyiz.

Profösör57
Genel Müdür
13 Ocak 2019 20:50

evet ilk başlarda az araştırmıştım öyle yazmıştım sanırım ama daha sonra sanki 2 yıl daha çalışınca kadrolu olunuyor veya 4 yıl dolunca tayin hakkı veriliyor ama 4+2 süresi baştan başlıyor gibi falan. çok ayrıntılı incelemedim karışık açıkçası ama 4 yıl içinde çok şey değişir zaten sizin o konuya çok hakim değilim yanlışta bilgilendirmek istemem. ama her halukarda bir gün kadroyu alacaksınız unvan değişikliği hakkınız var. ben kadroluyumda ne oldu kaç sene oldu mezun olalı daha değiştiremedim unvanımı :) kadro meselesine takılmayın

Bildiğim kadarıyla 4 yıl sonunda kadrolu olunuyor, isteğe bağlı tayin istemek için de 2 yıl daha kalmak gerekiyor. Eski bir konuda bizzat siz bunu yazmışsınız: 676 sayılı KHK 76. madde 4. fıkra buna açıklık getirmiş. ; (4) Sözleşmeli sağlık personelinden dört yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (A) bendi kapsamındaki kadrolara atanır. Bu kadrolara atananlar, aynı yerde en az iki yıl daha görev yapar, bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmaz.

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
13 Ocak 2019 22:03

Pekala teşekkür ederim. Neden ki unvan değişikliği sınavı sorularına baktığımda meslekle ilgili temel şeyler soruluyor. Onun dışında mülakat vs var mı?
Profösör57, 5 yıl önce

evet ilk başlarda az araştırmıştım öyle yazmıştım sanırım ama daha sonra sanki 2 yıl daha çalışınca kadrolu olunuyor veya 4 yıl dolunca tayin hakkı veriliyor ama 4+2 süresi baştan başlıyor gibi falan. çok ayrıntılı incelemedim karışık açıkçası ama 4 yıl içinde çok şey değişir zaten sizin o konuya çok hakim değilim yanlışta bilgilendirmek istemem. ama her halukarda bir gün kadroyu alacaksınız unvan değişikliği hakkınız var. ben kadroluyumda ne oldu kaç sene oldu mezun olalı daha değiştiremedim unvanımı :) kadro meselesine takılmayın

hemsre05
Kapalı
13 Ocak 2019 22:43

hocam siz atanmıştınız demi yoksa bekliyor musunuz

Pekala teşekkür ederim. Neden ki unvan değişikliği sınavı sorularına baktığımda meslekle ilgili temel şeyler soruluyor. Onun dışında mülakat vs var mı?

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
13 Ocak 2019 22:54

Bekliyorum ben şu an sadece planlarım üzerinden konuşuyorum :)
hemsre05, 5 yıl önce

hocam siz atanmıştınız demi yoksa bekliyor musunuz

Hasantts
Aday Memur
14 Ocak 2019 16:52

Sağlık sen görevde yükselme olacak ünvan değişikli yok dedi Facebook?tan attığım mesaja :(

HGD.8033
Aday Memur
16 Ocak 2019 01:25

Ünvan değişikliği sınavı ile görevde yükselme sınavı aynı değil mi birlikte yapılmıyor mu

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi