Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Kasım 2017 07:23

Bir kademe ek sadece bir kere mi alınabilir ? lise Hazırlık teknik lise mezuniyeti

http://www.memurlar.net/haber/30308/bir-kademe-sorulari.html?amp=1

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 36 ncı maddesinin (A) bendinin 6 fıkrasının (b) alt bendinde "b) Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." hükmü yer almaktadır.

Lise olarak Teknik meslek lisesi Bilgisayar bölümü mezunu olup da bilgisayar öğretmenliği bitirip bilgisayar öğretmeni olarak çalışan öğretmene 2 kademe verilmesi gerekmez mi ?

İl mem bu konuda sadece birinden kademe alabilirsin, ikisi birden olmaz demiş.

Ayrıca Memurlar.net haberi değil resmi bir yazı getirin demişler. İkinci kademeyi hak ettiğimizi nasıl ispat edebiliriz ?

ivan.snath
Kapalı
15 Kasım 2017 22:29

Hocam 2 kademe verilmesi gerekir.

Ben de benzer durumdayım. Ancak Elektronik öğretmeni olarak atandığım için ikinci kademeyi alamadım.

Zaten bu madde direk hak ettiğinizi gösterir.

"Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili

görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha

verilir."

Teknik öğretim okulu dediği meslek lisesi, oradan mezunsunuz. Kendi mesleğiniz de bölümünüz bilişim. Farklı alanda çalışsaydınız, örneğin İngilizce öğretmeni olsaydınız alamazdınız.

Türkçeyi iyi bilen, mevzuatı yorumlayan bir şube müdürünü bulun. Önce ilçe, olmazsa il mem e gidin durumu anlatın. Bazı laf anlamaz memurlar var onlardan ben de çok çektim.

aydınkentli-92
Genel Müdür
15 Kasım 2017 22:42

lise dört yılsa alırsınız, yüksek lisans varsa alırsınız, sekiz yıl iyi sicilden alırsınız

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi