Editörler : Pangaea
22 Mayıs 2019 22:12

Sınav heyecanını yenmek için neler yapılabilir ?

merhabalar sınava ne kadar çalışırsam çalışayım sınav anında özellikle türkçe sorularında heyecandan dolayı çok sıkıntı çekiyorum okuduğumu anlayamıyorum evde türkçeden maksimum 1 2 soru yapamazken sınavda 5 6 net geliyor bu sorunu nasıl aşabilirim acaba sınav kaygısını yenmeyi başarabilen oldu mu

bakgulec
Şef
22 Mayıs 2019 23:28

hocam isersen 10 yanlıs yap artık ne önemi var mulakatla alınıyor zaten kpss puanının bi önemi yokki baraj puanını alıyorsun gerisi ni biliyorsun :)

Mühendis3207
Aday Memur
23 Mayıs 2019 01:43

Aşırı hazır girersen ve bol deneme çözersen yani elin hızlanırsa heyecan yapmazsın çünkü heyecanın asıl sebebi özgüven kaybı.özgüvenini iyi tutarsan sınavda heyecan yapman çok azalır.hızlanabildiğin kadar hızlan en mantıklısı bu

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
23 Mayıs 2019 01:48

olay özgüven ve çok iyi konsantrede biter. Her soruya başlarken ilk sorunmuş gibi çözersen sorunu halledersin. Sınav anında tüm konsantreni Türkçeye vereceksin. Enerjinin yüzde 60'ı tükenmeli ki diğer taraflara moralli girebilesin. Dediğim gibi her soruya özel motive ile başla. 10 soruda bir soğuk su iç bi kendine gel. Bu da odak noktanı tekrar toplamana yardımcı olur. Yoksa insan uyuyor sınav başlar başlamaz. Dalıyor yani. Umarım güzel geçer :)

afyon33
Kapalı
23 Mayıs 2019 01:52

İlk 1000 e giremeyeceksen hiç kasma.

Enerjini daha yararlı işlere harca.

Scofield14
Aday Memur
23 Mayıs 2019 02:19

yapı meselesi sakin değilsen heyecanı yenemezsin görmezden gelmenin yollarını öğrenirisn anca

harita94
Genel Müdür
23 Mayıs 2019 02:41

Ya şu ilk bilmem kaça giremezsen yazık olur boşa gider mülakat var dayın olması lazım diyerek insanın moralini en başta bozan kişilere afedersiniz kıçımın kenarıyla gülüyor ve kahkaha atıyorum.bak güzel kardeşim adam size yukarda branş söylemiş mi? Ulan adam belki hemşire 70 alması gerekiyor belki işletmeci 85 puan almasıgerekiyor belki meteoroloji mühendisi 75 puan alması gerekiyor.Sanki herkes eem inşaat endüstri okudu da 95 puana ihtiyacı var.benim üniversiteden 2 arkadaşım ilk merkezi atamada atandı gitti şuan çatır çatır maaşlarını alıp keyiflerinisürüyorlar.ne mülakatı ne dayısı hacı kendinizegelin bi.tutturmuşlar bi ilk 1000 ilk 500 Allahım sen sabır ver.

afyon33, 5 yıl önce

İlk 1000 e giremeyeceksen hiç kasma.

Enerjini daha yararlı işlere harca.

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
23 Mayıs 2019 02:53

aynen katılıyorum.

harita94, 5 yıl önce

Ya şu ilk bilmem kaça giremezsen yazık olur boşa gider mülakat var dayın olması lazım diyerek insanın moralini en başta bozan kişilere afedersiniz kıçımın kenarıyla gülüyor ve kahkaha atıyorum.bak güzel kardeşim adam size yukarda branş söylemiş mi? Ulan adam belki hemşire 70 alması gerekiyor belki işletmeci 85 puan almasıgerekiyor belki meteoroloji mühendisi 75 puan alması gerekiyor.Sanki herkes eem inşaat endüstri okudu da 95 puana ihtiyacı var.benim üniversiteden 2 arkadaşım ilk merkezi atamada atandı gitti şuan çatır çatır maaşlarını alıp keyiflerinisürüyorlar.ne mülakatı ne dayısı hacı kendinizegelin bi.tutturmuşlar bi ilk 1000 ilk 500 Allahım sen sabır ver.

serhatcn
Aday Memur
23 Mayıs 2019 13:19

mülakat heyecaninı nasil yeneceğiz? bildiğim şeyleri unutuyorum:(

tegman_0510
Aday Memur
26 Mayıs 2019 09:41

Bu hayatın heyecanı meyecanı yok

cece1
Kapalı
26 Mayıs 2019 13:44

ya şu son emek bükücü kpss karşıtı insanlar yazmasın artık. kardeşim atanamadıysan o senin problemin milletin hedefine niye saldırıyosun yok boşa enerji harcama felan. Ayar oluyorum ha. Adam belki gayette nasibindeki yere bi şekil girecek sen kendi işine bak. Tamamen işsizlikten kaynaklı gerçi bu yazılarda uğraşacak bisey olmayinca

metalcik
Kapalı
26 Mayıs 2019 14:29

sınav heyecanını önlemek için tüm sınavlardan 1 saat önce dideral alın.

afyon33
Kapalı
26 Mayıs 2019 22:49

Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmis ne diyelim.

İşsiz güçsüz değilim 2014 2016 2018 kpss ye girmiş 2 kez atanmış biri olarak doğruyu soyledim.

Hemsire olsa zaten 70le atanirim der sınav heyecanı meyacani sallamaz.

Adımı soyadimi yazar 70 imi alır işime bakarım der.

27 Mayıs 2019 11:14

https://www.udemy.com/idariteskilati/?couponCode=MYHGTYTG

muhammet2424
Aday Memur
27 Mayıs 2019 22:00

Ben bunu yenebileceğimizi düşünmüyorum istediğinin kadar çalış hazır ol o heyecan illaki oluyor . olmayan insanlarda var ama doğuştan gelen bir şey veya yaşamla alakalı sanırım

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi