Editörler : F16 Gökçen
20 Ekim 2010 23:56

Açıköğretim ve uzaktan eğitim(önlisans) 2010-2011 Öğretim Yılı İnternet Başvuru Ve Kayıt Duyurusu

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

AÇIKÖĞRETİM ? İKTİSAT ? İŞLETME FAKÜLTELERİ

?DİKEY GEÇİŞ?, ?2010 ÖSYS EK YERLEŞTİRME?, ?İKİNCİ ÜNİVERSİTE?,

?LİSANS ÖĞRENİMİNE HAZIRLIK PROGRAMINDAN 3. SINIFA KAYIT?, ?LİSANS TAMAMLAMA? VE

?OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS TAMAMLAMA?

2010-2011 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU

Bu duyuru aşağıda sıralanan kayıt gruplarının, açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine ?İnternet Başvuru? ve ?Kayıt? işlemlerini kapsamaktadır.

1- Dikey Geçiş:

Açıköğretim Fakültesi veya Meslek Yüksekokulları Ön Lisans Programı mezunu olup, mezuniyet alanları ?http://aofkayit.anadolu.edu.tr? adresinde ilan edilen Liste 1 - Liste 2?de yer alanlar, İktisat ve İşletme Fakültelerine ?Dikey Geçiş? için İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

2- 2010 ÖSYS Ek Yerleştirme:

Ek Yerleştirme ile Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yerleştirilenler İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

3- İkinci Üniversite:

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile 2 veya 4 yıllık örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan kontenjan sınırlaması olmayan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya ön lisans programlarından herhangi birine İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

4- Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından 3. Sınıfa Kayıt:

2007-2008, 2008-2009 ve 2009-2010 öğretim yılları sonu itibarı ile Lisans Öğrenimine Hazırlık Programındaki tüm derslerinden başarılı olanlar veya en fazla iki dersten başarısız durumda olanlar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

5- Lisans Tamamlama:

Dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar İktisat ve İşletme Fakültelerinin bölümleri ile Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği ve Okulöncesi öğretmenliği Lisans Programlarına lisans tamamlamak için İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler. Lisans Tamamlama için başvurabileceklerin mezuniyet alanları ?http://aofkayit.anadolu.edu.tr? adresinde ilan edilmektedir.

6- Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama:

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği; Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenerek Açıköğretim Fakültesine bildirilen, Okulöncesi ile Çocuk Gelişimi Ön Lisans mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda görev yapan öğretmenler İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

Yukarıda sıralanan kayıt gruplarının kayıt işlemleri ?Internet Başvuru? ve ?Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Bürolarından Kayıt? olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

Internet Başvuru adresi: http://aofkayit.anadolu.edu.tr

Internet Başvuru işlemleri: 25 Ekim 2010 Pazartesi günü başlayıp

26 Kasım 2010 Cuma günü saat 17.00?de sona erecektir.

Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için, başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, Internet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları ?İnternet Başvuru Belgesi?nin yazıcı dökümünü alarak, ?2010-2011 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru, Kayıt Kılavuzu?nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak ?Öğretim Gideri? ve ?Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı?1. taksit ödemelerini Vakıfbank?a yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptıracaklardır. ?Internet Başvuru, Kayıt? ile ?Öğrenci Kılavuzu?na http://www.anadolu.edu.tr adresindeki ?Açıköğretim? ?Kılavuzlar? linkinden ya da http://aofkayit.anadolu.edu.tr İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

Kayıt işlemleri: 25 Ekim 2010 Pazartesi günü başlayıp

23 Kasım 2010 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

24, 25, 26 Kasım 2010 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

Kayıt için adayların tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile 25 Ekim - 23 Kasım 2010 tarihleri arasında AÖF bürolarına bizzat başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 24, 25, 26 Kasım 2010 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 26 Kasım 2010 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

İLETİŞİM

? Açıköğretim Öğrenci Bilgilendirme Merkezi: (222) 444 10 26

? Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

? Her ilde en az bir AÖF bürosu bulunmaktadır. http://www.anadolu.edu.tr adresindeki ?Açıköğretim? ?Büro Hizmetleri? linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.

? E-posta: [email protected] (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız)

İLGİLİLERE DUYURULUR

cellm@n
Daire Başkanı
20 Ekim 2010 23:57

sorularınız olursa burdan cevap verebilirim..

cellm@n
Daire Başkanı
21 Ekim 2010 00:49

kayıt klavuzunu incelemek için,

http://www.anadolu.edu.tr/aos/belgeler/kilavuzlar/2010_2011/20102011_CokluKayitKilavuzu2.pdf

21 Ekim 2010 22:48

yukarıda yazılmış ama ben anlayamadım kusura bakmayın laborant veteriner sğalık ikinci sınıfa geçtim kayıt yenileme tarihi ne zaman lütfen yardım ederseniz sevinirim aöf sitesinde 27 ekim son gün yazıyor ama lisans diyor bizim içinde aynı gün mü

cellm@n
Daire Başkanı
21 Ekim 2010 23:23

29 kasım - 24 aralık

_Ahu_
Kapalı
22 Ekim 2010 09:39

size bir sorum olacak

kardeşim önlisans okudu ama diplomasını henüz eline almadı ama mezuniyet tarihini biliyor

aöf 3. sınıfa internetten başvuru yapabilir mi

yasmincasmin
Aday Memur
22 Ekim 2010 21:11

ben turizm meslek lisesi mezunuyum ama açıköğretimde başka bir bölüm okumak istiyorum hangi bölümler olur acaba bana bide kayıt tarihleri nezaman oluyo benim için?

mavi_zynp
Şube Müdürü
22 Ekim 2010 21:28

teknik meslek lisesi mezunu kişi, üniversite sınavına girmeden açıköğretime geçiş yapabiliyormu?

cellm@n
Daire Başkanı
23 Ekim 2010 00:03

_Ahu_

internet başvurusunda sıkıntı olmaz.. ancak büroya kayıt için gittiğinde kayıt evraklarından biri olduğu için diploma aslı ve fotokopisi ya da geçici mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi istenicek..

cellm@n
Daire Başkanı
23 Ekim 2010 00:08

yasmincasmin

lise mezunu olan bir kişinin açıköğretime kayıt yaptırabilmesi için o adayın ösym'ye açıköğretim tercih bildiriminde bulunması ve ösym'nin yerleştirme işlemini yapması gerekli.. ancak ondan sonra açıköğretime kayıt olabilir..

cellm@n
Daire Başkanı
23 Ekim 2010 00:10

mavi_zynp

lise mezunu bir aday direk açıköğretime kayıt yaptıramaz.. öncelikle ösymnin adayın yerleştirme işlemini yapması gerekli..

yasmincasmin
Aday Memur
23 Ekim 2010 10:01

teşekkürler

ctemel
Şef
23 Ekim 2010 12:27

tasarım okuyup, ara sınıftan 4 dersten 2'sini veren bi öğrenci, 3.sınıfa kayıt yaptıracak.

Kayıt tarihleri ve ücreti, birde tekrardan kayıt için, sanki yenikaydolur gibi, tekrar askerlik durum raporu v.s. istenicekmiş, bunlar hakkında bilgisi olanlar?

Teşekkürler.

egefoodeng
Aday Memur
23 Ekim 2010 21:21

arkadaslar ....

dış ticaret mi işletme mi okumak daha iyi olur bir mühendis için? tabi kişinin hedefine göre değişir. ama bir de ben mba yapmak istemiştim çok pahalılar...en azından dış ticaretten girsem sonradan işletmeye tamamlama olur mu? ve dış tic. ten işletmeye gecersem bilimsel hazırlık vs okur muyum? ne olur bilgilendirin beni çaresiz kaldım...

23 Ekim 2010 22:58

4.snıfa geçtim ama açıköğretim harç parasını yatırma tarihleri başladı mı öğrenemedim bir türlü?bankaya gittim daha hesaplar açılmamış diyor..ne zaman başlar?

cellm@n
Daire Başkanı
23 Ekim 2010 23:29

ctemel

1-Kayıt tatihleri 25 Ekim-24 Aralık

2-İnternet başvuru belgesi ve Askerlik durum belgesi

3-Harcın 1.taksit 247,50 - 2.taksit 247,50

detaylı bilgi için bakınız,

http://www.anadolu.edu.tr/aos/belgeler/kilavuzlar/2010_2011/20102011_CokluKayitKilavuzu1.pdf

http://www.anadolu.edu.tr/aos/belgeler/kilavuzlar/2010_2011/20102011_CokluKayitKilavuzu2.pdf

cellm@n
Daire Başkanı
23 Ekim 2010 23:32

arnoldsivastanegezer

29 Kasım - 24 Aralık

sevgi_emek_ister
Aday Memur
23 Ekim 2010 23:49

bilgisi olan varsa paylaşabilrmi sitede göremedimmm

sevgi_emek_ister
Aday Memur
23 Ekim 2010 23:49

doğrumu?

cellm@n
Daire Başkanı
23 Ekim 2010 23:56

çok kafa karıştıracak bir başlık sayın editörden.. kaldırmasını isteyiniz.. sorunuzun cevabına gelince sormak istediğiniz eğer

bu yıl hazırlık sınıfına yeni kayıt ise eğer tarih 25 ekim - 26 kasım,

geçen yıl hazırlık sınıfına kayıt yaptırıp da 4 dersin 3 ünden kalan adayların kayıt yenileme tarihi 29 kasım - 24 aralık,

geçen yıl hazırlık okuyup 4 dersin 2, 3 ya da 4ünden başarılı olanların 3.sınıfa kayıt tarihleri 25 ekim - 24 aralık..

kkaleli20
Kapalı
24 Ekim 2010 02:11

arkadaşlar bende iktisat fakültesi uluslararası ilişkiler bölümü öqrenciyim.. geçen sene 4 dersin 3'nden kaldım sınıf tekrarı yapacam sanırım. ama kayıt yenileme yapacakmıyım yapacaksam hangi tarihler arası bilginiz varsa öqrenebilirmiyim lütfen??

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi