Editörler : F16 Gökçen
13 Mart 2011 22:15

Psödotümör serebri ?

merhaba arkadaslar 2 sene sonra cıft gorme bas ağrısı sıkayetlerıyel doktora gıttım beyın omurılık sıvı basıncımın yukseldıgını oğrendım ve sırtımdan sıvı aldılar...ilaclarla belırtıler kayboldu...ancak 6 ay once yıne belırtıler nüksetti..yıne ilaç kullanmaya basladım...

en cok merak ettıgım bu rahatsızlık önünde sonun da körlük mü meydana getırıyor??yanı ılaclar sımdılık belırtılerı azalttı bı omur ılac alsam kör olmaktan korunabılırmıyım...

lütfen bu hastalıgı yasayan arkadaslar bılgılerımızı paylasalım ki acı paylaştıkca azalırmış...teşekkürler...

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
14 Mart 2011 09:38

bendede aynı sorun var. Çift görmem yoktu fakat basınc göz sinirimede basınç yaptığı için tarifsiz bir ağrım vardı. Sıvı ile basıncı azalttılar ilaç kullanıyorum bende ilacı bırkatığım anda basıncım artıyor:(

4 aydır bu sorunla yaşıyorum bakalım kontrolümde konuşacağım doktorumla.

kekikkokusu
Memur
14 Mart 2011 12:03

geçmiş olsun ışılay.bu hastalık tekrarlayan bır hastalık 100 kgden 85e dustum sımdı..ve 6 aydır topamax adlı ılacı kullanıyorum belırtıler azaldı fakat ara ara bulanık gorme oluyor..ben bı omur ılac kullanmayab razıyım eger kor olmam bununla engellenecekse ılac kullanmaya razıyım :((

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
14 Mart 2011 14:27

bende aynı ilacı kullanıyorum kekik kokusu. Sanada gecmiş olsun. 2 gün ilacımı içmedim denemek amaclı baş ağrısından cıldırdım 1 hafta kendıme gelemedim:(

Tabi bu ağrıyı yaşayan bilir normal ve anlatılabilecek bir ağrı değil:(

ağrıkesicilere tamamen cevapsız:(

Evet bu ilaç bendede 1 ayda 4 kg vermeme neden oldu.Dozunu azalttı doktorum zira zaten kilom normalin altında. Şimdi daha iyiyim yarın kontrolüm var ne olacak bakalım.

kekikkokusu
Memur
14 Mart 2011 23:13

Allah yardımcımız olsun ışılay..yarın kontrol sonucunu merakla beklıyorum..şunu merak edıyorum bu rahatzlıgı yasayan sadece ıkımız mıyız??bu rahatsızlıktan muzda

kekikkokusu
Memur
14 Mart 2011 23:17

bu rahatsızlıktan muztarıp baska kımse yok mu??psödotümör serebri hastaları bu baslık altında toplanalım dayanısma ıcınde olalım ınsan yalnız olmadıgını gorunce ddertlerını paylastıkca daha bı rahatlıyor..herkese acıl sıfalar...

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
15 Mart 2011 11:06

öğleden sonra kontrolüm var. Sonucunu yazıcam hemen

leblebi şekeri
Kapalı
15 Mart 2011 11:49

gecmıs olsun arkadaslar

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
15 Mart 2011 15:11

teşekkürler lenlebi şekeri.

doktorum ilacımın dozunu yükseltti. 1 ay böyle kullanallım dedi:(

kekikkokusu
Memur
15 Mart 2011 16:19

teşekkür ederim lablebi şekeri

ışılay geçmiş olsun:( dozu neden yukselttı baş ağrısından dolayı mı..

2 sene once ben de gunde 3 tane kullanırkrn zamanla 2 ye sonra 1 e dusurdu ılacımı..Allah şifa versin ışılaycım

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
15 Mart 2011 16:55

evet ağrıdan dolayı:(

kekikkokusu
Memur
15 Mart 2011 17:25

bu hastalık gerckten cok sınır edıyor ınsanı..hayatın her alanını etkılıyor..evli misin ışılay?evlıysen evlılıgıne olumsuz etkısı var mı??bunu şunun ıcın soruyorum ben nişanlıyım ve nişanlım u rahatsızlıgımın ılerde sorun cıkaracagını dusunerek evlenmeyı bıraz ertelemek ıstıyor ooofff off:(

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
16 Mart 2011 08:36

evliyim kekik kokusu. Neden sorun çıkarsınki? Ama istersen sen düşün derim bence böyle düşünen biri ile evliliği baştan.

.

Basıncı azaltmakla birlikte malesef ilk zamanlarda yaprığı gibi sanırım yine tansiyonmu düşürdü:(

Yapmam gereken aslında bol bol su içmem ama bense su içme özürlüyüm.

Soda da iyi toparlıyor bu arada bilgin olsun arkadaşım.

Bugün bana biraz zor geçecek.

kekikkokusu
Memur
16 Mart 2011 21:32

valla haklısın ışılay benım bu ılıskıyı gozden gecırme zamnım gelmıstı zaten..cok cok gecmıs olsun canım..

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
21 Mart 2011 08:47

kekikkokusu bana zaman zaman durumun hakkında bilgi verirsen sevinirim.

kekikkokusu
Memur
21 Mart 2011 21:50

tabi ışılay memnunıyetle.bırbırıbıze bu konuda yardımcı olalım..bende baş agrısından zıyade gozde çift ve bulanık gorme var topamax kullanıyorum bır kac gundur sıkayetle r azaldı ama bas agrısını zaten soylememe gerek yok..bu hastalıgın heran gerı donme rıskı var cunku..senın durumun nasıl ışılay?

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
22 Mart 2011 11:57

benim sadece baş ağrım var. Başımın sol tarafı sadece. Sol gözüm çıkacak gibi ağrıyor başladığı zaman. Bende topamax kullanıyorum şuan.

kekikkokusu
Memur
28 Mart 2011 17:59

bu aralar başım çatlıcak gibi:((sen nasılsın ışılay başağrısı devam edıyor mu

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
30 Mart 2011 09:37

hıhı:( bu ağrıların uykusuzluk ve stresle birebir doğru orantısı var bence.

buseaksoy
Aday Memur
31 Mart 2011 23:02

merhabalar geçen sene bendede bu hastalık bulantı kusma çift görme ve dayanılmayacak kadar çok baş ağrısıyla belirti verdi.topamax ve diüretik kullandım.belimden sıvı alındıktan sonra büyük ölçüde rahatladım.zamanla ilacı bıraktım.şu an iyiyim ama stresli olduğum zaman geri olacak diye çok korkuyorum.kesin bir nedeni yokmuş stres ana kaynağı bir diğeride göbek çevresindeki yağlanmadan kaynaklanıyormuş...geçmiş olsun...

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
01 Nisan 2011 09:31

geçmiş olsun buse sanada. evet kilo da tetikliyormuş ancak benin kilo problemim yok. Aksine bir 5 kg daha alsam iyi olacak. Sanırım stres.

Toplam 361 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi