Editörler : Pangaea
10 Mayıs 2018 10:23

Kpss başvurularının başlaması

Çok heyecanlıyım arkadaşlar :D inş hepimiz hakkında hayırlısı olur. Benim gibi ilk kez girecek olanlar çok mu acaba? İlk sınavım olduğu için tercih olaylarını falan da nasıl yapacağımı tam bilmiyorum ama neyse önce bir sınav gelsin geçsin bakalım.

Allah emeklerinizi boşa çıkarmaz. Hadi başarılar herkese

memur olsam yeter
Daire Başkanı
10 Mayıs 2018 11:41

Ben de ilk defa gireceğim. Tercihler nasıl oluyor onu hep birlikte göreceğiz.

ezsin
Aday Memur
10 Mayıs 2018 12:14

benim 3. girişim olacak ilk 2 sine hazırlandım buna hiç hazırlanmadım puanınız iyiyse tercihinizi çok iyi yapın hatta bir kpss dershanesinin rehber hocasıyla yapın ben ilk sınavımı yanlış tercih yüzünden kaybettim puanım yandı

mylmzgl
Aday Memur
10 Mayıs 2018 12:21

Sevgili arkadaşlar, Kpss A başvurumu yapamıyorum. Başvuruyu yaparken ekranda ''Başvuruya Engel Durumlar

KPSS Alan Bilgisi sınavına yalnızca KPSS Lisans başvurusu yapan adaylar başvurabilir.''

diye bir engelle karşılaşıyorum. Kpss Lisans başvurumu yaptım oysa. Neden böyle bir engel çıktı? Böyle bir engelle karşılaşan başka arkadaşlar var mı? Acaba parayı yatırmadım diyemi kabul etmedi :) İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum.

sultanaa
Aday Memur
10 Mayıs 2018 12:38

Lisans Ücretini yatırmadığınız için kaydınız tam tamamlanmamış olduğundan olabilir hocam, internetten ücreti yatırıp geç olmadan bir daha deneyin derim. Bence son güne bırakmayın sistem kitleniyor sorun çıkabilir

mylmzgl, 6 yıl önce

Sevgili arkadaşlar, Kpss A başvurumu yapamıyorum. Başvuruyu yaparken ekranda ''Başvuruya Engel Durumlar

KPSS Alan Bilgisi sınavına yalnızca KPSS Lisans başvurusu yapan adaylar başvurabilir.''

diye bir engelle karşılaşıyorum. Kpss Lisans başvurumu yaptım oysa. Neden böyle bir engel çıktı? Böyle bir engelle karşılaşan başka arkadaşlar var mı? Acaba parayı yatırmadım diyemi kabul etmedi :) İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum.

sultanaa
Aday Memur
10 Mayıs 2018 12:40

haklısınız tercihler çok önemli. Doğru tercihle düşük puanla bile bir yerlere atananları duydum. En iyisi rehber hocalarına falan danışmak

ezsin, 6 yıl önce

benim 3. girişim olacak ilk 2 sine hazırlandım buna hiç hazırlanmadım puanınız iyiyse tercihinizi çok iyi yapın hatta bir kpss dershanesinin rehber hocasıyla yapın ben ilk sınavımı yanlış tercih yüzünden kaybettim puanım yandı

2018kpsss
Şube Müdürü
10 Mayıs 2018 13:58

Sınav yeri tercihinde tek şehir mi yazıyosunuz arkadaşlar

sultanaa
Aday Memur
10 Mayıs 2018 14:25

sistem 2 tercih yaptırıyor. Biri öncelikli olarak girmek istediğiniz şehir, diğeri en yakın başka bir il

2018kpsss, 6 yıl önce
Sınav yeri tercihinde tek şehir mi yazıyosunuz arkadaşlar

mertdgn
Aday Memur
10 Mayıs 2018 15:24

mezun olunan ülke kısımını işaretliyormuyuz

sultanaa, 6 yıl önce

sistem 2 tercih yaptırıyor. Biri öncelikli olarak girmek istediğiniz şehir, diğeri en yakın başka bir il

ççkbck
Şef
10 Mayıs 2018 22:21

arkadaşlar önce başvuru mu yapılıyor daha sonra mı parayı yatıracaz bilgisi olan varmı???

10 Mayıs 2018 22:52

parayi yatiracagin gun oncr basvurunu yqpacaksin hocam.sureai varmis sonra o sure icinde parayi yatirican
ççkbck, 6 yıl önce

arkadaşlar önce başvuru mu yapılıyor daha sonra mı parayı yatıracaz bilgisi olan varmı???

memur olsam yeter
Daire Başkanı
10 Mayıs 2018 22:54

Yabancı uyruklu ülkelerden mezun olanlar işaretliyor. Ben Türkiye diye işaretledim sonra geri dönüp işareti kaldırttı bana otomatik olarak.

mertdgn, 6 yıl önce

mezun olunan ülke kısımını işaretliyormuyuz

ççkbck
Şef
10 Mayıs 2018 23:00

teşekkür ederim.başvurumu yaptım. 22 mayıs paranın son ödeme tarihiymiş

ıssızgucsuz, 6 yıl önce
parayi yatiracagin gun oncr basvurunu yqpacaksin hocam.sureai varmis sonra o sure icinde parayi yatirican

ççkbck
Şef
10 Mayıs 2018 23:01

evet türkiyede okuduysanız işaretleme yapmanıza gerek yok işaret koymayacaksınız yani

memur olsam yeter, 6 yıl önce

Yabancı uyruklu ülkelerden mezun olanlar işaretliyor. Ben Türkiye diye işaretledim sonra geri dönüp işareti kaldırttı bana otomatik olarak.

bertas
Aday Memur
11 Mayıs 2018 00:00

Kusura bakmayın saçma olucak ama yine de sorucam yanlış yapmak istemiyorum.. genel yetenek genel kültürden giricem mühendislik mezunuyum.. alanı isaretlemiycem dogru mu? Alandan girebiliyormuyum dersleri farkli mi? A grubu mu alan dedigimiz ? bide puan 120 gibi bişey var o hesaplansin mi demiş?.
11 Mayıs 2018 00:10

Mühendissen sadece genel yetenek-genel kültür oturumuna gireceksin. p120 puanı senle ilgili değil.

bertas, 6 yıl önce
Kusura bakmayın saçma olucak ama yine de sorucam yanlış yapmak istemiyorum.. genel yetenek genel kültürden giricem mühendislik mezunuyum.. alanı isaretlemiycem dogru mu? Alandan girebiliyormuyum dersleri farkli mi? A grubu mu alan dedigimiz ? bide puan 120 gibi bişey var o hesaplansin mi demiş?.

Hayal0606
Kapalı
11 Mayıs 2018 00:30

Başvuru yaparken şehir tercihinde ikametgahımıza göremi oluyor sistemde kayıtlı adresi değiştirip istediğimiz şehirde girebiliyor muyuz?

11 Mayıs 2018 04:42

6 sene önce ben de böyle heyecanlıydım. Sonra yara bere bu kpss yüzünden. Hayat sizleri yormasın inşallah, atanın ilk ve son girişiniz olsun..

2018kpsss
Şube Müdürü
11 Mayıs 2018 08:20

Bölümün alan kısmıyla alım yapıyosa alana girmende de fayda var alan kısmıyla alım yaparsa başvuru yapamazsın yoksa
bertas, 6 yıl önce

sultanaa
Aday Memur
11 Mayıs 2018 09:38

sistem otomatik olarak mernisden adresinizi alıyor ama siz değiştirip farklı bir şehirde veya adreste girebilirsiniz

Hayal0606, 6 yıl önce

Başvuru yaparken şehir tercihinde ikametgahımıza göremi oluyor sistemde kayıtlı adresi değiştirip istediğimiz şehirde girebiliyor muyuz?

ecenazz
Şef
11 Mayıs 2018 10:09

resim güncel trihi nerede yazıyor bende hiçbirşey yazmyor ayrıca resimde saç rengi falan farklı yeniden çektirmem gerekli mi acaba başvuru merkezinden mi yapsam

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi