Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Eylül 2018 00:23

Doğu'ya (23 il'e) tayinde mebbis başvurusu istiyoruz

Bakanlığımız doğuya dönmek isteyen öğretmenler için duyuruya çıkmış ancak sadece il seçme hakkı verilmiştir. Aldığımız bilgiler doğrultusunda istenilen ilde açık olması durumunda il emri verilecekmiş. Ancak il emri verildikten sonrası tam bir muamma atandığımız il bizi istemediğimiz bir ilçeye ya da okula gönderebilir. Bizim doğuya gitmekteki amacamız eski görev yerlerimize dönmek ya da o ilçeye dönmek. En sağlıklı yol ise bakanlığın acilen mebbis üzerinden il ilçe okul seçtirmesi gerekmektedir.(il dışında yapıldığı gibi)

Forumlarda sosyal medyada takip ettiğimiz gördüğümüz kadarıyla doğuya dönmek isteyen binlerce öğretmen var ancak büyük çoğunluk il emrinden sonrasını kestiremediği için kararsız. Acilen gerekli önlem alınmalı.

emelko
Aday Memur
11 Eylül 2018 00:32

Doğuya dönmek isteyen öğretmenler olarak sürecin açıklanmasını,gideceğimiz il için okul tercihimizi için tercih hakkı verilmesini istiyoruz.Atamaların ne zaman yapılacağını bilmiyoruz.O kadar çabaladık şimdi muallakta bekliyoruz.

11 Eylül 2018 01:03

Birçok kişinin kafasındaki soruların cevap bulmasınıntek yolu bu ve okullar açılmadan önce bir an önce çözüme ulaştırılmalı.

oldu wala:)
Genel Müdür
11 Eylül 2018 01:13

ben de başvuracaktım sırf okul seçemiyoruz diye dilekçe veremedim..okulları tayin için göstermek bu kadar zor olmamalıydı..

HERMANN HESSE
Kapalı
11 Eylül 2018 08:49

23 ile süre şartı olmadan tayin hakkı verilmesi gerçekten heyecan verici fakat bir belirsizliğin olması tam bir hayal kırıklığı. Mebbis üzerinden okul tercihi yapmak isterdik. Her ildeki Milli Eğitim Müdürlüğü farklı bir şey söylüyor. Oysa okulları bile isteye tercih etmemiz MEB için zor olmasa gerek.

denizserwan
Şube Müdürü
11 Eylül 2018 10:12

hocam ben dilekçeyi geçen hafta perşembe günü il mem'e verdim. tayin istediğim il ile yaptığım görüşmede, hocam siz il emrine atanacaksınız. bizde sizin talebinizi göz önünde bulundurarak okula atamanızı yapacaz denildi. keşke mebbia üzerinden başvuru alınsaydı çok daha güzel olurdu.
HERMANN HESSE, 6 yıl önce
23 ile süre şartı olmadan tayin hakkı verilmesi gerçekten heyecan verici fakat bir belirsizliğin olması tam bir hayal kırıklığı. Mebbis üzerinden okul tercihi yapmak isterdik. Her ildeki Milli Eğitim Müdürlüğü farklı bir şey söylüyor. Oysa okulları bile isteye tercih etmemiz MEB için zor olmasa gerek.

lodos04075
Şube Müdürü
11 Eylül 2018 14:24

hangi il'i istediniz hocam.

denizserwan, 6 yıl önce
hocam ben dilekçeyi geçen hafta perşembe günü il mem'e verdim. tayin istediğim il ile yaptığım görüşmede, hocam siz il emrine atanacaksınız. bizde sizin talebinizi göz önünde bulundurarak okula atamanızı yapacaz denildi. keşke mebbia üzerinden başvuru alınsaydı çok daha güzel olurdu.

denizserwan
Şube Müdürü
11 Eylül 2018 14:41

mardin
lodos04075, 6 yıl önce

hangi il'i istediniz hocam.

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
11 Eylül 2018 14:52

eğer il emrine atama olursa sıkıntı olmaz. il sizden tercih ister nereyi hangi ilçeyi istiyorsunuz şeklinde. Siz de bu isteklerinizi iletirsiniz il mem de buna istinaden sizi büyük ihitmale istediğiniz ilçeye veya okula atayabilir. Bir kaç il hariç ( malatya gibi örneğin) talepleriniz karşılık görmeyebilir örneğin malatyada ingilizce ve din kültürü hariç diğer branşlarda neredeyse ihtiyaç yok denecek kadar az o yüzden malatya talep ettiğiniz ilçeye atayamayabilir. Ama bir gaziantep bir mardin bir hakkari gibi ilerde açık çok fazla olduğu için istediğiniz yerelere atayabilirler.

denizserwan
Şube Müdürü
12 Eylül 2018 12:40

dilekçesi bakanlığa ulaşan oldu mu?

btky02
Aday Memur
12 Eylül 2018 13:35

yok ulasmadi. hic bi duzen kuramiyoruz. hic birseyde bilmiyoruz. ins mebbis basvurusu acarlar

denizserwan
Şube Müdürü
12 Eylül 2018 14:11

benim dilekçe pazartesi günü bakanlığa gönderilmiş fakat bakanlığa ulaşamadığım için, her zamanki gibi tlf cevap vermiyorlar, ne aşamada hiç bilmiyorum
btky02, 6 yıl önce
yok ulasmadi. hic bi duzen kuramiyoruz. hic birseyde bilmiyoruz. ins mebbis basvurusu acarlar

btky02
Aday Memur
12 Eylül 2018 20:12

deniz hocam dilekcenizi okula mi verdiniz. yoksa milli egitimemi .. dilekcenin bakanliga gonderildigini nasil ogrendin. bi tahminince ne zaman sonuclanir.. fikirlerini paylasirsan sevinirim.

denizserwan
Şube Müdürü
12 Eylül 2018 21:04

hocam dilekçeyi il mem e verdim. geçen hafta perşembe günü dilekçeyi verdim. pazartesi il mem i aradım dilekçeleri dys üzerinden bugün gönderdik dediler.
btky02, 6 yıl önce
deniz hocam dilekcenizi okula mi verdiniz. yoksa milli egitimemi .. dilekcenin bakanliga gonderildigini nasil ogrendin. bi tahminince ne zaman sonuclanir.. fikirlerini paylasirsan sevinirim.

denizserwan
Şube Müdürü
12 Eylül 2018 21:06

bakanlıkta ilgili birim ile görüşme fırsatım oldu. ne zaman belli olur diye sorduğumda. hocam dilekçeniz bakanlığa geldikten sonra 5 gün içinde de olabilir, 8 gün içinde de, 10 gün içinde de diye cevap vermişlerdi. şuan beklemediyim.
btky02, 6 yıl önce

btky02
Aday Memur
12 Eylül 2018 21:35

o zaman baya surecek gibi bir ayi bulacak sanki.. hayirlisi .. bakalim.. bi bilgi sahibi olursan ve burda paylasirsan sevinirim. bu arada ben istanbuldan adiyaman istedim.

denizserwan
Şube Müdürü
13 Eylül 2018 08:41

hocam ben bu kadar uzun bir süre alacağını tahmin etmiyoru. en kötü ihtimalle önümüzdeki hafta kararnameler gelir (tabi dilekçekeri bakanlığa ulaşanlar için)
btky02, 6 yıl önce
o zaman baya surecek gibi bir ayi bulacak sanki.. hayirlisi .. bakalim.. bi bilgi sahibi olursan ve burda paylasirsan sevinirim. bu arada ben istanbuldan adiyaman istedim.
13 Eylül 2018 09:12

hocam dilekçenin bakanlığa ulaşıp ulaşmadığını nereden görebiliriz?

denizserwan
Şube Müdürü
13 Eylül 2018 10:10

il mem den sorabilirsiniz
Sınıfci44, 6 yıl önce
hocam dilekçenin bakanlığa ulaşıp ulaşmadığını nereden görebiliriz?

btky02
Aday Memur
13 Eylül 2018 12:22

unutulduk

denizserwan
Şube Müdürü
13 Eylül 2018 12:34

unutulduk derken
btky02, 6 yıl önce
unutulduk
Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular