Editörler : supporters.
«282283284285286287288289290291292293»

Ekim2022DocAdayı
Aday Memur
25 Mart 2023 23:47

Hocam benim durum asgari kontrole düştü, sizin direk etikten sıyrıldığınız ve jüri sürecine döndüğünüz anlamına geliyor.

Bana bugün gelen evrakta jürinin iddaasını Ek olarak koymamışlar, bende gizlediler sandım meğer e -devlet üzerinden doğrulama kodu ile görebiliyormuşuz. Açtım okudum halen daha elim titriyor, benim doktora öncesi yayınlarımı beyefendi alandan saymayarak kendi kafasından SCI endeksinden çıkarıp uluslararası hakemli dergi yapmış, ve bunun etik ihlal olduğunu beyan etmiş.

Üstte yazan arkadaş gibi, tek tanıdığım ve aynı ilde olduğum Prof. Ben şimdi meslaktaşım nasıl diyeyim buna?

Aday2323, 1 yıl önce

Benimkinde etik iptalinden sonra şu an jüri sürecinde yaziyor. Sizinki ile olan bu farklılık ne demek acaba?

teacher2626
Aday Memur
26 Mart 2023 00:40

Merhabalar herkesin sürecinin hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını dilerim.Bende yaklaşık 250 puanla başvurdum.Bazı yayınlarımı beyannemede gösterdim ama konu olarak eleştirilebilir diye puanlamadım hatta.Böyle bir sonuç hiç beklemiyordum bir hoca etik vermiş.Kaç gündür ne yaşadığımı ben biliyorum.Allah'a havale ediyorum. Ne olduğu da belirsiz.Mail attım bir dönüş olmadı.Dahası herkes sonuç soruyor.Altı kişi tamam diyor bir kişi sabote edebiliyor.Sistem bu haliyle magduriyet oluşturmaya müsait.Herkes için hayırla sonuçlanacak bir süreç dilerim.

doça
Aday Memur
26 Mart 2023 09:06

Sabırlı olun hocam ben de mart 2022 den beri bekliyorum.

teacher2626, 1 yıl önce

Merhabalar herkesin sürecinin hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını dilerim.Bende yaklaşık 250 puanla başvurdum.Bazı yayınlarımı beyannemede gösterdim ama konu olarak eleştirilebilir diye puanlamadım hatta.Böyle bir sonuç hiç beklemiyordum bir hoca etik vermiş.Kaç gündür ne yaşadığımı ben biliyorum.Allah'a havale ediyorum. Ne olduğu da belirsiz.Mail attım bir dönüş olmadı.Dahası herkes sonuç soruyor.Altı kişi tamam diyor bir kişi sabote edebiliyor.Sistem bu haliyle magduriyet oluşturmaya müsait.Herkes için hayırla sonuçlanacak bir süreç dilerim.

MazlumSu
Memur
26 Mart 2023 11:45

Sayın hocalarım, etik iddiaları tarafına ulaşan hocalarımız etik olarak iddia edilen hususları (uygun görürseniz tabi) kapsamlı şekilde buradan paylaşabilir mi?

Mesela şu ana kadar "başkasına ait olan bilgiyi kendine aitmiş" gibi (yani çalmak vb) ben hiç görmedim. En ağır etik ihlallerinden biri bu olmalı. Diğerleri gözden kaçan veya jüri tarafından yanlış yorumlanan vs gibi geliyor bana.

O yüzden buradaki etik ihlali iddalarını paylaşmak, bu süreci yaşayan hepimiz için önemli diye düşünüyorum.

Dr. Muallim
Aday Memur
26 Mart 2023 13:09

Sayın hocalarım herkesin sürecinin hayırla sonuçlanmasını diliyorum. Mart 2023 için ilk defa başvuru yapıyorum. Meb de öğretmenim.Erken görünümde 2021 yılında doi cilt sayı sayfa no alan ancak haziran 2023 te basılacak çalışmamı puanlayarak beyannameme koydum. Ancak bazı arkadaşlar etik e sevkedileceksin büyük ihtimal diyor. Başvuruyu tamamladığımdan geri de dönemiyorum. İlgili Yayını beyannameden çıkarmak istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Böylesi bir durumdan etik alan hocamız var mı? Kafama çok taktım. Teşekkür ediyorum şimdiden.

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Mart 2023 13:47

Merhaba hocam , keşke beyannameye koymasaydınız, özgeçmişte kalsaydı en azından. Eğer jüriniz iyi olursa bişi diyemem ama 6 kişi başarılı 1 kişi bile etik dese , etiğe gidiyor dosya maalesef. Uak ı ptesi arayıp , bir makalemi cıkarmak istiyorum nasıl yapabilirim diye bir sorun derim. Cunku ödeme yaptıktan sonra basvuruyu gerı ceksenızde paranız yanar kuvvetle muhtemel. Sonra tekrar basvuru yaparsanız 31 ıne kadar tekrar para ödemenız gerekebilir diye dusundum ben. Uak ı bi arayın derim.
Dr. Muallim, 1 yıl önce

Sayın hocalarım herkesin sürecinin hayırla sonuçlanmasını diliyorum. Mart 2023 için ilk defa başvuru yapıyorum. Meb de öğretmenim.Erken görünümde 2021 yılında doi cilt sayı sayfa no alan ancak haziran 2023 te basılacak çalışmamı puanlayarak beyannameme koydum. Ancak bazı arkadaşlar etik e sevkedileceksin büyük ihtimal diyor. Başvuruyu tamamladığımdan geri de dönemiyorum. İlgili Yayını beyannameden çıkarmak istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Böylesi bir durumdan etik alan hocamız var mı? Kafama çok taktım. Teşekkür ediyorum şimdiden.

docentttt
Aday Memur
26 Mart 2023 14:04

Herkese Merhabalar,

Dün bana savunma yazısı tebliğ edildi. Şu denmiş iki yayını arasında %50 benzerlik var dilimleme yapmış kendinden aşırma gibi bir kelime kullanmış. Ancak bu tamamıyla saçma çünkü iki yayınım biri Türkçe diğeri İngilizce ve orda yöntem geliştirilmiş methodu farklı yani. Ayrıca birini puanlamada kullanmadım bile. Diğeri de basılmış makalelerde yazım hataları var diyor, iki kere aynı elimeyi tekrarlamışsınız, tablolar ve grafikler neden farklı, ingilizce yetersiz vs gibi etikle alakalı olmayan sanki makaleyi dergiye göndermişim de hakem gibi tekrar tekrar kontrol ediyor ve elde ettiğim sonuçları beğenmemiş. Çarpıtılmış diyor ki ben bu makaleye 2 senemi harcadım. Tek başıma yazdım iyi bir dergide SCI makalesi olarak yayınlattım. İddialar iftiralar desem daha net olur bu şekilde. Çok canım sııkıldı. İnş bu süreçen kurtulurum. Deneyimli arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi?

Dr. Muallim
Aday Memur
26 Mart 2023 14:09

Hocam klavuzu okudum. Geri çekimde ücret yanar diyor. 2500 tl. Yarın bi arayayım Sayın hocam. Acaba böylesi bir durumda olup etik e kalan hocamız var mıdır?

serasker61
Aday Memur
26 Mart 2023 14:15

Boşuna telaş etmeyin. Herhangi bir sorun olmaz. Sadece dillendirmeyin. Çevrenizdekiler bunu yaparsa jürinin kulağına gider. Bu şekilde başvurup doçent olan çok fazla kişi var.

Dr. Muallim, 1 yıl önce

Hocam klavuzu okudum. Geri çekimde ücret yanar diyor. 2500 tl. Yarın bi arayayım Sayın hocam. Acaba böylesi bir durumda olup etik e kalan hocamız var mıdır?

serasker61
Aday Memur
26 Mart 2023 14:17

Bilirkişi süreci ile beraber 6 aydan 2 yıla kadar bekleyebilirsiniz. Şanslıysanız 4 ayda çözülür. Hemen aklanırsın diyenlere inanmayın. Savunma yaparken jürinin iddialarını çürüterek hukuki bir dille savunma yapın.

docentttt, 1 yıl önce

Herkese Merhabalar,

Dün bana savunma yazısı tebliğ edildi. Şu denmiş iki yayını arasında %50 benzerlik var dilimleme yapmış kendinden aşırma gibi bir kelime kullanmış. Ancak bu tamamıyla saçma çünkü iki yayınım biri Türkçe diğeri İngilizce ve orda yöntem geliştirilmiş methodu farklı yani. Ayrıca birini puanlamada kullanmadım bile. Diğeri de basılmış makalelerde yazım hataları var diyor, iki kere aynı elimeyi tekrarlamışsınız, tablolar ve grafikler neden farklı, ingilizce yetersiz vs gibi etikle alakalı olmayan sanki makaleyi dergiye göndermişim de hakem gibi tekrar tekrar kontrol ediyor ve elde ettiğim sonuçları beğenmemiş. Çarpıtılmış diyor ki ben bu makaleye 2 senemi harcadım. Tek başıma yazdım iyi bir dergide SCI makalesi olarak yayınlattım. İddialar iftiralar desem daha net olur bu şekilde. Çok canım sııkıldı. İnş bu süreçen kurtulurum. Deneyimli arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi?

docentttt
Aday Memur
26 Mart 2023 14:28

Aklanım da beklemeye razıyım. Yeter ki sonuç lehime olsun. Ancak dediğim gibi basılmış makalenin sonuçlarını çarpıtma diye etik vermek bana çok mantıksız geldi. Neyse hayırlısı. Yarına hukuki açıdan destek alarak savunma yazısını yazacağım.

serasker61, 1 yıl önce

Bilirkişi süreci ile beraber 6 aydan 2 yıla kadar bekleyebilirsiniz. Şanslıysanız 4 ayda çözülür. Hemen aklanırsın diyenlere inanmayın. Savunma yaparken jürinin iddialarını çürüterek hukuki bir dille savunma yapın.

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Mart 2023 16:11

Sayın hocam büyük geçmiş olsun mu ne denir bilmiyorum böyle saçmalığa. İnanın buyuk saçmalık ve haksızlık yapılan. Ama eminim avukatla bunu halledip bu süreçten kurtulacaksınız. Ben cok okudum, bu tür sorunlar kolay hocam . Aman ha avukatla calısın. İnş direkt komisyon kararı ile aklanırsınız bilirkişiye gitmeden. Eğer komisyon okursa yazdıklarınızı aklanırsınız diyorum ben hemen. Ben de aynı düşünüyorum , aklanalım da gerisi boş. anlatamıyo insan cunku bu işle uğraşana da uğraşmayana hele hiç. Anca etik alan anlar etik alanın halini ve psikolojisini
docentttt, 1 yıl önce

Aklanım da beklemeye razıyım. Yeter ki sonuç lehime olsun. Ancak dediğim gibi basılmış makalenin sonuçlarını çarpıtma diye etik vermek bana çok mantıksız geldi. Neyse hayırlısı. Yarına hukuki açıdan destek alarak savunma yazısını yazacağım.

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Mart 2023 16:15

Şimdiki aklım olsaydı basvurduğumu bile kimseye söylemezdim. Soran sorana su an okulda mesela. Arayıp da soran da var, ne denir ki. Neyle suclandığımı bile bilmiyorum. Etik desen millet kimbilir ne diyecek ve düsünecek. Ben ne dendiği zarfı gelmeden bişi demeyeceğim. Öyle karar aldım kendimce. Gelsin bi bakayım ona göre artık dicem.

docentttt
Aday Memur
26 Mart 2023 16:40

Eğer makaleyi beğenmediysen sonuçlarını çarpıtmış deme,başarısız buldum diyerek olumsuz ver. Verisetini bilmiyorsun, ne kullandığımı anlamamışsın. Model gelistirmisim var olan bir modeli uygulamadım. Adam sonuçlar boyle çıkmaz diyor. Sanki denemiş. Ben 2 yıldır 4 bilgisayardan sonuç alarak farklı programlar kullanarak yaptığım çalışmanın sonucları çarpıtılmış diyerek etik vermiş. Çok ilginç yazılanlar. Makalelerimin hepsinde yazım hataları bulmuş, aynı kelimeler tekrarlanmış demiş, iki makalemde benzerlik var demiş. Hepsi bunlar. Bana gelen zarfta. Benzerlik kısmına gelince de dedigim yöntem geliştirilmiş orda zaten yöntemin ekstra akış şeması var diger makalede. Ayrıca method kısmı daha detaylı yazılmış ve bunun gibi bir-çok farklılıklar var, kaynaklar arttırılmış vs.

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Mart 2023 16:45

Yemin ederim sözlü olsa bunu ifade ederek rahatlıkla sonuc alırsınız hocam bence. Hepimiz için yani bu geçerli. Açıklama yapma imkanı olur , böyle vermişler eline hocanın etik diye bişi. Anlamayan etik diyo geçiyo yeminle. Allah o okumayan anlamayanları napsın. Şu an ben düşünüyorum ilerisi için mesela , yapsam etsem tekrar yayın yapmaya şevki kırılıyo insanın vallahi. Yine manyağın biri bi taş atacak, sonra uğraş dur. Yazık ya.
docentttt, 1 yıl önce

Eğer makaleyi beğenmediysen sonuçlarını çarpıtmış deme,başarısız buldum diyerek olumsuz ver. Verisetini bilmiyorsun, ne kullandığımı anlamamışsın. Model gelistirmisim var olan bir modeli uygulamadım. Adam sonuçlar boyle çıkmaz diyor. Sanki denemiş. Ben 2 yıldır 4 bilgisayardan sonuç alarak farklı programlar kullanarak yaptığım çalışmanın sonucları çarpıtılmış diyerek etik vermiş. Çok ilginç yazılanlar. Makalelerimin hepsinde yazım hataları bulmuş, aynı kelimeler tekrarlanmış demiş, iki makalemde benzerlik var demiş. Hepsi bunlar. Bana gelen zarfta. Benzerlik kısmına gelince de dedigim yöntem geliştirilmiş orda zaten yöntemin ekstra akış şeması var diger makalede. Ayrıca method kısmı daha detaylı yazılmış ve bunun gibi bir-çok farklılıklar var, kaynaklar arttırılmış vs.

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Mart 2023 16:49

İş , jürinin insafına ve merhametine kalıyor . Benim tüm okuyup , gördüklerim ve duyduklarım bu sonucu cıkarmama sebep oldu. Ne yaptığınızın cok önemi kalmıyor. 118 puanla , 104 puanla vs vs geçen cok. Tersine 200 puanla kalan da var saçma bu tip sebeplerle. Adalet değil bu. haksızsa kalsın tamam ama bu sebepler gerçekten emek veren insanı inanılmaz soğutuyor.

docentttt
Aday Memur
26 Mart 2023 16:51

Ben şuan yayın yapamıyorum. Kafam burda. Çok yakın arkadaşlarıma söyledim sadece durumu. Kimseye söylemedim. Çok moralim bozuldu hele ki basılmış makalede yazım hatası bulması ingilizce kötü yazılmış tablo ve grafikler neden farklı, sonuçlar çarpıtılmış gibi sacmasapan şeyleri okuyunca daha da bozuldu. Dilerim bunu yazan kişi şuan çektiğim sıkıntının fazlasını çeksin. Allah bildiği gibi yapsın. Geçer miyim bilmiyorum. Ins bu etik durumdan hepimiz geceriz.

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Mart 2023 16:57

Aynı durumdayım hocam. Bana daha zarf falan da gelmedi. Hala bekliyorum. Dosyam daha görüşülmemiş onu biliyorum sadece. Etik komisyonda su an. Ama buradan okudukça o kadar saçmalıklar var ki. Sizi anlıyorum benim de var öyle farklı programlarla analiz yapıp karşılaştırma sonuçlarım. Bırakın doç jürisini, gönderdiğiö dergideki hakemler bile bazen saçma sapan okumadan yazıyorlar. Ama bu doç jürisi bu kadar makale içine girip de yok sonuç boyle cıkmaz demesi kadae saçma bişi olamaz. data set mi var elinde yahu. Nası böyle bişi yazarsın. Allah onların yanına bırakmaz hocam bırakmasın, bu anlamsız acıyı yaşasınlar hayatlarında amin inş.
docentttt, 1 yıl önce

Ben şuan yayın yapamıyorum. Kafam burda. Çok yakın arkadaşlarıma söyledim sadece durumu. Kimseye söylemedim. Çok moralim bozuldu hele ki basılmış makalede yazım hatası bulması ingilizce kötü yazılmış tablo ve grafikler neden farklı, sonuçlar çarpıtılmış gibi sacmasapan şeyleri okuyunca daha da bozuldu. Dilerim bunu yazan kişi şuan çektiğim sıkıntının fazlasını çeksin. Allah bildiği gibi yapsın. Geçer miyim bilmiyorum. Ins bu etik durumdan hepimiz geceriz.

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Mart 2023 17:02

Hocam peki okula bir bilgi vermeyi düşünüyor musunuz? Bu işlerin sonuçlanması uzun sürüyo, ne diyexeksiniz soranlara? Okula söylemek lazım mı, sakladın demesinler sonra bi de. Ama aklanırsak zaten bir rapor gitmiyor . yani süreç zor valla yönetebilmek.
docentttt, 1 yıl önce

docentttt
Aday Memur
26 Mart 2023 17:13

Hocam okulda soran yok şuan. Zaten uzaktan olunca evde dersi veriyorum. Evden çıkmıyorum bu moral bozukluğuyla. Soran olursa olmadı diyeceğim fazla detaya girmeden. Keşke başarısız olsaydım da bu etik işi olmasaydı. O zaman en azından moral bozukluğu yaşamazdım. Bu işten soğudum. Çalış çalış bilmeyen biri çıksın yayınlarına laf etsin eften püften şeyden etik desin. Okulu ekim gibi ayrılacağım daha da bu işe girişmeyeceğim. Özel sektörde çalışırım herhalde.Soğudum akademisyenlikten. İnanın sadece dersi anlatıp kapatıyorum ne bir akademik çalışma yapıyorum ne de dışarıya çıkıyorum.

ekim2022doc, 1 yıl önce
Hocam peki okula bir bilgi vermeyi düşünüyor musunuz? Bu işlerin sonuçlanması uzun sürüyo, ne diyexeksiniz soranlara? Okula söylemek lazım mı, sakladın demesinler sonra bi de. Ama aklanırsak zaten bir rapor gitmiyor . yani süreç zor valla yönetebilmek.
Toplam 8076 mesaj
«282283284285286287288289290291292293»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi