Editörler : cihan27E.Kayı Han

banderia
Memur
14 Ocak 2019 12:14

Arkadaşlar, vakifbank da ziraat e benzer bir kampanya yapmış, şartlar aynı sayılır.

rocky35
Şef
14 Ocak 2019 16:09

nasıl kampanya bilgi verirmisin
banderia, 5 yıl önce
Arkadaşlar, vakifbank da ziraat e benzer bir kampanya yapmış, şartlar aynı sayılır.

rocky35
Şef
14 Ocak 2019 17:23

teşekkürler arastirdim
banderia, 5 yıl önce

turunch
Aday Memur
14 Ocak 2019 18:15

Arkadaşlar bugün ziraat bankasına gittim sadece son ekstre tutarı kadar kredi çekebilirsiniz diyorlar ilerideki taksitli işlemleri günü gelince ödersiniz dedi eğer öyleyse ben ne anladım bu işten bütün krediyi kapatmadıktan sonra, banka çalışanlarıda sistemi bilmiyorlar taksitliler dahil bütün kredi kartı borcunu kapatabilen var mı aramızda..

çetin2148
Aday Memur
14 Ocak 2019 18:56

Aynen Tam bir fiyasko
İcra Memuruuu, 5 yıl önce
Bugün gittim Bankaya. Kadının dediği şu ; son extreniz neyse ona kredi veriliyor dedi. atıyorum Kart limitin 10 bin tl, son extreniz 3 bin tl. son extrenize kredi veriyorlar ve yetmiyormuş gibi kartınıda kapatıyotlar. sen hem ziraata taksit ödüyorsın hemde kalan borç üzerinden kartına taksit ödüyorsın. kredi puanı düşük olanlara da net olarak kredi vermiyorlar. ben böyle amatörce böyle saçma bir organizasyon görmedim.

aktasonlıne
Şube Müdürü
14 Ocak 2019 19:13

Ziraat lanet bir bankadır.Esasında son dönem siyasi propoganda bankasıdır.Karı koca memur olduğum halde 0,90 dan konut kredisi vermemek için kırk takla attırlar en son lanet olsun dedim.1,04 den vakıfbanktan cektim.

banderia
Memur
14 Ocak 2019 19:44

Hocam ne saçmalıktır bu ziraatin verdiği bilgi. Zaten bir insan kredi kartını ödemede gecikmeye düşmüş ise belli ki borcu fazlaca var. Sen tutup son ekstreyi baz alırsan sadece krizi ötelemis olursun. Bir-kac ay sonra yine ödeme sorunu baş gösterir. Burada da bilgi kirliliği var. Bana ziraatte görevli kişi 31 Aralık 2018 e kadar yaptığınız harcama toplamı esas alınır denildi ki olması gereken bu.
turunch, 5 yıl önce
Arkadaşlar bugün ziraat bankasına gittim sadece son ekstre tutarı kadar kredi çekebilirsiniz diyorlar ilerideki taksitli işlemleri günü gelince ödersiniz dedi eğer öyleyse ben ne anladım bu işten bütün krediyi kapatmadıktan sonra, banka çalışanlarıda sistemi bilmiyorlar taksitliler dahil bütün kredi kartı borcunu kapatabilen var mı aramızda..

turunch
Aday Memur
14 Ocak 2019 19:50

Bana yazıyı gösterdi bankacı 31 Aralık tarihine kadar olan hesap hareketleri diye yazıyor kağıtta, taksitli işlemler 2019 da gözükür diye ödeme yapılmaz diyor ama aramızda tüm taksitli borçları kapatan varsa bizim için de örnek olur.

banderia
Memur
14 Ocak 2019 19:59

Belki teknik terimler olduğu için yorumlama farkı oluyor ama mevzu borç yükünün kapatılması ise 31 Aralık tarihindeki toplam borç baz alınmalı. Yani toplam limitten 1 ocaktan bu yana olan harcamalar çıkarılır ve toplam borç bulunur kredi verilir aksi halde borç geçici olarak azalır başka bir işe yaramaz. Ki ziraatin verdiği kağıtta kapatma bedeli yazıyor adamın yüklü borcu kalacak ise neden karttan mahrum olup geçici çözüme razı olsun. Aramızda bir bankacı varsa bir el atsın mevzuya:)
turunch, 5 yıl önce
Bana yazıyı gösterdi bankacı 31 Aralık tarihine kadar olan hesap hareketleri diye yazıyor kağıtta, taksitli işlemler 2019 da gözükür diye ödeme yapılmaz diyor ama aramızda tüm taksitli borçları kapatan varsa bizim için de örnek olur.

buluache
Daire Başkanı
14 Ocak 2019 20:22

Yarın da ben gideceğim ziraat bankasına bakalım ne diyecekler. Toplamda 8bin kredi kartı borcum var.

Bireysel kredim var gecikmeli ödüyorum.

Kredi notuna kaldiysak hapı yuttuk.

Bakalım ne cevap alacaz buradan paylaşırım.

turunch
Aday Memur
14 Ocak 2019 20:27

Evet konu çok muallakta kaldı, bi bankacı yardımcı olsa çok iyi olur yoksa saçma bişey olacak hem borç taksitleri duracak hem de kredi kartı iptal olacak
banderia, 5 yıl önce
Belki teknik terimler olduğu için yorumlama farkı oluyor ama mevzu borç yükünün kapatılması ise 31 Aralık tarihindeki toplam borç baz alınmalı. Yani toplam limitten 1 ocaktan bu yana olan harcamalar çıkarılır ve toplam borç bulunur kredi verilir aksi halde borç geçici olarak azalır başka bir işe yaramaz. Ki ziraatin verdiği kağıtta kapatma bedeli yazıyor adamın yüklü borcu kalacak ise neden karttan mahrum olup geçici çözüme razı olsun. Aramızda bir bankacı varsa bir el atsın mevzuya:)

banderia
Memur
14 Ocak 2019 20:32

Aynen pek bir mantığı kalmayacak.
turunch, 5 yıl önce
Evet konu çok muallakta kaldı, bi bankacı yardımcı olsa çok iyi olur yoksa saçma bişey olacak hem borç taksitleri duracak hem de kredi kartı iptal olacak

ahmetbulut47
Genel Müdür
14 Ocak 2019 23:06

Ben memurum 5 000 tl civarı tutacak olan kredi katı borcum için ziraat bankasına başvurdum sonuç : ödeme gücüm olmadığından 1 kuruş veremiyorlarmış Güler misin ağlar mısın ödeme gücüm olsa sana neden başvurayım Bu arada 31 Aralık 2018 e kadar olan borç dedikleri işin adlı şuymus: diyelimki kasımda 6 000 tl ye kredi kartına 12 taksit koltuk takımı almışsın ziraat bankası sadece Kasım ve Aralık ayındaki ödemeyi karşılıyor 2019 a sarkan hiçbir taksiti karşılamıyor!!!! Bilginize Anlayacağınız maalesef basına yansıdığı gibi hiç değil vatandaşı uğraştırmaktan ve alay etmekten başka bişey değil...

ahmetbulut47
Genel Müdür
14 Ocak 2019 23:13

Başka kredileriniz varsa kullandırmaları çok zor bu arada parayı kredi kartınıza yatırırken yaptıkları EFT ücretini dahi sizden alıyorlar dosya masrafı ve diğer masraflar hakkında bilgisi olan ayrıca paylaşsın Bu işi vatandaş şeffaf bir şekilde her yönüyle öğrensin Çekebilen bi Allah'ın kulu var mı acaba bizi aydınlatsın

turunch
Aday Memur
15 Ocak 2019 10:49

Vakıfbankda da durum aynı mı ki öğrenen var mı

rocky35
Şef
15 Ocak 2019 11:16

ben konuştum 2019 taksitleri yapılandırmaya dahil etmiyorlarmis
turunch, 5 yıl önce
Vakıfbankda da durum aynı mı ki öğrenen var mı

banderia
Memur
15 Ocak 2019 11:27

Buna ilişkin nasıl bir hesaplama sistemleri var acaba? Umarım makul bir meblağ kredilendirilir.
rocky35, 5 yıl önce
ben konuştum 2019 taksitleri yapılandırmaya dahil etmiyorlarmis

debug
Genel Müdür
15 Ocak 2019 11:40

sırf seçim için plan program yapmadan karar alırsan böyle saçma sapan şeyler çıkar ortaya. Alması zaten başlı başına dert bir de bunu çıkardılar... benim aylık 1500TL taksitim var. bu ayki extrem 2000 TL bana 2bin verecek. ARtııı kartı kapatacak hem aylık ödemem artacak hem de kredi kartımı kullanamayacağım. 2019'dan önceki taksitli borçları kapsamıyorsa hiçbir anlamı yok. Zaten kredi kartına yatır çek geçiniyoruz. taksitimi arttırıp kartı kapatmak işime gelmez. kimsenin de gelmez muhtemelen. Çünkü baştan aşağı ucube mantıksız bir şey yaptılar. Yalnız şu da var seçime kadar iyi hoş gidiyoruz ama fena kaldırdılar seçimden sonra sağlam girecek bize.

hasan677
Memur
15 Ocak 2019 13:27

vakifbank sadece kendi urunleri icin yapilandirma yapiyor diger bankalara borcunuzu yapilandirma yapmiyor .

buluache
Daire Başkanı
15 Ocak 2019 15:10

Bugün ziraat bankası na gittim Ocak ayı maaş bordrosu istediler e devletten çıkarsam ölümü dedim olur dediler.

Günü gelmemiş taksitli harcamalarim var dedim.

31 Aralık itibariyle yapılan bütün borçları kapsıyor tastlerin günü gelmemiş olması önemli değil dediler.

Kredim var gecikmeli ödüyorum dedim.

Sorun olmaz takibe düşmeyin yeter dediler. Yüzde doksan dokuz onaylaniyor.

Sabit geliriniz olduğu için dediler.

Şuan çok yoğunluk var bir hafta içinde sizi arayacak dediler.

Bu ay kredi kartlarına ödeme yapayım mı dedim.

Yapılandırma için basvurdunuz.

Bence yapmayın nasıl olsa kapatılacak dedi bankadaki memur.

Bordromu verdim haber bekliyorum. Şuan için.

Toplam 248 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi