Editörler : Lanet
05 Temmuz 2013 01:25

Dışişleri Bakanlığı'na atananlar

Arkadaşlar Dışişleri Bakanlığına atanan bir hangi yolları izlemeli, neler yapmalı?

ak-öz
Aday Memur
06 Temmuz 2013 08:34

Arkadaşım öncelikle tebrik ederim, ben de dışişlerinde atandım. Aslında öncelikle kurumu aramak yeterli oluyor, onlar ne yapılması gerektiğini söylüyorlar. Ben dün görüştüm gerekli evrakların listesini mail olarak ilettiler. En kısa süre içinde de istiyorlar. Göreve başlamak için de güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması gerekiyor , ondan sonra ( önceki forumlardan okuduğum kadarıyla) göreve başlayın diye haber veriliyor.

irresponsible
Aday Memur
07 Temmuz 2013 21:14

Merhaba. Ben de teşekkür ederim, tebrikler. Evet aradım ben de. Gerekli evrakları hazırlıyorum. En kısa sürede başlamamız gerektiğini söylendi de bu ayın 14 ünde bir sınavım daha var ona da girmek istiyorum o yüzden yasal olarak ne kadar zamanımız var arayıp onu öğreneceğim. Bir de başka il de yaşadığım için acaba bakanlığın misafirhanesi gibi bir şeyi var mı bir süreliğine, belgeleri teslim edince ertesi gün başlıyor muyuz acaba? Pazartesi arayıp bunları soracağım. İşle ilgili ne gibi olanaklarımız var, nasıl bir iştir pek bir fikrim yok. Bu gibi konularda bilgin varsa yine de yazar mısın? Özelden mesaj da olabilir. Teşekkürler yine de.

glsmshn06
Aday Memur
09 Temmuz 2013 13:11

attıkları maılı bana gönderebılırmıısınz.

glsmshn06
Aday Memur
09 Temmuz 2013 13:13

ben yanlıslıkla sıldım maılı bakanlıgı arıyorum telefonu acan yok

darkknight1
Aday Memur
09 Temmuz 2013 14:44

ATAMA İÇİN İSTENEN BELGELER

-Tam Teşekküllü Devlet Hastaneden Alınacak sağlık kurulu raporu

(Her türlü iklim şartında görev yapa bilir kayıtlı sağlık kurulu raporu)

-İkametgah Belgesi

- X- Fotoğraf 12 Adeti eş için 5 adet

- X -Cumhuriyet Savcılığından sabıka kaydı Kamu Kurumuna verilmek üzere istenecek

(4 adet arkalı önlü fotokopisi çekilecek) 1 asıl ve4 fotokopisi

-KPSS Sonuç Belgesi

-Öğrenim belgesi aslı ve fotokopisi

- Bilgisayar sertifikası veya bilgisayar dersini üniversiteden almış olduğu gösterir belgenin

aslıve fotokopisi

- Yüksek lisansınız var ise aslı ve fotokopisi, ortaokul ve lisede hazırlık okuduysanız

diplomanın aslı ve fotokopisi

- Var ise KPDS dil sonuç belgeniz aslı ve fotokopisi

- Şoför olarak atanan E sınıfı ehliyeti aslı ve fotokopisi (5 yıllık olacak)

- X -Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

-Askerlik belgesi aslı ve fotokopisi

- X - Güvenlik soruşturması 5 nüsha doldurulacak(fotoğrafları yapıştırılmış)

(Nüfus cüzdanı süreti onay kısmı Bakanlığımız tarafından onaylanacaktır )

Evli iseniz çarpı işareti olanlardan eşiniz içinde hazırlanacak

arkadaslar bugün aradım. İstenen evrakları mail attılar. Yukarıda gördüğünüz gibi. Gönderdikleri mailin içinde Güvenlik Soruşturmasına ait belge de var. Arkadasımızın dediği gibi güvenlik sorusturmasına ait belgeyi cd veya flash bellekle getirseniz iyi olur dedi. Cunku belgede , belgeyi daktilo veya bilgisayar yazısı ile doldurmanız gerekmektedir. Siz boş alanları doldurursunuz bilgisayar ortamında (5 adet) fotoğraf büyük ihtimal orda yapıştırılacak sorumlu dahilinde. Çünkü bu kağıtların hepsini yetkili merci onaylayacak. Ha bide gün sınırlaması yok konustugum kişi(Recep Bey) 15 günlük sürenin bitmesini beklemeyin dedi. Tez elden hallederseniz iyi olur dedi. Arkadaslar güvenlik soruşturmasını sordum 2-3-4 ay sürebilir dedi. Moralim bozuldu ama yapacak bişey yok gibi şimdiden tüm kazanan arkadaslarıma kolay gelsin. Böyle uzun süreceğini bilsem kasım atamasını beklerdim :)

irresponsible
Aday Memur
09 Temmuz 2013 17:52

Merhabalar. Ben de gerekli evrakları toparlayım bu hafta içerisinde ileteceğim. İş hakkında bilgisi olan var mı? Ne gibi haklarımız, olanaklarımız var?

glsmshn06
Aday Memur
10 Temmuz 2013 22:27

2 3 ay sürecekse bende beklerdım kasımı :( bakanlıkla ılgılı bılgı werırsenız sevınırım :)

irresponsible
Aday Memur
10 Temmuz 2013 23:29

Arkadaşlar belgeleri teslim eden var mı? Bir sorunla karşılaşan var mı?

ak-öz
Aday Memur
11 Temmuz 2013 15:58

p.tesi teslim edeceğim inşallah , haber veririm o zaman. Bu arada irresponsible sana msj atmıştım...

ak-öz
Aday Memur
11 Temmuz 2013 16:00

Görevde yükselmeyle ilgili bu linke bakabilirsiniz:

http://www.mfa.gov.tr/merkez-memurlari-gorevde-yukselme-ve-unvan-degisikligi-yonetmeligi.tr.mfa

irresponsible
Aday Memur
12 Temmuz 2013 11:52

Merhabalar. Cuma günü evrakları teslim ettim. Bir sorun çıkmadı. Düz bir memurluk beni bekliyor anladığım kadarıyla. Merkezi memuruz işte, çakılı. Herkese kolay gelsin.

darkknight1
Aday Memur
12 Temmuz 2013 14:00

bende bugün teslim ettim. Evraklarda bi sıkıntı yok. Biz sizi arayacağız dediler o kadar. Kurumun içi oldukca sakin. ben içeri girince sıkıldım. İnşallah iş böyle olmaz. Ama gördüğüm kadarıyla sıkıcı gececek gibi inşallah yanılıyorumdur. Diğer bakanlıklarla yanyana. İç işleri ve cevre sehircilik bakanlığının yeri çok güzel. Bizim kurumda oyle ama onlar daha bi güzel gidince görürsünüz. Asıl sıkıntı buraya çağrıldıktan sonra ev telaşı ev bulmak kolay olmayacak :(

ak-öz
Aday Memur
12 Temmuz 2013 18:13

Ben de bugün teslim ettim, sadece sağlık raporum eksik onu da en geç göreve başladığınız gün getirebilirsiniz dediler. Sorun çıkartmıyorlar yani...Ben kurumun yerini de kendisini de beğendim. Tabi ben Balgat' ta oturuyorum onun da etkisi var. Servisi varmış ama nerelere bilmiyorum. Merkez memurlukları için unvanınız değişse de yükselme diye bir şey yokmuş aslında, kariyer memurlukları için çalışmayı öneriyorlar...

irresponsible
Aday Memur
13 Temmuz 2013 02:33

Yükselme olmadığını duyunca üzüldüm. Ankara'da oturan için iyi de başka ilden gelen arkadaşlar için durum biraz çetin. Malum maaşı da pek fazla denemez. Tabi gene de çok şükür. Siz ne düşünüyorsunuz?

seb-veron
Aday Memur
13 Temmuz 2013 04:49

ev işi gercekten sikinti olacak.. ak-oz hocam baya sansliymissiniz bu konuda.. servis guzergahlari hakkinda bilgisi olan ogrenen var mi.. bi de arkadaslar maas ne kadar tam olarak kac gun gecti atanali daha yeni sormak aklima geldi.. oyle veya boyle sukur etmek lazim 2010 mezunuyum biktim kpss den..

ak-öz
Aday Memur
13 Temmuz 2013 09:24

sen-veron ben 2003 mezunuyum... Daha önce hep özel sektörde çalıştım. Şimdiki aklım olsa mezun olduğumda asılırdım kpssye. Emin ol senin yerinde olmayı isterdim. Evet şehir dışından gelecek arkadaşlar ev konusunda biraz sıkıntı yaşayabilir, ama bir yerden başlamak lazım. Ben 5 yıl önce geldim Ankara'ya...Bakanlığı arayıp sorun bence misafirhane ve servis konusunu. Maaşı benim de sormak aklıma gelmedi dün ama -yanıltıcı olmak istemem - 1800 tl vardır herhalde. Bu arada ev bakacak arkadaşlara Balgat dışında Dikmen tarafını da öneririm kira olarak daha uygun olabilir

irresponsible
Aday Memur
19 Temmuz 2013 21:41

Bugün Dışişleri Bakanlığı Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu sınavı duyurusu yapıldı. Katılmayı düşünenler var mı?

ak-öz
Aday Memur
12 Ağustos 2013 12:01

Arkadaşlar merhaba;

Güvenlik soruşturmasıyla ilgili yakınları arananınız oldu mu?

glsmshn06
Aday Memur
12 Ağustos 2013 16:24

BEKLEME SÜRECİ BİRAZ SIKICI

irresponsible
Aday Memur
12 Ağustos 2013 23:42

Bu soruşturma süreci ne kadar daha sürecek, bilgisi olan var mı?

Toplam 683 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi