Editörler : E.Kayı Han
22 Eylül 2022 17:38

Eş durumu tayini

Arkadaşlar merhabalar. Ben 5 yıllık zabıt katibiyim eyim 369 gün primini tamamlamış özel sektörde çalışıyor.

Sorum şu eşim çağrı merkezinde çalışıyor, ayın belirli günlerinde şirkette ama genelde evde çalışıyor tayin dilekçesi yazsam, sıkıntı olur mu,yoksa tayinim çıkar mı bilen, ya da başına gelen var mı teşekkürler.

umutsuzkatip
Şube Müdürü
23 Eylül 2022 13:30

işe gitme şartı varsa sorun olmaz diye biliyorum. dilekçenizde bu detayı ayrıca belirtin.

scelikk
Aday Memur
23 Eylül 2022 13:34

Yani herhangi bi yerde evde çalıştığı yazmıyor ama genelde bilinir müşteri temsilcisinin evde çalıştığı resmiyette ev hizmetleri diye geçmiyor
umutsuzkatip, 2 yıl önce

işe gitme şartı varsa sorun olmaz diye biliyorum. dilekçenizde bu detayı ayrıca belirtin.

umutsuzkatip
Şube Müdürü
23 Eylül 2022 13:40

Dediğim gibi dilekçenizi detaylandırarak yazın çünkü sizin de söylediğiniz gibi böyle bir algı var. Ama sonuç olarak eş tayini için evden çalışıyor olmasıyla alakalı bir madde yok yönetmelikte bence bir sorun çıkmaz.

scelikk, 2 yıl önce
Yani herhangi bi yerde evde çalıştığı yazmıyor ama genelde bilinir müşteri temsilcisinin evde çalıştığı resmiyette ev hizmetleri diye geçmiyor

scelikk
Aday Memur
23 Eylül 2022 13:44

Teşekkür ederim
umutsuzkatip, 2 yıl önce

Dediğim gibi dilekçenizi detaylandırarak yazın çünkü sizin de söylediğiniz gibi böyle bir algı var. Ama sonuç olarak eş tayini için evden çalışıyor olmasıyla alakalı bir madde yok yönetmelikte bence bir sorun çıkmaz.

Ruili
Şef
23 Eylül 2022 15:10

Özel sektörde 2 sene içerisinde 1 yıl sigortası olduğu takdirde kabul ediyorlar mı, genel de red mi yoksa

scelikk
Aday Memur
23 Eylül 2022 15:46

Üstad bu son 2 yılda 360 prim tam olarak ne oluyor bilgin var mı 2 yıl çalışması mı gerekiyor, 1 yıldır çalışıyor 360 primi tamam sıkğntı olur mu bilgin var mı
Ruili, 2 yıl önce

Özel sektörde 2 sene içerisinde 1 yıl sigortası olduğu takdirde kabul ediyorlar mı, genel de red mi yoksa

Ruili
Şef
23 Eylül 2022 16:04

Kral yanlışıkla eksi butonuna bastım kusura bakma, yok ne sorun olacak 2 yıl süre içerisinde en az 1 yıl sigorta şartı aranıyor zaten
scelikk, 2 yıl önce
Üstad bu son 2 yılda 360 prim tam olarak ne oluyor bilgin var mı 2 yıl çalışması mı gerekiyor, 1 yıldır çalışıyor 360 primi tamam sıkğntı olur mu bilgin var mı

scelikk
Aday Memur
23 Eylül 2022 16:30

Tamam üstad çok sağ ol 2 yıl çalışmayı şarttır diye düşünüyordum öyleyse sıkıntı yok.
Ruili, 2 yıl önce
Kral yanlışıkla eksi butonuna bastım kusura bakma, yok ne sorun olacak 2 yıl süre içerisinde en az 1 yıl sigorta şartı aranıyor zaten
Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi