Editörler : swat3410E.Kayı Han
10 Aralık 2011 18:07

Pomem yaş sınırı

Arkadaşlar Temmuz 1983 doğumluyum.inş. 2012 Mayıs ayında Lisans olarak mezun olacağım.2012 de Lisans düzeyinde kpss ye girip yeterli puanı alırsam pomem sınavlarına nezaman başvuru yapabilirim?2013 yılına kalırsam yaştan girme şansım olurmu?Konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum.

turesy
Aday Memur
11 Aralık 2011 00:27

Arkadaşlar kimse birşey bilmiyormu?Lütfen yardımcı olun.

botemezunu
Kapalı
11 Aralık 2011 02:06

kardeşim askerligini yaptıysan 30 undan yapmadıysan 28 inden gün almamış olman gerekiyor.. elinde de diploma olması lazım basvuru için..

diyelimki askerligini yaptın ve martta açıklama oldu alımlarda 4 ay sonra olacak dendi temmuz sonra yani. 30 undan gün almamış olacagın için başvurma şansın dogar.. o zamanda 2010 kpss puanı süresini dolduracagı için birşeye yaramaz 2011 puanı gerekir belki biraz daha geç alım yaparak 2012 kpss puanınıda dahil ederler ozaman rahat rahat mülakata gidersin. ama şartlar bu şekilde gelişmez ise zor..

bir ihtimalde martta yapılacak açıklamada yaş ile ilgili durumu 30dan dahada yukarı çekmeleri ile olaiblir. tabi bütün bu söylediklerim olabilecegi gibi olmayabilirde.. herşey mart ayında kesinlik kazancak..

u-511
Daire Başkanı
11 Aralık 2011 09:48

Polislere askerlik şartı kalktığı için kannımca askerliğini yapanda yapmayanda yaş sınırı 30'dan ya da 31'den gün almamış şartı gelecek..Zaten geçenlerde askerlik belgesi artık istenmeyecek diye açıklama yaptılar bu demk oluyor ki askerliğini yapanda yapmayan da aynı şartlarla başvuracak..

aksngd6851
Şef
11 Aralık 2011 12:50

inşallah dediğin gibi olur kardeş.Polisi askerlikten muaf tutuyorsan bundan sonra askerlik şartı aramak abestle iştigalden başka bi şey olmaz.

turesy
Aday Memur
11 Aralık 2011 17:38

Pardon arkadaşlar.Askerlik durumumu belirtmeyi unutmuşum.Askerliğimi yaptım.2012 Kpss ye giren adatlar Martta belirlenecek olan sınava başvurabileceklermi?

volkangest
Şef
24 Aralık 2011 19:12

1983 doğumluysan hali hazırdaki pomeme giriş koşulları değerlendirildiğinde pomeme girmen 2012 kpss sınavının hemen sonrası pomem alımları başlasa dahi hakkını kaybetmiş olursun. çünkü 2012 mayıs ayı itibariyle 30 undan gün almış olacaksın. o yüzden pomem yaş şartının yükseltilmesi için bimer'e emniyete tbmm ye.... vs ilgili yerlere mailler atıp pomem yaş şartının yukarı çekilmesini tavsiye ederim. bizde aynı şekilde pomem yaş şartı mağduruyuz. bununla ilgili facete de''pomem yaş sınırı 35 olsun'' adında bir gurup var takip edebilirsin. gerçekten bu yaş sınırı yüzünden ülkenin onbinlerce yetişmiş insanı mağdur ediliyor.

turesy
Aday Memur
24 Aralık 2011 21:21

Haklısın arkadaşım.Tek umudumuz yaş sınırının 35 olması.Onun içinde Bimer e bende mail göndereceğim.Her kurum 35 şartı koymuş.Emniyet Gen. Müd. inş. bu kurumlar arasına katılırda biz ve bizim gibi mağdurların yüzünü güldürür.

Captain MURAD
Yasaklı
25 Aralık 2011 02:16

u 511

kardeş ağzından bal damlamış,ben şuan her gün saatlerce hem evde hem işyerinde ders hafızlıyorum ki haziranda mezun olalım ağustos celbine yetişelim 28'e falan takılmadan şubatta gelip başvuralım.Eğer marta öngördüğün gibi olursa üzerimden bir dökmeci gemi yükü (100.000 ton diyim) yük kalkacak...

nick'te yabancı değil bu mesleğe (gemiciliğe) girişimde çok etkisi oldu o filmin :)

selametle

yaş 27 ,iktisat son sınıf,13 veya 14. dönem adayı alaylı gemi kaptanından herkese iyi geceler has devrelerim :)

kadriyyee
Aday Memur
25 Aralık 2011 14:22

merhaba arkadaşlar bayanlar icin yaş sınırı 28 diye biliyorum ben 85 li yim bu sene mezun olacağım 2012 kpss ye girecegim 2011 kpss girmedim acaba martta alım olacak diyosunuz bu bilgiye nerden ulaştınız?

güzel ülkemm
Genel Müdür
25 Aralık 2011 23:03

KARDEŞ SINAV MART AYINDA OLURSA 1983 MART SONRASI DOĞANLAR (1983 NİSAN MAYIR GİBİ)GİREBİLİR MESELA SEN GİREBİLİYORDUN AMA KPSS YE GİRMEMİŞSİN ...

DİŞĞER SINAV EN AZ 1 YIL SONRA ONADA GİREMEZSİN

DİĞER HUSUS ASKERLİK YAPMA SARTI GELEBİLİR BENCE

güzel ülkemm
Genel Müdür
25 Aralık 2011 23:08

YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM BAYANLARDA 28 İNDEN GÜN ALMAMIŞ OLMAN LAZIM

SINAV MART 20 DİYELİM

BAYANSAN 1985 MART 20 DEN SONRA NİSAN MAYIS GİBİ DOĞDUYSAN GİREBİLİRSİN

AMA 2010 YADA 2011 DEN KPSS PUANI LAZIM

KADRİYEE SEN BAŞ VURAAZSIN

NE ZAMAN ALIM OLACAĞI YANİ MART EGM.GOV.TR DE DUYURULAR KISMINDA

ERKEKLERDE 30 DAN GÜN ALMAMIŞ OLMAK

BAYANLARA 28 DEN GÜN ALMAMIŞ OLMAK

POMEMDE YAŞ GEÇEN YIL BİR YAŞ ARTTIRILMIŞTI ARTIK YAŞI DAHA YÜKSEKLTMEZLE DİYE DÜŞÜNÜYORUM

AMA BAŞ VURU KOŞULLARINA YİNE BAKMAK LAZIM MART TA

turesy
Aday Memur
26 Aralık 2011 21:18

inşallah yaşla ilgili bir çalışma olurda bizimde yüzümüz güler.

03 Ocak 2012 20:14

13 mart 1984 dogumlyum acaba polisliğe giremeyecek miyim yaa:( ???bayanım ..yardım lütfen ..gecen yılki alımlarda 30 ekim 1983 ve sonnrası denmişti şimdi martta açıklmaa yapılcak acaba acıklamada nisan yada mayıs mı denir başvuru koşulu bilmiyorum ki ya:( sizce girebilir miyim?

Captain MURAD
Yasaklı
06 Ocak 2012 00:03

passion flower

martta ilan verilecek arkadaşım,polis askerlikten muaf olduğu için -askerliğini yapmış bay adayların 30 yaşından gün almamış- şartının herkes için uygulanacağı yönünde kanaatler var.umarım öyle olur ama bence marttaki ilanı bekle.

koray_ibrahim
Daire Başkanı
06 Ocak 2012 09:51

flower arkadasım senınle aynı durumdayım bende mayıs 84 doğumluyum suanda askerım bende basvuru esnasında askerlık sartının aranmaması ıcın dua edıyorum yoksa giremiyecem,mart ayında hersey belli olacak

güzel ülkemm
Genel Müdür
07 Ocak 2012 00:00

askerliğini yapmış lar için 30 dan gün almamış olmak lazım yani 29 yaşın bitmeyecek mart 20 sınav varsa 20-03-1983 ve sonrası

ama askerliğini yapmamış adaylarda ESKİ DURUMA GÖRE 20-03-1985 VE SONRASI DOĞANLAR ALINIYORDU ESKİ SİSTEMDE YENİDE ASKERLİK DURUMU NASIL OLUR BİLEMEM

AMA SANKİ ASKERLİK YAPMA ŞARTI GELECEK GİBİME GELİYOR.

koray_ibrahim
Daire Başkanı
07 Ocak 2012 12:20

evet işin önemli kısmına değinmişsin,bana da sanki askerlık şartının eskısı gibi olacakmış gibi geliyor inşallah askerlık şartı aranmaz ve direkmen 30 yaşından gün almamış ibaresini koyarlar...

Captain MURAD
Yasaklı
07 Ocak 2012 22:28

sayın arkadaşım askerlik görevinden muaf olunan bir mesleğe girişte,askerlik şartı aranması makul mü ? önce bu soruyu kendine bir sor istersen...

turesy
Aday Memur
07 Ocak 2012 23:52

2012 puanıyle bu yıl pomem başvurusu olabilirmi?Temmuzdan sonra yani.

koray_ibrahim
Daire Başkanı
08 Ocak 2012 09:22

captain murat arkadasım gayet güzel söylemişsin ama suan için resmi bir açıklama yok ve kımsede net olarak bilmiyor ne olacağını bunu telefon acarak sordum ve bu sartta bi değişiklik olmadığı soylendı benımde temennım tabıkıde askerlık şartının aranmaması ve direkmen 30 yaşının baz alınması...

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi