Editörler : E.Kayı Han
13 Eylül 2020 16:57

4/B sözleşme yenilememe
arkadaşlar yıl sonunda bir ay öncesinden dilekçe verilmek şartıyla sözleşme yenilemeyince ceza alınmıyor diye biliyorum peki bir ay öncesinden kasıt kasım ayının sonuna doğru mu verilmesi lazım yoksa en son tarih mi kasımın sonu dilekçeyi ne zaman vermemiz lazım?

Damla127
Aday Memur
13 Eylül 2020 18:52

Ben aralık gibi söylemiştim yönetime sıkıntı olmadı ben de ama bazı hastanelerde tam bir ay öncesinde söylemek gerekiomuş

konami06
Aday Memur
13 Eylül 2020 18:58

Dilekçe verdiniz dimi hocam? Dilekçe örneğini nasıl bulabiliriz?
Damla127, 4 yıl önce
Ben aralık gibi söylemiştim yönetime sıkıntı olmadı ben de ama bazı hastanelerde tam bir ay öncesinde söylemek gerekiomuş

Memuradayı94
Aday Memur
13 Eylül 2020 20:23

Neden istifa etmek istiyorsunuz özel bir nedeni yoksa sağlıkçı mısınız?
konami06, 4 yıl önce

nakata1939
Aday Memur
14 Eylül 2020 18:10

peki 1 ay önce dilekçemizi verdiğimizde tazminat hakkımız oluyor mu

BRKNHRT
Aday Memur
14 Eylül 2020 18:27

Ben desmerak ediyorum eşimin tayini yüzünden istifa edeceğim tazminat alabilir miyim 7 yıldır çalışıyorum

Damla127
Aday Memur
14 Eylül 2020 20:55

Ya bana hastane yönetimi yazdrdı personel özlük onlar söyledi ben yazdım
konami06, 4 yıl önce
14 Eylül 2020 22:42

Sözleşme yenilemediğimiz zaman tazminat alabiliyor muyuz

verdict
Aday Memur
15 Eylül 2020 10:05

sözleşmenizi süre bekleyerek uygun şekilde sonlandırırsanız hak ediyorsanız tazminat alabilirsiniz.

BRKNHRT
Aday Memur
19 Eylül 2020 00:52

Net bir bilgi midir
verdict, 4 yıl önce

sözleşmenizi süre bekleyerek uygun şekilde sonlandırırsanız hak ediyorsanız tazminat alabilirsiniz.

hsnylmzz55
Aday Memur
19 Eylül 2020 01:43

Hocam merhabalar ben üniversite hastanesi çalışıyorum anlaşmalı fesih (ikale sözleşmesi) ile tercih versem atamam yapılır mı acaba

verdict
Aday Memur
30 Ekim 2020 09:02

Kesin bilgi değil kanuni bilgi sözleşmeli personel çalıştırmaya ilişkin usuller:

madde 7:

c) İlgilinin ek 6 ncı maddenin ikinci fıkrası uyarınca sözleşmeyi feshetmesi,

hallerinden birinin vuku bulmasından dolayı hizmet sözleşmesi sona erenlere, görev yapmakta

olduğu pozisyon unvanı itibariyle, Devlet Memurları Kanununa göre girebilecekleri hizmet sınıfındaki

aynı veya benzeri kadro unvanı esas alınarak hizmet yılı ve öğrenim durumu aynı olan emsali

personele 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu hükümlerine göre bir hizmet yılı

için ödenecek azami emeklilik ikramiyesi tutarını geçmemek üzere, kurumunda(2)(3) çalışılan her tam

hizmet yılı için ayrılış tarihindeki hizmet sözleşmesinde yazılı aylık brüt ücret tutarında iş sonu

tazminatı ödenir.Bir yıldan artan süreler için de, tam yıl için hesaplanan miktardan o süreye isabet

eden tutar kadar ödeme yapılır.

ek madde 6

Personel; kendi isteği ile bir ay önceden haber vermek koşuluyla veya Ek 1 inci maddenin

dördüncü fıkrasının (b) ve (c) bendi uyarınca sözleşmeyi tek taraflı feshedebilir. der

BRKNHRT, 4 yıl önce
Net bir bilgi midir
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi