Editörler : Pangaea

Cenk911
Kapalı
03 Kasım 2019 17:21

Karma alım olmasaydı İstanbul'a, Kocaeli'ne hatta Antalya, Muğla'ya atanabilecek bir puana sahiptim ama karma alım yüzünden atanamadım. Tabi ateş düştüğü yeri yaktığı için burada hiçbir insan için bunun önemi olmadığını biliyorum.

peacewings, 4 yıl önce

Soru sayısı değişince puan düştüğünü sandığın için sana ölçme ve değerlendirme mi anlatalım yoksa çift yıl puan sistemi olmasaydı bahsettiğin kişilerin çoktan atanmış olacağını mı?

1907fb1
Aday Memur
03 Kasım 2019 17:23

bak bakalım ben kendi durumumu yukarda anlattım geçen senenin aynı sıralaması ile benim sıralamam arasında atanma durumuna göre 500 kişiden fazla oynuyor bu sence normal mi bana ölçme öğretme ne haddine zaten söyle bakalım arkadaş geçen sene branş sıralaman neydi ?

peacewings, 4 yıl önce

Soru sayısı değişince puan düştüğünü sandığın için sana ölçme ve değerlendirme mi anlatalım yoksa çift yıl puan sistemi olmasaydı bahsettiğin kişilerin çoktan atanmış olacağını mı?

Cenk911
Kapalı
03 Kasım 2019 17:24

Hocam ben sizin gibi bir öğretmenim, bu ölçme değerlendirme işinin uzmanı değilim. Demin de dediğim gibi akademisyenler mağduriyet var derlerse benim söyleyecek hiçbir sözüm olamaz ve tekrardan sınava hazırlanmaya başlarım.

1907fb1, 4 yıl önce

sen sınırda bir arkadaşsın o zaman benim sana hiçbir lafım yok atanmak hakkındır ama şimdi 0.20 diyorsun ama burda bir kişinin önüne yüzlerce insan geçiyor mevcut durumda. yani sizce gerçekten haddinden fazla bir adaletsizlik yok mu bunu söyleyin bari.

sefa-24
Daire Başkanı
03 Kasım 2019 17:25

Bazılarına cevap vermeye değmez gerçekten ama söylemek şart, yönetmeliğin üzerinde normlar var bu ülkede. Yönetmelik kanuna ve anayasaya aykırı şekilde hak kaybına sebep oluyorsa düzenleme yapılır. Kimse kimseye kazandığı hakkı ikram etmez. Tabi ki kendi çıkarı hakkı için çalışacak. Çünkü senden daha çok haketmis, kendi hakkını savunmazsa bu adam zaten senin yüzünden atanamayack. Kimin kimi kucumsedigi belli dünden beri yazılanlar ortada.

1907fb1
Aday Memur
03 Kasım 2019 17:27

kesinlikle durum budur yönetmelikler değişir kanunlar değişir çünkü hepsi insan için adalet için göz göre göre mağduriyet varsa sesimizi kesecek halimiz yok.

sefa-24, 4 yıl önce

Bazılarına cevap vermeye değmez gerçekten ama söylemek şart, yönetmeliğin üzerinde normlar var bu ülkede. Yönetmelik kanuna ve anayasaya aykırı şekilde hak kaybına sebep oluyorsa düzenleme yapılır. Kimse kimseye kazandığı hakkı ikram etmez. Tabi ki kendi çıkarı hakkı için çalışacak. Çünkü senden daha çok haketmis, kendi hakkını savunmazsa bu adam zaten senin yüzünden atanamayack. Kimin kimi kucumsedigi belli dünden beri yazılanlar ortada.

1907fb1
Aday Memur
03 Kasım 2019 17:31

ben diyorum 117. oldum ama yinede önüme 40 kişi geçiyor. 2019 'un 2. atamasında dahi atanamayan 894. olan ile benim puanım aynı allah için burda saçmalık adaletsizlik yok mu. elinizi vicdanınıza koyun. benim önüme geçen malum beni çok etkilemiyor ama diğer arkadaşlarımız ne yapacak ne edecek daha fazla başarı göstermiş ama saçma sapan değişiklikler, yönetmeliklerle bu arkadaşların dünyası bozulacak hak mıdır.

qwertyas
Daire Başkanı
03 Kasım 2019 19:06

hocam bazi seyler degisir ama macin ortasinda degisince sikinti oluyor. olay 2018 ya da 2019 olayi deil. yarin twitterde fen edebiyat mezunlari ogretmen olmasin gundem olursa bu adamlarin hakki elinden mi alinsin.
1907fb1, 4 yıl önce

kesinlikle durum budur yönetmelikler değişir kanunlar değişir çünkü hepsi insan için adalet için göz göre göre mağduriyet varsa sesimizi kesecek halimiz yok.

uzman7106
Daire Başkanı
03 Kasım 2019 21:04

kardeş burda degişen hiç birsey yok burdaki insanlar 2018 puanını kimse kullanmasın demiyorki 2 yıl puanlar tabiki kullanılacak. yalnız şu gerçegi kimse kabul etmiyor. tamam 2018 de sınava gıren arkadaşlar haklı diyelim. o zaman ösym 2019 da sınava gıren arkadaşları mağdur etmiştir.eşit başarıya eşit puan verilmediğinden puanlama sistemi yanlış olmuştur. buda bir mağduriyet doğurduğu için ösym den yeniden puanlama talep edilebilir meb tarafından.

qwertyas, 4 yıl önce
hocam bazi seyler degisir ama macin ortasinda degisince sikinti oluyor. olay 2018 ya da 2019 olayi deil. yarin twitterde fen edebiyat mezunlari ogretmen olmasin gundem olursa bu adamlarin hakki elinden mi alinsin.
03 Kasım 2019 23:32

Hocam yanılıyorsunuz çok kritik puanda kalmışsınız ve bunun mücadelesini veriyorsunuz lakin bunun gibi bu yıl çok daha fazlası olacak burada kimsenin suçu yok sorumlu meb teki ilgililer,işte bundan sebep birbirimizi suçlamayalım diyoruz ve her ikisi için adalet en değerlidir ,hak aramak da en doğal haktır..
Cenk911, 4 yıl önce

Karma alım olmasaydı İstanbul'a, Kocaeli'ne hatta Antalya, Muğla'ya atanabilecek bir puana sahiptim ama karma alım yüzünden atanamadım. Tabi ateş düştüğü yeri yaktığı için burada hiçbir insan için bunun önemi olmadığını biliyorum.

aslantaner
Memur
03 Kasım 2019 23:33

Kesinlikle katılıyorum. 2018'li arkadaşların anlayamadıkları işte bu. Konunun aslında yönetmelikle falan alakası yok. Puanlar yanlış hesaplandı. Bu puanlar sadece bu yılın sınavı için geçerlidir. Ama iki yılı hesaba katıp puan üstünlüğüne göre atama yapıyorsan pusn hesaplama formülüiki yılı da hesaba katmalıdır. İşin özü budur.

uzman7106, 4 yıl önce

kardeş burda degişen hiç birsey yok burdaki insanlar 2018 puanını kimse kullanmasın demiyorki 2 yıl puanlar tabiki kullanılacak. yalnız şu gerçegi kimse kabul etmiyor. tamam 2018 de sınava gıren arkadaşlar haklı diyelim. o zaman ösym 2019 da sınava gıren arkadaşları mağdur etmiştir.eşit başarıya eşit puan verilmediğinden puanlama sistemi yanlış olmuştur. buda bir mağduriyet doğurduğu için ösym den yeniden puanlama talep edilebilir meb tarafından.

03 Kasım 2019 23:37

kendi adıma sizi tanımasam da üzüldüm Hocam ,ancak işte böyle maalesef..
Cenk911, 4 yıl önce

fhurghan
Kapalı
03 Kasım 2019 23:49

o zaman 21 acacaktin ve atanacaktin.
Cenk911, 4 yıl önce

tarihçipnr
Aday Memur
08 Kasım 2019 10:24

MEB durumu fark etti ve düzeltti. Mağdur olmayın diye 2018'lilere verdiği hakkı 2019'lulara da

verdi. Temennim adaletten yana olan 2019'luların puanlarını 2020'de kullanmamaları:)

Hayırlı kandiller bu arada.

Lisematcem, 4 yıl önce

lafım şunu bir türlü idrak edemeyen ya da anlamak istemeyen 2018 li arkadaşlara;

sınavların iki yıl geçerli olmasının sebebi, sınava girdiği yıl atanma kontenjanında olduğu halde, okulu henüz bitmediği için veya başka özel sebeplerinden dolayı tercih yapmayan yapamayan öğretmen adaylarının bu hakkını bir sonraki sene kullanabilmesi içindir.

Ama sizin gibi 40000 atama görüp atanamayan, sonra da 1500. sıradan gelip 200. adayın önüne geçmeye çalışan uyanıkların atanması için değil.

Bu yanlışı ösym yaptı, meb de gördü ve elbette düzeltecektir. 2018 li arkadaşlar çok sevinmesin 2019 lularda boşuna üzülmesin, hak edenler atanacaktır.

nymph06
Kapalı
08 Kasım 2019 10:44

O halde 2018 liler de puanlarını 2019 da kullanmasın. Ayrıca soru sistemi değiştiği, puanlar düşük geldiği için bu sene mağduriyet yüksek, seneye sistem aynı benzer nete benzer puan gelecek, niye kullanmasın millet puanını. Sizin gibi azıcık netle milletin önüne géçmeyecekler, aradaki farkı anlayabilmişsinizdir umarım

tarihçipnr, 4 yıl önce

MEB durumu fark etti ve düzeltti. Mağdur olmayın diye 2018'lilere verdiği hakkı 2019'lulara da

verdi. Temennim adaletten yana olan 2019'luların puanlarını 2020'de kullanmamaları:)

eye queue
Şef
08 Kasım 2019 20:37

Tarihçi Pınar bir de sizin gibilere bir çözüm bulsalar..

İsraf haramdır değil mi? Bilmukabele kandiliniz hayırlara vesile olsun efenim :))

tarihçipnr, 4 yıl önce

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi