Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Eylül 2013 20:22

2013-2014 yılı kılık kıyafet yönetmeliği

yönetmelik ne zaman çıkar sevgili hocalarım.başörtülü çalışma durumu ne oldu? yeni başladığım okulda müdür kapalı çalışırsan tutanak tutarım,okulda huzurlu bir ortam var ayrımcılık yapmaya gerek yok vs falan dedi.

ozan20
Kapalı
05 Eylül 2013 20:30

hali hazırdaki kılık kıyafet yönetmeliği geçerlidir ona göre giyinmeniz gerekir

yaman06
Memur
05 Eylül 2013 20:55

Tutanak tutsa ne olacak hocam, en fazla üst yazıyla ilçeye gönderir. Hiçbir şey de olmaz, rahat olun...

Tecoo
Şube Müdürü
05 Eylül 2013 21:12

İlçeye dahi gönderemez. Bırakın istediği kadar tutsun, bizim eski okuldaki müdür, EBS'den olmasına rağmen korkusundan her gün tutanak tutturuyordu, hiç de bir şey yapamadı. Eğer sendikanız varsa (TES ya da EBS) eylem hâlâ devam ediyor.

O yönetmelik mi her ne haltsa artık değiştirseler de milleti uğraştırıp durmasalar. Danıştay'ın kararları var, başbakanlığın yazısı var, siz bakmayın kendini bir b...k sanan müdürlere.

biyolabcı
Aday Memur
05 Eylül 2013 23:07

niye değiştirmiyolar yönetmeliği anlamıyorum.niye insiyatife bırakılıyor bu kadar hassas bir konu

entel74
Aday Memur
06 Eylül 2013 01:03

korkma kardeş müdürüne hocam görevinizi yapın ve tutanak tutn deyin muhatap olma elemanla hiç bir şey yapamaz

karaşimşek2
Aday Memur
06 Eylül 2013 08:08

Bende tesetturlu bir ogretmenim cankaya da calisiyorum bu yil basimi acmadan girmeyi planliyorum ne gibi yaptırımlar uygulayabilirler

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
06 Eylül 2013 08:26

ben kılık kıyafet yönetmeliğinin güncellenmemesini ciddi bir devlet anlayışına yakıştıramadığım gibi seçim yatırımı olarak görüyorum.hukuk devletinde insanların yasal düzenlemelere aykırı davranmaları söz konsu değildir aynı zamanda yasal düznenlemeler de insanların beklentilerini karşılayamıyorsa değiştirmemek de söz konusu olamaz.

karaşimşek2
Aday Memur
06 Eylül 2013 08:43

Kendine demokratik olanlar demokrasiden bahsetmesin

uglykidjoe
Müsteşar
06 Eylül 2013 09:37

Hocam bence de birşey yapamazlar. Ki yapmamalılar da...

Fakat burada ben kirli sakal bıraksam sorun çıkartırlar. İlla ki şakirt gibi traşlı gitmeliyim...:) O zaman da imama benziyorum.

ozan20
Kapalı
06 Eylül 2013 13:50

amaç bundan nemalanmak siyai rant oy toplamak sendika üye toplama peşinde

11 yıldır sorunu çözmek çok mu zordu yok ama her sene ısıtıyolar bu konuyu üzerinden prim yapıyolar millette inanıp kanıyor işte

biyolabcı, 11 yıl önce

niye değiştirmiyolar yönetmeliği anlamıyorum.niye insiyatife bırakılıyor bu kadar hassas bir konu

efeslerin efesi
Aday Memur
06 Eylül 2013 14:37

Hocam seçim zamanı türbanınız için bir kıyak yaparlar. Ben seminer dönemi boyunca top sakalla okula gittim. Müdür "çok yakışmış" dedi. :)

aday23
Şef
06 Eylül 2013 22:59

başörtülü girin derse tutanak tutsada bişey çıkmaz korkmayın çok zorlarsa sendikanızla görüşün

KADİM TÜRK
Memur
06 Eylül 2013 23:02

bende sarikli ogretmenim sarigimi cikarmadan derse girebilirmiyim. bu basi ortulu ogretmenlerin derse girmelerini destekliyorum. ayni zamanda erkek oretmenlerinde serbest kiyafetle derse girmelerini istiyorum. eger sadece bayan ogretmenlere serbestlik gelecekse bunda adaletten soz etmek yanlis olur. isteyen istedigi gibi giyinebilmeli. basi kapali ogretmen basi kapali girmeli, sarikli ogretmen sarikli girmeli, sakalli ogretmen sakalli derse girebilmeli, haksizmiyim. sadece bas ortulu ogretmenlere ayricalik olmaz.

06 Eylül 2013 23:33

öle bir konusuyorsunuz ki müdürn ne sucu var..adam görevini yapıyor..şuandaki yonetmelik neyi gerektiriyorsa öle giyinmek gerekir..bence de serbest kıyafet olmalı ama şuan için müdürlere laf etmenizin bir anlamı yok ki şikayet geldiğinde müdüründe soruşturma geçirme riski var...

KADİM TÜRK, 11 yıl önce

bende sarikli ogretmenim sarigimi cikarmadan derse girebilirmiyim. bu basi ortulu ogretmenlerin derse girmelerini destekliyorum. ayni zamanda erkek oretmenlerinde serbest kiyafetle derse girmelerini istiyorum. eger sadece bayan ogretmenlere serbestlik gelecekse bunda adaletten soz etmek yanlis olur. isteyen istedigi gibi giyinebilmeli. basi kapali ogretmen basi kapali girmeli, sarikli ogretmen sarikli girmeli, sakalli ogretmen sakalli derse girebilmeli, haksizmiyim. sadece bas ortulu ogretmenlere ayricalik olmaz.

Gestapo
Müsteşar Yardımcısı
07 Eylül 2013 00:20

Arkadaşlar kılık kıyafet yönetmeliği değişikliğe ihtiyaç duyuyor güncellenmeli. Biz burada bu böyle şu şöyle olursa ne olur diye tartışıyoruz. Halbuki yönetmelik değiştirilse güzel olur. Bir erkek olarak ben de derslere hediye paketi gibi gitmek istemiyorum. Kılık kıyafet yönetmeliği geneli kapsayak şekilde güncellenmelidir. Ancak bu güncelleme sadece başörtüsü üzerinden de yapılacaksa siyasi olur. Herkesi kapsamalı bu herkes genel çizgiler içinde istediğini giyebilmelidir.

yesildere20
Aday Memur
07 Eylül 2013 00:42

o kadar istiyorum ki sakal bırakabilmeyi.çok sürmez umarım bu değişiklik.

aysun1981
Şef
07 Eylül 2013 11:23

ben de kısa şortla derse girmek istiyorum.

aysun1981
Şef
07 Eylül 2013 11:24

diyen olur şimdi, ben demiyorum :)

TEKNOLOJİX
Şube Müdürü
07 Eylül 2013 16:16

eğer biz kendimizi bilseydik bu çağdışı yasaklar olmazdı başörtülü hocalarım tabiki tesettürle girsin ama kıyafet serbest olursa çok iyi biliorumki pijamayla okula gelen 2 sene sakalını kesmeden gelen,haddinden fazla açık giyinen ve kapri gibi hernevi kıyafetle gelenleri görürüz çünkü bizim içimizde gerçekten cahil ve seviyesiz hocalarımız çok fazla o sebepten başörtüsü olayı kimse incinmeden halledilmeli diye düşünüyorum....

tde2006
Aday Memur
07 Eylül 2013 19:20

dini ısrarla siyasete alet ediyorlar. yönetmeliği düzelteceklerine oy için, üye için, cart curt için başörtüsünden nemalanıyorlar. ne hakları var bana müdürümle sorun yaşatmaya, beni okulda huzursuz etmeye. bir yönetmeliğe bakar iş.müdürün de öğretmenlerin de velilerin de,öğrencilerin de ağzı kapanır olur biter. iki dünyada da bunlara hakkımı helal etmiyorum.Allahtan bulsunlar.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi