Editörler : supporters.
«888990919293949596979899»

hamush
Şube Müdürü
12 Ocak 2021 23:20

Hocam 3 yıldır uğraşıyorum. En sonunda 2020 kasımda aklandım. Süreç içinde epey fazla savunma verdim. Eserlerinize ilişkin güveniniz tam olsun, bu süreçte Ailenizden başka destekçiniz olursa şanslısınız. Etik sürecin her aşamasını gizli tutmanızı öneririm. Geçmiş olsun tekrardan, umarım emeğinizin karşılığını alırsınoz..
dratos, 3 yıl önce

Hocam teşekkür ederim. Süreç belli ki epey yıpratıcı. bilirkişi raporları sonrası bir kez daha savunma isteneceğini tahmin etmiyordum.

Sizin de nihayetinde olumlu sonuç almış olduğunuza sevindim. Tabii insan bu süreçte yersiz ve haksiz yere yıpranmış olduğu ile kalıyor...

13 Ocak 2021 00:55

Hocam yeni başvuru yapmak için etikle ilgili süreçlerin bitmesi karara bağlanması mı gerek. Bilgi verirseniz sevinirim.

hamush, 3 yıl önce
Hocam 3 yıldır uğraşıyorum. En sonunda 2020 kasımda aklandım. Süreç içinde epey fazla savunma verdim. Eserlerinize ilişkin güveniniz tam olsun, bu süreçte Ailenizden başka destekçiniz olursa şanslısınız. Etik sürecin her aşamasını gizli tutmanızı öneririm. Geçmiş olsun tekrardan, umarım emeğinizin karşılığını alırsınoz..
13 Ocak 2021 02:34

Hocam yazdıklarınıza baya bir takıldım. İki aydın bilirkişide etik savunmam. Komisyon oyluyorolumsuz verirse bılırkişiye gıdıyor yazmışsınız.Sonuç aynı komisyona gelmiyor mu? Başlangıçta olumsuz bulanlar bilirkişi olumlu sonuç verirse kabul edecekler mi? Zaten yoruldum beklemekten iyice psikolojim altüst oldu.

hamush, 3 yıl önce
Hocam bunu en iyi ben cevaplarım sanırım. Çünkü etik kurulda çok mesai harcadım. Öncelikle etik ihlal belirlendikten sonra savunmanız isteniyor. Detaylı açıklamanız kurulda okunup oylanıyor ve haksız bılunursanız bilirkişiye sevk ediliyprsunuz. Etik toplantı alana göre her ay yapılıyor. Bilirkişi sevkinden sonra en erken 3 ay içinde yeni bir savunma daha isteniyor. Etik bilirkişi raporunu yazıyor ve kurul toplandığında durumunuz görüşülüyor. 1 ya da 2 ay sürwbiliyor bu süreç. Haklı iseniz durumunuz jüri üyelerine bildiriliyor ve süreç devam ediyor. Toplamda en az 6 ayınızı gözden çıkarınız. Benim 3 yılım geçti, aklandım. Ama epey yıprandım..

dr.ilayda
Aday Memur
13 Ocak 2021 06:30

ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Aday-doçent, 3 yıl önce

Hocam yeni başvuru yapmak için etikle ilgili süreçlerin bitmesi karara bağlanması mı gerek. Bilgi verirseniz sevinirim.

dratos
Aday Memur
13 Ocak 2021 09:27

Değerli Hocalarım, arkadaşlar,

etik inceleme sonucunda (bilirkişi sonrası) aklandığımızda, incelemeyi talep eden jüri üyesinin jüri üyeliği düşüyor mu, yoksa yine de başarılı-başarısız diye değerlendirme yapması gerekiyor mu?

Aygül.Bahar
Daire Başkanı
13 Ocak 2021 09:50

Arkadaşlar üak a ve cimere yazdığım mail sonucunda, etik sürecin doçentlik sayfasında daha ayrıntılı olarak anlatılacağı ve içinde soru cevap bölümünün de olacağı bir içeriğin yayınlanacağı bildirildi. En azından şeffaflık adına ilerleme kaydettik. Süreci en sağlıklı şekilde öğrenebileceğiz. Umarım bunu hızlı yaparlar.

Dr.light
Aday Memur
13 Ocak 2021 11:52

merhaba bu konuda bilgisi olan var mı?

Aday-doçent, 3 yıl önce

Muannit12
Şef
13 Ocak 2021 12:12

Evet, sürecinizin tamamlanması gerekir. Etik ihlal ile süreciniz sonlanırsa başvuru döneminizi izleyen üçüncü dönemde, etik ihlale esas oluşturan eserlerinizi belirterek başvurunuzu yapabilirsiniz.
dr.ilayda, 3 yıl önce

ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

dr.ilayda
Aday Memur
13 Ocak 2021 12:15

cevabınız için teşekkürler mahkeme sürecinin de sonlanması beklenmeli peki?

Muannit12, 3 yıl önce
Evet, sürecinizin tamamlanması gerekir. Etik ihlal ile süreciniz sonlanırsa başvuru döneminizi izleyen üçüncü dönemde, etik ihlale esas oluşturan eserlerinizi belirterek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Muannit12
Şef
13 Ocak 2021 12:26

Hayır, mahkeme süreci bağımsız yürüyecektir. Başvurunuzu etik ihlal sonucunuz ÜAK tarafından kesinleşmiş gibi üçüncü dönemde yapabilirsiniz.
dr.ilayda, 3 yıl önce

cevabınız için teşekkürler mahkeme sürecinin de sonlanması beklenmeli peki?

dr.ilayda
Aday Memur
13 Ocak 2021 12:28

çok teşekkürler

Muannit12, 3 yıl önce
Hayır, mahkeme süreci bağımsız yürüyecektir. Başvurunuzu etik ihlal sonucunuz ÜAK tarafından kesinleşmiş gibi üçüncü dönemde yapabilirsiniz.

akademisyen-55
Aday Memur
13 Ocak 2021 16:55

Hocalarim bugün ÜAK etik kuruluna durumumu sordum. Bana 11 ocak tarihinde toplanti yapılmadığını sürecin devam ettiğini yazmışlar bilgi vermek istedim. Alanım Sağlık Bilimleri..

fatican
Aday Memur
13 Ocak 2021 18:54

Ben de sormuştum, 11 Ocak'ta yapılmadı denildi. Peki ne zaman yapılacak dedim, belirsiz dedi, kesin tarih yok dedi. Sosyal bilimler alanım. Tahminim 20'sinden sonra sanki...

akademisyen-55, 3 yıl önce

Hocalarim bugün ÜAK etik kuruluna durumumu sordum. Bana 11 ocak tarihinde toplanti yapılmadığını sürecin devam ettiğini yazmışlar bilgi vermek istedim. Alanım Sağlık Bilimleri..

drmemur1
Aday Memur
13 Ocak 2021 19:10

Ben de sağlık bilimlerinden asgari itirazımı bekliyorum maillerime cevap alamıyorum. Sağlık alanında görevli memurlarla mı yazışıyorsunuz hocam şu telefon rehberinde sağlık biriminde görünen memurlara yazdım ben ama hiç cevap yok telefonu da açmıyorlar.

akademisyen-55, 3 yıl önce

hamush
Şube Müdürü
13 Ocak 2021 19:11

Bazı toplantılar yapıldı sanki hatta forumda Bir arkadaş farklı alanlar için tarih verdi diye hatırlıyorum. Bu aralar bir hareketlilik var, telefonlara da cevap veriliyor artık. Uak ciddi bir değişime uğramış sanki. Ben 10 ay dilekçemin akıbetini öğrenememiş, otobüsle Ankaraya gidip 2 günde ancak sonucu öğrenmiştim.
fatican, 3 yıl önce

Ben de sormuştum, 11 Ocak'ta yapılmadı denildi. Peki ne zaman yapılacak dedim, belirsiz dedi, kesin tarih yok dedi. Sosyal bilimler alanım. Tahminim 20'sinden sonra sanki...

akademisyen-55
Aday Memur
13 Ocak 2021 20:25

Hocam sürecin basindan beri bir kere bile telefonla ulaşamadım o nedenle mail yazıyorum

[email protected] maile ayni günde cevap geliyor genelde...

drmemur1, 3 yıl önce

Ben de sağlık bilimlerinden asgari itirazımı bekliyorum maillerime cevap alamıyorum. Sağlık alanında görevli memurlarla mı yazışıyorsunuz hocam şu telefon rehberinde sağlık biriminde görünen memurlara yazdım ben ama hiç cevap yok telefonu da açmıyorlar.

bahtsizdocadayi
Aday Memur
13 Ocak 2021 21:13

Arkadaslar merhaba,

Iki makale icin tekrar yayim nedeniyle hakkimda etik ihlale karar verildi.

Yeni basvuruda iki makaleyi de mi puanlayamayacagim? Yoksa birini puanlamasam yeter mi?

Tesekkurler.

hamush
Şube Müdürü
13 Ocak 2021 21:18

Puan sıkıntınız yoksa ikisini de puanlamayın.
bahtsizdocadayi, 3 yıl önce

Arkadaslar merhaba,

Iki makale icin tekrar yayim nedeniyle hakkimda etik ihlale karar verildi.

Yeni basvuruda iki makaleyi de mi puanlayamayacagim? Yoksa birini puanlamasam yeter mi?

Tesekkurler.

bahtsizdocadayi
Aday Memur
13 Ocak 2021 21:26

Puan sorunum varsa birini beyannameye ekleyebilir miyim peki?

Onemli olan ihlalin ortadan kalkmasi ise tekrarli yayimda tek yayinin puanlanmamasi yetmez mi? Konuyla ilgili yonetmelik maddesi acik ve net gelmiyor.

Bildiginiz bir uygulama / dogru yaklasim varsa yonlendirirseniz cok sevinirim.

Tesekkurler.

hamush, 3 yıl önce
Puan sıkıntınız yoksa ikisini de puanlamayın.

hamush
Şube Müdürü
13 Ocak 2021 21:41

Hocam puan sorunu varsa, etik açıklamayı da ekleyerek beyannameye koyabilirsiniz. Ancak yeni başvuru sürecinde eski raporların da görüleceği ve tekrar yayın alan makalelerin daha dikkatli inceleneceğini belirteyim. Benim 2 makalem etik ceza aldı, ceza nedenim içeride kaynak gösterdiğim referansı, kaynakçaya yazmayı unutmaktı. Ceza alan makaleyi puanlamadığım ve etik cezayı beyan ettiğim halde jüri özgeçmişimde yer alan bu makaleyi gerekçe göstererek olumsuz rapor düzenledi. Unutulma hakkına yönelik güçlü bir savunma ile davayı kazandım. 2020 eylülde durumum jüri sürecine döndürüldü. Yeni jüriye etik ceza alan makaleyi 4000 kelimelik bir raporla açıkladım. Sözün özü, hocam makalenizi puanlayın ve açıklama sekmesine makale geçmişini kısaca özetleyen bir mesaj yazın. Kolaylıklar dilerim.
bahtsizdocadayi, 3 yıl önce

Puan sorunum varsa birini beyannameye ekleyebilir miyim peki?

Onemli olan ihlalin ortadan kalkmasi ise tekrarli yayimda tek yayinin puanlanmamasi yetmez mi? Konuyla ilgili yonetmelik maddesi acik ve net gelmiyor.

Bildiginiz bir uygulama / dogru yaklasim varsa yonlendirirseniz cok sevinirim.

Tesekkurler.

Toplam 8074 mesaj
«888990919293949596979899»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi