Editörler : oto-danisman-expert

NoyanBey
Aday Memur
03 Aralık 2020 07:29

Fyt puanım ortalama bir puandı. 53 almıştım. Bahsettigin ainiflar oyle cok yuksekten kapatan siniflar degil. Ortalama 75 Kpss ile girilebilecek siniflar. Örnekleri mevcut. Hava piyade olsa zor derdim de, her belii bolumlerden kabul eden siniflarin pek cogunun taban puani 80'in altinda. Tabi kontenjan da onemli.

Şükrü Demir, 3 yıl önce

Kpss 83 demişsiniz fyt den kaç almıştınız benim kpss de 83 hava ulaştırma hava savunma ve kara makine yazdım da umut var mı diye merak ettim şuan spor ortalamam 80

NoyanBey
Aday Memur
03 Aralık 2020 07:32

Hava Kuvvetleri tabi iyi hoş ama yine de simdiki aklım olsa denizi seçerdim. Gerçi piyade haricinde denize basvuramiyordum ben. Boyle bir sansiniz varsa denize girmeye calisin.

ali3537, 3 yıl önce

Hocam merhaba. Askerliğimi geçen yıl jandarma asteğmen olarak yaptım şu anda avukatım. Başvuru yaptığımda Hava personel, hava maliye ve DKK öğretmen sınıfı hukuk subaylık tercih edebiliyorum. DKK hakkında bilginiz var mı? Sizce hangisini seçmek daha mantıklı olur? Kpss puanım 86.7 , diploma notu 79, asteğmenlik sicil notu da yüksek

Shawnmendess
Kapalı
03 Aralık 2020 13:38

Neden denizi tercih ederdiniz? Tayin yerlerinden dolayı mı yoksa hava kuvvetlerinde bir olumsuzluk mu yaşadınız

NoyanBey, 3 yıl önce

Hava Kuvvetleri tabi iyi hoş ama yine de simdiki aklım olsa denizi seçerdim. Gerçi piyade haricinde denize basvuramiyordum ben. Boyle bir sansiniz varsa denize girmeye calisin.

Break.777
Aday Memur
03 Aralık 2020 15:52

kpss puanım : 83 makine müh

1) hava ulaştırma

2) hava savunma

3) kara mühendislik

yazmayı düşünüyorum . bu senede aynı şekilde kaparmı acaba. gelir mi bana .hava ulaştırma ve hava savunmada eğitim kaç ay sürüyor . bilgisi olan var mı?

ali3537
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:08

Hocam aslında hukuk sınıfı subaylık istiyordum ama 2020 yılının başında başvurmamıştım. Öğretmenlikten ziyade hava personel daha rahat olabilir diye düşünmüştüm. DKK sanırım İstanbul ve Kocaeli'de oluyor öğretmen sınıfı subaylar

Shawnmendess
Kapalı
03 Aralık 2020 18:10

Bildiğim kadarıyla personel sınıfı masabaşı iş olsa da işyükleri çok ve maaşa ek tazminat yok. Ogretmenlikte ek tazminat var iş yükleri daha az. Dil puanın varsa ögretmenlik tavsiye ederim

ali3537, 3 yıl önce

Hocam aslında hukuk sınıfı subaylık istiyordum ama 2020 yılının başında başvurmamıştım. Öğretmenlikten ziyade hava personel daha rahat olabilir diye düşünmüştüm. DKK sanırım İstanbul ve Kocaeli'de oluyor öğretmen sınıfı subaylar

ali3537
Aday Memur
03 Aralık 2020 18:21

Çok teşekkürler bilgilendirme için. Askerliğimi jandarma olarak yaptığım için TSK hakkındaki bilgim zayıf. Bu alımda girebilirsem eğer daha sonra iç kaynaktan hukuk sınıfı subaylığa geçmeye çalışacağım. Aynı zamanda MSÜ'de hukukçuların yapabileceği yüksek lisans yapmak istiyorum

Sayin bey 06
Memur
03 Aralık 2020 18:50

Gelecek yıl alım olursa gireceğim subaylığa en az şu puanı al kesin yerleşirsin deseniz kaç puan derdiniz İkmal Maliye ve Personel sınıfı için ?

Sayin bey 06
Memur
03 Aralık 2020 19:01

Komutanım ikmal maliye personel sınıflarından biri için kaç puan almalıyım sizce kafamın rahat olması için 85 yeterlimi seneye olacak alım için tabi bilemezsiniz ama bir tahmininiz olabilir diye soruyorum görmüş geçirmişsiniz ?
NoyanBey, 3 yıl önce

Fyt puanım ortalama bir puandı. 53 almıştım. Bahsettigin ainiflar oyle cok yuksekten kapatan siniflar degil. Ortalama 75 Kpss ile girilebilecek siniflar. Örnekleri mevcut. Hava piyade olsa zor derdim de, her belii bolumlerden kabul eden siniflarin pek cogunun taban puani 80'in altinda. Tabi kontenjan da onemli.

Adanam001
Aday Memur
03 Aralık 2020 23:51

Kardeşim 81le kapamış maliye personel ikmal 79 la 85 givi bir puanla rahat girersin diye düşünüyorum bu tarz alımlarda
Sayin bey 06, 3 yıl önce
Gelecek yıl alım olursa gireceğim subaylığa en az şu puanı al kesin yerleşirsin deseniz kaç puan derdiniz İkmal Maliye ve Personel sınıfı için ?

Sayin bey 06
Memur
03 Aralık 2020 23:58

Peki seneye alım artarmı sizce ne olur durum bu sınıflarda tahmininiz varmı ?
Adanam001, 3 yıl önce
Kardeşim 81le kapamış maliye personel ikmal 79 la 85 givi bir puanla rahat girersin diye düşünüyorum bu tarz alımlarda

Mazlumkatlav
Aday Memur
04 Aralık 2020 02:12

Hava ikmal ve hava ulaştırma hakkında bilgi verirmisiniz??? Çalışma kosullari nerelerde ve ne zaman görev yaparlar operasyonlara katılırlar mi eğitim süreçleri gibi teşekkürler
NoyanBey, 3 yıl önce

Havacı45
Aday Memur
04 Aralık 2020 14:36

Merhabalar kolay gelsin öncelikle. Ben ulaştırma ve hava savunma için eğitim süreleri sutasak sak sınıf okulu eğitimleri ne kadar sürüyor bunu sorcam. Bir de ulaştırma için özellikle atama yerleri hakkında bilgi alabilir miyim özellikle doğuda nerelere atanma ihtimalim var

tariihci
Aday Memur
05 Aralık 2020 00:08

kardeşim sen düz polislik ile subaylığı kıyaslıyorsan hiç düşünmeden polisliğe git tabi kazanabilirsen onu da. Arkadaşlardan duyduğumca Hava kuvvetlerinde olanların çoğu komserlik eğitiminden geçmiş 40-50 kişi. Sen gelmiş neyle neyi kıyaslıyorsun. Olabilirsen sen sözleşmeli er falan ol iyi günler
Hamit07, 3 yıl önce

Komutanım değerli cevaplarınız için

teşekkür ederim son sorum olacaktı

Sizce polislik mi subaylık mı?

Kıyaslama yapmak gibi olmasın

hangisini önerirsiniz neden?

Frknnylmz
Aday Memur
06 Aralık 2020 01:55

Deniz astsubay eğitimi bekliyorum ama kara piyadeye de başvuru yaptım havaya da muhtemelen hava gelmeyecek kpss düşük çünkü bunu demenizin nedenini tayin yerlileri ile ilgili olduğunu düşünüyorum, kıyı şehirleri ve en doğuşu Artvin, Hatay olması sanırım :)
NoyanBey, 3 yıl önce

Manugi95
Memur
06 Aralık 2020 09:29

Senden ÇAKI gibi sözleşmeli ER olur dahasına da uğraşma. Olmaz yani kader kısmet bu işler.

Hamit07, 3 yıl önce

Komutanım değerli cevaplarınız için

teşekkür ederim son sorum olacaktı

Sizce polislik mi subaylık mı?

Kıyaslama yapmak gibi olmasın

hangisini önerirsiniz neden?

Hamit07
Kapalı
06 Aralık 2020 10:58

@tarihci @manugi95 Büyüklerimiz ne

güzel de demiş Milletin ağzı torba

değilki büzesin. Konuşacaksanız

faydalı konuşun ya da susun ki

karektersizliğiniz belli olmasın.

Anladım ki siz sözleşmeli erliği bile

hakketmeyen iki zavallı insan(!)larsınız

Muratkk.09
Aday Memur
06 Aralık 2020 16:14

Ulaştırma sınıfının eğitimleri ne kadar sürüyor?

tariihci
Aday Memur
07 Aralık 2020 22:55

büyüklerimiz şey de demiş önce emek sonra ekmek. Sen önce çalış ikisini de kazan sonra seçenekleri düşün
Hamit07, 3 yıl önce

@tarihci @manugi95 Büyüklerimiz ne

güzel de demiş Milletin ağzı torba

değilki büzesin. Konuşacaksanız

faydalı konuşun ya da susun ki

karektersizliğiniz belli olmasın.

Anladım ki siz sözleşmeli erliği bile

hakketmeyen iki zavallı insan(!)larsınız

Muratkk.09
Aday Memur
08 Aralık 2020 14:53

77,60 puan ile Ulaştırma sınıfı için spor mülakatlarına çağrılır mıyım ?

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi