Editörler : "eskiyara"Pangaea
26 Ekim 2020 01:28

2 yıla 1 kademe uygulaması

06/05/2010 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 64. / 3.

Aralık 2010 tarihinde kadrolu olarak Kars'ta göreve başladım.1 yıl sonra (Şubat 2012) "Genel ve Özel Hayatı Etkileyen Sebepler" nedeniyle Malatya Darende'ye atandım. (Kars ve Malatya: Kalkınmada Öncelikli İller arasında; görev yaptığım her iki okul da 6. Hizmet Alanı kapsamında)Aralık 2014'te zorunlu hizmetim sona erdi. Ancak aynı okulumda göreve devam ettim. Bu süre içinde hiç ücretsiz izin kullanmadım.Temmuz 2017'de Malatya'dan ayrıldım.

Yönetmeliğe göre 7 yıllık süre için 2 yıla 1 kademe almam gerekmiyor mu?

sportif44
Genel Müdür
26 Ekim 2020 20:43

Değerli kardeşim selamlar, 2 yıla 1 kademe uygulamasında, evet kalkınmada öncelikli illerde görev yapmanız gerekiyor fakat bunu vermesi için atandığınız ilk günkü süreden hesaplama başlamıyor. 2 yıla 1 kademe almanız için, zorunlu hizmeti bitirdiğiniz tarih itibariyle, üzerinden 2 yıl geçmesi lazım(siz burada Aralık 2014 de bitirdiğinizi yazmışsınız.) süre bu tarihten itibaren başlar, yine diğer maddede şunu diyor, zorunlu hizmeti bitirdiğin takdirde aynı okulda çalışmaya devam etmek, eğer okul değişirse bu yine kabul olmuyor.

Yani sizin hesaplama(Aralık 2014 de başlar)

Aralık 2016 itibariyle aynı okulda iseniz 1 kademe bu tarih itibariyle almışsınız (ya da almış olmanız gerekir, mebbis 'den kontrol edin) eğer Aralık 2016 da mebbis de bir kademe verilmemiş gözüküyor ise, dilekçe ile başvurup kademe terfinizi alabilirsiniz. 2017 yılından sonrada malatya ilinden ayrılıp, yani okul değiştirdiğiniz için, bu tarihten sonra alamıyorsunuz. Yani 2 yıla 1 kademeden sadece 1 kademe almışsınız hocam.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
28 Ekim 2020 00:34

İki yıla bir kademe başladığınız tarihten itibaren( şartlarınız uyuyorsa) alırsınız. 2011 de göre
sportif44, 3 yıl önce

Değerli kardeşim selamlar, 2 yıla 1 kademe uygulamasında, evet kalkınmada öncelikli illerde görev yapmanız gerekiyor fakat bunu vermesi için atandığınız ilk günkü süreden hesaplama başlamıyor. 2 yıla 1 kademe almanız için, zorunlu hizmeti bitirdiğiniz tarih itibariyle, üzerinden 2 yıl geçmesi lazım(siz burada Aralık 2014 de bitirdiğinizi yazmışsınız.) süre bu tarihten itibaren başlar, yine diğer maddede şunu diyor, zorunlu hizmeti bitirdiğin takdirde aynı okulda çalışmaya devam etmek, eğer okul değişirse bu yine kabul olmuyor.

Aralık 2016 itibariyle aynı okulda iseniz 1 kademe bu tarih itibariyle almışsınız (ya da almış olmanız gerekir, mebbis 'den kontrol edin) eğer Aralık 2016 da mebbis de bir kademe verilmemiş gözüküyor ise, dilekçe ile başvurup kademe terfinizi alabilirsiniz. 2017 yılından sonrada malatya ilinden ayrılıp, yani okul değiştirdiğiniz için, bu tarihten sonra alamıyorsunuz. Yani 2 yıla 1 kademeden sadece 1 kademe almışsınız hocam.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
28 Ekim 2020 00:38

İki yıla bir kademe zorunlu hizmet Bölgesi kalkınmada öncelikli illerde 2010 yılından sonra atanıp muafiyet kazanamayanlar için göreve başladığı tarihten 2 yıl sonra alınmaya başlanıp zorunlu hizmetin bitiminde aynı okula devam edilirse de alınmaya devam eder. Önceden adaylık dahil değildi geçen yıl oda dahil oldu. 2011 de göreve başladım. 2013-2015-2017-2019 olmak üzere 4 kademe fazladan aldım( okul değiştirmedim).
sportif44, 3 yıl önce

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi