Editörler : Pangaea

Kapalı
08 Mayıs 2008 16:45

Fahri KKÖ'ler nerdesiniz? Sesiniz çıkmıyor.

İmam adayları ve yeterlilik bekleyenler forumda hergün yazarken biz sessizliğe büründük.Hayırdır...? Umutsuzluğa mı kapıldık..?

fahri kkö
Kapalı
08 Mayıs 2008 16:47

Fahriler sözleşmeye geçinceye kadar yazmaya devam..

gayseri51
Memur
08 Mayıs 2008 18:05

Diyanet işleri Başkanlığı Fahri çalışan Kuran Kursu öğreticilerinin isim listesini istemiş.Ve onların sözleşmeli statüye alınacağı,hatta bunu bilen bazı müftülerin yakınlarını bu işten yararlandırabilme adına işe yerleştirdiği ?isim isim tesbit edilmiş-ifade edilmektedir.

1)Bizi kahreden bu durum karşısında derdimizi kime açalım?

2)Biz niye o zaman kpss sınavı,kurs, ders,klavuz ile uğraşıyoruz?

3)Bir müftü tanıdığımız yoksa veya teşkilatta bir yakınmız yoksa göz göre göre kahrolup gidelim mi?

4)Bunca yıl alımlarla ayyuka çıkan sorunlar bir çırpıda yok mu sayılacak?

5)Hangi ilde Allah aşkına eşit statüde fahrilik imkanı mevcut?Fahri işe girenlerin kaç tanesi hak ve adalete uygun olarak görev alıyor?Bir tanıdığınız yoksa gidin bakalım müftülüklere adam yerine konuluyor musunuz?Tabi ki istisnalar kaideyi bozmaz?Ama istisna işte.

6)Tüm alımlar ister fahri olsun ister 4/c,4/b fark etmez; kamuoyuna açık,duyurusu ilan edilmiş,şartları herkese eşit,hiç kimsenin huzursuz olmayacağı,görev alanında,alamayanında içinin rahat edeceği bir şekilde neden olamasın ki?

7)Biz neden aldatılmış,hak gaspına uğramış,çok uyanık davranamadığı için iş bulamamış insan psikolojisi yaşıyoruz?Bu bizim kaderimiz mi? Allah aşkına.

8)Göz göre ,insanların gözünün içine baka baka yapılan bu hata ve sonucunda ortaya çıkan bu dram karşısında biz ne yapmalıyız?

9)Hadi söylermisiniz bu adil mi sizce?

rabia5
Memur
09 Mayıs 2008 16:33

sayın gayseri sinirlenme!tabiki sözleşme olsun veya kadro olsun adalet çerçevesinde olmasını bizler de isteriz. istenen bilgiler de zaten diyanette bilgi amaçlı. yeni istenmişmi bilmiyorum ama eskileri bilgi amaçlıydı.

fahri kkö
Kapalı
09 Mayıs 2008 16:44

Bizim istediğimiz yeterliliği olan ve kpss den belirli bir puanı almış (örneğin 70 puan) olan ve belirli bir süre fahri olarak çalışan kkö lerin sözleşmeye geçirilmesi.Çok şey istemiyoruz herhalde...

sabrıcemil
Aday Memur
09 Mayıs 2008 17:39

fahri kkö kardeşime katılıyorum mesela benim kpss puanım 82 yeterliligimde var fahri görevliyim tek istediğim bizim gibilerin sözleşmeye geçirilmesidir inş diyanet duyar bizi

sabrıcemil
Aday Memur
10 Mayıs 2008 17:12

güncel

hüvelbaki
Daire Başkanı
10 Mayıs 2008 19:40

bende burdayım.ama fahrilikle nereye kadar..bırakmaya karar verdim.yıprandım şimdiden

elifff1
Aday Memur
11 Mayıs 2008 11:20

yorulduk iki senedir bekliyoruz umutda bitti hala bekliyorum fahri ögreticilik bile cok zor:(dua edelim ne olur artık kuran kursu ögreticiside alsınlar 80le dışarda kaldım .........

lalehopsuh
Daire Başkanı
11 Mayıs 2008 12:33

arkadaşlar benim de inşeallah puanım 88... ancak ne fahriyim nede atamam oldu tercihten kaybettim ağustos atamasında...

size tavsiyem fahri öğreticilere yani : bana kalırsa bırakmayın.devam edin görevinize. çünkü sizler için de bir çözüm arandığını düşünüyorum.

fahri kkö
Kapalı
12 Mayıs 2008 14:40

Hoşgeldiniz; rabia5,sabrıcemil,huvelbaki,elifff1 ve lalehopsuh hoşgeldin ve umut verdin...

12 Mayıs 2008 14:42

bacım ben de buradayım fakat ders çalışıyorum.lisans kpss ye az kaldı.birbirimize dua edelim de bu kpssden sonra bari fahrilikten kadroya terfi edelim.siz kpss ye hazırlanmıyor musunuz?

fahri kkö
Kapalı
12 Mayıs 2008 14:47

hoşgeldin rahmanınkulu.ALLAH hepimizin yardımcısı olsun.Bende ders çalışıyorum birazdan çıkacağım

fahri kkö
Kapalı
12 Mayıs 2008 14:50

Fahrilerle ilgili eski başlıklara şöyle bir baktım.Kimler destek vermiş diye...

Ayanx,best77,mvlm16,fatma_kk,md50,1kkö,kkö06,beyazsayfa,ahmetalemdar,ümidvar,mhtap673,nevranur,ZÜLKARYNEYN,yunus55, ve taşer? desteklerinizi bekliyoruz.

ayanx
Memur
13 Mayıs 2008 09:02

güncel

mvlm16
Aday Memur
13 Mayıs 2008 14:07

günçelll

sabrıcemil
Aday Memur
13 Mayıs 2008 18:34

güncel

15 Mayıs 2008 13:36

30 mayıs a kadar güncel

cefa42
Memur
16 Mayıs 2008 00:10

bosuna beklemeyın fahrılık ınanın 4 bden stressız oluyor ben yasadım ıkısını de...dıyanet sadece tehdıtlerını artırmak ıcın sozlesme yapıyor....

sabrıcemil
Aday Memur
16 Mayıs 2008 17:12

güncel

mvlm16
Aday Memur
18 Mayıs 2008 20:15

fahriler 4b ye geçirilinceye kadar GÜNCELL

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler