Editörler : Pangaea
12 Ağustos 2020 23:00

Okulların açılmasının ertelenmesi
Yüz yüze eğitim 21 Eylül'e ertelendi. Sonrasında daha ileri bir tarihe ertelenir mi belirsiz. 1 Eylül'de atanacak olan 20 öğretmen arkadaşımızın, 18 Mart'ta atanan arkadaşlarımızın göreve başlatılma konusunda yaşadığı sıkıntıyı yaşayacağını düşünüyor musunuz ?

eray1818
Şef
12 Ağustos 2020 23:02

Ben de eylül atamasında atanıyorum vallahi tüm hevesim kursağımda kaldı inşallah kararnameler hemen gider

brkckl
Şube Müdürü
13 Ağustos 2020 01:21

Ben 18 Mart grubundayım. Ne idare ne devlet, ne seminerle ilgili ne de bizim nasıl başlayacağımızla ilgili bir şey söylemiyor. Tamamen karanlıktayız(m) açıkçası, kendi adıma konuşursam. Ne olacak ve ne yapacağım hiçbir fikrim yok.

Bu sene karmakarışık ve çok düzensiz geçecek, bu muhakkak. Başlamadan daha moralim bozuk şahsen.

memurolm
Genel Müdür
13 Ağustos 2020 01:37

Seminerlerde kamerali olursa kamerada tanismaktan korkmuyor musun ya reyizligine zewal gelirse

brkckl, 4 yıl önce

Ben 18 Mart grubundayım. Ne idare ne devlet, ne seminerle ilgili ne de bizim nasıl başlayacağımızla ilgili bir şey söylemiyor. Tamamen karanlıktayız(m) açıkçası, kendi adıma konuşursam. Ne olacak ve ne yapacağım hiçbir fikrim yok.

Bu sene karmakarışık ve çok düzensiz geçecek, bu muhakkak. Başlamadan daha moralim bozuk şahsen.

xyz14
Memur
13 Ağustos 2020 11:50

Köyün delisi gibi sende bu formun delisi misin birader her şeyin altına salak saçma yorumlar yapıyorsun ilaç mı alıyorsun yoksa bizimle kafamı buluyorsun.

memurolm, 4 yıl önce

Seminerlerde kamerali olursa kamerada tanismaktan korkmuyor musun ya reyizligine zewal gelirse

memurolm
Genel Müdür
13 Ağustos 2020 12:44

Senin arkadaşın eşin dostun kuman cariyen yok mu da bana sataşıuorsun savaş mi istiyorsun ben muhterem beyefendiye bir soru sordum ama sordurtmadiniz elbet bir gün tirtir titreyip soğuktan ölebiliriz ama bu bize eskimolarla dalga geçme hakki vermez bilmem anlatabildim delikanlı

xyz14, 4 yıl önce

Köyün delisi gibi sende bu formun delisi misin birader her şeyin altına salak saçma yorumlar yapıyorsun ilaç mı alıyorsun yoksa bizimle kafamı buluyorsun.

e3575m
Şef
13 Ağustos 2020 14:29

Duruma göre değişeceğini düşünüyorum hocam, eğer 21 Eylül'de vaka sayıları şu an ki gibi olursa yine ertelenir, online devam edilir. Bizim de göreve başlama buna bağlı olarak gecikir gibi.

ucİtelka
Kapalı
13 Ağustos 2020 14:51

Seminerlerin akıbeti ne zaman belli olur acaba

aahmedakiff
Aday Memur
13 Ağustos 2020 15:14

1 Eylül'de atanacak öğretmenlerin kararnamelerinin gecikeceğini ya da bir süre geciktirilebileceğini düşünmüyorum. Çünkü, çevrimiçi dahi olsa bir eğitim söz konusu ve 1 Eylül atamalarında kararnameler hemen gönderilmezse o noktada bir boşluk oluşur.

Önceki kararnamelerse gecikme olduğu söylenip bana itiraz edilebilir. Ancak, hatırlatmalıyım ki okullar salgın nedeniyle tatil edildiğinde zaten ücretli öğretmenlerle yürüyen bir düzen vardı. Ücretli öğretmenlere maaşları da ödendi. Bu nedenle kararnameleri geciktirdiler. Şu an böyle bir durum söz konusu değil.

Tabii, şunu da belirtmek gerekir; muhtemelen atanmış ya da atanacak öğretmenlerin görev yaptıkları illerde hazır bulunmaları gerekecek.

Feermi
Aday Memur
13 Ağustos 2020 15:32

inşallah dediğiniz gibi olur hocam. 7 eylül gibi gönderseler. yahmini kaçç gün içinde göreve çağırırlar. ücretli öğretmenlik başvuruları başladığınıda gözönüne alırsak

aahmedakiff, 4 yıl önce

1 Eylül'de atanacak öğretmenlerin kararnamelerinin gecikeceğini ya da bir süre geciktirilebileceğini düşünmüyorum. Çünkü, çevrimiçi dahi olsa bir eğitim söz konusu ve 1 Eylül atamalarında kararnameler hemen gönderilmezse o noktada bir boşluk oluşur.

Önceki kararnamelerse gecikme olduğu söylenip bana itiraz edilebilir. Ancak, hatırlatmalıyım ki okullar salgın nedeniyle tatil edildiğinde zaten ücretli öğretmenlerle yürüyen bir düzen vardı. Ücretli öğretmenlere maaşları da ödendi. Bu nedenle kararnameleri geciktirdiler. Şu an böyle bir durum söz konusu değil.

Tabii, şunu da belirtmek gerekir; muhtemelen atanmış ya da atanacak öğretmenlerin görev yaptıkları illerde hazır bulunmaları gerekecek.

Feermi
Aday Memur
13 Ağustos 2020 15:33

hocam neden geçiksin. o zaman ücretli öğretmenlik başvuruları alınmazdı.

e3575m, 4 yıl önce
Duruma göre değişeceğini düşünüyorum hocam, eğer 21 Eylül'de vaka sayıları şu an ki gibi olursa yine ertelenir, online devam edilir. Bizim de göreve başlama buna bağlı olarak gecikir gibi.

e3575m
Şef
13 Ağustos 2020 15:40

Umarım gecikmez hocam, benimki sadece tahmindi.
Feermi, 4 yıl önce

hocam neden geçiksin. o zaman ücretli öğretmenlik başvuruları alınmazdı.

sistemlink
Şef
13 Ağustos 2020 16:22

18 martta atananlar hala maaş almaya başlamadı mı yani..

Qwertyu1
Aday Memur
13 Ağustos 2020 17:19

15 Temmuz'dan bu yana maaşını alıyorlar.
sistemlink, 4 yıl önce

18 martta atananlar hala maaş almaya başlamadı mı yani..

memurolm
Genel Müdür
13 Ağustos 2020 18:18

Arkadaslar bana da birsey deyin sorun ben burda saksı değilim

Topalahmet
Aday Memur
13 Ağustos 2020 18:59

Bir şey. Senin esprilerin kadar güzel değil ama idare et.

memurolm, 4 yıl önce

memurolm
Genel Müdür
13 Ağustos 2020 23:17

Senin o beni düşünen ince kalbinin pırıltısının kirli tozlu paslı üzerine afedersin kan ve çesitli vucut sıvıları dökülmüş kahverengi oyun hamuruyla sıvanmış aynada yansıması bile çoğu espriden güzeldir. daha dur daha dur

Topalahmet, 4 yıl önce

Bir şey. Senin esprilerin kadar güzel değil ama idare et.

tarafsızımki
Kapalı
14 Ağustos 2020 10:32

memurolm tam bir firlamasin :-)
memurolm, 4 yıl önce

geography5
Aday Memur
14 Ağustos 2020 12:11

Fhurgan neredesin özledik seni ne güzel yorumlar yapıyordun bazıları sana kızıyordu ama hem akıllıca yorumlar yapıp hem güzel tavsiye verip hem saygılı kültürlü akilliydin

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi