Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Ocak 2012 00:30

Derece-Kademem işlendi..

KHK ile kadroya geçmiştim. 5 yıllık görev sürem var ve bugün derece-kademem işlenmiş. 8/2 si olmuş. Peki şimdi bu dereceden kaynaklanacak ücret farkını nasıl alabilirim ne yapmalıyım veya benim birşey yapmama gerek var mı? Bilen hocalarım bir yardım etseniz..

canbahar
Şube Müdürü
18 Ocak 2012 00:47

hocam ilsiste işlenmiştir ama maaş bordrosunda hala 9/1 sinizdir.milli eğitimdeki mutemete bildirin gelecek aydan itibaren maaş bordrosundaki kademe derecenizi düzeltsin.geçmişe dönük birşey alınabiliyor mu bilmiyorum ama.ben bişey almadım açıkçası....

Rehber006
Memur
18 Ocak 2012 00:51

Hocam mal müdürlüğündeki maaşı işleyen memurlara sorarsanız net bilgi verirler. kayda değer bir miktarsa ödeme emri belgesi hazırlanır ve ödenir.

hopali
Başbakan Müsteşarı
18 Ocak 2012 01:45

Geriye Dönük Alırsın. Bende Kadrolu Olmama Rağmen Geriye Dönük Yeni Aldım. Birkaç Adet Bordro Yapıldı. 22-21-22 Gibi. Toplam 80 e Yakın Aldım. Ayrıca İlksandan Terfi Farklarını Kesiyorlar. Bir Kereye Mahsus 47 Tl İlksan Kesildi...

dengem
Müsteşar Yardımcısı
18 Ocak 2012 09:03

ya arkadaşlar siz ilk kadroya geçtiğinizde nerdeydiniz??? daha ilk aydan ilk günden keşke peşine düşseydiniz.. hele ülkemizde o kadar yanlış iş yapan memur varken işi şansa bırakmamak lazım.. ben direkt mutemete gttim yanında ekrana bakarak değiştirmesini istedim. neden başıma gelecekleri biliyorum.. khk ile geçtiğimiz ilk günden beri çok şükür düzelttrdiğim derece/kademe ile maaş alıyorum...

editör arkadaş, sanırım forum yoğunluğundan kendi işinize bakamamışsınız.. :))

justlike
Müsteşar Yardımcısı
18 Ocak 2012 16:35

bugün terfi belgemle direkt mal müdürlüğüne gittim. Derece kademeyi işlettim. Geriye dönük farkı alabilirmiyim diye sordum hayır dedi biz yapamayız dedi. ee ne olacak dedim ilçe milli eğitimde mutemet manuel olarak yaparsa olur dedi. Üstüne de gidemedim fazla ama ne dediğini de anlamadım açıkçası manuel yapmak ne demek şimdi yani :(

meani
Genel Müdür
18 Ocak 2012 16:45

manuel yani elle ne kadar fark alacağınızı bir belge yapacak ve size verecek

bana da bugün öyle şeyler söylendi

milli eğitimdeki mutemetlik okulundaki yapan yetkili derece kademeni maliyeye bildirmemiş dedi tam sonuç alamadım

bana işleri sizin takip etmeniz derece kademeyi işletmeniz gerekiyordu felan dedi

kardeşim yeni kadroya geçmişiz khk ile ve bir sürü soru kafada uçuşuyor adaylık muafiyet vs vs bir de onu nerden bilecektik

elif_dedim
Şube Müdürü
18 Ocak 2012 19:29

KBS sistemine aldığınız son derece ve kademe girilip terfiyi kazandığınız tarihte yazılırsa sistem otomatik olarak terfiyi aldığınız günden maaş alacağınız güne kadar tüm rakamı hesaplar. Geriye dönük kaç ay varsa maaşınıza eklenir. Extradan ödeme emri hazırlanmasına gerek yoktur. Bazı maliyeciler bunu bilmediklerinden geriye dönük olarak yapamayabilirler. Bu durumda kurum mutemetinizin ektra ödeme emri ve bordro hazırlanması ve malmüdürlüğüne defterdarlığa vermesi yeterlidir.

elif_dedim
Şube Müdürü
18 Ocak 2012 19:36

Ayrıca bir bilgi daha çogu il ve ilçe mem yönetmeliği yanlış yorumladıklarından khk ile kadroya geçen sözlş öğrt terfi tarihlerini kadroya geçtikleri tarihin ilk ay başı yani 15/06/2011 yapmak yerine bir sonraki ay yani 15/07/2011 olarak üdeğerlendirmişlerdir. Hizmet yılı sadece birkaç yıl olan ve bu süre sayıldığında sadece kademe terfisi alanlar için fark küçük bir rakamdır. ama hizmet süresi fazla olup derece terfisi alan öğrtlerin 1 aylık kayıpları 30-40 tl civarındadır. Çünkü 8. dereceye düşen öğrt ek gösterge puanı 450 olur ve 30 tl civarı ek gösterge tutarı alır. henüz geriye dönük terfi farkını almayanlara duyurulur mebbisde terfi tarihiniz 15/06/2011 den sonraki bir tarihse il ilçe mem lere müracaat edin ve düzelttirmeye çalışın.

szlşmlisınıfçı
Daire Başkanı
18 Ocak 2012 21:37

tam 5 yıl ise 8/3 olmanız lazım hocam...

justlike
Müsteşar Yardımcısı
18 Ocak 2012 21:43

teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için.

5 yılım tam dolmadı hocam 1 ay var 5 yılın dolmasına. 4 yıl 11 ay 2 gün hizmet sürem var tam olarak. 1 ay sonra 8/3 ü olacak evet.

meani
Genel Müdür
18 Ocak 2012 21:46

nasıl düzelttirecez adamlar terfiyi 14/07/2011 yapmışlar ve valilik oluru da alarak derece kademe terfi belgesini hazırlamışlar bu milli eğitim ta 8.ayda okula göndermiş

bu nedir kardeşim bıktım yaa

işi bilmeyen bunca vasıfsız memur üstüne bir de okul idaresi daha yeni yaptırdık derece terfiyi bordroda daha ocak ayında gördük ve ek gösterge eklenmiş

yani 7.aydan 12.aya kadar 8.derece olduğum halde 9/1 den maaş yatmış ve ben milli eğitime gittiğimde yok ne zaman valilik oluru alındı yok idareniz maliyeye bildirmiş mi bu nedir Allah aşkına yeter be

ferhatelo
Aday Memur
18 Ocak 2012 22:01

arkadaşlar bodromda 7 yıl hizmet sürem görünüyor fakat 9/2 kademe ve derecem ben 4 yıldır çalışıyorum hepsi yanlış ne yapmam gerekiyort

meani
Genel Müdür
18 Ocak 2012 22:03

Allah yardım etsin ne diyim yani sizinki de daha içinden çıkılmaz hal almış...:(

ferhatelo
Aday Memur
18 Ocak 2012 22:05

özlüğe mi gitsem mal müdürlüğünemi anlamadım:(

meani
Genel Müdür
18 Ocak 2012 22:11

mebbiste bir yanlışlık görünüyor bence önce özlüğe git orda sana muhtemelen okul idarene git derler ama önce birkaç bilgi yani önbilgi mahiyetinde özlükten faydalanmış olursun belki de düzeltirler bilinmez ama dolaşırsın yani özlük-idare-maliye

ben ek göstergeden doğan ve ödenmemiş 150 tl nin peşine düşeyim dedim bugün bir özlüğe bir muhasebeye gittim bekledim sonra bir tane derece kademe terfi belgemin fotokopisini aldım ama parayı nasıl eder de alırım bilemiyorum :(

yani ya okul idaresine dava açacağım ve papaz olacağız adamlar sanki kendi paraları gibi sanki hata yapmamışlar gibi düşman olacaklar ya da paranın üzerine bir bardak su içip hepiniz Allahınızdan bulun deyip işimi yapıp köşede duracağım

ne yapayım a dostlar

ferhatelo
Aday Memur
18 Ocak 2012 22:18

derece ve kademem de ilerlemiyor anlamıyorum neden kimse işini doğru dürüst yapmıyor idarenin hiç ilgileneceğini sanmıyorum kendi havalarında

delgadooooooo
Aday Memur
19 Ocak 2012 12:40

benim mebbiste derece kademe doğru yani 8'e 3 ama hala bordromda 8'e 2 yazıyor.acaba maaşta bi eksiklik oluyor mudur arkadaşlar?

çifin
Şef
19 Ocak 2012 18:58

Arkdaşlar benmde kademe derce 8-2 KHK KADROYA GECTİM .İLÇEDEKİ MUTEMETE GERİYE DÖNÜK BU FARKLARI ALMAM LAZİM DEDİM ADAM OKULUN TERFİLERİ 2011 YILI İÇİNDE BİLDİRMEDİĞİ İÇİN GERİYE DÖNUK FARKLARI ALAMAZSIN OCAKTAN İTİBAREN ALIRSIN DEDİ MAHKEMEYE BAŞVURMAN GEREKIYO GERİYE DÖNÜK ALMAN İÇİN BU DURUMDA OLAN VARMI NASIL DAVRANMAMIZ GEREKİYO FARKI ALMAK İÇİN

meani
Genel Müdür
19 Ocak 2012 19:11

bugün maliyeye gittim geriye dönük bunları alabilir miyim dedim

bana ''yeni mali yıla geçtik bu yüzden geriye dönük yapamayız ama milli eğitimden manuel elle yapılıp getirirsen olur felan dedi ben de yarın milli eğitime gideceğim bunun peşini bırakmayacağım olmadı dava açacağım milli eğitimin okulun kusuru var ihmali var tazminat davası da açacağım

yeter yaa bu keşmekeşlik ve umursamazlık neden işlerini yapmıyor bunlar

bir de milli eğitimde bana kendi işini takip etmen gerek felan demez mi Allahınızdan bulun be hırsızın hiç mi suçu yok

eflun
Şube Müdürü
19 Ocak 2012 20:11

arkadaşlar ben şuan 9 un 3 ym.kamuya girmeden önce 1 yıl ücretli öğretmenlik yaptım ve 2 yıl 11 ay da özel okulda çalıştım.bunları derece ve kademeye işletebilir miyim?

işletebilen arkadaşlarım var ama maaşlarında herhangi bi değişiklik yapılmamış.o zaman emeklilikte 65 olduğuna göre bunları işletmenin bi faydası yok mu?

ben hizmet birleştirmemi yaptım.bi allahın kuluda milli eğitimde derece ve kademe işlemlerini de yaptırın deme di yaa.. sanırım yine aynı belgeleri istiyolarmışş..

cevaplayan olursa sevinirim...

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi