Editörler : supporters.

20 Nisan 2016 23:59

KPSS 2017 kitap tavsiyesi

arkadaşlar herkese selam . şuan 3.sınıf maliye öğrencisiyim . Kpss sıfırdan çalışmaya başlayacağım tam olarak konu anlatımı soru bankası vs kpss için gerekli sağlam tüm kitap önerileriniz nelerdir.tam liste halinle önerilerinizi bekliyorum birde internetten almak mı mantıklı kitapçılardan mı ?

özellikle hukuk alanında nasıl calısmam gerek ve kaynakları nasıl almalıyım?

erolas
Aday Memur
21 Nisan 2016 00:26

Bende maliye mezunuyum arkadasım bizim maliyemiz daha iyi olduğu için 4t themis yeterli..hukukta dönüşüm çıkmış sorular konu anlatımı hiç hukukta çalışmadım dershane hocamdan sağlam notlar vardı Çünkü daha cok soru çözdüm..iktisat Zeynel ve Nurdan Aslan..muhasebe de Ferhat yıldız..zaten piyasayada konu anlatımlı belli başlı kitaplar vardır her konu anlatımını alma kafan karışır.yazan arkadaşlarda başka kitaplardaki varsa sana yardımcı olurlarZ..bana bu dediğim kitplar yetti dediğim gibi her konu anlatımlı kitabı alma ama soru bankasından kaçma bol bol soru çöz soru çeşitlerini gör..kitapseç diye bi kitap sitesi var nette ordan bak şimdi artık gitmekle İnterneten almak farketmiyor bence..yardımcı olmuşumdur inşallah başarılar şimdiden..

ferhatyuzer
Kapalı
21 Nisan 2016 15:37

çok teşekkürler hocam tavsiyelerinizi dikkate alacağım

erolas, 8 yıl önce
Bende maliye mezunuyum arkadasım bizim maliyemiz daha iyi olduğu için 4t themis yeterli..hukukta dönüşüm çıkmış sorular konu anlatımı hiç hukukta çalışmadım dershane hocamdan sağlam notlar vardı Çünkü daha cok soru çözdüm..iktisat Zeynel ve Nurdan Aslan..muhasebe de Ferhat yıldız..zaten piyasayada konu anlatımlı belli başlı kitaplar vardır her konu anlatımını alma kafan karışır.yazan arkadaşlarda başka kitaplardaki varsa sana yardımcı olurlarZ..bana bu dediğim kitplar yetti dediğim gibi her konu anlatımlı kitabı alma ama soru bankasından kaçma bol bol soru çöz soru çeşitlerini gör..kitapseç diye bi kitap sitesi var nette ordan bak şimdi artık gitmekle İnterneten almak farketmiyor bence..yardımcı olmuşumdur inşallah başarılar şimdiden..

ferhatyuzer
Kapalı
22 Nisan 2016 23:58

.....

canabdullah
Aday Memur
26 Nisan 2016 12:56

benim tavsiyem bir alan öğrencisi kursa yazılmalı. çünkü bende fizik bölümü bitirdim. ve evde çalışmayla olmayacağını anladım. sınava gireceğim ama boştan yere gibi bişey. hatta kurs araştırmasına bile girdim.

emrahh3453
Şef
27 Nisan 2016 17:20

altyapınız varsa, kendi kendinize ders çalışma alışkanlığınız da varsa bence dersaneye falan gerek yok... . çok takıldığınız konularla ilgili de internette uzaktan eğitim videoları vb. var.. onlardan açıklar eksikler kapatılabilir...

dersaneye tabiki gitmek fayda sağlar ama gitmeden a grubundan başarılı olunmaz diye bişey de yok bence... ben bi senedir kendim çalışıyorum ve gayet de iyi sonuçlar aldım... vaktiniz varsa alışkanlığınız varsa tek başına da halledilir...yeter ki plan program ve çalışma disiplini sağlam olsun...

27 Nisan 2016 19:03

Gençler 10larca kitap alıp içinde boğulmayın, paranızı da heba etmeyin. Belli başlı kaynaklar var bunları edinin ve kpss ye kadar konu+test ardından hiç bırakmadan klasik sınava yönelik olarak konuya abanın. En sıkıntılısı klasik sınav ama en iyi kariyer de klasik sınavdan geçiyor. İktisatta Erdal Ünsal hocadan şaşmayın son tavsiyem..

ferhatyuzer
Kapalı
27 Nisan 2016 21:03

alt yapı azda olsa var disiplinli çalışmayı severim dershane beni ekstra yoracak o yuüzden tercihetmedim

emrahh3453, 8 yıl önce

altyapınız varsa, kendi kendinize ders çalışma alışkanlığınız da varsa bence dersaneye falan gerek yok... . çok takıldığınız konularla ilgili de internette uzaktan eğitim videoları vb. var.. onlardan açıklar eksikler kapatılabilir...

dersaneye tabiki gitmek fayda sağlar ama gitmeden a grubundan başarılı olunmaz diye bişey de yok bence... ben bi senedir kendim çalışıyorum ve gayet de iyi sonuçlar aldım... vaktiniz varsa alışkanlığınız varsa tek başına da halledilir...yeter ki plan program ve çalışma disiplini sağlam olsun...

ubyolu_38
Memur
20 Mayıs 2016 14:30

Merhabalar, Antalya'da KPSS Gy-Gk, KPSS Alan ve Kurum sınavlarına hazırlanan arkadaşlar için 2016 basım sıfır ayarında kitaplarım var. İhtiyaç sahiplerine ücretsiz kitap da temin ederim.

ubyolu_38
Memur
20 Mayıs 2016 20:29

Merhabalar, Antalya'da KPSS Gy-Gk, KPSS Alan ve Kurum sınavlarına hazırlanan arkadaşlar için 2016 basım sıfır ayarında kitaplarım var. İhtiyaç sahiplerine ücretsiz kitap da temin ederim.

ubyolu_38
Memur
20 Mayıs 2016 20:55

Merhabalar, KPSS Gy-Gk, KPSS Alan ve Kurum sınavlarına hazırlanan arkadaşlar için 2016 basım sıfır ayarında kitaplarım var. İhtiyac sahiplerine ücretsiz kitap da temin ederim. https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kitap-dergi-film-egitim-sozluk-kpss-alan-iktisat-konu-anlatimli-kitap-297405704/detay

cerenyalçn
Aday Memur
02 Ağustos 2016 15:54

ben de arkadaşla aynı fikirdeyim. gk-gy için evde çalışın, alan için dershaneye gidin bence de. mesela matematik için youtube videoları izleyebilirsiniz, iyi anlatılmış çözümlü soru bankaları da çok işinize yarar. ilkhan altınbüken ve ali erkan tuna hocanın puan akademi'den sil baştan diye kitabı çıkacak, onu önerebilirim mesela bu konuda.

emrahh3453, 8 yıl önce

selenhukuk
Aday Memur
29 Eylül 2016 17:37

Gk-Gy için evde çalışarak halledebilirsin. Ama alan için bence dershane şart. Kitap olarak Puan Akademinin kitaplarını tavsiye ederim.

feyzaakdg999
Aday Memur
11 Ekim 2016 12:57

genel yetenek genel kültür için videolar var youtubede. oradan izle evde dershane gibi :) çalışacağın kaynak diyorsan evveliyat serisi. biz arkadaşlarla evveliyat aldık. tavsiye ederim.

cerenbzgnc
Aday Memur
15 Ekim 2016 15:13

kpss a öğrencisi bence kursa gitmeli tek başına halledemeyebilir çünkü kardeşimden biliyorum. ama bir kaynak önerisi isterseniz kuzey akademinin alan kitapları çok başarılı bi bak derim

Terabithia
Aday Memur
15 Ekim 2016 21:26

arkadaşlar zeynel dinlerin iktisada giriş notu olan var mı elinde?

silver44
Aday Memur
18 Ekim 2016 12:36

Değerli Arkadaşlar,

Bende uzun süre sonra Kpss-A grubuna çalışmaya karar verdim. Başlamadan önce forumdan güncel kitap listelerine ulaşayım dedim. Gerçekten sanal ortamda hangi kitaptan çalışılacağı konusunda herkes bir şey söylemiş. Ben çoğunun yanlış yönlendirme olduğu kanaatindeyim. Forumda olmazsa olmaz, bunu almazsan kazanamazsın, şu kadar kitap bitirmen lazım gibi yorumlara değer vermeyin.Çıkan sınav sorularını inceledim. Sonra kitapçıya gittim. Kpss - A bölümünde sayısız kaynak var. Herkes kitap yazmış. Bir çoğunun içeriği gerçekten vahim. Ben hem çalışan arkadaşların bu yarışta geriye düşmemesi hem de boşuna para harcanmaması için en azından iktisat için bazı tavsiyelerde bulunacağım. Yüksel Bilgili Makro ,Mikro, Karşılaştırmalı İktisat Okulları bir çok konuyu anlamanızda yardımcı olur. Zeynel Dinler iktisada giriş kitabınızda elinizde varsa anlamadığınız konulara oradan bakabilirsiniz. Soru bankası olarak da Zeynel Dinlerin - İktisat çıkmış sorularını çözerek büyük bir bölümü halledersiniz. Bunlara ek olarak internetten temin edeceğiniz aöf para banka ve Türkiye ekonomisi notları ile geri kalan küçük kısmı halledersiniz. Erdal Ünsal ve diğer kitaplar hem hevesinizi kırar hem de zaman kaybettirir. Buradan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Rabbim kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. Sakın pes etmeyin. Hukuk alanında ki kitapları inceleyen arkadaşlarımız varsa onlarda tavsiyelerini yazarsa çok iyi olur

cemre-cik
Aday Memur
21 Ekim 2016 10:53

İstersen öncesinde kitap evine gidip kitapları inceleyebilirsin sonrasında da internetten sipariş vermen ekonomik anlamda daha mantıklı olacaktır. Puan akademinin yeni çıkan bir serisi var text text adlı tweet atar gibi yapıp 140 karakter ile konu anlatımı yapılmış ve önemli bilgileri vermişler. Gereksiz kafa yoran bilgiler yoksa sade ve güzel bir anlatım olmuş. Tavsiye ederim.

Iıbf48
Aday Memur
21 Ekim 2016 15:54

4t hukuk tüyo ç?k?? sorular Kutluay kararlı tavsiye ederim

didemay12
Aday Memur
21 Ekim 2016 16:07

4t nin tüyo çözümlü çıkmış soruları çıkmış, hepsi ÖSYM'den alınmış orijinal sorular tavsiye ederim.

tiger4158
Aday Memur
21 Kasım 2016 14:48

Arkadaşlar merhaba öncelikle matematik alt yapısı berbat biri olarak sizlerden matematikte bana faydası olacak kitap tavsiyeleriniz var mı, konu anlatımı ve basit soru bankası.

Ayrıca matematiğe nasıl çalışılır bi ders programı yapabilecek birisi bana yardımcı olursa sevinirim.

Toplam 65 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi