Editörler : E.Kayı Han
31 Temmuz 2022 10:38

İhraç olan arkadaşlar ne işle meşguller (Tavsiye verecekler)

Arkadaşlar meslekten ihraç edilen arkadaşlarne işle meşguller ne iş yapıyorlar ne tavsiye ediyorlar ufak kısa zamanlı eğitim kurs alıp özel sektörde çalışanlar var normal iş yerlerindeişe girenler var bi bütçe ile iş kuranlar vs akıl akıldan üstündür tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum

Hayal3434
Kapalı
01 Ağustos 2022 03:37

Yıllar önce 20 yıldan fazla ihraç olan bir tanıdığım var, ilk 2 yıl beş parasız kaldı, sonra yurtdışında çalıştı, sonra gelip memlekette düzgün bir işe girdi, o sırada adama büyük bir miras kaldı, şuan çok çok zengin. Siyasi bir durumdan değil, disiplinsizlikten ihraç olmuş biriydi.

Sonuç, elinden geleni yap ilk yıllar zor geçse de sonra çalışkan insana Allah karşılığını veriyor.

Gokboru774
Aday Memur
01 Ağustos 2022 09:07

Miras işi zor 🙂

cgdsblt
Şube Müdürü
01 Ağustos 2022 17:01

Güzel konu başlığı.

Çevre ve pazar müsait ise tavuk bıldırcın erişte gibi doğal ürün işine girenler var. Denenebilir.

Başkaca tüm fikirler yazılırsa sevinerek okurum.

137950
Aday Memur
01 Ağustos 2022 17:11

Ben kumar oynuyorum . Nesine den takip etmek isteyen özel mesaj atabilir . Kazanmakta var kaybetmekte tabi , saçma gelebilir ama güzel kazanıyorum ve yaşıyorum kafama göre 😁

Gokboru774
Aday Memur
01 Ağustos 2022 17:57

Kumar işi bizi bozar. Yeni fikirleri bekliyorumm bende okumak isterim

01 Ağustos 2022 23:49

Arkadaşlar genelde biraz birikiminiz varsa bim yada a101e kamyon alıp ortak oluyorsunuz. Getirisi iyi ve geçmiş hizmet dökümune pek bakmıyorlar. Araştırın parasida iyi diyorlar.

Gokboru774
Aday Memur
02 Ağustos 2022 00:40

Trendyola duymuştum ama a101 ve BİM?i ilk defa duyuyorum

adeletistiyoruz, 2 yıl önce

Arkadaşlar genelde biraz birikiminiz varsa bim yada a101e kamyon alıp ortak oluyorsunuz. Getirisi iyi ve geçmiş hizmet dökümune pek bakmıyorlar. Araştırın parasida iyi diyorlar.

02 Ağustos 2022 01:07

Evet eşim Trendyol da calisiyor. 2 sene önce girmişti. Ama artık almıyorlar geçmiş sigortana falan bakıyorlar. Şuan getirisi yüksek olanlar arasında bu marketlere kamyon alıp işletmek var. Ama detaylarına bakmak lazm

faruk3
Daire Başkanı
02 Ağustos 2022 01:11

Kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir iş bulup çalışmayı deneyebilirsiniz emin olun sevdiğiniz bir iş olursa çabuk tutuluyorsunuz eh sonuçta mürekkep yalamış insanlarsiniz. Çevremde çok insan var geçmişteki mesleğinden çok daha fazlasını kazanan. Kurumsal bir firma olmasına özen gösterin

Gokboru774
Aday Memur
02 Ağustos 2022 10:29

Bu sigorta geçmişi her yerde problem oluyor mu böyle

Ciguli 46
Şef
02 Ağustos 2022 20:46

Bende bir kurumsal firmada çalışıyorum. Asgari ücretten de fazla alıyorum. Birde üniversite okumuş, asker olunca ve işini dört dörtlük yapınca adamlar ellerimden kaçırmak istemiyorlar seni. Mesala şuan çalışırken başka bir yere iş görüşmesine gittim usta olarak adam direk 7000 TL maaş verdi. Hatta durmumu da anlattım. İşe girdikten sonra da maaşına zam yaparız dediler.

Gokboru774
Aday Memur
02 Ağustos 2022 21:35

Tam olarak ne işle meşgulsünüz zanaat isteyen bir meslek mi

Ciguli 46, 2 yıl önce
Bende bir kurumsal firmada çalışıyorum. Asgari ücretten de fazla alıyorum. Birde üniversite okumuş, asker olunca ve işini dört dörtlük yapınca adamlar ellerimden kaçırmak istemiyorlar seni. Mesala şuan çalışırken başka bir yere iş görüşmesine gittim usta olarak adam direk 7000 TL maaş verdi. Hatta durmumu da anlattım. İşe girdikten sonra da maaşına zam yaparız dediler.

Ciguli 46
Şef
02 Ağustos 2022 22:20

Torna ustası. Eskisi gibi artık sigortayı problem yapmıyorlar. Yapan yerler var ama ilk baştaki gibi değil.
Gokboru774, 2 yıl önce

Tam olarak ne işle meşgulsünüz zanaat isteyen bir meslek mi

Kara4369
Şef
02 Ağustos 2022 23:23

Bu işi nasıl öğrendin
Ciguli 46, 2 yıl önce
Torna ustası. Eskisi gibi artık sigortayı problem yapmıyorlar. Yapan yerler var ama ilk baştaki gibi değil.

Gokboru774
Aday Memur
03 Ağustos 2022 12:19

Evet zanaat gerektiyormuş emniyettekileredenihraç bi kaç kişi elektrikçilerin yapmaya başlamış işleri büyütmüşler Türkiye geneli iş alıyorlarmış

Ciguli 46, 2 yıl önce

--Facebook--
Şube Müdürü
03 Ağustos 2022 15:09

Peki adli bir suçtan ceza alanlar özel okullarda öğretmen olarak çalışabilir mi ? C.başkanına hakaretten ihraç mesala? Cezanın bitmesine 1 yıl var

Gokboru774
Aday Memur
03 Ağustos 2022 19:39

İlk defa duyuyorum bilgisi olan varsa aydınlatabilir bende kamu görevinden çıkarılanlar özel okulda dershanelerde görev alabiliyor mu onu merak ediyorum

cgdsblt
Şube Müdürü
05 Ağustos 2022 16:09

Fırsatı olanlar yks ye girip bulunduğu yerleşim yerindeki en azından 2 yıllık meslek sahibi olabileceği bir bölümü okuyabilir. Şehir müsait ise sağlık okuyup özelde ekmek arayabilir. Ya da veterinerlik vs okuyabilir

mukbilyasamaz
Şube Müdürü
05 Ağustos 2022 18:58

Ben de 9 ay önce özel hayatla alakalı bir durumdan öğretmenlikten ihraç oldum. çok sayıda özel okul-etüt merkezi- dershane- kurs merkezleri gibi yerlere başvuru yaptım. sınıf öğretmeni olduğum için ihraç durmunun engel olduğunu söylediler. branş öğretmenlerin de müstakil sınıf vermedikleri için sigortasız çalıştırabiliyorlarmış ancak sınıfçılar için durum farklıymış. velhasıl devlet memuriyetinden çıkarılmaz cezası veriyorlar, nasıl bir ceza ise özellerde de çalışamıyorsunuz.

Gokboru774, 2 yıl önce

İlk defa duyuyorum bilgisi olan varsa aydınlatabilir bende kamu görevinden çıkarılanlar özel okulda dershanelerde görev alabiliyor mu onu merak ediyorum

mukbilyasamaz
Şube Müdürü
05 Ağustos 2022 19:47

Yayıncılık, kitap yazma konularında tecrubesi olan ya da bu işi yapabilirim diyen arkadaşlarla bir ekip kursak ne güzel olur. Ben bir sınıf öğretmeniyim. Grafik tasarım işlerine oldum olası hevesim vardı ve belli düzeyde Adobe photoshop - indesign - illustrator programlarını öğrendim. Tamamen kendi başıma bir tane de ilkokul etkinlik kitabı hazırlayıp bastırdım. Problem şurada, bu kitap sektörü de diğer sektörler gibi tamamen art niyetli insanların egemen olduğu sektörler. Kendileri bir kitaptan belki 200-300 bin kazanıyorlar ama yazarı olarak size verdikleri miktarlar komik derecede. Baskı maliyetini sizin karsilamanizi istiyorlar mesela. Ben istiyorum ki bu işi hakkıyla ve dürüst bir şekilde yapabilecek bir öğretmen ekibi kursak, güvenilir yayinevleriyle matbaalarla bu işi yürütsek güzel bir kazanç kapısı olur. İşin mizanpaj-dizgi-editörlük gibi kısımlarını ben rahatlıkla yaparım. Bize özgün içerik sağlayacak bir ekip lazım. Konuyla ilgilenen arkadaşlarla irtibata geçebiliriz. Farklı fikirlere de açığım

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi