Editörler : "eskiyara"Pangaea

Sports53
Memur
25 Eylül 2022 18:21

Ayrıl fazla sorma.

muallim_34
Genel Müdür
25 Eylül 2022 19:55

Yorum yazmasan eksik kalırdı..

hugo.almeida, 2 yıl önce

Liyakat, mücadele, adalet, eşitlik.

Hepsi Eğitim-Bir-Sen'de

Yaşa.

Braweheart01
Daire Başkanı
25 Eylül 2022 20:05

egoist kardeşim sendika biliyor demek ki senin huyunu niye yardım etsin bazı kişiler bulunduğu yere zarardır sendikalar da mevlana gibi herkese yardım etmez yani

Egoistögretmen
Kapalı
25 Eylül 2022 20:32

Ahshs bizi bilen yine gerçekte biliyor sizin gibi anonimliğe sığınarak insanlara sallamıyor kardeşim.

Braweheart01, 2 yıl önce

egoist kardeşim sendika biliyor demek ki senin huyunu niye yardım etsin bazı kişiler bulunduğu yere zarardır sendikalar da mevlana gibi herkese yardım etmez yani

hugo.almeida
Kapalı
26 Eylül 2022 00:10

Övmeyelim mi sendikamızı!

muallim_34, 2 yıl önce

Yorum yazmasan eksik kalırdı..

26 Eylül 2022 01:23

Bu üyeye özel olarak kurdum o cümleyi.Paylaştığı sorunları okursanız laf kalabalığı yaptığını anlarsınız.Burada ukalalık kusanlar ne çok seviliyor meğer

Cancansel, 2 yıl önce
Ne demek laf kalabalığı. Bu öğretmenden aidat alıyolar kusura bakma ama seve seve dinleyecekler. Sendika dediğin ne için var maaş konusunda konuşmaz, sosyal haklar konusunda konuşmaz, öğretmenin başı sıkışınca da telefona bakmaz. O zaman ne işiniz var hala o sendikada. Paranızla rezil olmayın hocam çıkın sendikadan.

Egoistögretmen
Kapalı
26 Eylül 2022 02:49

Sizden başka ukalalik yapan görmüyoruz biz. Derdimize laf kalablığı diyemezsiniz ve aşıgalayamazsınız. Takıntı haline getirmişsiniz benden uzak durun lütfen.

Memleketinogretmeni, 2 yıl önce

Bu üyeye özel olarak kurdum o cümleyi.Paylaştığı sorunları okursanız laf kalabalığı yaptığını anlarsınız.Burada ukalalık kusanlar ne çok seviliyor meğer

Egoistögretmen
Kapalı
26 Eylül 2022 03:00

Öv tabi de benim iş nasil çozülur

hugo.almeida, 2 yıl önce

Övmeyelim mi sendikamızı!

M Y T H
Daire Başkanı
26 Eylül 2022 06:16

Bekleyen derviş, bekleye bekleye ge

Egoistögretmen, 2 yıl önce

Öv tabi de benim iş nasil çozülur

Fatih869
Yasaklı
26 Eylül 2022 11:43

Benim utanma duygum, eğitimbirsen?de durmama müsade etmedi. Şimdilik teç-sen üyesiyim.

asd697
Şube Müdürü
26 Eylül 2022 16:51

Sendikalililk zaten çıkar birliğidir yoksa ne işimiz var.o sana sen ona yaramazsan ne anlamı var.sanki çıkar menfaat varsa ayipmis gibi.ozluk haklarım için kosturmayan sendikada ne işim olur.sendikanin olayı bu

braveheart1234
Daire Başkanı
26 Eylül 2022 21:09

Hocam ben farklı bir sendikaya üyeyim ancak şöyle tarafsızca bir yorum yapmaya çalışayım.

EBS 400 bin üyeli oldukça iyi yapılanmış ve güçlü bir sendika(Nicelik bakımından konuşuyorum). İkinci sendika olan TES 200 bin üyeli yine güçlü bir sendika(Yine nicelik açısından.) Bu iki sendika 600 bin üyeyle kamudaki öğretmenlerinde %50'sinden fazlasını kapsıyor.

Geldiğimiz noktada öğretmen enflasyon farkının üzerinde bir zam almış değil. Seyyanen zam olmadı, eğitim-öğretim ödeneği arttırılmadı, TOKİ kıstasına göre öğretmen yoksulluk sınırının altında maaş almakta vs. Peki bu duruma karşın hangi adımlar atılmış?

Gerisini öğretmen olduğunuz -dolayısıyla okuyup, yazan topluma katkı sunması beklenen yarının gençlerini yetiştiren kişisiniz- için size bırakıyorum. Saygılar.

Behzatçç
Yasaklı
26 Eylül 2022 22:53

İşte bu. Yazık oldu öğretmenlere hakkım helal değil o sendikalılarada başındakilerede.
braveheart1234, 2 yıl önce

Hocam ben farklı bir sendikaya üyeyim ancak şöyle tarafsızca bir yorum yapmaya çalışayım.

EBS 400 bin üyeli oldukça iyi yapılanmış ve güçlü bir sendika(Nicelik bakımından konuşuyorum). İkinci sendika olan TES 200 bin üyeli yine güçlü bir sendika(Yine nicelik açısından.) Bu iki sendika 600 bin üyeyle kamudaki öğretmenlerinde %50'sinden fazlasını kapsıyor.

Geldiğimiz noktada öğretmen enflasyon farkının üzerinde bir zam almış değil. Seyyanen zam olmadı, eğitim-öğretim ödeneği arttırılmadı, TOKİ kıstasına göre öğretmen yoksulluk sınırının altında maaş almakta vs. Peki bu duruma karşın hangi adımlar atılmış?

Gerisini öğretmen olduğunuz -dolayısıyla okuyup, yazan topluma katkı sunması beklenen yarının gençlerini yetiştiren kişisiniz- için size bırakıyorum. Saygılar.

tarafsızımki
Kapalı
27 Eylül 2022 22:42

Uyelikten istifa etmemissin,sendikadan rahatsızdı, istifa etmeyip kendini rahatlatmak için bir cevap bekliyorsun... Ama bulamayacaksın o cevabı ...istifa et vebalden kurtul...
27 Eylül 2022 23:22

Bu soruyu soran adam, sendikadan ayrılmaz. Boşuna dil dökmeye gerek yok.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi