Editörler : ayşegül bgm
18 Ocak 2021 22:54

Covid geçirip aşı konusunda kararsız olan var mı?

ben uc ay once gecirdim cogu doktorun son alti ayda gecirenlerin tedbirli davranmak sartiyla yaptirmasina gerek yok diye aciklamasi var bunu soyleyenler arasinda bilim kurulu uyeside var kimi dinleyecegimi sasirdim acikcasi benim durumumda olanlar var mi (not: arkadaslar eninde sonunda aşı olacagim aşı olmak gayet tabi faydali bi durum biz bu isin icindeyiz ve asinin oneminin farkindayiz,sadece hastaligi yeni geciren biri olarak 'suan' yaptirma konusunda kararsiz kaldim) siz ne durumdasiniz

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
19 Ocak 2021 00:31

son 3 ayda hastalığa yakalananların yaptırmasına gerek yok denilmesinin sebebi bu kişilerin virüse karşı bağışıklığının zaten devam ediyor olduğunun düşünülmesi. aşı olduğunuzda vücudunuz zaten daha önceden tanıdığı virüsle yeniden muhatap olacak ve aşının bir anlamı kalmayacak. tabi eğer ilk kez hastalanmanıza sebep olan virüs ile aşı içerisindeki zayıflatılmış virüs genetik açıdan çok da farklı değilse.

zübeyirtaskin
Kapalı
19 Ocak 2021 10:08

ben yaptırdım aşıyı. kasım ayında yakalandım 20 gün pozitif kaldım.

Brkesm
Aday Memur
19 Ocak 2021 10:10

Bnde yaptırdım geçen ay kovid olmuştum doktor yap dedi sorun olmaz

ioriyagami80
Aday Memur
19 Ocak 2021 12:04

Kovid geçirenlere aşı yapılmayacak diye okumuştum.

seda ceylan
Aday Memur
19 Ocak 2021 13:18

Bende kasım da Covid oldum şuan için yaptırmayacağım

karadenizli-usak
Aday Memur
19 Ocak 2021 19:34

ben eylul sonu iyilesmistim yani yaklasik 4 ay oldu.Bazi bilim.kurulu uyeleri yaptirmak zorunda degilsiniz sizin isteginize kalmis demisti tv de izledigimde.Ben de atlattıktan sonra 4 ay gectigi için.yaptirdim .ciddi bi rahatszlik vs yoksa kovid gecirenlere yaptirmalarinda fayda var diye düşünüyorum

karadenizli-usak
Aday Memur
19 Ocak 2021 19:35

yapılabiliyor
ioriyagami80, 3 yıl önce
Kovid geçirenlere aşı yapılmayacak diye okumuştum.

Vinchester
Aday Memur
21 Ocak 2021 19:07

Ben Aralık ayında geçirdim hafif belirtilerle emrinde olamadım ilk belirti den 28 gün sonra gidip antikor testi yaptırdım 1.40 mis değer normalde bende 33. 67 çıktı dolayısıyla şimdilik yaptırmayacağız 3 ay sonra tekrar yaptıracak antikor varsa yaptirmayacagim

Yekmaleli
Yasaklı
22 Ocak 2021 02:38

1.mutasyona uğradığı için aşının bir an önce yapılması şart yapılmazsa mutasyona uğramış covide karşı aşının etkisi olmuyor 2.bu insan eliyle yapılmış bir virüs ise devamında daha ağır virüsler çıkabilir. Çıkan yeni tip virüsün aşı olanları daha çabuk öldürme olasılığı olacaktır söyleyen doktoru öldürdüler 3.dünyayı tek yerden yönetme çabası başarılı oluyor amazon evinizde 4 yeni kapitalist sisteme en az maliyetle satış imkanı sunuyor örn. Dükkan kirası elaman sayısı elektrik su vb giderler azalıyor 5.türkiyedeki sağlık hizmeti mükemmel fakat bilimin içi boş çıktı Üniversiteler siyaset yapmak yerine bilimle uğraşmalı 6 dünya nufusunu azaltmak için son 30 seneye bakın Müslüman ülkelerinde 18milyon ölü Avrupa yaşlandı ve dağılıyor İngilizler yeni sömürü düzeni için ayrıldı. Türkiye de kendilerine evet diyecek emredin diyecek bir hükümet kurma peşindeler reis daha önce evet demişti onlara Şimdi tekrar evet dedirtecek politikalar işe sıkıştırıyorlar
22 Ocak 2021 11:07

covid geçirmedim aşı olmayacağım. neye güvenerek aşı oluyorsunuz ki. faz3 çalışması bitmemiş aşıyı vücudunuza sokuyorsunuz. denek misiniz.

Ser Res
Aday Memur
22 Ocak 2021 18:35

Bugün Sağlık bakanından gelen resmi bir yazıda "İkinci bir talimata kadar Covid-19 geçiren kişilere uygulanmayacaktır" ibaresi yazıyor.

karadenizli-usak, 3 yıl önce
yapılabiliyor

hemşir011
Şef
22 Ocak 2021 19:30

:)
blizzard912, 3 yıl önce

covid geçirmedim aşı olmayacağım. neye güvenerek aşı oluyorsunuz ki. faz3 çalışması bitmemiş aşıyı vücudunuza sokuyorsunuz. denek misiniz.

25 Ocak 2021 15:48

hastalığın min. 3 ay koruduğu kesin zaten, biraz dikkatle bu 6 ay eder. Kasım'da geçirmiştim, Mayıs ayında bakarım duruma göre.

O zamana kadar da tahminim yerli aşı çıkmak üzere olur. yaygın şekilde uygulanır.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi