Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Nisan 2021 16:45

Milli eğitim beni çıldırtacak lütfen yardım !

Milli eğitim istifamı savsaklıyor onaylamıyor, onaya göndermiyor. Kaymakama gönderdik diyorlar. 3 gündür bekliyorum yok personelimiz izinli, yok izinden yeni döndü yok buralar karışık her aradığımda öğlen arayın,akşam arayın, sabah arayın 1 gün sonra,2 gün sonra diye oyaliyorlar. Bugün de kaymakama gönderdik 1 hafta sonra onaylar dediler. Ne yapabilirim ? Bunun yasal süresi nedir ? Onayım çıkmadığı için başka yerle anlasamiyorum. Çalışmadığım her gün bana ekşi bakiye olarak yansıyor. Anlastigim kurum beklemekten sıkılacak az kaldı. Kaymakamlığın evrak işlerini aradım o belge direk kaymakama gidiyor bize gelmiyor dediler. Kaymakama gitse hemen onaylamaz mı ? Milli egitimdekiler savsaklıyor işi.

verstapen
Aday Memur
14 Nisan 2021 17:22

müdür yardımcısımısınız ?

14 Nisan 2021 17:50

15 gün içinde dilekçeye cevap verilmesi gerekir.Bu süre dolmadan mutlaka dönüş yaparlar.

TomrisKatun
Memur
14 Nisan 2021 18:06

Hayır öğretmenim.

------------

Ben her aradığımda farklı bir cevap alıyorum ama dilekcem sistemde gozukuyormuş ama kaymakamlık onayı gerekiyormuş. Ya bu dilekçe kaymakama gitse kaymakam atıp imzayı geçer ne diyecek dilekçeyi imzalamayayim üşeniyorum mu diyecek

Ferhatc
Şef
15 Nisan 2021 11:19

Hocam kaymakamlık kalemine gidip durumunuzu izah ederseniz yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

15 Nisan 2021 11:26

Kaymakamla ne işiniz var istifanızı Kaymakam onaylayamaz ki talebiniz bakanlığa iletilir bakanlıktan istifa onayınız gelir. Bugün dilekçe verdim yarın hemen onaylansın olmuyor öyle. Öyle olanı da var da bu sefer devlet memurluğuna tekrar girmeniz sıkıntılı.

LİDERBEYİN
Kapalı
15 Nisan 2021 11:29

öğretmensiniz istifa edip özel kurumla anlaşacaksınız anladığım kadarıyla. Normalde yazışmalar DYS dediğimiz elektronik sistemde yazıldığı için yazılan yazılar aynı gün düşer sisteme. İstifa işi dönülmez bir süreç olduğu için bu konuda temkinli davranıyor olabilirler. süreçle ilgili yüz yüze bilgi almanızda faydanıza olacaktır.

TomrisKatun, 3 yıl önce

Hayır öğretmenim.

------------

Ben her aradığımda farklı bir cevap alıyorum ama dilekcem sistemde gozukuyormuş ama kaymakamlık onayı gerekiyormuş. Ya bu dilekçe kaymakama gitse kaymakam atıp imzayı geçer ne diyecek dilekçeyi imzalamayayim üşeniyorum mu diyecek

memoserif
Şef
15 Nisan 2021 17:27

Öğretmenlikten istifa ederken dilekçe okul-ilce mem-il mem-meb yolunu izler aynı yolla geri döner kaymakamliga gitmez dilekçe bildiğim.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi