Editörler : crops35
20 Mayıs 2019 15:11

2019 Yılı Kamu Şefleri Talepleri

2019 Yılı toplu sözleşme görüşmelerinde kamudaki Şef ünvanlı memurların taleplerini bu başlık altında topluyoruz. Gerekli ilgiyi gördüğü takdirde memurlar net sayfasında ana gündem olarak haber olacaktır.

xrainmannnx
Yasaklı
20 Mayıs 2019 22:57

kamu şefleri olarak giden haftalık 15 saatlik ek dersimizi geri istiyoruz. 15 saat ne yapar biliyor muydunuz ay lik 60 saat o da 950 tl ücret yapar. Ayrıca adalette çalışan şefler bizden 600 tl fazladan maaş alıyor derhal durum düzeltilmeli. şefler memurlar ile aynı maaşı alıyor. akıl izahı yok. kaldırın su şefliği dalga geçiliyor. şefler neden şube müdürlüğüne değil de memura yaklastirildi maaş olarak. kesinlikle memur ile müdür arasında yakışacak bir maaş almalı ve şeflere özel hizmet tazminatı artışı yapılarak maaşlarında 500 tl gibi bir artış olmalı. ( bu artıştan da adalet bakanlığında çalışan şefler yararlanmamalı ki eşit işe eşit unvana eşit ücret olsun)

se7N
Aday Memur
21 Mayıs 2019 09:13

maaş sklasında hemen hemen memura eşit ücret alan şef kadrosunun maaşı şube müdürlüğü/ilçe müdürü maaşına yaklaşmalı.memur/vhki ile şube müdürü/ilçe müdürü arasında yer alan şef kadrosu memur ile müdür ücret farkının yarısı kadar fazla maaş alıyor olmalı. hakkaniyete uygun olanı budur.

softbal10
Memur
21 Mayıs 2019 20:25

Aynı işi yapan aynı ünvanlı kişilerin farklı maaş alması çok üzücü. Adalet ve diğerleri diye ayrım yapılmasını anlamak zor.

dadass
Şef
22 Mayıs 2019 09:00

Aynı işe aynı ücret uygulaması şefler içinde gerçekleştirilmelidir. Kurumlar arası 500-600 tl maaş farkı olması haksızlıktır. Ayrıca 3600 ek gösterge konusu şefler içinde geçerli olması oldukça önemlidir. Önümüzdeki toplu sözleşme öncesi kesinlikle gündeme getirilip gerçekleştirilmelidir. Yoksa 2 yıl daha beklemek durumunda kalabiliriz.

bilginlik
Şef
22 Mayıs 2019 12:46

2009 yılı ve öncesinde şeflere maaşa ilave 15 saat ödenen ek ders ücretleri 20 saate çıkarılmalıdır diye beklerken hooop 15 saat ek dersten de olduk. Kimse bu hakkın alınmaması için uğraşmadı. Her şef istifa şeflikten ayrılma konusunu ortaya koyabilirdi. Ama nerdee. Ben bundan dolayı şefliğin hiç bir cazibesi kalmadığından istifa ettim. Şefmiyiz tamam gerisi olmasa da olur. Daha çook 2 yıl beklersiniz iyileştirme olacak diye. Hayırlı işler.

dadass, 5 yıl önce

Aynı işe aynı ücret uygulaması şefler içinde gerçekleştirilmelidir. Kurumlar arası 500-600 tl maaş farkı olması haksızlıktır. Ayrıca 3600 ek gösterge konusu şefler içinde geçerli olması oldukça önemlidir. Önümüzdeki toplu sözleşme öncesi kesinlikle gündeme getirilip gerçekleştirilmelidir. Yoksa 2 yıl daha beklemek durumunda kalabiliriz.

dadass
Şef
23 Mayıs 2019 15:45

Sendikaların bu toplu sözleşme döneminde Kamu Şeflerinin taleplerini ciddi ve kararlı bir şekilde gündeme getirmelerini bekliyoruz ama umarım çoook bekleyenlerden olmayız..

esmercocuk
Genel Müdür
23 Mayıs 2019 16:22

Türkiyede çalışan tüm şefler aynı ücreti alsın

se7N
Aday Memur
24 Mayıs 2019 09:29

enflasyon farkları aylık ödenmeli.

softbal10
Memur
24 Mayıs 2019 19:48

Aynı şefe aynı ücret umarım sendikalar dikkate alır bu sefer.

dadass
Şef
27 Mayıs 2019 09:12

Eşit iş Eşit Unvan Eşit Ücret...Kurumlar arasındaki fark geliri düşük şefler lehine düzenlemeye gidilerek ortadan kaldırılmalıdır.

fthdmrr
Aday Memur
27 Mayıs 2019 11:52

Kamu şefleri de 3600 ek göstergeden yararlanmalıdır.

Farklı kurum farklı ücret uygulamasına artık son verilmelidir. Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve MEB' i karşılaştırdığımızda hepsi farklı ücret almakta hatta şu da söylenebilir. MEB şefleri kandırılmaktadır. Ek ders ücretleri elinden alınmıştır. Memur ile arasında ücret farkı yok denecek kadar azdır. Yeni toplu sözleşmenin hakkaniyetli sorunlarımızın göz önünde bulundurulduğu hak edene hakkının verildiği bir sözleşme olmasını temenni ediyor, diğer şef arkadaşlarımın da sessiz kalmamalarını rica ediyorum.

dadass
Şef
27 Mayıs 2019 16:29

Değerli arkadaşlar konunun ana sayfadan gündeme gelmesi için 2 dakikanızı ayırıp yukarıda bahsettiğimiz taleplerimizle ilgili konuları [email protected] adresine mail atabilirmisiniz.

ENSAR DEMİR
Daire Başkanı
28 Mayıs 2019 09:19

değerli arkadaşım şef dediğin nedir anlatsana büroda çalışan bir arkadaş acaba VHKİ ve memurdan başka hangi iş yapıyor .Ek ders konusuna gelince bir zamanlar ek ders ücreti verildi fakat maaşlarda çok düşüş oldu zaten eğitim öğretim sınıfı değil neyi istiyorsunuz kendine iyi bak selemler

fthdmrr
Aday Memur
28 Mayıs 2019 11:21

Sayın hocam işe bakarsan şube müdürü ne iş yapıyor? İşe baktığın zaman İlçe Milli Eğitim Müdürü iş mi yapıyor. Yani ücret kıstası yapılan iş mi? Şef yönetim biriminin en alt kadrosudur. İşi aynı yapabilirsin ama sorumluluğun aynı değil. Bir de Adalet Bakanlığı, Nüfus Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı' nda görevli şefler V.H.K.İ. den farklı iş mi yapıyorda 500 TL'nin üzerinde fark alıyor.

Ekders meselesine gelince zamanında ek ödeme hem memurun hem şefin düşüktü. MEB şefleri ekders alıyordu ve vergi dilimine girmesin diye ek ödemeyi yükseltip ekdersi kaldırdılar. Sonra ek ödeme artırımına memurlar içinde gittiler ve olan MEB şeflerinin ekderslerine oldu maaş az falan da değildi.

Sonuç olarak sorumluluğun varsa müfettiş eline çantayı alıp da ilk seni sorguluyorsa 3 - 4 kişiden sorumlu oluyorsan bunun bir mükafatı olmalı benim şahsi fikrim.

ENSAR DEMİR, 5 yıl önce

değerli arkadaşım şef dediğin nedir anlatsana büroda çalışan bir arkadaş acaba VHKİ ve memurdan başka hangi iş yapıyor .Ek ders konusuna gelince bir zamanlar ek ders ücreti verildi fakat maaşlarda çok düşüş oldu zaten eğitim öğretim sınıfı değil neyi istiyorsunuz kendine iyi bak selemler

xrainmannnx
Yasaklı
29 Mayıs 2019 06:49

işine bak.
ENSAR DEMİR, 5 yıl önce

chef3537
Aday Memur
29 Mayıs 2019 13:27

Kamuda Şeflerin talepleri ortaktır

chef3537
Aday Memur
29 Mayıs 2019 13:58

Şefler olarak eşit işe eşit ücret istiyoruz, ayrıca net bir görev tanımı istiyoruz.

chef3537
Aday Memur
29 Mayıs 2019 14:04

Bakanlıkların Bilgi ve Kültür deposu Şeflere itibarı verilmelidir.

1- Eşit işe Eşit ücret

2- Görev tanımı

3- Bayram İkramiyesi

4- 5510 ile 5434 sayılı kanunlar arası eşitliğin sağlanması

5-3600 ek göstergenin verilmesi

Not: Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığında Çalışan Şeflere haftada 15 saat ek ders verilmesi ve eğitim öğretim ödeneğinden faydalanması sağlanmalıdır.

chef3537
Aday Memur
30 Mayıs 2019 10:44

güncel

30 Mayıs 2019 10:50

Şefin (a) sı (b) si olmaz şef şeftir diğer kurumlarda alınan hakların aynısını istiyoruz.

Ayrıca V.H.K.İ veya bilgisayar işletmenliğinden şefliğe geçenlerle memurluktan şefliğe geçenler arasındaki fark olmasın yada V.H.K.İ almanın yolu açılsın.

Memurla aramızda eğer 150 Tl fark varsa Şube müdürleriylede aramızda ki fark 150 TL olsun yada Şefliği Lav edin bi sürü sınav okul filan uğraştırmayın milleti.

3600 ek göstergede şefler idareciyse eğer şeflerede verilsin yada aynı şekilde Şefliği Lav edin bi sürü sınav okul filan uğraştırmayın milleti.

Eskiden verilen 15 saat ek ders ücretleri tekrar verilsin yada arada eriyen farkı verin.

Görev tanımı yapılsın yada bi sürü yazı yerine amir ne derse o olur densin.

SAYGILAR.

Toplam 81 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi