Editörler : crops35
17 Mayıs 2012 12:46

Bankacılık ve sigortacılık bölümü için kpss de atamalar oluyormu?

Bankacılık ve sigortacılık bölümü için kpss de atamalar oluyormu? nerelere girilebiliyor?

a m o n r a
Kapalı
17 Mayıs 2012 12:51

Bende banka ve sigortacılık mezunuyum ama benim bildiğim direk banka ve sigortadan almıyorlar alım 3001 koduyla yani herhangi bir bölümden mezun olma şartıyla alım yapan yerlere başvurabiliyorsun... Şimdiye kadar hiç direk banka ve sigortadan alım yaptıklarını görmedim...

aayse0
Aday Memur
17 Mayıs 2012 13:00

güzel bölüm olarak görünüp en zorlayıcı bölüm olarak karşımıza çıktı..peki nerelerde memur olabiliyoruz?

a m o n r a
Kapalı
17 Mayıs 2012 14:43

Tam olarak bilmiyorum ama 3001 in aldığı her yere puan tuttuğu sürece memur olabilirsin. Ama 3001'den girmek pekte öyle kolay değil. Çok yüksek puan almak gerekir. Mesela benim hedefim en az 95...

aayse0
Aday Memur
17 Mayıs 2012 17:15

evet en az 95 ise çok kolay görünmüyor. peki bu memurluklarda 4b olanlar var o olmamalı onun hakkında bilginiz var mı?

halil_88
Aday Memur
17 Mayıs 2012 17:43

ygsde yüksek alan bankacılık,kpssde yüksek puan alan bankacılık,kadroları alanlar başkaları.bizim taban puanımız ygsde 260,muhasebenin 225 biz 86 ile atama bekliyoruz onlar 82 ile yerleşeli aylar oldu.adam benden az puanla memleketime yerleşti benim 4.atamlarda bile herhangi bir yere yerleşmem mucizelere bağlı aslında çok şey söylenirde içim yangın yeri gibide boşver diyorum çünkü bu ülkede çoğu şey böyle gelmiş böyle gidiyor.çabaların hiç bir işe yaramıyor herkes bildiğini okuyor devlet kurumları bile böyle.kimse,başka bir insan için kılını kıpırdatmıyor ya bu adam doğru söylüyor düzeltelim demiyor herkes kendi rahat koltuğunun zevkine bakıyor.

aayse0
Aday Memur
17 Mayıs 2012 18:22

kesinlikle öyle nasıl bir sistem var anlamıyorum,hangi işe yönelicem onu da şaşırdım...

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi