Editörler : swat3410E.Kayı Han
12 Ağustos 2019 15:17

İKM Polis

Adalet Bakanlığı sözleşmeli İKM olarak görev yapmaktayım İleride Polislik veya Sözleşmeli Astsubaylık alımları olduğunda kazanmam durumunda sıkıntı çıkarmı yoksa atamam direk yapılırmı 6ay bekleme sorunuyla karşılaşırmıyım araştırdım ama tatmin edici bir bilgi bulamadım Teşekkürler şimdiden

don vıto carleone
Aday Memur
12 Ağustos 2019 17:04

Sözleşmeli personel olduğun için bağlı olduğun komisyondan sözleşmeni fesih edersin.Pomem veya TSK alımından birisine yerleştiğin zaman 6 ay gibi bekleme gibi bir durum söz konusu olmaz hemen istifa edip eğitime katılabilirsin.

Qnaham123
Aday Memur
12 Ağustos 2019 17:06

sözleşmeli olduğu için polisliğe geçiliyor ama askeriyede 4b-den 4-b olduğu için sıkıntı çıkıyor gibi bi yazı okumuştum Sözleşmeli astsubaylıkta vs. sıkıntı olacağını sanmıyorum

don vıto carleone, 5 yıl önce
Sözleşmeli personel olduğun için bağlı olduğun komisyondan sözleşmeni fesih edersin.Pomem veya TSK alımından birisine yerleştiğin zaman 6 ay gibi bekleme gibi bir durum söz konusu olmaz hemen istifa edip eğitime katılabilirsin.

szymek61
Şef
13 Ağustos 2019 08:50

Kal biraderim olduğun yerde,Midyat a pirince giderken eldeki bulgurdan olma.

berkay91
Şef
13 Ağustos 2019 19:12

Arkadasım 7 aylık infaz korumaydı bu sırada 22 dönem pomemi kazandı egitimin 20.gününde sağlıktan elendi sonuç elindekinden de oldu.

Emrkym
Memur
14 Ağustos 2019 11:51

4b?den 4a?ya gecerken bekleme yapmana gerek yok fakat 4b-4b gecislerinde istifa adasi min 1 sene olmali eger isin icinde unvan degisikligi yoksa fakat onun icin de diplomanin oldugu bi bolume gecmen gerekiyor ,usulune uygun istifa edersen polislikte kazanip bi sikinti yasasan bile ikm geri donme sansin oluyor yani soruna gelirsek sozlesmeli astsubaylik olmaz gibi ama polislik olur

veba1982
Genel Müdür
14 Ağustos 2019 13:47

4 a SSK 4 b bağkur yani esnaf memur ise 4 c lidir önce bunları öğrenip sonra yorum yapalım. sözleşmeli ikm istifa edip polislik kazanırsa beklemesin gerek yoktur
Emrkym, 5 yıl önce

4b?den 4a?ya gecerken bekleme yapmana gerek yok fakat 4b-4b gecislerinde istifa adasi min 1 sene olmali eger isin icinde unvan degisikligi yoksa fakat onun icin de diplomanin oldugu bi bolume gecmen gerekiyor ,usulune uygun istifa edersen polislikte kazanip bi sikinti yasasan bile ikm geri donme sansin oluyor yani soruna gelirsek sozlesmeli astsubaylik olmaz gibi ama polislik olur

Emrkym
Memur
14 Ağustos 2019 18:10

İyi de ben de zaten polis olur dedim tekrar okuyun isterseniz, sizin bahsettiginiz 4-a b c durumu farkli benim bahsettigim durum farkli siz sosyal guvenceden bahaediyorsunuz bense kadro durumundan biraz daha arastirirsaniz gorursunuz

veba1982, 5 yıl önce
4 a SSK 4 b bağkur yani esnaf memur ise 4 c lidir önce bunları öğrenip sonra yorum yapalım. sözleşmeli ikm istifa edip polislik kazanırsa beklemesin gerek yoktur

Qnaham123
Aday Memur
15 Ağustos 2019 01:19

teşekkür ederim peki astsubaylıkta bekliyormuyuz orada sıkıntı oluyormu bilginiz varmı

veba1982, 5 yıl önce

ikmpolis
Aday Memur
15 Ağustos 2019 07:51

Ben kadrolu ikmden polislige gectim sen sozlesmelisin bekleme suren yok mezun oldugun gibi meslegine baslarsin dikkat edecegin husus su intibaka giderken yillik izne ayrilman lazim yani saglik raporunda herseyi gecmeden saglam yazisini almadan istifa etme cunku senin geri gonme sansin yok kadrolu olsan usula uygun istifa edersen 1 yil icinde donebilirsin senin o sansin yok

cnkmo
Şef
04 Aralık 2019 21:12

hangisi iyi hocam memnunmusun

ikmpolis, 5 yıl önce

Ben kadrolu ikmden polislige gectim sen sozlesmelisin bekleme suren yok mezun oldugun gibi meslegine baslarsin dikkat edecegin husus su intibaka giderken yillik izne ayrilman lazim yani saglik raporunda herseyi gecmeden saglam yazisini almadan istifa etme cunku senin geri gonme sansin yok kadrolu olsan usula uygun istifa edersen 1 yil icinde donebilirsin senin o sansin yok

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi