Editörler : E.Kayı Han
20 Mayıs 2020 11:30

Whatsapp grubundan çıktım, savunmam isteniyor!

i̇şyeri̇nde şefi̇n müdürün i̇l müdürünün açmiş oldugu grubun teki̇nden çiktim. bununla i̇lgi̇li̇ kurum tarafindan savunmam i̇steni̇yor. bunun yasal dayanagi nedi̇r. whatsapp gruplarinin resmi̇li̇ği̇ nedi̇r.

nbody
Aday Memur
20 Mayıs 2020 14:04

ben değil, kuzenim yaptı diyebilirsin, ne kadar saçma bir durum ama yapacak bişey yok.

Crayzman23
Aday Memur
21 Mayıs 2020 07:03

resmiyeti yok

civanomert
Memur
21 Mayıs 2020 07:26

2019 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı tarafından 21 maddelik Bilgi ve İletişim Güvenliği Genelgesi yayımlandı. Bu genelgenin 2,4,5 ve özellikle 6. maddesine göre kamuda whatsapp kullanımı yasaktır. Amirleriniz CBK'ya ters düşerek idari suç işlemişlerdir. Bilginize...

iras
Genel Müdür
21 Mayıs 2020 12:33

savunmanda sana kurum tarafından internet paketi ve cep telefonu tahsis edilmediğini yaz yeter.iyice çiftliğe döndü devlet daireleri

H.Ozkan14
Aday Memur
21 Mayıs 2020 13:26

Savunmaya bir kaç madde ekleyin,ekletin. Örnek; "Kurumun kurmuş olduğu Whatsapp grubundan çıkmam sonucu"

Jamyo2015li
Memur
21 Mayıs 2020 14:11

Öyle bi savunma verdiklerine sevinebiliriz çünkü verenler kendi ayaklarına sıkıyor teşkilatlar böyle tecrübesiz ne yaptığını bilmeyen insanla doldurdular sonuçta bu savunmana sadece h.özkan14 kardeşimizin dediğini yaz yeter kısa ve net

bassistburak
Kapalı
21 Mayıs 2020 15:24

Ahaha millet cidden kafayı yemiş. Senden resmi savunma istediler ise gerçekten çok şanslısın.

Memurluğun M sini bilmiyorlar demektir. Hiç bir kanun bilgileri de yok demektir.. Cidden gülme

aldı böyle bir şey olmuş ve adamlar resmi savunma mı istemiş :) Kusura bakma ben bi tarafımla güler geçer sağlamda bir savunma döşerdim ki birileri siz ne ayaksınız la ne whatsabı ne grubu

diye çeksin kulaklarını.

bassistburak
Kapalı
21 Mayıs 2020 15:26

Ayrıca keşke birisi de benden böyle bi savunma istese de az neşem yerime gelse.

Kral yanluz
Yasaklı
21 Mayıs 2020 16:27

GİT AK PARTİ İL BAŞKANINA DURUMU ANLAT TAMAM MI ERTESİ GÜN SENDEN İFADE İSTEYEN MÜDÜR ŞEF ÖZÜR İÇİN YANINA GELİR VE SORUŞTURMAN KAPANIR.

Nizamettin1453
Genel Müdür
22 Mayıs 2020 02:33

Soruşturmada neyle itham edildiğin söylenmedimi sana hangi kanunu ihlâl etmişsin önce bunu bilmen gerekki ona göre savunma yazacaksın! Whatsapp ı ihlal diyemi?

saenes74
Genel Müdür
22 Mayıs 2020 09:45

tarafıma mobling uygulanıyor dava hakkım saklıdır yaz. yeter.

INVASlON
Yasaklı
22 Mayıs 2020 10:54

https://www.ombudsman.gov.tr/

TRAKYALIHAKAN
Aday Memur
22 Mayıs 2020 11:12

Direkt Mahkeme ye ver.

modernfizikci06
Aday Memur
22 Mayıs 2020 11:41

evden ve uzaktan çalışan peronele işlemleri hızlandırmak için grup kurulmuştur yazmış( bu arada evden hiç çalışmadım uzaktanda hiç çalışmadım işler yetişşin diye kurumdaydık sokaga çıkma yasaklarında bile) 17.05.2020 de whatsapp grubunda çıktınız ve tekrar eklenemediginiz tespit edilmiştir. (onda n önce çıkan bir kişiye hiç bir işlem yapılmamış)dmk 657 130 maddelerince 7 gün içinde savunmanızı yapın yazmış.

kytkbl
Kapalı
23 Mayıs 2020 03:42

657 SMK 124/2 Kamu hizmetlerinin gereği gibi yürütülmesini sağlamak amacı ile kanunların, Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinin ve yönetmeliklerin Devlet memuru olarak emrettiği ödevleri yurt içinde veya dışında yerine getirmeyenlere, uyulmasını zorunlu kıldığı hususları yapmayanlara, yasakladığı işleri yapanlara durumun niteliğine ve ağırlık derecesine göre 125 inci maddede sıralanan disiplin cezalarından birisi verilir.(1)
modernfizikci06, 4 yıl önce

evden ve uzaktan çalışan peronele işlemleri hızlandırmak için grup kurulmuştur yazmış( bu arada evden hiç çalışmadım uzaktanda hiç çalışmadım işler yetişşin diye kurumdaydık sokaga çıkma yasaklarında bile) 17.05.2020 de whatsapp grubunda çıktınız ve tekrar eklenemediginiz tespit edilmiştir. (onda n önce çıkan bir kişiye hiç bir işlem yapılmamış)dmk 657 130 maddelerince 7 gün içinde savunmanızı yapın yazmış.

kytkbl
Kapalı
23 Mayıs 2020 03:43

Anayasa Madde 38 - Kimse, işlendiği zaman yürürlükte bulunan kanunun suç saymadığı bir fiilden dolayı cezalandırılamaz

kytkbl
Kapalı
23 Mayıs 2020 03:45

657 DMK 10/2 Amir, maiyetindeki memurlara hakkaniyet ve eşitlik içinde davranır. Amirlik yetkisini kanun ve diğer mevzuatta belirtilen esaslar içinde kullanır.(1) 10/3 Amir, maiyetindeki memurlara kanunlara ve Cumhurbaşkanlığı kararnamelerine aykırı emir veremez ve maiyetindeki memurdan hususi bir menfaat temin edecek bir talepte bulunamaz, hediyesini kabul edemez ve borç alamaz.(1)

kytkbl
Kapalı
23 Mayıs 2020 03:47

Yani kardesim kısacası; amirin sana konusu mevzuatta olmayan ve suc teşskil etmeyen bir olaydan ceza VEREMEZ.

23 Mayıs 2020 13:04

Sende savunmani whatsapptan yolla bakalım ne diyecekler.

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi