Editörler : F16 Gökçen

kaf.kef42
Memur
03 Ağustos 2022 11:37

doğulunun ne kadar doğu , batılının ne kadar batılı olduğuna göre değişir. :)

karasukrs
Aday Memur
03 Ağustos 2022 17:24

Erkek zenginse hiç birşey olmaz

Demirisg
Aday Memur
04 Ağustos 2022 01:05

Tanıdığım var erkek doğulu bayan batılı. İşleri Bayanın memleketinde olduğu için orda yaşadılar fakat 1 tane çocukları da olmasına rağmen boşandılar. Sebep erkeğin doğulu büyük aile olması sebebiyle gelen giden akraba dostunun hiç eksik kalmaması, bayanın bayram ziyareti amaçlı çok kısa bir süre de olsa Doğuya aile ziyaretlerine hiç gitmemesi. Ama bence aşk varsa ve dini ve dünyevi görüşler tutuyor ise isterse Yunan olsun farketmez oda bir insan sonuçta

Kaiser06
Aday Memur
04 Ağustos 2022 11:09

3000 tane akraban olur. Ama 3 5 kg de altının olur. Doğulu batılı ayırma iyi biri ise hiç sorun olmaz. Neden olsun insan insandır

aydın3131
Aday Memur
04 Ağustos 2022 12:11

Batı doğu kuzey güney meselesi değil de. Uzaktan evlenmek bir süre sonra çiftleri çok yoruyor. Bunu yaşayan biri olarak yazıyorum. Yılda 2 bayram var, bir ona bir digerine git gel, bunun düğünü taziyesi hastasi vb var da var. Ömrünüz yollarda geçer. Hakkınızda hayırlısı olsun

obrigado
Aday Memur
04 Ağustos 2022 18:32

bol kıllı tikky bir selinsu olur.

boşbeleş
Memur
05 Ağustos 2022 08:00

İki oğlan bir kız olur

driverart
Memur
05 Ağustos 2022 10:49

insan olarak bakmak lazım, kuzeni ile evlenip ayrılan var, dünyanın bir ucundan evlenip ölene kadar mutlu olan var

elifbltgcr
Aday Memur
05 Ağustos 2022 11:03

Çok güzel oldu, mis gibi oldu.. sevgi saygı olduktan sonra doğusu batısı olmuyor bu işin, gerçekten seviyorsan burda sorulmaz ki annem bu soru kimseye sormazsin dimdik durursun ailen karşı çıksa bile eğer kendinden ve ondan eminsen çok güzel olur. Ama dediğim gibi gerçek aşk gerçek sevgi doğu batı kültür farkı yada başka bir şeyle ölçülmez uyum insanlık merhamet vicdan başka birşey memleket meselesi değil yan

sekizonyedi
Aday Memur
05 Ağustos 2022 12:37

Otlu peynir

engineer 3147
Yasaklı
05 Ağustos 2022 18:18

Yazdıklarınızın çoğu duan için yok. Geçmişte var olan şeylerdi. Hiç yok demiyorum ama %10 civarında. Ne Kaynanalar eski kaynana ne de gelinler eski gelin
Psk.Ya.hu, 2 yıl önce

Kültürel farklılardan ve beklentilerden dolayı sıkıntı yaşanır

Örneğin doğu kültüründe aile bağları kuvvetlidir.Sıkı iletişim ve görüşmeler vardır

Kayınvalide her zaman köşede oturur ve gelinden hizmet bekler.Oğluyla birlik oturmak beklenilen bir durumdur.Doğacak olan çocuğunun ismini bile gelin seçemiyor.

Gerçi artık günümüzde bu kurallar esnemiş olsa bile hala kısmen de olsa sürdürülüyor

Eğer ailele uzak bir ilde eşinizle yaşayacaksanız sıkıntı olmaz tolera edilebilir ama aynı ilde yaşayacaksınız illa ki sorunlarınız olacaktır

mazıke
Şef
06 Ağustos 2022 09:05

Öncelikle Allah helal daireye girmek isteyen kullarına yardım eder. Dinen evde huzursuzluk olmasının sebeplerini inceleyin derim

Sevdiğiniz kişide helal haram ayrımı varsa, gösterişsiz şekilde 5 vakit namaz varsa, zora düşünce faize bulaşmıyor ve helal olsun istiyorsa, oynamalı düğün istemiyor kuran İ kerim okunan düğün istiyorsa o zaman bu kişi de ailesi de evlenmek için uygundur

imparator007
Aday Memur
06 Ağustos 2022 13:42

Ulan öcüyle böcü evlenmiyor sonuçta. İki insan evleniyor. İkisi de birbirinin huyuna gider senin ailen benim ailem olayı olmazsa 10 numara olur.

06 Ağustos 2022 21:49

evlilik karakolda biter.

System20
Şube Müdürü
07 Ağustos 2022 01:04

Sizin dediğiniz şeyler 20-25 yıl geride kaldı. Doğu'da çok şey değişti ve değişmeye devam ediyor. Kayıvalide baskısı sadece doğuya özgü bir durum değildir. Ben Diyarbakırlıyım. Benim 3 kızım var, 2'sinin adımı eşim koydu. Birini de ben. Sadece biraz ön yargı var sanırım. Tabi bu durumlar tamamen düzeldi desem doğru olmaz tabi. Ancak çoğunlukla aştık bunları.
Psk.Ya.hu, 2 yıl önce

Kültürel farklılardan ve beklentilerden dolayı sıkıntı yaşanır

Örneğin doğu kültüründe aile bağları kuvvetlidir.Sıkı iletişim ve görüşmeler vardır

Kayınvalide her zaman köşede oturur ve gelinden hizmet bekler.Oğluyla birlik oturmak beklenilen bir durumdur.Doğacak olan çocuğunun ismini bile gelin seçemiyor.

Gerçi artık günümüzde bu kurallar esnemiş olsa bile hala kısmen de olsa sürdürülüyor

Eğer ailele uzak bir ilde eşinizle yaşayacaksanız sıkıntı olmaz tolera edilebilir ama aynı ilde yaşayacaksınız illa ki sorunlarınız olacaktır

cgdsblt
Şube Müdürü
07 Ağustos 2022 13:02

Kendi ailenizle bir gelecek oluşturma ihtimaliniz zayıflar. Yılda 30 gün0n 10 günü kendinize kalsa 20 si erkek tarafında geçer. Bu önemli değilse sorun olmaz.

joeblack344
Aday Memur
07 Ağustos 2022 16:24

Batı ve Doğu olur.Ne olsun arkadaş evli mutlu çocuklu olur Allah'ın izniyle.Ayrim gibi olmuş bu başlık.Allah hayırlı etsin şimdiden.

nurr6
Memur
10 Ağustos 2022 19:10

Batı doğu ne fark eder ki öncelikle böyle düşüncelerden kurtulmanız lazım. Sonrasında düşünmeniz gereken sizin aranızdaki ilişki, sevgi ve anlaşıyor olmanız.

Umut0621
Genel Müdür
03 Eylül 2022 15:09

Türkiyede batılı doğulu yokki. Hepsi ortadoğuludur. Ben de başlığı görünce İngiliz birisi ile bizimkilerden birisi evlenecek zannettiydim

seydamelek
Memur
03 Eylül 2022 20:47

Kültür çatışması nett...

Toplam 67 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi