Editörler : Pangaea

Yasaklı
06 Ekim 2019 12:26

Feragat etme hk.

4b Sözleşmeli personel alımında soruşturma sonucu beklerken... ( Üniversite)

4b Ogm kazandım üniversiteye gitmeyi düşünmüyorum Yedeğe Sıra gelecek Ne yapmam lazım Dilekçemi Şahsen mi arayıp Telle mi ?

Dilekçe örneği olan var mı ?

hayirlisibe
Memur
06 Ekim 2019 13:06

sözlesme imzalamadıysanız sorun yok direk ogmye gidebilirsiniz.bu arada eksileyen arkadaslar neden eksilemis adam yedege sıra geciyo demis.merkezi alım degil bu gitmeyince kadro yakmıs olmuyor

Maliye7777
Yasaklı
06 Ekim 2019 13:12

herhangi bir yere birşey yollamama gerek yok mu yani ? önceden üniversiteyi arayıp bilgi vermelimiyim yoksa bekleyip onlar aradığında gelmiyormuyum diyeceğim ?

hayirlisibe, 5 yıl önce
sözlesme imzalamadıysanız sorun yok direk ogmye gidebilirsiniz.bu arada eksileyen arkadaslar neden eksilemis adam yedege sıra geciyo demis.merkezi alım degil bu gitmeyince kadro yakmıs olmuyor

engineer2147
Aday Memur
06 Ekim 2019 13:36

Arayıp gitmeyeceğini söyle ve feragat dilekçesini faxliyorsun bu kadar işlem hızlandırılmış olur böylece yedeğini hemen çağrılır
Maliye7777, 5 yıl önce

herhangi bir yere birşey yollamama gerek yok mu yani ? önceden üniversiteyi arayıp bilgi vermelimiyim yoksa bekleyip onlar aradığında gelmiyormuyum diyeceğim ?

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
06 Ekim 2019 13:42

Şeyinizden uydurmuşsunuz '' YEDEĞE SIRA GELİYOR '' ordan oraya vay anasını ya. Vicdanlar yine rahatlatılmış herşey meşrulaştırılmış yine ! Bak büyük harflerle yazacam başka türlü anlaşılmıyor. YEDEKTE ADAM VAR DİYORSUN AMA SENİN YERİNE BAŞKA BİR ADAM MÜLAKATLA GİRİP BELKİ DE O YEDEKTEKİ ADAMI GEÇECEKTİ. ONUN HAKKINA GİRİYORSUN. Her maaş alırken aklına gelsin bu , her işin rastgitmediğinde aklına gelsin. Niye böyle oluyor yaaaa dediğinde aklına gelsin bu iş. Hayırlı hayırlı işler ........

muhemre
Kapalı
06 Ekim 2019 14:00

Her başlıkta diğer bölümlere saldıran İİBF'liler fırsat eline geçince aynısı yapıyor. Daha fırsatları olsa fazlasını da yaparlar. (herkesi kastetmiyorum, başlıklarda ona buna saldırıp kadrolar bizim hakkımız diyenlere sözüm)

Hem Üniversite listesine gir hem OGM listesine gir bir de önümüzdeki alım merkeziden yerleştin mi tam olur.

muhemre
Kapalı
06 Ekim 2019 14:06

Bu soruyu buraya sorana kadar üniversitenin insan kaynaklarını arayıp sorsan cevabını dakikasına alırsın. Telefonla mı arayım, mesaj mı atayım, mail mi çekeyim, nasıl yapayım abiler?

Hayır neyini tatmin ediyorsun?

Maliye7777
Yasaklı
06 Ekim 2019 14:26

kardeş ben 2. yedekken sıra geldi 3.yede gelir 5 inceyede alım mülakatlı değil puan üstünlüğüyledi kimsenin mülakata girmesine engel oldugum yok yani ha oldusamda bu benim meselem buraya ego kasmaya gelmedim daha önce başından böyle bişey geçen varsa yardım istemek için dilekçe istedim

çılgıninşaatçı, 5 yıl önce

Şeyinizden uydurmuşsunuz '' YEDEĞE SIRA GELİYOR '' ordan oraya vay anasını ya. Vicdanlar yine rahatlatılmış herşey meşrulaştırılmış yine ! Bak büyük harflerle yazacam başka türlü anlaşılmıyor. YEDEKTE ADAM VAR DİYORSUN AMA SENİN YERİNE BAŞKA BİR ADAM MÜLAKATLA GİRİP BELKİ DE O YEDEKTEKİ ADAMI GEÇECEKTİ. ONUN HAKKINA GİRİYORSUN. Her maaş alırken aklına gelsin bu , her işin rastgitmediğinde aklına gelsin. Niye böyle oluyor yaaaa dediğinde aklına gelsin bu iş. Hayırlı hayırlı işler ........

Maliye7777
Yasaklı
06 Ekim 2019 14:31

Siteminizi sisteme müsade edenlere edin buraya değil burası ağlama duvarı da değil... keşke alımlar merkezi olsa da herkes ona göre düzen kurabilse bu benim sorunum değil... 2 ilan arasında 3 ay süre varken ne yapmam gerekirdi orman ya açarsa ya bana yakın şehir gelirse diye ihtimallere bağlı olarak başvuru mu yapmıcaktım hadiyin lan oradan herkes kendi işine

mehmet-0101
Memur
06 Ekim 2019 14:34

ne boş yaptınız adam istediği yere geçer çalişmiş puanını almiş zaten yedekler var kimsenin hakkı makkı yenmiyor boş boş konuşmayın :)

hazal1621
Aday Memur
06 Ekim 2019 15:40

senin gibiler yüzünden ben 1 puanla ogm listesine giremedim umarım bunu anlayacak kapasiten vardır onu biliyorum kpss den benden yüksek almışsın doğru ama vicdanen rahat mısın? 1 kişinin hayalleri ile daha oynadınz tebrikler deyip alkışlamak istiyorum sizi !!

elinden geliyorsa merkezi atamaya da başvur nasılsa haketmişsin demi ama!

başkası aynısını yapsa car car bağırırsınız ama söz konusu kendiniz olunca yidiklir var gibi saçma saçma konuşursunuz ne deyim size!

Maliye7777, 5 yıl önce

kardeş ben 2. yedekken sıra geldi 3.yede gelir 5 inceyede alım mülakatlı değil puan üstünlüğüyledi kimsenin mülakata girmesine engel oldugum yok yani ha oldusamda bu benim meselem buraya ego kasmaya gelmedim daha önce başından böyle bişey geçen varsa yardım istemek için dilekçe istedim

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
06 Ekim 2019 15:55

kardeş yerleştiğin ogm'ye başka birisi yerleşebilirdi. Hem sen atanmış hem de başkası atanmış olurdu. Sırf senin yedeğin girdi diye mi yani bunlar. Ogm'ye tercih yapanların hakkı yok mu ? Sistem zaten yanlış onu bırak bir kenara. Ben senin vicdanına dokunuyorum sen sistem diyorsun.

Maliye7777, 5 yıl önce

06 Ekim 2019 15:55

arkadaşa neden yüklenmişsiniz ki anlamadım puanını almış istediği kadar kullanır hakkı olanı kullanır. hep diyorum 90+ puan alamayacaksanız girmeyin şu sınava ya da girdiyseniz de fazla beklenti içine girmeyin sonra 1 puanla listeye giremedim yok yedekti yok son atamaydı derken 2 seneniz de boşa geçiyor ömürden.

arslan1651
Aday Memur
06 Ekim 2019 16:00

hayatında sınav nedir bilir misin? KPSS ye 1 sene emek vermek nedir bilir misin? gelmişsin bir de ahkam kesiyosun bekçi sülo!

zekanını ermiyeceği şeyler için kendini yorma fazla bence ! sabahtan akşama kadar o çiğköfteci senin bu kokareççi benim anam şurda da çorbacı varmış diye geze geze TORPİLLE girdiğin bekçilikte memleketinde aldığın 4bin küsür paranın hakkını ver ve alakan olmayan konulara karışma!!

bekçisüluman, 5 yıl önce

arkadaşa neden yüklenmişsiniz ki anlamadım puanını almış istediği kadar kullanır hakkı olanı kullanır. hep diyorum 90+ puan alamayacaksanız girmeyin şu sınava ya da girdiyseniz de fazla beklenti içine girmeyin sonra 1 puanla listeye giremedim yok yedekti yok son atamaydı derken 2 seneniz de boşa geçiyor ömürden.

Müh1557
Aday Memur
06 Ekim 2019 16:03

Adam doğru olanı yapmış kusura bakma da. Ben iski de bölüm 1.si olarak girdiğim mülakatta elendim, mülakatım iyi geçtiği için tercih vermedim merkezi de benden düşük puanlı adam atandı gitti, iski ye de branşımda 76 puanlı adamları atadılar 1 yıl olacak neredeyse işsizim. Sen öyle konusuyorsun millete de herkes kendini garanti altına almak zorunda ben yapmadım yanlış yapmışım keşke yapsaymışım
çılgıninşaatçı, 5 yıl önce

kardeş yerleştiğin ogm'ye başka birisi yerleşebilirdi. Hem sen atanmış hem de başkası atanmış olurdu. Sırf senin yedeğin girdi diye mi yani bunlar. Ogm'ye tercih yapanların hakkı yok mu ? Sistem zaten yanlış onu bırak bir kenara. Ben senin vicdanına dokunuyorum sen sistem diyorsun.

Müh1557
Aday Memur
06 Ekim 2019 16:05

Bizi bu hallere düşürenler utansın, hiçbir düzenleme yapılmıyor bu konuda bana kalırsa özellikle yapmıyorlar. 1 sene açıklanmayan mülakat var millet başvurmayıp ne yapsın

arslan1651
Aday Memur
06 Ekim 2019 16:22

seninkiyle bu farklı şeyler kardeşim üni 1 haftada asil listeyi açıklıyor ve kazandığın belli oluyor kazandığın halde sen gidip ogmye başvuru yaparsan art niyetli olursun benim gözümde

senin olayında mülakat bekleme var sonucun nasıl olacağını kestirememişsin senin yerinde kim olsa başka kadroya tercih verir sen yapmamışsın ama.

burdaki olayda adam atandığını biliyor ve tercih veriyor

Müh1557, 5 yıl önce
Adam doğru olanı yapmış kusura bakma da. Ben iski de bölüm 1.si olarak girdiğim mülakatta elendim, mülakatım iyi geçtiği için tercih vermedim merkezi de benden düşük puanlı adam atandı gitti, iski ye de branşımda 76 puanlı adamları atadılar 1 yıl olacak neredeyse işsizim. Sen öyle konusuyorsun millete de herkes kendini garanti altına almak zorunda ben yapmadım yanlış yapmışım keşke yapsaymışım
06 Ekim 2019 16:27

4K kardeş 4,5K ama inan yetmiyo be :(

arslan1651, 5 yıl önce

hayatında sınav nedir bilir misin? KPSS ye 1 sene emek vermek nedir bilir misin? gelmişsin bir de ahkam kesiyosun bekçi sülo!

zekanını ermiyeceği şeyler için kendini yorma fazla bence ! sabahtan akşama kadar o çiğköfteci senin bu kokareççi benim anam şurda da çorbacı varmış diye geze geze TORPİLLE girdiğin bekçilikte memleketinde aldığın 4bin küsür paranın hakkını ver ve alakan olmayan konulara karışma!!

Turkuaz22
Memur
06 Ekim 2019 16:30

Elinize firsat geçse siz alasini yapardiniz kardes sen de soracagin soru varsa sor cevaplayan olur olmasa biz cevaplariz

06 Ekim 2019 16:36

dostum ben doğruları dikine ve lap lap söylediğim için antipatik gelebilir ama gerçeleri söylüyorum aynı durumda sen olsan sen de aynısı yapardın emin ol insanoğlu bencildir önce kendini düşünür. Arkadaşım doğuya atandı memur oldu nişanlısı mızmızlanınca nişanı attı seviyordu bi de kızı ama dedim ya insanoğlu bencil ve doyumsuzdur önce kendini düşünür ve hep daha iyisi için çabalar en sonunda üstüne toprak atılacağını bilse de yapar bunu unutma

matador7777
Kapalı
06 Ekim 2019 16:36

amma boş yapmışınız ya boşuna burda ağlamayın. Adamın hakkı sonuçta istediği yere başvuru yapar. Sistem yanlış. Ordan oraya geçiş hakkı veriyorsa o adamda bu hakkı kullanır. Ne kadro yakmış ne hak yemiş. kadro yakanlara laf yapın.Ayrıca üniversite çakılı kadro. Ogm mi üniversite mi derseniz tabiki de Ogm. Beyninizle düşünün azcık

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi