Editörler : Pangaea
07 Ocak 2020 20:58

mem onayda telefon numaramı yanlış yazmışım sıkıntı olur mu?

telefon numaramı son hanesi yanlış sıkıntı olur mu

inging1
Aday Memur
07 Ocak 2020 21:17

bende aynısını yaşadım acaba sorun olur mu. mebi aradım mem'e gidip iptal ettirip yeniden başvuru yapmamı ve onaylatmamı söylediler

Rmznts
Şef
07 Ocak 2020 21:22

Olur tabi o numara atanınca hep kayıtlı kalacak. Atanma mesajınız o numaraya gelecek. Göreve başladığınızda o numara üzerinden iletişime geçecekler.

insanadayadayi
Kapalı
07 Ocak 2020 21:24

Ne iptali yeniden başvurusu. Gidin milli eğitime düzeltirler sistemden.
inging1, 4 yıl önce

bende aynısını yaşadım acaba sorun olur mu. mebi aradım mem'e gidip iptal ettirip yeniden başvuru yapmamı ve onaylatmamı söylediler

Gaziy
Aday Memur
07 Ocak 2020 21:26

Peki size ulaşamadığımız da aranacak iki kişiyi yazmamak sıkıntı oluşturur mu sizce ?

inging1
Aday Memur
07 Ocak 2020 21:28

bilmiyorum fakat az önce aradım böyle söylendi meb çağrı merkezinden. onaylanmış olan belgeyi sanırım düzeltemiyorlar

insanadayadayi, 4 yıl önce
Ne iptali yeniden başvurusu. Gidin milli eğitime düzeltirler sistemden.

insanadayadayi
Kapalı
07 Ocak 2020 21:31

Yahu sen atandığın zaman yüzlerce klasör belgenin arasından mı numaranı bulup arayacaklar yoksa sisteme kaydettikleri numaradan mı ? Milli eğitime git durumu anlat iki dakikada hallederler.
inging1, 4 yıl önce

bilmiyorum fakat az önce aradım böyle söylendi meb çağrı merkezinden. onaylanmış olan belgeyi sanırım düzeltemiyorlar

inging1
Aday Memur
07 Ocak 2020 21:45

bilemiyorum. yüzlerce belgeden de bahsetmiyorum, sadece yeniden başvuru oluşturulup yine 1 belge olacak sonuçta. meb'den aktarılan bu, tabiki mem'de düzeltebiliriz denilirse yok hayır ben iptal ettirip yeniden başvuracağım demem.

Yahu sen atandığın zaman yüzlerce klasör belgenin arasından mı numaranı bulup arayacaklar yoksa sisteme kaydettikleri numaradan mı ? Milli eğitime git durumu anlat iki dakikada hallederler.

baris05
Aday Memur
07 Ocak 2020 21:47

hocalarım zaten atandığımızı falan sistemden bakıyoz.telefonla aarayıp kimse haber vermesine gerek yok bence.atandıktan sonra da gider düzeltirim diye düşünüyom.atanana kaadar lazım olcağını zannetmiyom.yanlış mıyım?sen telefon numaranın bir hanesini yanlış yazmışın atamıyoz demezler herhalde?çünkü haber olur :D

inging1
Aday Memur
07 Ocak 2020 21:48

tabi o mantıkla bakınca sen telefon numaranı değiştirmiş, telefonunu kaybetmiş ya da değiştirmek zorunda kalmış olabilirsin mesela. ama bence yine düzelttirmekte fayda var :/

baris05, 4 yıl önce

hocalarım zaten atandığımızı falan sistemden bakıyoz.telefonla aarayıp kimse haber vermesine gerek yok bence.atandıktan sonra da gider düzeltirim diye düşünüyom.atanana kaadar lazım olcağını zannetmiyom.yanlış mıyım?sen telefon numaranın bir hanesini yanlış yazmışın atamıyoz demezler herhalde?çünkü haber olur :D

baris05
Aday Memur
07 Ocak 2020 21:52

vallahi hocam şahanesinniz sıkıntı olursa kaybettim derim.gerekirse hattı da kırar atarım :D.bu süreçte fena hasta oldum ve mem çok uzak git gel 3 saat sürrüyo evden zor çıkıyorum.o yüzden tekrarr gitmek istemiyorum

inging1, 4 yıl önce

tabi o mantıkla bakınca sen telefon numaranı değiştirmiş, telefonunu kaybetmiş ya da değiştirmek zorunda kalmış olabilirsin mesela. ama bence yine düzelttirmekte fayda var :/

insanadayadayi
Kapalı
07 Ocak 2020 21:57

Yanlışsın kardeşim. Atandığını sistemden görüyorsun ancak göreve başlama tarihini haber vermek için telefondan aranıyorsun. O yüzden telefon numarası önemli. Milli eğitime gidip numaranı düzelt. Sonra atanırsın aylar geçer beni niye çağırmadılar diye düşünürsün.
baris05, 4 yıl önce

insanadayadayi
Kapalı
07 Ocak 2020 21:59

Telefon numarası önemli arkadaşlar.. Sadece düzeltmenin bahsettiğiniz gibi zor olmadığını söylemeye çalıştım. Atanırsınız göreve başlamanız gereken tarihi söylemek için arayamazlar. Ortada kalırsınız. Milli eğitime uğrayın numaralarınızı düzelttirin.
Yanlışsın kardeşim. Atandığını sistemden görüyorsun ancak göreve başlama tarihini haber vermek için telefondan aranıyorsun. O yüzden telefon numarası önemli. Milli eğitime gidip numaranı düzelt. Sonra atanırsın aylar geçer beni niye çağırmadılar diye düşünürsün.

baris05
Aday Memur

ya hocam mail adresine tebliğat gelcek yazıyo kocaaman mailim doğru.niye haberim olmasın

cansizsin
Memur

Hocam ben sizin yerinizde olsam gider düzeltirim ama gerekli değil kanımca. Daha önce tercih yapmadım ama bu mülakat başvurusu. Tercih yaparken yine telefon numarası isterler. Atandiginizda oradan ulaşırlar sanırım.

baris05, 4 yıl önce

vallahi hocam şahanesinniz sıkıntı olursa kaybettim derim.gerekirse hattı da kırar atarım :D.bu süreçte fena hasta oldum ve mem çok uzak git gel 3 saat sürrüyo evden zor çıkıyorum.o yüzden tekrarr gitmek istemiyorum

insanadayadayi
Kapalı
07 Ocak 2020 22:01

Yav anlamıyor musun ? Atandığın zaman tebligat gelir. Sistemden sen de görürsün nereye atandığını ancak göreve başlama tarihini milli eğitimden a-ra-yıp söy-ler-ler.
baris05, 4 yıl önce

ya hocam mail adresine tebliğat gelcek yazıyo kocaaman mailim doğru.niye haberim olmasın

insanadayadayi
Kapalı
07 Ocak 2020 22:04

Telefon numaralarınız yanlışsa milli eğitime uğrayıp düzelttirin.
cansizsin, 4 yıl önce

Hocam ben sizin yerinizde olsam gider düzeltirim ama gerekli değil kanımca. Daha önce tercih yapmadım ama bu mülakat başvurusu. Tercih yaparken yine telefon numarası isterler. Atandiginizda oradan ulaşırlar sanırım.

baris05
Aday Memur
07 Ocak 2020 22:05

hocam tamam ararlar anladık.ama sizin dedğiniz şuna çıkkıyo numara olmazsa atandığımdan haberim olmaz.öğrretmenlik yanar.bu bana pek mantıklı gelmiyor.en kötü ben arayıp okulu veya milli eğitimi soraamaz mıyım .ben alternatiflerden bahsediyorum.siz tek bir yolu dayatmaya çalışıyorsunuz

Yav anlamıyor musun ? Atandığın zaman tebligat gelir. Sistemden sen de görürsün nereye atandığını ancak göreve başlama tarihini milli eğitimden a-ra-yıp söy-ler-ler.

baris05
Aday Memur
07 Ocak 2020 22:06

gidip yarın şefe sorcam il milli eğitimde ne kadar sürdüğünü yazarım buraya

insanadayadayi
Kapalı
07 Ocak 2020 22:09

Tövbe estağfurullah. Kardeşim atandığından elbette haberin olur. Ancak göreve başlama tarihini öğrenemezsin. Diyelim soruşturman 5 ay sürdü 5 ay boyunca milli eğitimi arayıp soracak mısın ben ne zaman göreve başlayacağım diye ? Burada sizin iyiliğiniz için bir şey söylüyoruz, anlamıyorsun ve bunda ısrar ediyorsun. Atama-soruşturma dönemlerinde milli eğitimler çok yoğun olur. Ararsın ararsın açan olmaz o telefonu. Açan olsa dahi "biz buradan bilgi veremiyoruz, soruşturmanız tamamlanınca biz sizi arayacağız" duyacağın laf bu.
baris05, 4 yıl önce

hocam tamam ararlar anladık.ama sizin dedğiniz şuna çıkkıyo numara olmazsa atandığımdan haberim olmaz.öğrretmenlik yanar.bu bana pek mantıklı gelmiyor.en kötü ben arayıp okulu veya milli eğitimi soraamaz mıyım .ben alternatiflerden bahsediyorum.siz tek bir yolu dayatmaya çalışıyorsunuz

insanadayadayi
Kapalı
07 Ocak 2020 22:21

Sistemde neden ulaşılabilir, güncel, doğru numaranın kayıtlı olması gerektiğini anladın mı, yoksa milli eğitimin bu durumu bir kamu spotuyla simüle edip ekranlarda canlandırması mı gerekiyor?
Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi