Editörler : E.Kayı Han
«953954955956957958959960961962963964»

elvedameyhaneci
Aday Memur
29 Haziran 2022 09:03

Av nurettin illeez var ben öneririm yeri ankarada ama TR geneli çalışıyorlar internette yaz görürsün

@bandery

basşavcılık taşıyabiliyor öyle durumlarda

Tuto27, 2 yıl önce

Arkadaşlar Urfa'da idari mahkeme için bildiğiniz iyi bir avukat varmı . Ankesor muhabbetinden ihraç oldum bununla uğraşan çalıştığınız avukat varsa söylerseniz sevinirim

ice.1987
Aday Memur
29 Haziran 2022 10:20

Başsavcılık taşıdı

provasıyokhayatin
Aday Memur
01 Temmuz 2022 00:55

İdari davada YD için duruşmam yapıldı, sadece avukatım katıldı. Karar için 15 güne heyet oylama yaparak kararını açıklayacak denmiş, bu normal mi. Genelde böyle mi oluyor ?

Ciguli 46
Şef
01 Temmuz 2022 02:33

İdari davalarda karar, davacının yüzüne karşı söylenmiyor. Duruşma yapıldıktan sonra mahkeme 30 gün içinde karar yazılıp teblig ediliyor. Mankenin kararı yazmak için bir ay süreleri var yani. Benim mahkemem de duruşmalı oldu bende katıldım. 2 hafta oldu ama hala karar yazılmadı daha bekliyoruz.
provasıyokhayatin, 2 yıl önce
İdari davada YD için duruşmam yapıldı, sadece avukatım katıldı. Karar için 15 güne heyet oylama yaparak kararını açıklayacak denmiş, bu normal mi. Genelde böyle mi oluyor ?

provasıyokhayatin
Aday Memur
01 Temmuz 2022 02:59

Tşk ederim bilgi için. Hakkımızda hayırlısı olsun.
Ciguli 46, 2 yıl önce
İdari davalarda karar, davacının yüzüne karşı söylenmiyor. Duruşma yapıldıktan sonra mahkeme 30 gün içinde karar yazılıp teblig ediliyor. Mankenin kararı yazmak için bir ay süreleri var yani. Benim mahkemem de duruşmalı oldu bende katıldım. 2 hafta oldu ama hala karar yazılmadı daha bekliyoruz.

provasıyokhayatin
Aday Memur
01 Temmuz 2022 03:04

Dönen bir daha ihraç ediliyormuş veya insanların umudunu yitirmek için öyle söyleniyor. O kadar çok çekincem varki.. Dzkk asb ım. Dzkk da süreç nasıl ilerliyor acaba. Yenin ederim yaşama hevesim kalmadı artık. Korkuyla karışık aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamaktan değişik hissediyorum..
Ciguli 46, 2 yıl önce

Ciguli 46
Şef
01 Temmuz 2022 07:01

Rabbim herşeyin hayırlısını versin. Biz hukuk çerçevesinde iade olalım da onlar ihraç edecekse yine etsinler. Allah'ın izniyle hukuk yine geri gelecek. Bunları yapan ve imza atanlar hesabını hukuk önünde elbet verirler. Bu dünya da olmazsa ahirette verecekler. Benim sana tavsiyem bir iş bulup mesgul olun. Yoksa sıkıntı stres yapıp Allah göstermesin sağlığınizdan olursunuz. Bizim şuna dimdik ayakta durma vaktimiz. Çünkü bizler herhangi bir suça bulaşmadik.
Dönen bir daha ihraç ediliyormuş veya insanların umudunu yitirmek için öyle söyleniyor. O kadar çok çekincem varki.. Dzkk asb ım. Dzkk da süreç nasıl ilerliyor acaba. Yenin ederim yaşama hevesim kalmadı artık. Korkuyla karışık aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamaktan değişik hissediyorum..

Ciguli 46
Şef
01 Temmuz 2022 07:02

Yani birde şöyle birşey var. Mahkemede hakim bile dosyama baktı seni dedi şüphe üzerine ihraç etmişler dedi. Yani bu söz üzerine başkada söz söylemeye gerek yok.

Simsiyahım
Aday Memur
01 Temmuz 2022 11:15

Verdik bakalım savunmamızı Allah herkese hayırlı olanı nasip etsin ne diyelim

cgdsblt
Şube Müdürü
01 Temmuz 2022 11:20

İdari davalarla ilgili müsait olanlar yazabilir mi?

İdari dava da avukat tutup duruşmasız yargılanan var mı?

Avukat tutmayıp, duruşmalı yargılanan var mı?

Ciguli 46
Şef
01 Temmuz 2022 13:23

Benim avukatım vardı ve idari davam duruşmasizdi. Fakat daha sonra duruşmalıya çevirdiler ve avukatımla duruşmaya katılıp savunmamız yaptık.
cgdsblt, 2 yıl önce

Beklebekle11
Aday Memur
02 Temmuz 2022 16:32

Dönen bir daha ihraç olmaz,KHK 35.madde geçen yıl 1 yıl daha uzamıştı (iltisak muhabbeti)süre 27 temmuzda doluyordu bu sene uzatmadılar meclis cuma günü tatile girdi.

Ancak iade olup araştırma merkezine atananlardan üst mahkemenin iade kararını bozdukları olabiliyor bunlar doğal olarak tekrar ihraç olmuş oluyor

Fatih0138
Memur
02 Temmuz 2022 17:04

Avukat tuttum . Ancak duruşmasız yargılandım
cgdsblt, 2 yıl önce

Kara4369
Şef
02 Temmuz 2022 18:44

Danıştay kararıyla dönen yok mu var mı bu konuya açıklık getirecek yok mu Danıştay kararını da mı takmıuot bunlar
Beklebekle11, 2 yıl önce

Dönen bir daha ihraç olmaz,KHK 35.madde geçen yıl 1 yıl daha uzamıştı (iltisak muhabbeti)süre 27 temmuzda doluyordu bu sene uzatmadılar meclis cuma günü tatile girdi.

Ancak iade olup araştırma merkezine atananlardan üst mahkemenin iade kararını bozdukları olabiliyor bunlar doğal olarak tekrar ihraç olmuş oluyor

zeynepozdas
Aday Memur
04 Temmuz 2022 08:22

benim eşim de idari mahkemede yargılandı avukatımız vardı duruşmasız oldu iade verildi kurum avukatı yürütme durdurma istemiyle bölge idareye taşıdı bölge idare şubat ayında yürütme durdurmayı reddetti avukatımız savunmasını aynı ay içinde yaptı sonuç bekliyoruz şubattan beri yine duruşmasız devam ediyor.

cgdsblt, 2 yıl önce

Adalet320934
Aday Memur
04 Temmuz 2022 12:31

İdari mahkemeeye verdikten sonra duruşma kaç ay için de oldu

zeynepozdas, 2 yıl önce

benim eşim de idari mahkemede yargılandı avukatımız vardı duruşmasız oldu iade verildi kurum avukatı yürütme durdurma istemiyle bölge idareye taşıdı bölge idare şubat ayında yürütme durdurmayı reddetti avukatımız savunmasını aynı ay içinde yaptı sonuç bekliyoruz şubattan beri yine duruşmasız devam ediyor.

Adalet320934
Aday Memur
04 Temmuz 2022 12:33

Bir de eşiniz beraatmi etmişti

zeynepozdas, 2 yıl önce

zeynepozdas
Aday Memur
04 Temmuz 2022 16:47

hakim beraat verdi , savcı itiraz etti istinafa taşıdı istinafta beraat onadı ama oradaki savcı da itiraz etti yargıtay da şu an. idare mahkeme de şu şekilde oldu eşim mart 2021 de ihraç oldu dosya mayıs 2021 de açıldı 29.11.2021 de de yerel idare mahkemesi iade kararı verdi kurum avukatı itiraz edip dosyayı bölge idare ye taşıdı yürütme durdurma istemli olarak, ankara bölge idare mahkemesi de 02.03.2022 de dosyayı açtı 15.03.2022 de yürütme durdurmayı reddetti ankara bölge idarenin karar vermesi var sırada ne karar vereceği de meçhul.

Adalet320934, 2 yıl önce

Bir de eşiniz beraatmi etmişti

Adalet320934
Aday Memur
04 Temmuz 2022 17:03

Kurumunuz neydi bir de sonucu burdan paylaşirsaniz sevinirim bizde bilgi sahibi olmuş oluruz

zeynepozdas, 2 yıl önce

hakim beraat verdi , savcı itiraz etti istinafa taşıdı istinafta beraat onadı ama oradaki savcı da itiraz etti yargıtay da şu an. idare mahkeme de şu şekilde oldu eşim mart 2021 de ihraç oldu dosya mayıs 2021 de açıldı 29.11.2021 de de yerel idare mahkemesi iade kararı verdi kurum avukatı itiraz edip dosyayı bölge idare ye taşıdı yürütme durdurma istemli olarak, ankara bölge idare mahkemesi de 02.03.2022 de dosyayı açtı 15.03.2022 de yürütme durdurmayı reddetti ankara bölge idarenin karar vermesi var sırada ne karar vereceği de meçhul.

polat2010
Yasaklı
04 Temmuz 2022 21:26

Merhaba Arkadaslar daha önce de yazmıstm. Umudunuzu kaybetmeyin diye tekrar yazıyorum ilk derece beraat savcı keyfi istinafa götürmüştü. istinafta beraatı 7 ayda onadı. Avukat demişti istinaf savcısı yüzde 99 yargıtayda taşır bu gün son günüydü savcının itiraz için cok sükür tasımadı. 1 haftaya kesinleşme şerhi düşer adli dosyan kapanır tamamen dedi avukat. Polis memuruym bir uzman cavusla 1 adet ardısık arama yüzünden 3.5 yıl yargılandım vede acıktaym. Cok şükür adli bitti savunma zarfı gelmişti emniyetten muhtmelen ihrac olacağım ama sucsuz yere ama olsun annım ak sucsuzlgm belli oldu. Elbet bir gün ülkeye hak hukuk adalet gelecek ozman döneceğim görevime. İçinzii karartmayın eğer sucsuz oldugnza inanacınz tamsa allahın adaleti er yada gec yerini bulacaktır süpheniz olmasın bu sayfaya buda son mesajımdr. Hoscakalın......

Toplam 20072 mesaj
«953954955956957958959960961962963964»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi