Editörler : crops35
10 Temmuz 2018 11:29

Arkadaşlar kadrolu merkeziden atananlar karayolları genel müdürlügüne tekrar tercih verebiliyor mu

arkadaşlar kadrolu merkeziden atananlar karayolları genel müdürlügüne tekrar tercih verebiliyor mu

smh190
Aday Memur
10 Temmuz 2018 11:52

ben anlamadımda kusura bakmayın yani başvurabiliyor mu

gulseren67
Memur
10 Temmuz 2018 11:58

Bu soruyu bence burda kesinlikle sorma birazdan herkesin hışmına uğrayabilirsin...

gulseren67
Memur
10 Temmuz 2018 11:59

sorunun cevabı başvuramazsınnnn...

smh190
Aday Memur
10 Temmuz 2018 12:00

tmmda ben atanmadım zaten benimde hakkımı yediler tbmmye mülakata gittim önümde atananlar mülakata geldiler atandılar eger merkeziden atananlar tercih veremiyorsa atanıyorum

gulseren67
Memur
10 Temmuz 2018 12:05

merkeziden atananlar başvuramaz için rahat olsun...Hayırlı olsun...

mervemrvmerve
Şube Müdürü
10 Temmuz 2018 12:06

OLDU BAŞKA ?

smh190
Aday Memur
10 Temmuz 2018 12:12

teşekkür ederim gülseren

gulseren67, 6 yıl önce

tugbatugba86
Aday Memur
10 Temmuz 2018 12:45

arkadaşlar eş durumundan tayin varmı peki karayollarında

kemalarikana
Aday Memur
10 Temmuz 2018 13:20

Kılavuza bakmadınız sanırım, temenninizi söylüyorsunuz şu an..
gulseren67, 6 yıl önce

gulseren67
Memur
10 Temmuz 2018 13:24

Güzel kardeşim merkeziden atandıysan başvur başvurabilirsen...

kemalarikana
Aday Memur
10 Temmuz 2018 13:30

2017/4 ve 2018/3 başvuru yapamaz diyor kılavuzda..

Cengiz abi
Genel Müdür
10 Temmuz 2018 13:33

Arkadaşlar kişinin 5 gün önce biten merkezi alımla atanıp atanmayacağı kesin değil ki.Neden başvuramasın? Bu konuyla ilgili afaki konuşmayalım yasal düzenlemeyi paylaşalım.yoksa kesin konuşmayalım.

Nasıl ki 2017-2de atanamayan 2018-1 e başvuruyorsa karayollatına da başvurabilir.

Ancak merkezi alımla atandıktan sonra tercih yapılamıyor sistemde o zaman gözüküyorsunuzçünkü.doğrusu da bu.

Yanlış bilgilendirme yapmayalım.

Tereddüt içinde kalmayın Siz yapın arkadaşlar.kaybedecek birşeyiniz yok.

gulseren67
Memur
10 Temmuz 2018 13:34

Kılavuza bakmadınız sanırım, temenninizi söylüyorsunuz şu an..

kemalarikana, 6 yıl önce
2017/4 ve 2018/3 başvuru yapamaz diyor kılavuzda..

gulseren67
Memur
10 Temmuz 2018 13:35

Cengiz hocam karayollarına sözleşmeli atananlar tekarar başvuru yapamaz diyor kılavuzda...

Cengiz abi, 6 yıl önce

Arkadaşlar kişinin 5 gün önce biten merkezi alımla atanıp atanmayacağı kesin değil ki.Neden başvuramasın? Bu konuyla ilgili afaki konuşmayalım yasal düzenlemeyi paylaşalım.yoksa kesin konuşmayalım.

Nasıl ki 2017-2de atanamayan 2018-1 e başvuruyorsa karayollatına da başvurabilir.

Ancak merkezi alımla atandıktan sonra tercih yapılamıyor sistemde o zaman gözüküyorsunuzçünkü.doğrusu da bu.

Yanlış bilgilendirme yapmayalım.

Tereddüt içinde kalmayın Siz yapın arkadaşlar.kaybedecek birşeyiniz yok.

Cengiz abi
Genel Müdür
10 Temmuz 2018 13:37

Merkezi alıma başvuranlar değil merkezi alımla atananlar yapamaz.doğrusu bu olmalı.kişi daha atanamadıysa neden yapamasın?

Mevzuatın eşyanın doğası gereği buna engel olmadığını düşünüyorum.

Cengiz abi
Genel Müdür
10 Temmuz 2018 13:41

Gülseren Hocam ben 2018-1 merkezi alımına başvuranların karayollarına alımına başvurabileceğini söyledim.araştırısanız başvuru yapılabildiğini görürüsünüz.sizin dediğiniz farklı.

gulseren67, 6 yıl önce

Cengiz hocam karayollarına sözleşmeli atananlar tekarar başvuru yapamaz diyor kılavuzda...

gulseren67
Memur
10 Temmuz 2018 13:45

Elbetteki Cengiz Hocam atanamayan kişi başvururacak sonuna kadar haklı. ama merkeziden atanan kişi başvuramaz . inş önce şu 2018/1 açıklanır ardından işkur daha sonra isteyen buna başvurur böylece kadro yakılmaz. İşkurun yedeği var ama merkezinin ve karayollarının yedeği yok...

Cengiz abi
Genel Müdür
10 Temmuz 2018 14:58

Gülseren hocam ne yazık ki merkeziden atanan kişi aynı puanla bu alıma başvurabiliyor.Neden başvurabiliyor çünkü alım sözleşmleli olduğu için başvurabiliyor.yani kişi bırakın atanmayı memur olsa dahi bu alıma başvurabiliyor.ben de şimdi okudum.

-Memur Olarak Atanan Aynı KPSS Puanı İle Sözleşmeli Bir Kadroya Atanabilir mi?

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek-2 nci maddesinde aynı puanla tekrardan atanmaya ilişkin getirilen kısıtlama adı geçen Yönetmelik hükümleri kapsamında yapılan merkezi yerleştirmelere ilişkindir.Dolayısıyla KPSS puanı ile memur kadrosuna atanan bir memur aynı kpss puanı ile sınavın geçerlilik süresi geçmemek şartı ile sözleşmeli kadrolara ilişkin alımlara başvuru yapabilir. 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarına ilişkin yapılan alımlar Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre yapılmaktadır.Memur kadrosundan istifa ederek sözleşmeli pozisyona atanan kişiler Memurların istifa ettikten sonra tekrardan göreve dönmeleri için beklemeleri gereken sürelere tabi değildirler.

https://mevzuatinyeri.com/atama/ayni-kpss-puani-ile-tekrardan-tercih-ve-atama-yapilabilir-mi.html

gulseren67, 6 yıl önce

Elbetteki Cengiz Hocam atanamayan kişi başvururacak sonuna kadar haklı. ama merkeziden atanan kişi başvuramaz . inş önce şu 2018/1 açıklanır ardından işkur daha sonra isteyen buna başvurur böylece kadro yakılmaz. İşkurun yedeği var ama merkezinin ve karayollarının yedeği yok...

Toplam 89 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi