Editörler : crops35
11 Eylül 2021 12:24

Mübaşirlik

Arkadaşlar selam hepinize iyi günler. Dün Ankara adliyesinin yaptığı mülakat sonuçları açıklandı. Ben de mübaşirlik kazanmışım. Ama göreve ne zaman başlayacağım vesaire hiç bir şey sitede yazmıyor. Tek yazan şey bu: BU İLAN TEBLİĞ NİTELİĞİNDE OLUP, ADAYLARA AYRICA TEBLİGAT YAPILMAYACAKTIR. 10.09.2021. Bu aşamadan sonra güvenlik soruşturması mı geçireceğim? Yoksa personel müdürlüğü tarafından telefonla aranarak mı çağrılacağım?

11 Eylül 2021 12:30

Hayırlı olsun, sizi arayıp çağıracaklardır. Tavsiyem birkaç haftayı gözden çıkartın ve sabırla aramalarını bekleyin.

Ogitelli
Aday Memur
11 Eylül 2021 12:35

Dostum cevabın için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha var günlerdir cevabını bulamadım. Belki siz biliyorsunuzdur. Yaklaşık 1 ay önce sözleşmeli hizmetli olarak maliye bakanlığına bağlı vergi dairesi başkanlığında işe başladım ve halen burada çalışıyorum. Bu durumda mübaşirliğe geçebilir miyim acaba ?

AptallarYorumYazmasn, 3 yıl önce

Hayırlı olsun, sizi arayıp çağıracaklardır. Tavsiyem birkaç haftayı gözden çıkartın ve sabırla aramalarını bekleyin.

11 Eylül 2021 12:38

Şuan sözleşmeli bir kadroda çalışıyorsun. Kazandığın mübaşirlik de galiba sözleşmeli. Geçiş yapamazsın diye biliyorum. Ayrıca diğer sözleşmeliyi kazandığın için 6 ay bekleme durumun olabilir. Tam bilgi sahibi değilim, bilenler yine yardımcı olur.

erkindr89
Aday Memur
11 Eylül 2021 20:04

Mübaşirlik, hizmetliye göre üst sınıf olduğu için geçişte bir sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum. hizmetli yhs destek personeli diye geçiyor. mübaşirlik ise gih sınıfın. Adalet bak sözleşmeli hizmetli bir tanıdığım gib sözleşmeli şoförlüğe istifa edip geçti. Yine de iyi araştırın. Yanlış yönlendirmek istemem.

Ogitelli, 3 yıl önce

Dostum cevabın için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha var günlerdir cevabını bulamadım. Belki siz biliyorsunuzdur. Yaklaşık 1 ay önce sözleşmeli hizmetli olarak maliye bakanlığına bağlı vergi dairesi başkanlığında işe başladım ve halen burada çalışıyorum. Bu durumda mübaşirliğe geçebilir miyim acaba ?

erkindr89
Aday Memur
11 Eylül 2021 20:09

Mübaşirliğe neden geçmek istiyorsunuz ki? Mübaşirlikte 300tl fazla alırsınız hizmetliye göre. Gib de yükselebilirsiniz ya da üniversite okuyup kpss ile daha iyi bir yere atanabilirsiniz.

Ogitelli, 3 yıl önce

Ogitelli
Aday Memur
12 Eylül 2021 14:05

Gib'de yükselme sınavları 10 yılda bir açılıyormuş. Ve yaptığım işlerden de pek memnun değilim. Çevre açısından da adalet bakanlığının çok daha üst düzey olacağını düşünüyorum.

erkindr89, 3 yıl önce

Mübaşirliğe neden geçmek istiyorsunuz ki? Mübaşirlikte 300tl fazla alırsınız hizmetliye göre. Gib de yükselebilirsiniz ya da üniversite okuyup kpss ile daha iyi bir yere atanabilirsiniz.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi