Editörler : F16 Gökçen
«67891011121314151617»

silenceee
Aday Memur
13 Aralık 2017 22:23

Beni bu Cuma Konyaya gorusmeye davet ettiler.

gizemizem
Aday Memur
13 Aralık 2017 22:25

Bende eski giren arkadaşların forumdaki bütün yazılarını okudum. Dedigin gibi sanirim önce toplu mulakatta ortak bi kaniya varilmasi gerekiyormuş ve sözcü seçilip o konuyu aktariyormus. Sözcü olmazsak kafandan elendik mi yani?

Sylo38, 6 yıl önce

arkadaşlar kısaca Şöyle İlk buluşma Grup mulakatı takım oyunu yani bi konu verecekler orta yolu bulmaya çalışacagız konu hakkindeki ortak görüşümüze.Sonra bireysel mulakat sanırım Rol Play Yapmamız istenicek birşey verecekler satın yada geliştirin diyecekler. Son Olarak Sürüş Mulakatı araç sürüşüne hepsinden çok önem veriyolar o yüzden direksiyon tutuşunuzu bile 9:15 ayarlamayı unutmayın benden bu kadar. :D

gizemizem
Aday Memur
13 Aralık 2017 22:31

Oncelikle tebrik ediyorum. Aramizda en yakin zamanda görüşmeye gidecek olan bi sen varsin arkadaşım. Hayırlısıyla gitsende bizimde şu aklimizdaki sorulari cevaplasan yoksa o zamana kadar biz burda kafayi yeriz

silenceee, 6 yıl önce

Beni bu Cuma Konyaya gorusmeye davet ettiler.

Mrm90
Aday Memur
13 Aralık 2017 22:39

Arkadaşlar bana sadece mesaj geldi. Mail de ne yazıyor bilgi verebilir misiniz

silenceee
Aday Memur
13 Aralık 2017 22:42

Mesajda baglanti oluyor tiklayinca sayfaya yonlendiriyor. Orada altta gorusme yeri saati gunu bilgis

Mrm90
Aday Memur
13 Aralık 2017 22:50

Silenceee teşekkür ederim.

Sylo38
Aday Memur
13 Aralık 2017 23:02

hayır tabiki ama ROL play yapmazsan elendin.Okadar kişinin önünde çık satış yap dicekler yani kısaca

gizemizem, 6 yıl önce

Bende eski giren arkadaşların forumdaki bütün yazılarını okudum. Dedigin gibi sanirim önce toplu mulakatta ortak bi kaniya varilmasi gerekiyormuş ve sözcü seçilip o konuyu aktariyormus. Sözcü olmazsak kafandan elendik mi yani?

gizemizem
Aday Memur
13 Aralık 2017 23:25

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. İsimiz çok zor bence.. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

Sylo38, 6 yıl önce

hayır tabiki ama ROL play yapmazsan elendin.Okadar kişinin önünde çık satış yap dicekler yani kısaca

chronicmaniac
Aday Memur
13 Aralık 2017 23:38

Daha önce satış sektöründe çalıştıysanız çokta zor değil bence. 7 yıldır satış sektöründeyim. Son işimde mülakatları yapan taraftaydım hatta. Tamamen hayal gücü ve biraz özgüven lazım. Heyecan yapacak bir şey yok. O an sizden sadece bir ürünü satabilmek için ne gibi çözümler sunabilirsiniz o beklenir. Mesela çok satan bir ürünün yanında az satan ürünü ikili paket yapıp kampanyayla satmak gibi düşünebilirsiniz.

gizemizem, 6 yıl önce

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. İsimiz çok zor bence.. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

gizemizem
Aday Memur
13 Aralık 2017 23:48

Mezun oldum ve hiç çalışmadım. Daha önceden mülakat deneyimim bile olsaydı belki daha rahat olabilirdim. Satış konusunda da nasılsa Kayseri'liyiz ben bilmesemde belki kanimda vardir diyerek umudumu kaybetmiyorum :) mutlaka o anin heyecaniyla bir fikir üretilir ama ne derece mantıklı olur bilemiyorum. Cevabiniz icin ayrica tesekkurler

chronicmaniac, 6 yıl önce

Daha önce satış sektöründe çalıştıysanız çokta zor değil bence. 7 yıldır satış sektöründeyim. Son işimde mülakatları yapan taraftaydım hatta. Tamamen hayal gücü ve biraz özgüven lazım. Heyecan yapacak bir şey yok. O an sizden sadece bir ürünü satabilmek için ne gibi çözümler sunabilirsiniz o beklenir. Mesela çok satan bir ürünün yanında az satan ürünü ikili paket yapıp kampanyayla satmak gibi düşünebilirsiniz.

chronicmaniac
Aday Memur
14 Aralık 2017 00:00

Rica ederim ne demek. Siz Kayserililer halledersiniz mutlaka :)

Bu arada mülakatları geçtikten sonra her şey bitmiyor. İstanbulda yaklaşık 40 gün civarı süren elemeli ve sınavlı bir eğitim süreci de olduğunu öğrendim eski çalışanlardan. %40 lık bir dilimde burada eleniyormuş. Bir de belirlenen süre dahilinde işten ayrılırsanız eğitim masrafları sizden geri talep ediliyormuş. Bunları hep mişli diyorum çünkü eski çalışanlardan duyduklarım bu yönde.

gizemizem, 6 yıl önce

Mezun oldum ve hiç çalışmadım. Daha önceden mülakat deneyimim bile olsaydı belki daha rahat olabilirdim. Satış konusunda da nasılsa Kayseri'liyiz ben bilmesemde belki kanimda vardir diyerek umudumu kaybetmiyorum :) mutlaka o anin heyecaniyla bir fikir üretilir ama ne derece mantıklı olur bilemiyorum. Cevabiniz icin ayrica tesekkurler

gizemizem
Aday Memur
14 Aralık 2017 00:10

Benim bildiğim kadarıyla da öyle, inşallah bunlari halledebilirsek onlarida düşünürüz. Sizde mi katilacaksiniz mülakata acaba?

Rica ederim ne demek. Siz Kayserililer halledersiniz mutlaka :)

Bu arada mülakatları geçtikten sonra her şey bitmiyor. İstanbulda yaklaşık 40 gün civarı süren elemeli ve sınavlı bir eğitim süreci de olduğunu öğrendim eski çalışanlardan. %40 lık bir dilimde burada eleniyormuş. Bir de belirlenen süre dahilinde işten ayrılırsanız eğitim masrafları sizden geri talep ediliyormuş. Bunları hep mişli diyorum çünkü eski çalışanlardan duyduklarım bu yönde.

chronicmaniac
Aday Memur
14 Aralık 2017 00:28

Evet 19 Aralık saat 9:35 te mülakattayım kısmetse.

gizemizem, 6 yıl önce

Benim bildiğim kadarıyla da öyle, inşallah bunlari halledebilirsek onlarida düşünürüz. Sizde mi katilacaksiniz mülakata acaba?

gizemizem
Aday Memur
14 Aralık 2017 02:36

Insallah hayirlisi olsun diyelim o zaman. Girdikten sonra neler yaşadığınıza dair benide burdan bilgilendirirseniz eğer icime su serpmis olursunuz :)

Evet 19 Aralık saat 9:35 te mülakattayım kısmetse.

waymi
Aday Memur
14 Aralık 2017 04:24

Kılık ve kıyafet olarak; Erkekler için takım elbiseli yada en azından kravatlı şekilde gelinmeli. Saça takılmazlar, sakal olayı ise bakımsız kirli sakal olmadığı sürece kabul edilir, top sakal keçi sakal modelleri sektörde sıklıkla kullanılıyor zaten.

Grup ve bire bir mülakat esnasın da; mıy mıy konuşmayın canlı olun, kendinizden emin durun, çok yırtık davranmaya çalışıp kendinizi aptal yerine koydurmayın, yerinde ve mantıklı şeyler söylemeye çalışın, grup lideri olcam herşeye ben cevap vericem diye yırtınmayın sonra üzülürsünüz. Yani sadece doğal ve kendiniz olun zaten onlar da bunu istiyorlar.

Araç kullanmakta sıkıntı yaşayanlar yada tecrübesiz olanlar; sorulduğu takdirde durumunuzu mülakat esnasında ve sürüş testi sırasında belirtmenizi tavsiye ederim. Çünkü test sürüşü esnasında araç kullanırken teklerseniz veya acemi olduğunuzu anlarlarsa geçtiğiniz tüm mülakat aşamalarını riske atarsınız. İlana başvururken ve mülakat esnasındaki verdiğiniz tüm bilgileri senet bilirler haberiniz olsun, yalan söyleyip panik yaşamaya gerek yok o yüzden doğruluktan çekinmeyin başınız dik olsun. Ayrıca açık olduğunuz sürece sürüş esnasında bu gibi durumlarla karşılaşırsanız sürüş hocasının bazı şeyleri göz ardı edebileceğini de unutmayın. Kimse anasının karnından şöför doğmuyor sonuçta, yeter ki yalandan uzak durun aksini anlarlarsa affetmiyorlar çünkü.

chronicmaniac
Aday Memur
14 Aralık 2017 07:27

Elbette elimden geldiğince bilgilendirmeye çalışırım ;)

gizemizem, 6 yıl önce

Insallah hayirlisi olsun diyelim o zaman. Girdikten sonra neler yaşadığınıza dair benide burdan bilgilendirirseniz eğer icime su serpmis olursunuz :)

Xdreamm
Aday Memur
14 Aralık 2017 13:04

Arkadaslar 19 aralık saat 3 grubunda kımler var burda?

fulyaözer
Aday Memur
14 Aralık 2017 13:28

19 aralık 14:45 Ankara

Xdreamm
Aday Memur
14 Aralık 2017 13:36

ıl dısından mı geleceksınız yoksa ankara mı?

fulyaözer, 6 yıl önce

19 aralık 14:45 Ankara

fulyaözer
Aday Memur
14 Aralık 2017 13:45

Afyon dan geleceğim.

Xdreamm, 6 yıl önce

ıl dısından mı geleceksınız yoksa ankara mı?

Toplam 523 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi