Editörler : supporters.
09 Şubat 2020 22:43

Maliye öğrencisiyim tavsiye lütfen.

ben maliye 2. sınıf öğrencisiyim. kaymakamlık, hakimlik, gelir uzaman yardımcılığı düşünüyorum kısaca alan mesleklerini ve 3. sınıfta yani seneye kpss A ya başlamayı düşünüyorum. bu yılda başlayacaktım ama 2. üni olarak adalet son senem adalet dersleri kendi bölüm dersleri kpss vs çalışıyorum vaktim olmuyor. seneye çalışmaya başlayacağım elimden geldiğince kpss A için 3. sınıfta başlamak sizce yeterli mi o süreçte + A kadro dershane ile bitirmeyi düşünüyorum sizce doğru bir süreçmi tavsiye almaya ihtiyacım var. tecrübeli arkadaşlar yardım ederse çok mutlu olurum şimdiden teşekkür.

Yalçın 3838
Aday Memur
11 Şubat 2020 13:41

A dan atanmak hayal boşa vakit kaybı bence Bden hazırlan ben B den atandım

maliyecikız
Aday Memur
11 Şubat 2020 13:43

kaç puan ile atandınız acaba, kafam gerçekten çok karışık.
Yalçın 3838, 4 yıl önce

A dan atanmak hayal boşa vakit kaybı bence Bden hazırlan ben B den atandım

Yalçın 3838
Aday Memur
11 Şubat 2020 15:21

Ben işletme mezunuyum 87.190 ile merkezi atama ile kitlere atandım

maliyecikız, 4 yıl önce
kaç puan ile atandınız acaba, kafam gerçekten çok karışık.

maliyecikız
Aday Memur
11 Şubat 2020 15:46

ozaman en mantıklısı o süreçte kpss b ye hazırlanmak ve atanmak, sonra yine hazırlanabilir im, ilk yılınızdamı atanmıştınız?
Yalçın 3838, 4 yıl önce

Ben işletme mezunuyum 87.190 ile merkezi atama ile kitlere atandım

Yalçın 3838
Aday Memur
11 Şubat 2020 15:55

İlk yılım değilde ilk kez düzenli bir şekilde çalıştım ve atandım

maliyecikız, 4 yıl önce
ozaman en mantıklısı o süreçte kpss b ye hazırlanmak ve atanmak, sonra yine hazırlanabilir im, ilk yılınızdamı atanmıştınız?

maliyecikız
Aday Memur
11 Şubat 2020 15:56

artık ne yapmam gerektiğini biliyorum, çok teşekkür ederim.
Yalçın 3838, 4 yıl önce

İlk yılım değilde ilk kez düzenli bir şekilde çalıştım ve atandım

Yalçın 3838
Aday Memur
11 Şubat 2020 16:08

Rica ederim nacizane fikrim bu benim. Kolay gelsin bol şanslar

maliyecikız, 4 yıl önce

maliyecikız
Aday Memur
11 Şubat 2020 16:19

benimde düşüncem, alana hazırlanmak ama kesin olur diye birşeyde diyemediğim için o yüzden, ilk öncelik B ye hazırlanmak sonrası olursa alana tekrar hazırlanabilir im.
Yalçın 3838, 4 yıl önce

Rica ederim nacizane fikrim bu benim. Kolay gelsin bol şanslar

dehlizsoda
Daire Başkanı
11 Şubat 2020 18:28

B den yerleş,A ya yerleştikten sonra çalış. Ben öyle yaptım

maliyecikız, 4 yıl önce
benimde düşüncem, alana hazırlanmak ama kesin olur diye birşeyde diyemediğim için o yüzden, ilk öncelik B ye hazırlanmak sonrası olursa alana tekrar hazırlanabilir im.

ibrahim59090
Yasaklı
11 Şubat 2020 20:03

ben maliye bölümü mezunuyum.bir kere işletme mezunuyla kendini kıyaslama çünkü hukuk ağırlıklı bölümdür.85 90 puan alıpda atanamayan dershane hocalarımız var düşün durumu

ve garantisi yok ama dershane gitmeden yapman imkansız çünkü okul konuları yüzeysel anlatıyor ve hukuk anlatan hocaların hukukçu olması şart.yani siz aslında hukuk görmüyonuz öyle diyim

maliyecikız, 4 yıl önce

maliyecikız
Aday Memur
11 Şubat 2020 21:56

bunu biliyorum,tabiki de hukuku bir hukukçu kadar görmüyoruz ben alana hazırlanmaya başladığımda gördüğüm hukuk, muhasebe,iktisat,dersleri ile yetinmeyeceğim farklı kaynaklar uzaktan eğtim setleri(A kadro) sonrada gerek duyarsam dersehane vs. çalışacağım eksik yerleri kapatacağım İİBF de kimse yeterli hukuk almıyor sonuçta.
ibrahim59090, 4 yıl önce

ben maliye bölümü mezunuyum.bir kere işletme mezunuyla kendini kıyaslama çünkü hukuk ağırlıklı bölümdür.85 90 puan alıpda atanamayan dershane hocalarımız var düşün durumu

ve garantisi yok ama dershane gitmeden yapman imkansız çünkü okul konuları yüzeysel anlatıyor ve hukuk anlatan hocaların hukukçu olması şart.yani siz aslında hukuk görmüyonuz öyle diyim

maliyecikız
Aday Memur
11 Şubat 2020 21:59

evet öyle yapacağım, belki ozaman bukadar sitres yapmam. ilk B yi halledip sonra istediğim alana çalışmak en doğrusu.
dehlizsoda, 4 yıl önce

B den yerleş,A ya yerleştikten sonra çalış. Ben öyle yaptım

ibrahim59090
Yasaklı
11 Şubat 2020 22:26

uzaktan eğitim videolar felan hiç birinin faydası yok.hukukta sistem çok değişti sakın onları izleme büyük bir hata düşersin.en güncel bilgi bazı deshanelerde ders veren avukat hocalar var.en iyi bilgiyi onlardan alırsın ve onların önerdiği kaynaklardan çalışman lazım yoksa yapamazsın sana şimdiden net söyleyeyim.diğer iktisat muhasebe vs. dersler istediğin kişilerden alırsın

maliyecikız, 4 yıl önce
bunu biliyorum,tabiki de hukuku bir hukukçu kadar görmüyoruz ben alana hazırlanmaya başladığımda gördüğüm hukuk, muhasebe,iktisat,dersleri ile yetinmeyeceğim farklı kaynaklar uzaktan eğtim setleri(A kadro) sonrada gerek duyarsam dersehane vs. çalışacağım eksik yerleri kapatacağım İİBF de kimse yeterli hukuk almıyor sonuçta.

maliyecikız
Aday Memur
11 Şubat 2020 22:47

tamam da alana hazırlanan atanan kişiler en iyi alanında uzmanlaşmış hukukçular dan hocalarından dinliyor ve hazırlanıyorlar,ve bırakmayıp başarı elde eden birçok insan görüyorum. iyi hocalar ve ek kaynaklarla olabilecek birşey bence ezberin iyiyse sadece en kapsamlı güzel kaynaktan dahi ilerleyip başarı elde edilebilir bence.diğer muhasebe, iktisat alanında uzman kişilerden alınmalı, sadece kaynaktan çalışılacak bir ders değiller.
ibrahim59090, 4 yıl önce

uzaktan eğitim videolar felan hiç birinin faydası yok.hukukta sistem çok değişti sakın onları izleme büyük bir hata düşersin.en güncel bilgi bazı deshanelerde ders veren avukat hocalar var.en iyi bilgiyi onlardan alırsın ve onların önerdiği kaynaklardan çalışman lazım yoksa yapamazsın sana şimdiden net söyleyeyim.diğer iktisat muhasebe vs. dersler istediğin kişilerden alırsın

ibrahim59090
Yasaklı
11 Şubat 2020 23:36

öğrenci inadı :D

maliyecikız, 4 yıl önce
tamam da alana hazırlanan atanan kişiler en iyi alanında uzmanlaşmış hukukçular dan hocalarından dinliyor ve hazırlanıyorlar,ve bırakmayıp başarı elde eden birçok insan görüyorum. iyi hocalar ve ek kaynaklarla olabilecek birşey bence ezberin iyiyse sadece en kapsamlı güzel kaynaktan dahi ilerleyip başarı elde edilebilir bence.diğer muhasebe, iktisat alanında uzman kişilerden alınmalı, sadece kaynaktan çalışılacak bir ders değiller.

maliyecikız
Aday Memur
12 Şubat 2020 00:10

öğrenci inadıyla alakası yok,sizin de diğer tavsiye veren insanların da düşüncelerini, görüşlerini dikkate alıyorum ve nasıl bir yol izlemem gerektiği ile ilgili doğru bir yol izlemeye çalışıyorum.
ibrahim59090, 4 yıl önce

öğrenci inadı :D

ibrahim59090
Yasaklı
12 Şubat 2020 00:34

bir de şunu düşün bizim bölümün iş bulması çok düşük.meslekler arasında en son sıradan 4. veya 5.ci bir ara baktığımda öleydi.benim tavsiyem diğer arkadaşlarında tavsiyesine uy derim.riske atmaya değmez.birde çok sabır gerektiren bir iş kpss alan. hiç bulaşma derim.sana kolay gelsin

maliyecikız, 4 yıl önce
öğrenci inadıyla alakası yok,sizin de diğer tavsiye veren insanların da düşüncelerini, görüşlerini dikkate alıyorum ve nasıl bir yol izlemem gerektiği ile ilgili doğru bir yol izlemeye çalışıyorum.

maliyecikız
Aday Memur
12 Şubat 2020 00:44

güzel düşüncelerinizi dikkate alıyorum. tabikide alana değil ilk hedefim B ye hazırlanmak, sonrasın da alana hazırlanacağım şuan alana hazırlanma gibi bir düşüncem yok artık.
ibrahim59090, 4 yıl önce

bir de şunu düşün bizim bölümün iş bulması çok düşük.meslekler arasında en son sıradan 4. veya 5.ci bir ara baktığımda öleydi.benim tavsiyem diğer arkadaşlarında tavsiyesine uy derim.riske atmaya değmez.birde çok sabır gerektiren bir iş kpss alan. hiç bulaşma derim.sana kolay gelsin

Nasiptenoteyeyolyok
Aday Memur
13 Şubat 2020 01:03

Sana tavsiyem düzgün kaynaklardan/hocalardan çalışma imkanın olacaksa A kadroya çalış.Çok vaktin var.Ama kadronun gelmeme ihtimalini,ailenin maddi durumunu da mutlaka göz önünde bulundur hiç kolay bir süreç değil.Belki 1 belki 2 belki de 3 sene işsiz kalabilirsin çünkü .Emin olamıyorsan KPSS B çalış atandıktan sonra denersin A kadroyu.

maliyecikız
Aday Memur
13 Şubat 2020 19:35

a kadroyu düşünüyorum dershane olarak şuan, farklı iyi kaynaklardan da desteklemeyi, süreci ve zorluğunu biliyorum. ilk olarak B ye çalışırken ki şuanda çalışıyorum seneyede alandan zorlandığım bir kaç dersi bitirimiye çalışacağım 2 yıl süreçte en az 2 dersi halletmeyi düşünüyorum.
Nasiptenoteyeyolyok, 4 yıl önce

Sana tavsiyem düzgün kaynaklardan/hocalardan çalışma imkanın olacaksa A kadroya çalış.Çok vaktin var.Ama kadronun gelmeme ihtimalini,ailenin maddi durumunu da mutlaka göz önünde bulundur hiç kolay bir süreç değil.Belki 1 belki 2 belki de 3 sene işsiz kalabilirsin çünkü .Emin olamıyorsan KPSS B çalış atandıktan sonra denersin A kadroyu.

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi