Editörler : Pangaea

TeacherofEnglsh
Aday Memur
01 Şubat 2021 18:43

Ya hadi bırakın Allah aşkına formasyonunuz yok öğretmenlik eğitiminiz yok eğitim aşkınız eminim ki o da yoktur tek derdiniz kapağı devlete atayım. Sizin gibiler yüzünden yükselmeyecek asla Şu ülkede eğitim seviyesi. Mühendislik okuduysan mühendis ol. Uzakta ağlayın biraz. Sınavsız atanmak isteyen ücretliler 1 siz 2 hepiniz aynısınız. Lafa gelince hak hukuk ama icraata gelince başkasının önüne geçmeye kalkın.

Medreseli.47, 3 yıl önce
Hocam biraz yavaş arkadaş dumanda kaldı :)
01 Şubat 2021 21:50

e kardeşim bu insanlar mı almak istemiyor formasyon, yapmak istemiyor yüksek lisans?

tamam o zaman verin formasyon, alalım. hani formasyon nerede? hani yüksek lisans nerede? puanlar hazır. insanlar bekliyor. yazık günah bu insanlara işinize geliyor diye başkasının ömrünü çürütmeyin beklemekle.

meb bakanı istediği için formasyon kaldırıldı, bu insanlar mı dedi formasyonu kaldırın, biz formasyon istemiyoruz, formasyonsuz atanmak istiyoruz diye?

formasyonu kaldırmakla kalmayıp bir de "formasyon almayın biz vereceğiz" dedi.

şimdi de almadıkları için insanlar suçlu oldu. her şeyi bir siz iyi biliyorsunuz. boş konuşup durmayın. bu insanlar ne dendiyse onu yaptı. şimdi göz göre göre hakkı yeniliyor bu kadar basit bunun açıklaması.

TeacherofEnglsh, 3 yıl önce

Ya hadi bırakın Allah aşkına formasyonunuz yok öğretmenlik eğitiminiz yok eğitim aşkınız eminim ki o da yoktur tek derdiniz kapağı devlete atayım. Sizin gibiler yüzünden yükselmeyecek asla Şu ülkede eğitim seviyesi. Mühendislik okuduysan mühendis ol. Uzakta ağlayın biraz. Sınavsız atanmak isteyen ücretliler 1 siz 2 hepiniz aynısınız. Lafa gelince hak hukuk ama icraata gelince başkasının önüne geçmeye kalkın.

Memuuurrr
Kapalı
02 Şubat 2021 09:53

Şimdi tezsiz yüksek lisans tam 1 sene mi olacak

bjklarin
Kapalı
02 Şubat 2021 10:17

eğitim seviyesi aslında senin gibi okuduğunu anlamayan, 2023 vizyonundan habersiz, bakanın açıklamalarından bihaber hatta cahil öğretmen adayları yüzünden yükselmiyor maalesef.

hala bu insanların formasyonsuz öğretmen olmayı talep ettiğini sanıyorsun ne yazık ki.

formasyon kaldırıldı pek çok kişi formasyon alamadı yine pek çok kişi bakanın sözlerine güvenerek formasyon almadı çünkü zaten sınavı kazanınca ücretsiz vereceğini söyledi. o halde insanlar enayimi ki ücretsiz ve daha ulaşılabilir bir şekilde formasyon verileceği halde gidip formasyon alsın?

şimdi şu yazdığın mesajı tekrar okuyup utanman lazım ama sende utanma olacağını da hiç sanmıyorum. inşallah günün birinde MEB seni de kandırır tüm emeklerin boşa gider kazandığın halde öğretmen olamazsın. belki o zaman bizleri hatırlar ve anlarsın bir ihtimal.

TeacherofEnglsh, 3 yıl önce

lunaaaa
Aday Memur
02 Şubat 2021 11:19

2 yıl tezsiz yüksek lisans olsun gerçekten öğretmen olmak isteyenler zamanından ayırsın . Sonuçta en başından eğitim fakültesini tercih etmemiş. Daha çok efor sarfetsinler

bjklarin
Kapalı
02 Şubat 2021 11:50

eğer aday çok fazlaysa ve eğitim fakültesi bölümleri yeterliyse o zaman eğitim fakültesi dışında kimseyi öğretmen yapmasınlar. ama bunu vaktinde söylesinler insanlar ona göre hazırlık yapsın insanların yıllarını emeklerini hiç etmeden yapsınlar.

ve ne halt ederlerse etsinler ama insanları kandırmasınlar. bazı sözler verip hatta bu sözleri hayata geçirdik deyip ondan sonra çalışıp sınavı kazananları ortada bırakmasınlar.

lunaaaa, 3 yıl önce

2 yıl tezsiz yüksek lisans olsun gerçekten öğretmen olmak isteyenler zamanından ayırsın . Sonuçta en başından eğitim fakültesini tercih etmemiş. Daha çok efor sarfetsinler

02 Şubat 2021 18:51

aynen öyle hocam.

bir değişiklik yapılacaksa, öncekileri etkilememeli.

1 ocak 2021'den sonra tercih yapanlar zaten bu değişiklikleri bilerek tercihlerini yapacaklar. buna göre bu bölümleri tercih edecekler veya etmeyecekler. ama böyle yapılacak diye önceden tercih edenler mağdur edilmemeli.

özellikle bakanın sözlerine inanıp mağdur olanlara bir çözüm mutlaka bulunmalı. kimsenin kimseyi kandırmaya, emeğini ve vaktini çalmaya, hayallerini yıkmaya hakkı yok. insanlar sana inandıysa, gerekeni yapacaksın. bir çözüm bulacaksın.

gerekirse fen edebiyatları kapat, gerekirse bölümleri kapat ama önceden böyle bir tercih yapanları mağdur etme. hayatına şekil veren, hayatından 4 seneyi vermiş, gelecek planı yapmış insanların planlarını yıkma. kimsenin buna hakkı yok.

öğrenciler gelecekte ne olacağını, ne yapılacağını bilerek hayatlarına yön versin. işine gelmeyen tercih etmesin, yapmasın. 6 yılını vermek istemeyen okumasın bu bölümleri. yüksek lisans yapmak istemeyen baştan tercih etmesin.

ama önceden tercih edenleri ve planını yapmış, hedefini belirlemiş olanları da zor duruma düşürme.

insanlar 4. sınıfa gelmiş artık hayata atılacak veya elindeki şartlara, imkanlara göre bu bölüme gelmiş, ileride hayat "savaşına" girecek. ve ellerinde "cephane "yok. cephaneden kastımın formasyon olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım. ellerine ne formasyon ne bir belge var. peki bu insanlardan ne bekliyorsunuz? bu insanlar hayat savaşında nasıl bir yol izlemesini bekliyorsunuz?

bu insanlara bakanlık olarak böyle yapıp, formasyonu aldırmayıp, almasını da engelleyip ne devlette ne özelde önünü kesersen o insanlara salt kötülük yapmış olursun sadece.

umarım bir çözüm bulunur.

bjklarin, 3 yıl önce

eğer aday çok fazlaysa ve eğitim fakültesi bölümleri yeterliyse o zaman eğitim fakültesi dışında kimseyi öğretmen yapmasınlar. ama bunu vaktinde söylesinler insanlar ona göre hazırlık yapsın insanların yıllarını emeklerini hiç etmeden yapsınlar.

ve ne halt ederlerse etsinler ama insanları kandırmasınlar. bazı sözler verip hatta bu sözleri hayata geçirdik deyip ondan sonra çalışıp sınavı kazananları ortada bırakmasınlar.

bjklarin
Kapalı
02 Şubat 2021 19:06

öyle hocam tamamen haklısınız ama maalesef damdan düşeni sadece damdan düşenler anlıyor.

biz haklıyız bunun en büyük kanıtı da bakanın 9 temmuzdan bugüne neredeyse 8 aydır ağzına bir kere bile formasyon lafını almamasıdır. maalesef insanları kandırmış ve hayatlarını mahvetmiş görünüyor. inşallah şu sıralar geçici bir çözüm arıyordur.

istediğini planlasın istediğini yapsın neyi doğru biliyorsa öyle yapsın ama gencecik insanları mağdur etmesin hayalleriyle oynamasın kandırmasın.

eğer söylediklerinin arkasında duramayacaktı ise bunu ta temmuz-ağustos aylarında yada sınavdan hemen sonra söylemesi gerekirdi. açıklamadığı için sınavdan sonraki 5 ayımızı daha belirsizlikle çalmış oldu. bu dönemde elimize geçen fırsatları da değerlendiremedik belki de kpss ye çalışıp düz memurluk ile değerlendirecektik ama onu bile yapmamıza engel oldu bakanın suskunluğu.

formasyon-magduru, 3 yıl önce

aynen öyle hocam.

bir değişiklik yapılacaksa, öncekileri etkilememeli.

1 ocak 2021'den sonra tercih yapanlar zaten bu değişiklikleri bilerek tercihlerini yapacaklar. buna göre bu bölümleri tercih edecekler veya etmeyecekler. ama böyle yapılacak diye önceden tercih edenler mağdur edilmemeli.

özellikle bakanın sözlerine inanıp mağdur olanlara bir çözüm mutlaka bulunmalı. kimsenin kimseyi kandırmaya, emeğini ve vaktini çalmaya, hayallerini yıkmaya hakkı yok. insanlar sana inandıysa, gerekeni yapacaksın. bir çözüm bulacaksın.

gerekirse fen edebiyatları kapat, gerekirse bölümleri kapat ama önceden böyle bir tercih yapanları mağdur etme. hayatına şekil veren, hayatından 4 seneyi vermiş, gelecek planı yapmış insanların planlarını yıkma. kimsenin buna hakkı yok.

öğrenciler gelecekte ne olacağını, ne yapılacağını bilerek hayatlarına yön versin. işine gelmeyen tercih etmesin, yapmasın. 6 yılını vermek istemeyen okumasın bu bölümleri. yüksek lisans yapmak istemeyen baştan tercih etmesin.

ama önceden tercih edenleri ve planını yapmış, hedefini belirlemiş olanları da zor duruma düşürme.

insanlar 4. sınıfa gelmiş artık hayata atılacak veya elindeki şartlara, imkanlara göre bu bölüme gelmiş, ileride hayat "savaşına" girecek. ve ellerinde "cephane "yok. cephaneden kastımın formasyon olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım. ellerine ne formasyon ne bir belge var. peki bu insanlardan ne bekliyorsunuz? bu insanlar hayat savaşında nasıl bir yol izlemesini bekliyorsunuz?

bu insanlara bakanlık olarak böyle yapıp, formasyonu aldırmayıp, almasını da engelleyip ne devlette ne özelde önünü kesersen o insanlara salt kötülük yapmış olursun sadece.

umarım bir çözüm bulunur.

Gobel1900
Şube Müdürü
02 Şubat 2021 22:04

Biraz önce atama için instagram da izlediğim canlı yayında meb arge başkanı formasyonla alakalı da konuştu. Pandeminin etkisi olduğunu bazı şeylerin bu yüzden farklı gerçekleştiğini söyledi. E O yüzden bu olağanüstü dönemde eleştirmek haksız gibi şeyler söyledi.
02 Şubat 2021 22:27

bilgi için çok teşekkürler hocam. lütfen böyle haberler öğrenirsek paylaşalım.

yalnız pandeminin ne gibi bir bağlantısı olduğunu anlayamadım konuyla. formasyon şartının olmasının pandemiyle bir alakası mı var?

formasyon programlarının 1 ocak 2021 itibariyle iptal edilmesinin, kapatılmasının mı pandemiyle bağlantısı var?

neden böyle bir bağlantı kurduğunu anlayamadım.

veya "atandıktan sonra biz bu eğitimi vereceğimiz için formasyon şartı koymayacaktık ama atandıktan sonra bu eğitimi pandemi döneminde herkese veremeyeceğimiz için önceden bu eğitimi alanları atamak zorunda kaldık" gibi bir anlam mı çıkarabiliriz yoksa?

Gobel1900, 3 yıl önce
Biraz önce atama için instagram da izlediğim canlı yayında meb arge başkanı formasyonla alakalı da konuştu. Pandeminin etkisi olduğunu bazı şeylerin bu yüzden farklı gerçekleştiğini söyledi. E O yüzden bu olağanüstü dönemde eleştirmek haksız gibi şeyler söyledi.

Memuuurrr
Kapalı
02 Şubat 2021 22:40

Hocam ne mezunusun
bjklarin, 3 yıl önce

öyle hocam tamamen haklısınız ama maalesef damdan düşeni sadece damdan düşenler anlıyor.

biz haklıyız bunun en büyük kanıtı da bakanın 9 temmuzdan bugüne neredeyse 8 aydır ağzına bir kere bile formasyon lafını almamasıdır. maalesef insanları kandırmış ve hayatlarını mahvetmiş görünüyor. inşallah şu sıralar geçici bir çözüm arıyordur.

istediğini planlasın istediğini yapsın neyi doğru biliyorsa öyle yapsın ama gencecik insanları mağdur etmesin hayalleriyle oynamasın kandırmasın.

eğer söylediklerinin arkasında duramayacaktı ise bunu ta temmuz-ağustos aylarında yada sınavdan hemen sonra söylemesi gerekirdi. açıklamadığı için sınavdan sonraki 5 ayımızı daha belirsizlikle çalmış oldu. bu dönemde elimize geçen fırsatları da değerlendiremedik belki de kpss ye çalışıp düz memurluk ile değerlendirecektik ama onu bile yapmamıza engel oldu bakanın suskunluğu.

Kamilc1
Yasaklı
17 Şubat 2021 12:38

Hocam kaç yıl sürecek ben internette bir bilgi bulamadım
formasyon-magduru, 3 yıl önce

bilgi için çok teşekkürler hocam. lütfen böyle haberler öğrenirsek paylaşalım.

yalnız pandeminin ne gibi bir bağlantısı olduğunu anlayamadım konuyla. formasyon şartının olmasının pandemiyle bir alakası mı var?

formasyon programlarının 1 ocak 2021 itibariyle iptal edilmesinin, kapatılmasının mı pandemiyle bağlantısı var?

neden böyle bir bağlantı kurduğunu anlayamadım.

veya "atandıktan sonra biz bu eğitimi vereceğimiz için formasyon şartı koymayacaktık ama atandıktan sonra bu eğitimi pandemi döneminde herkese veremeyeceğimiz için önceden bu eğitimi alanları atamak zorunda kaldık" gibi bir anlam mı çıkarabiliriz yoksa?

H1Drdr
Aday Memur
18 Şubat 2021 15:25

Hocam bu konuşmanın videosu var. Eğer dediğiniz doğruysa çok ama çok olumlu bir açıklama bizim için.

Şöyle ki, bakanın dediği formasyonun atananlara uygulama ağırlıklı ve hizmet içi eğitim olarak verilmesiydi. E şimdi pandemide yüzyüze eğitim olmadığı için doğal olarak hizmet içi eğitim de verilemiyor. Yani pandeminin bu eğitimi sekteye uğratması çok doğal

Örneğin formasyon alanlar 2020de online formasyon aldılar. Yani eskisi gibi bir formasyon sistemi olacak olsa online de verilebilir.

Tüm bunlara bakınca Pandeminin ömb tyl sekteye uğratması durumu, formasyonun atandıktan sonra alınacağı ihtimalini güçlendiriyor.

Gobel1900, 3 yıl önce

H1Drdr
Aday Memur
18 Şubat 2021 15:28

Yanlış yazmışım. Bu konuşmanın videosu var mı? Diye soracaktım

H1Drdr, 3 yıl önce

Hocam bu konuşmanın videosu var. Eğer dediğiniz doğruysa çok ama çok olumlu bir açıklama bizim için.

Şöyle ki, bakanın dediği formasyonun atananlara uygulama ağırlıklı ve hizmet içi eğitim olarak verilmesiydi. E şimdi pandemide yüzyüze eğitim olmadığı için doğal olarak hizmet içi eğitim de verilemiyor. Yani pandeminin bu eğitimi sekteye uğratması çok doğal

Örneğin formasyon alanlar 2020de online formasyon aldılar. Yani eskisi gibi bir formasyon sistemi olacak olsa online de verilebilir.

Tüm bunlara bakınca Pandeminin ömb tyl sekteye uğratması durumu, formasyonun atandıktan sonra alınacağı ihtimalini güçlendiriyor.

H1Drdr
Aday Memur
18 Şubat 2021 15:58

Sanırım düşündüklerimde haklıyım. Benim bu sözlerden anladığım; Bakan sözlerini tutacaktı ama pandemi araya girdi. Olağanüstü durumdan dolayı da insanların anlayışla karşılamasınıisteriz

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Gobel1900, 3 yıl önce

Zeydoo
Aday Memur
18 Şubat 2021 22:35

Ekpss ile öğretmenliğe müracaat ettik.basvurumuz alındı. Formasyon olmadığı için 3.cu öncelik olduk.80 puanımız vardı.77 puan atandı.yani 100 puanla bile atanma şansın yok.
H1Drdr, 3 yıl önce

H1Drdr
Aday Memur
19 Şubat 2021 14:33

Hocam tekrar okumanızı ya da videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Adamın dediği; pandemi yüzünden hedefler gerçekleşmedi.

Yani bu atamalarda belli ki mağdur olacak insanlar. Bunun olmayacağını söylemiyorum zaten iki günde yeni yönetmelik gelmez.

Ama işin olumlu tarafı şu ki; atandıktan sonra formasyon alma ihtimali bu açıklamayla artmış oluyor.

Videoda adam şöyle diyor: "Formasyon konusunda konuşmak gerekirse, bu konu olağanüstü bir döneme denk geldi. Böyle olağanüstü bir dönemde de anlayışlı olmak gerekiyor"

Tabi ki bu açıklama kesinlikle atandıktan sonraalınacak anlamına gelmiyor. Ama benim mantığıma göre, eğer atandıktan formasyon atandıktan sonra hizmet içi verilecekse, online eğitimle nasıl verilsin. Yani adamın demek istediği (umarım) evet biz bunu yapacaktık ama uygulama ağırlıklı eğitimi online veremeyeceğimiz için sekteye uğradı

Zeydoo, 3 yıl önce
Ekpss ile öğretmenliğe müracaat ettik.basvurumuz alındı. Formasyon olmadığı için 3.cu öncelik olduk.80 puanımız vardı.77 puan atandı.yani 100 puanla bile atanma şansın yok.

otomobil-savaslari
Şube Müdürü
19 Şubat 2021 15:29

Bu bir taktikti... Geçmişte bu taktiği birileri kullandı. El altından

sertifika, diploma dağıttılar, kimsenin haberi bile yoktu. Sonra o

sertifika, diploma sahibi olanları öğretmen olarak meb e doldurdular.

Şimdi de aynısı oldu. Formasyon kalktı dediler ama bir taraftan da son ana

kadar formasyon dağıttılar... Hiç duymadığınız yerlerden son zamanlarda formasyon alanlar olmuştur...

Eğitim fakültelerini herkes kazanmış olabilir ama birileri özellikle, askeriye, polislik, hukuk, eğitim fakültelerine odaklandığını da hatırlatmak isterim.

Kısaca; eğitim alanında hala garip işler dönüyor...

H1Drdr
Aday Memur
19 Şubat 2021 16:01

Hocam bunu gizli yapmadılar aslında

otomobil-savaslari, 3 yıl önce

kadar formasyon dağıttılar... Hiç duymadığınız yerlerden son zamanlarda formasyon alanlar olmuştur...

Eğitim fakültelerini herkes kazanmış olabilir ama birileri özellikle, askeriye, polislik, hukuk, eğitim fakültelerine odaklandığını da hatırlatmak isterim.

H1Drdr
Aday Memur
19 Şubat 2021 16:02

Hocam bunu gizli yapmadılar aslında. Son sene formasyon kalktı derken üniler formasyon ilanına çıktı. Sonra da bakan tvde dedi ki; çok netsöylüyorum formasyon almayın. Fakat öğrencilerin yüzde 90'ı devlete güvenmeyip formasyon aldı. Yani mağdur olan kesim devlete güvenenler oldu

otomobil-savaslari, 3 yıl önce

Toplam 140 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi