Editörler : Pangaea
27 Şubat 2021 06:50

Mülakatın kalkması

Çoğu yerde mülakatların kalktığı söyleniyor.Öğretmenlik için de geçerli mi bu durum?

TSSB1958
Aday Memur
27 Şubat 2021 07:11

Kalkması İçin plan hazırlandı zaten .Seneye falan olmaz mülakat.Tahminimce bu seneden başlayacaklar.

acekiman
Memur
27 Şubat 2021 11:28

Önümüzdeki atamadan itibaren kalkması ne iyi olurdu.

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
28 Şubat 2021 23:30

mülakat kalkarsa arşiv kaydı ve güvenlik soruşturması olumsuz olanları nasıl eleyecekler? bunu düşün

Ayaz0000
Kapalı
28 Şubat 2021 23:37

Ziya bey diyor ya 2 taslak var. Sanırım 1i mülakatlı diğeri mülakatsız. Ve salı gününü bekliyorlar.

Ayaz0000
Kapalı
28 Şubat 2021 23:39

Bu mülakattan bağımsız bir şey değil mi? Eskiden beri göreve başlarken güvenlik soruşturması olurdu diye biliyorum.

psikolojikdanışman42, 3 yıl önce

mülakat kalkarsa arşiv kaydı ve güvenlik soruşturması olumsuz olanları nasıl eleyecekler? bunu düşün

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
28 Şubat 2021 23:52

güvenlik soruşturması mahkeme kararıyla şu anda kaldırılmış halde. güvenlik soruşturması adı altında yapılan uygulamalar artık yasal değil.

ama buna nasıl çözüm buluyoruz? ben seni güvenlik soruşturman olumsuz olduğu için değil, mülakatta başarısız olduğun için eledim diyoruz. mülakat da böylece vazifesini yerine getirmiş oluyor.

yoksa kimse bizi karşısına alıp 3-5 dakika formalite icabı soru sorup aynı puanı vermeye hasret değil. o mülakatlar 20.000*3=60.000 aday için yapılmıyor. bu adaylar arasındaki azınlıkta bir grup için yapılıyor ve sistemden eleniyorlar.

Ayaz0000, 3 yıl önce

Bu mülakattan bağımsız bir şey değil mi? Eskiden beri göreve başlarken güvenlik soruşturması olurdu diye biliyorum.

mervet5
Aday Memur
01 Mart 2021 00:25

Eleme yapmanın tek yolu mülakat değil devlet bunun için başka bir alternatif de getirir. Ben kaldırılacağını düşünüyorum pandemi şartlarından dolayı da gelecek yıl değil şuan atanacak öğretmenler için de uygulanmayacak mülakat bence, belki işimize geleceği için böyle olumlu düşünüyorum ama mantıklı olacak olan da bu bence. Bu kadar yasak varken 20 bin çarpı 3 60 bin kişiye mülakat yapılması baya sıkıntılı

güvenlik soruşturması mahkeme kararıyla şu anda kaldırılmış halde. güvenlik soruşturması adı altında yapılan uygulamalar artık yasal değil.

ama buna nasıl çözüm buluyoruz? ben seni güvenlik soruşturman olumsuz olduğu için değil, mülakatta başarısız olduğun için eledim diyoruz. mülakat da böylece vazifesini yerine getirmiş oluyor.

yoksa kimse bizi karşısına alıp 3-5 dakika formalite icabı soru sorup aynı puanı vermeye hasret değil. o mülakatlar 20.000*3=60.000 aday için yapılmıyor. bu adaylar arasındaki azınlıkta bir grup için yapılıyor ve sistemden eleniyorlar.

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
01 Mart 2021 00:47

eleme yapmanın yolu nedir peki? idari işlem ile ilgili davaların hangi noktalara ulaşabildiği konusunda bilgi sahibi misiniz? iç yargı yolları tüketildikten sonra aihm'ye giden ve türkiye'nin tazminat ödemesine neden olabilecek konular hakkında ne kadar bilginiz var? "ben böyle yapmak istiyorum, o zaman böyle olacak" şeklinde bir işleyiş günümüzde mevcut değil. eğer eleğin delikleri küçük tutulmak isteniyorsa mülakatlar ve elemeler önümüzdeki süreçte de devam edecek. yok tam tersi düşünce yerleşirse dediğiniz o zaman olur işte.

mervet5, 3 yıl önce
Eleme yapmanın tek yolu mülakat değil devlet bunun için başka bir alternatif de getirir. Ben kaldırılacağını düşünüyorum pandemi şartlarından dolayı da gelecek yıl değil şuan atanacak öğretmenler için de uygulanmayacak mülakat bence, belki işimize geleceği için böyle olumlu düşünüyorum ama mantıklı olacak olan da bu bence. Bu kadar yasak varken 20 bin çarpı 3 60 bin kişiye mülakat yapılması baya sıkıntılı

Ali Kemal5
Kapalı
01 Mart 2021 00:51

Bu seneden itibaren milat olsa ve artık mülakat uygulanmasa keşke.Temmuzda kpss ye girip Eylülde göreve başlansa ne hoş olurdu.Mülakat yüzünden 1yıla yakin evde boş bekleniyor yazık günah ya yapacaklarsa da bari süreyi kısaltsınlar kpss sonuçları açiklandiktan sonra 1ay içinde olsun bitsin mülakat

Ali Kemal5
Kapalı
01 Mart 2021 00:54

Mesela yeni mezun doktorlar 1Temmuzda mezun oluyorlar.Güvenlik formu dilekçelerini Ankaraya yolluyorlar ve Eylülde göreve başlıyorlar 2ay içinde güvenlik sorusturmalari bitiyor yani ama öğretmenlerin kpssden sonra göreve başlaması 8-9ay surüyor!

mervet5
Aday Memur
01 Mart 2021 01:01

Baya aydınlandım şuan bende zannediyorum ki her şey biz nasıl istersek öyle oluyor :D eleme yapılması için nasıl bir yol seçilir bunun beyin fırtınasını yapacak olan ben değilim hocam devletimizdeki yetkili kişiler gayet yeni bir düzenleme de yapar bir günde yeni bi uygulamada getirir. Sokağa bile çıkma yasağı varken pandemi de şehirler arası binlerce kişinin git gel yapması pek akıl karı değil

eleme yapmanın yolu nedir peki? idari işlem ile ilgili davaların hangi noktalara ulaşabildiği konusunda bilgi sahibi misiniz? iç yargı yolları tüketildikten sonra aihm'ye giden ve türkiye'nin tazminat ödemesine neden olabilecek konular hakkında ne kadar bilginiz var? "ben böyle yapmak istiyorum, o zaman böyle olacak" şeklinde bir işleyiş günümüzde mevcut değil. eğer eleğin delikleri küçük tutulmak isteniyorsa mülakatlar ve elemeler önümüzdeki süreçte de devam edecek. yok tam tersi düşünce yerleşirse dediğiniz o zaman olur işte.

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
01 Mart 2021 02:00

aydınlık yanlış taraftan vurmuş :D seni kastetmemiştim orda. karar verici konumda olan kişileri kastetmiştim. yoksa tabii ki sen nasıl istersen öyle olacak diye bir şey yok. bunu aklına getirmen bile büyük günah :D

mervet5, 3 yıl önce
Baya aydınlandım şuan bende zannediyorum ki her şey biz nasıl istersek öyle oluyor :D eleme yapılması için nasıl bir yol seçilir bunun beyin fırtınasını yapacak olan ben değilim hocam devletimizdeki yetkili kişiler gayet yeni bir düzenleme de yapar bir günde yeni bi uygulamada getirir. Sokağa bile çıkma yasağı varken pandemi de şehirler arası binlerce kişinin git gel yapması pek akıl karı değil

İlgisizzamir
Kapalı
01 Mart 2021 09:52

Yarınki açıklamadan sonra mülakat konusu TBMM ye mi taşınacak Twitter da öyle bir yorum gördüm süreç uzar mı

Ayaz0000
Kapalı
01 Mart 2021 10:17

Tbmmlik bir durum yok hocam. Yönetmelik değişirse yeterli

İlgisizzamir, 3 yıl önce

Yarınki açıklamadan sonra mülakat konusu TBMM ye mi taşınacak Twitter da öyle bir yorum gördüm süreç uzar mı

Esrükk
Memur
01 Mart 2021 10:22

cumhurbaşkanı kararnamesiyle 1 günde halledilir. ohal dönemi khk'si olduğu için ve bakanlar kurulu da kaldırıldığından bu tip meseleler cb kararnamesiyle kaldırılabilir. bkz.sınav puanlarının geçerliliğinin tek imzayla 1 yıla düşürülmesi.

İlgisizzamir, 3 yıl önce

İlgisizzamir
Kapalı
01 Mart 2021 10:25

Anladım hocalarım teşekkür ederim

02 Mart 2021 14:25

Açıklama ne zaman gelecek acaba? Toplantı bitti miki

02 Mart 2021 14:40

Açıklama sürüyor, cumhurbaşkanının Twitter hesabından ulaşabilirsiniz

derecelifencilerden, 3 yıl önce

Açıklama ne zaman gelecek acaba? Toplantı bitti miki

Ayaz0000
Kapalı
02 Mart 2021 14:53

Sanırım basın yayın organları bizleri yanlış bilgilendirdi.

02 Mart 2021 15:04

Kamu görevlileriyle ilgili maddeye an itibariyle geçildi.

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi