Editörler : crops35
07 Haziran 2016 10:25

MEB de Sayman kadrosu için sınav neden açılmıyor.

MEB iş takviminde http://sgb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_01/07103326_2016yilitakvmweb.pdf

"Okul ve Kurumlarda Döner Sermaye Saymanı Görevlendirilmesi ve Kadroların İzlenmesi" deniyor. Neden görevlendirme yapiyorda sınav açıp kadrolu atama yapmiyor.

CGülnar
Şef
07 Haziran 2016 11:01

Hay sen çok yaşa. Bu soruyu bir ben sordum sanıyordum.MEB'de son 10 yıl içerisinde GYS sınavlarının içinde Hiç Saymanlık sınavı açılmıyor. Her ne hikmet bilmiyorum. Fakat Boş Kadro mevcut aşağı yukarı 300-350 civarı bildiğim kadarıyla ve M.E.B. bu kadrolara vekaleten sayman görevlendiriyor. Fakat sınav açıp da bu kadrolara asaleten atama yapmıyor. Saymanlık sınavının açılmasını bekleyen bir çok insan var. Ve Yönetmelik te boş olan ve GYS ile atama yapılacak olan kadrolar için EN AZ 2 YILDA Bir SINAV AÇILMASI belirtiliyor.

Bir de şöyle bir durum var.Bazı illerde Şefler; şeflik görevinden istifa edip alt görev olan saymanlık kadrosuna atama yaptırmış. Nasıl oldu anlamadım. 2016 Yılında SAYMANLIK GYS SINAVININ AÇILMASINI VE ATAMALARIN SINAV BAŞARISINA GÖRE HAKKANİYETLE YAPILMASINI İSTİYORUM.

cinconlu
Memur
07 Haziran 2016 12:08

Arkadaşlar saymanlık kadrosu unvan değişikliği sınavına giriyo değilmi

şefce
Daire Başkanı
07 Haziran 2016 12:10

Bu konuya sendikaların el atması gerekir. Yoksa üç beş kişinin sesini kimse duymaz. Evet dediğiniz gibi 2006 yılından sonra Sayman kadrosu için hiç GYS sınavı açılmadı. Ama alt kadro diyerek Şeflikten ayrılan ve sayman olarak atanmış olanlar varmış.Bu ne kadar doğru bilmiyorum. Bu konuda sendikalar duyarsız. Talebi biz değil bizi temsil eden sendikalar yapmalı. Ama nerdeeeeee. Meb de Saymanlıklar kapatılacak deniliyor ama yeni kurulan onca saymanlıklar var.Ve bu kadrolara vekaleten görevlendirme yapılıyor. Sanırım özel kişiler görevlendiriliyor.

2016 Yılında GYS Sınavı açılsın ve Bu KADROLARA SAYMANLIK KADROSU DA DAHİL EDİLSİN. Saymanlık görevini Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğindeki Sayman olarak atanabilme koşullarını taşıyan ve sınavı kazananlar yapsın. Bu konuda ilgilenen arkadaşların da desteğini bekliyoruz.

CGülnar
Şef
08 Haziran 2016 14:02

Konuyu gündeme taşıyın Memurlar.Net Yetkilileri. Saygılar.

SUATKAV
Kapalı
09 Haziran 2016 09:30

Kesinlikle açılmalı bu sınav

DeliDumrull
Şube Müdürü
09 Haziran 2016 11:50

kamuda şef üst olmasına rağmen saymandan az maaş alırsa şefler de kendilerine atılmış bir kazığa yine kazık ile cevap vererek alt grup olan saymanlığa başvurur. kısasa kısas. çözüm sınavların her 2 yılda bir yapılması ve maaşların yeniden düzenlenmesidir.

CGülnar
Şef
09 Haziran 2016 11:59

Bizler burada ne kadar yazsak da pek tınlayan olmaz. M.E.B. bu işe nihai noktayı koymalıdır. Eğer bu kadro Bakanlıkta mevcut ise ve boş ise neden sınavla atama yapılmıyor da torpil vs. ler ile görevlendirme yada bir alt kadro diye atama yapılıyor. Şeflikten istifa edip alt kadro diye saymanlık kadrosuna atanma ne derece hukuki o da tartışılır. Bu Kadroya Sınavla Atama yapılmalıdır. Bu işlerin hukuksal olarak takibini yapacak bir sendika bulamıyorum .Açık seçik her şey ortaya serilmelidir. Akıllarda şaibe kalmamalıdır.

CGülnar
Şef
13 Haziran 2016 11:44

Guncel.

şefce
Daire Başkanı
15 Haziran 2016 08:42

M.E.B. Okul ve Kurumlarda Döner Sermaye Saymanlarını Neden görevlendirme yoluyla çalıştırıyor da 10 yıldır G.Y.S. ile kadrolu atama yapmıyor fakat bazı illerde şefin sayman olarak ataması yapılıyor. Bu soruya cevap verebilecek kimse yok mu ?

drej harun
Memur
15 Haziran 2016 09:34

Bence MEB ilk yapacağı Görevde Yükselme Sınavına saymanlık kadrosunu eklemelidir. Böylece boş kadroları doldurmuş olacaktır.

şefce, 8 yıl önce

M.E.B. Okul ve Kurumlarda Döner Sermaye Saymanlarını Neden görevlendirme yoluyla çalıştırıyor da 10 yıldır G.Y.S. ile kadrolu atama yapmıyor fakat bazı illerde şefin sayman olarak ataması yapılıyor. Bu soruya cevap verebilecek kimse yok mu ?

şefce
Daire Başkanı
15 Haziran 2016 10:07

Böylece boş kadroları adilane bir şekilde doldurmuş olacaktır.

SUATKAV
Kapalı
15 Haziran 2016 11:41

Arkadaşlar bunu bimer den meb e sorup dilekçe eylemi yapmak baskı oluşturmak gerekir

şefce
Daire Başkanı
15 Haziran 2016 12:04

Bir taslak yazı metni hazırlayalım onu gönderelim.

şefce
Daire Başkanı
23 Haziran 2016 16:21

Bu sese kulak verin Memurlar.Net

CGülnar
Şef
29 Haziran 2016 21:13

Hakikakten M.E.B. neden Saymanlık için sınav açmıyor bir bilen varmı?

CGülnar
Şef
01 Temmuz 2016 15:36

il dışı boş kadrolar açıklandı ve boş olan SAYMAN KADRO SAYISI DA bu sayede ortaya çıktı. Boş kadrolara sınavla atama yapılsın. Artık yeter.

şefce
Daire Başkanı
07 Eylül 2016 19:09

Güncel.

ahmetdemir83
Kapalı
08 Eylül 2016 09:24

Arkada?lar saymanl??a görevde yükselme ile de?il ünvan de?i?ikli?i ile girersiniz saymanl?k kadrosuna s?nav ile atama meb tarihinde 1 defa yap?ld? bundan sonra da olmaz çünkü maliye bakanl??? istemiyor çünkü örnek hastane saymanl??? y?ll?k 100 milyon para çevirirken meb in bir döner sermayesi 40 bin ile 100 bin aras?nda de?i?iyor ki bu sayman?n kendi maa??n? bile ç?karm?yor külli zarar eden bir?eyin s?nav?n? yapar m?

şefce
Daire Başkanı
08 Eylül 2016 11:03

Bu söyledikleriniz sınav açılmamasına bir sebep değil. istense açılır bu sınav Çünkü 300 küsür münhal kadro var ve bu kadrolara vekaleten görevlendirmeler yapılıyor. Şeflik ten istifa edip alt kadro diye sınavsız bir şekilde direkt saymanlık kadrosuna atananlar var.(sanırım bu atama torpille oluyor) Bu işin olması gerekeni Genel Bir Sınav açılmalı hakkeden bu münhal kadrolara atanmalıdır. Bu İş inisiyatife bırakılmamalıdır. Bu talebimizi dile getirmelisiniz sayın memurlar net editörleri, yetkilileri. Saygılar.

ahmetdemir83, 8 yıl önce
Arkada?lar saymanl??a görevde yükselme ile de?il ünvan de?i?ikli?i ile girersiniz saymanl?k kadrosuna s?nav ile atama meb tarihinde 1 defa yap?ld? bundan sonra da olmaz çünkü maliye bakanl??? istemiyor çünkü örnek hastane saymanl??? y?ll?k 100 milyon para çevirirken meb in bir döner sermayesi 40 bin ile 100 bin aras?nda de?i?iyor ki bu sayman?n kendi maa??n? bile ç?karm?yor külli zarar eden bir?eyin s?nav?n? yapar m?

şefce
Daire Başkanı
13 Ekim 2016 08:34

Güncell.

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi