Editörler : Pangaea
«705970607061706270637064706570667067706870697070»

Zooteknist02
Aday Memur
14 Eylül 2019 17:28

Gözümsün
Ahmet eymen2121, 5 yıl önce

Şeker fabrikası ni yerselenlerin çoğu düşük puanlilardi mülakat meselesinden dolayı

Bilal BEDİR
Kapalı
14 Eylül 2019 18:09

Kardeşim neden emin olmadığın bir konuda sanki bilgilerin doğruymuş gibi yorum yapıyorsun? Milleti yanlış bilgilendirip kul hakkına giriyorsun? Bilmediğiniz konu hakkında yorum yapmayan be azıcık vicdanınız olsun. Şimdi sana inanıp belki umutlanan olacak. Senin o bahsettiğin gibi Bölüme atanmış birisi arayıp da ZM kodunu eklettiremiyor. Arkadaş için aradık böyle bir durum yok denildi yapılmadı. Ama tam tersi mümkündür. Zm kodu tek olan mezun olduğu bölümü eklettirebiliyor.Ben arayıp TYS'yi eklettim.Ama bu kişilerin sayısı da 100'ü geçmez. İkinci konu ise 21 branşı seçtikten sonra çıkan sıralamanız ne ise o sayı doğrudur öyle çift sayılma falan yok. Nerden biliyorsun diyeceksin anlatayım. Ben 21 branşı seçtiğim zaman 19. Sıradayım yani tüm ziraat mühendisleri arasında 19.yum. Ama 21 bölümü tek tek seçip topladığım zaman 21. Sıradayım. Zm kodu ile önümde 2 kişi var yani Zm kodunda 3. Sıradayım işte 21 ile 19 arasındaki o iki kişi Zm kodu olanlar ve onlar da tüm branşları seçince otomatik düşüyorlar. Denedim ve gördüm. Denemeden yorum yapmıyorum bunu sana da tavsiye ederim emin olmadığın bir konu hakkında eminmişsin gibi konuşup kul hakkına girme.

Bak kardeşim şöyle bir durum var misal sen merkezî atamada tercih vereceksin ve 90 almışsın baktın şartlarda ziraat mühendisi olmak şartı var geçen TEİAŞ aliminda olduğu gibi ve tercih veremiyor Sun üniversiteni arayıp ziraat mühendisi bölümü ekletmek istiyorum tercih veremiyorum diyorsun univerte hay hay diyip sistemde zm ekletiyorlar ve sen tercih verebiliyor Sun yksa sistem izin vermiyor 90 puanla zm bölümünude eklettiginde senden düşük alan ben misal 85 almışım siralamama baktığımda geri gidiyorum 1 kişi önümde gözüküyor bu da ne diyorum aslında o puan 1 kişinin fakat tercih verebilmek için ekletme olunca bizde 21 branş seçince senin zm ve zootekni siralaman ikisinde işin içinde o sebeple geriye düşüyor puan arttıkça öne giren kişi düşer puan düştükçe öne giren kişi artıyor 90 alanın önünden 1 kişi ekletir 80 alanın önünden 30 kişi 75 alanın önünden 100 kişi ekletir normal bu sıkıntı yk yani 500 atamaya 800. Kişi yerleşir

özziraatçi
Aday Memur
14 Eylül 2019 18:16

O zaman 21 bıranşı seçip sonrasında tek zm seçip çıkan sayıyı 21 bıranştan düşünce gerçek sıralamanın çıkması gerekiyor. Ör : 21 bıranşta 700 tek zm de 60 olursa sıralamam 641 mi olmuş oluyor ?
Bilal BEDİR, 5 yıl önce
Kardeşim neden emin olmadığın bir konuda sanki bilgilerin doğruymuş gibi yorum yapıyorsun? Milleti yanlış bilgilendirip kul hakkına giriyorsun? Bilmediğiniz konu hakkında yorum yapmayan be azıcık vicdanınız olsun. Şimdi sana inanıp belki umutlanan olacak. Senin o bahsettiğin gibi Bölüme atanmış birisi arayıp da ZM kodunu eklettiremiyor. Arkadaş için aradık böyle bir durum yok denildi yapılmadı. Ama tam tersi mümkündür. Zm kodu tek olan mezun olduğu bölümü eklettirebiliyor.Ben arayıp TYS'yi eklettim.Ama bu kişilerin sayısı da 100'ü geçmez. İkinci konu ise 21 branşı seçtikten sonra çıkan sıralamanız ne ise o sayı doğrudur öyle çift sayılma falan yok. Nerden biliyorsun diyeceksin anlatayım. Ben 21 branşı seçtiğim zaman 19. Sıradayım yani tüm ziraat mühendisleri arasında 19.yum. Ama 21 bölümü tek tek seçip topladığım zaman 21. Sıradayım. Zm kodu ile önümde 2 kişi var yani Zm kodunda 3. Sıradayım işte 21 ile 19 arasındaki o iki kişi Zm kodu olanlar ve onlar da tüm branşları seçince otomatik düşüyorlar. Denedim ve gördüm. Denemeden yorum yapmıyorum bunu sana da tavsiye ederim emin olmadığın bir konu hakkında eminmişsin gibi konuşup kul hakkına girme.

Bilal BEDİR
Kapalı
14 Eylül 2019 18:19

Hayır arkadasım 21 branşı seçtiğinde neyse o. Zor değil ya seç 21 branşı bak 700 mü çıktı. Sonra tek tek seçip yaz bi kenara en son topla 760 mı çıktı. Zm yi tek seç 60 mı çıktı. Demek ki gerçekten sen 700. Sün bende sağladı sende bak
özziraatçi, 5 yıl önce
O zaman 21 bıranşı seçip sonrasında tek zm seçip çıkan sayıyı 21 bıranştan düşünce gerçek sıralamanın çıkması gerekiyor. Ör : 21 bıranşta 700 tek zm de 60 olursa sıralamam 641 mi olmuş oluyor ?

starrubyziraat
Daire Başkanı
14 Eylül 2019 18:25

Kardeş Sıralamada Zm yi Düşeceğimiz kesin değil mi Kardeş .Benimki Zm 197 kişi var önümde çok mutlu olurum öyleyse
Bilal BEDİR, 5 yıl önce
Hayır arkadasım 21 branşı seçtiğinde neyse o. Zor değil ya seç 21 branşı bak 700 mü çıktı. Sonra tek tek seçip yaz bi kenara en son topla 760 mı çıktı. Zm yi tek seç 60 mı çıktı. Demek ki gerçekten sen 700. Sün bende sağladı sende bak

Bilal BEDİR
Kapalı
14 Eylül 2019 18:31

Abi ben mi anlatamadım yoksa... Zm falan düşmüyoruz. 3. Kez anlatayım 21 branşı seçiyorsun diyelim ki 100 çıktı. Sonra tek tek seçip topluyorsun diyelim ki 124 çıktı. Aradaki fark 24 sağlamasını yapmak için Zm yi tek seçip bakıyorsun 24 çıkarsa demek ki sen tüm bölümleri seçip baktığımda 100 çıktı ya işte o doğru sen 100. Sün.
starrubyziraat, 5 yıl önce
Kardeş Sıralamada Zm yi Düşeceğimiz kesin değil mi Kardeş .Benimki Zm 197 kişi var önümde çok mutlu olurum öyleyse

özziraatçi
Aday Memur
14 Eylül 2019 18:50

Aynen dediğin gibi çıktı sadece 2 kişi yükseldi sıralamam o kadar...
Bilal BEDİR, 5 yıl önce

Paxi
Aday Memur
14 Eylül 2019 18:58

Aralikta merkezi atama var ona gore demistir bir bilgisi oldugunu sanmiyorum

Gsrıbanvet, 5 yıl önce

Ablamin bir arkadaşı ziraat muh. Atanmış Bi kaç sene önce. Konuşmuşlar kız ablama demiş aralıkta ziraat ve veteriner alımı olacak demiş. Sizde o aylar gibi bu duyum aldınız mı. Yani aralıkta atama olma olasılığı olur mu kız ablama aralıkta alım olacak demiş ama bilmiyorum ki ne derece doğru

BBZwek
Yasaklı
14 Eylül 2019 19:32

Ziraat mühendisleri lisans programından mezun olmak mı onu mu ayrı seccez 21 bölümü tek tek secıp topladıktan sonra yoksa ziraat mühendisini mi
Bilal BEDİR, 5 yıl önce
Abi ben mi anlatamadım yoksa... Zm falan düşmüyoruz. 3. Kez anlatayım 21 branşı seçiyorsun diyelim ki 100 çıktı. Sonra tek tek seçip topluyorsun diyelim ki 124 çıktı. Aradaki fark 24 sağlamasını yapmak için Zm yi tek seçip bakıyorsun 24 çıkarsa demek ki sen tüm bölümleri seçip baktığımda 100 çıktı ya işte o doğru sen 100. Sün.

Zooteknist02
Aday Memur
14 Eylül 2019 19:34

Kardeşim peki bu kadar kayma neden oluyo bu konuda bir bilgin var mı?
Bilal BEDİR, 5 yıl önce

Ahmet eymen2121
Kapalı
14 Eylül 2019 19:35

Oo kul hakkı falan bayağı iyiymiş kul hakkı falan değil bu kardeşim kimsenin malını puanını çalan yk 2010 dan beri Alınan mühendis sayısı ve son atanan kişilerin sıralamasını yaz burdan gorurusun kayma miktarını öyle laf olsun diye konuşmuyoruz 100 u geçmez demişsin sen bolum ekletmissin 2012 den önce mezun olduğunda belli arkadaş arkadaşların hepsi atandı bir sen mı kaldın

Bilal BEDİR, 5 yıl önce

sinan.1903
Daire Başkanı
14 Eylül 2019 19:38

Ben en kötü halini baz alıyorum. Kayma fln bilmem. 900 zm alsın girerim. Altında alırsada nasip şansa kalmış..

Ahmet eymen2121
Kapalı
14 Eylül 2019 19:44

Daha öncede dedim puanı yüksek olanda pek fark etmiyor puan dusdukce ikili sayilmalar artıyor eline kağıt kalem al 1000 kişi yaz önünde 300 kişi ikilet bak ne oluyor 20. Siradayim diyorsun tabi sende fark etmez kardeşim

Bilal BEDİR
Kapalı
14 Eylül 2019 20:09

Yahu sen nasıl okudun? düz mantıklı yaşamak?? Hiç sorgulama hesaplama araştırma yok. Başka birimlere atanan, merkezi de atanan bunlar ne oluyor? Al mesela şimdi iki merkezi de yaklaşık 100 zm gitti kooparitifler alıyor yıl başından beri yaklaşık 100-150 kişi de oraya gitti. Şimdi bakanlık 2000 kişi alsa 2250. Kişi atansa diceksin ki çift sayılmalar var. ama bu Atananları hesaba katmak hiç aklına gelmiyor. İkincisi evet kul hakkı birine yanlış Bilgi veriyorsun adam sana göre plan yapacak yanlış olacak hadi bakalım. Üçüncüsü evet tüm arkadaşlarım atandı kimisi de kendi işini kurdu. Ben özelde çalışıyordum yeni hazırlanma fırsatım oldu. Bi sorun mu var? Hadi git şimdi ibraz araştır.

Daha öncede dedim puanı yüksek olanda pek fark etmiyor puan dusdukce ikili sayilmalar artıyor eline kağıt kalem al 1000 kişi yaz önünde 300 kişi ikilet bak ne oluyor 20. Siradayim diyorsun tabi sende fark etmez kardeşim

Bilal BEDİR
Kapalı
14 Eylül 2019 20:11

Hangi kayma kardeşim nasıl bir kaymadan bahsediyoruz?
Zooteknist02, 5 yıl önce
Kardeşim peki bu kadar kayma neden oluyo bu konuda bir bilgin var mı?

Bilal BEDİR
Kapalı
14 Eylül 2019 20:12

Ziraat mühendisleri . Programı olan değil o zaten pasif bir kod
BBZwek, 5 yıl önce
Ziraat mühendisleri lisans programından mezun olmak mı onu mu ayrı seccez 21 bölümü tek tek secıp topladıktan sonra yoksa ziraat mühendisini mi

BBZwek
Yasaklı
14 Eylül 2019 20:20

Teşekkürler
Bilal BEDİR, 5 yıl önce
Ziraat mühendisleri . Programı olan değil o zaten pasif bir kod

Murat6521
Kapalı
14 Eylül 2019 20:20

Sanki atama haberi çıkmış da sizin burada konuştuğunuz konuya bakın

Ahmet eymen2121
Kapalı
14 Eylül 2019 20:25

3 gündür burda ne konuşuyoruz halen araştır diyorsun bilgin kardeş daha ne tartistigimizi ne konustugumuzu bile bilmiyorsun

Bilal BEDİR, 5 yıl önce
Hangi kayma kardeşim nasıl bir kaymadan bahsediyoruz?

Ahmet eymen2121
Kapalı
14 Eylül 2019 20:26

Haklısın kafayı siyirdik

Murat6521, 5 yıl önce

Sanki atama haberi çıkmış da sizin burada konuştuğunuz konuya bakın

Toplam 193811 mesaj
«705970607061706270637064706570667067706870697070»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi